Modele telewizorów LCD firmy Philips w 2011 r.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sprawa nowosci philipsa

Witaj Accu sluchaj czy Ty nie odnosisz wrazenia ze firma Philips to jak pisza o nowych modelach to tylko o najwyzszym modelu o nizszych kompletnie prawie nic nie ma w sieci zadnych praktycznie danych technicznych itp.... czy to nie jest tak ze moze philips skupia sie na swym najwyzszym modelu, a reszte traktuje po macoszemu..... Bo wezmy sony oni jak pisza to na kilku stronach naprawde duzo pisza o wszystkich modelach a nie tylko o nowych hx 920. Moze to jest tak ze philips nie bardzo az tak sie przyklada do nizszych modeli jak np soniak ktory naprawde ma niezle tv nawet te z nizszej serii i napewno wiecej ich sprzedaje jak philips.... Co o tym myslisz?
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.

Również podzielam Twój pogląd lolek126 , że bardzo mało jest oficjalnie potwierdzonych przez firmę Philips konkretnych danych technicznych na temat swoich nowych telewizorów , przygotowywanych do ich premiery na rynku konsumenckim w 2011 roku. Nie wiem co jest tego powodem , można domniemywać , że poszczególne parametry techniczne ( czytaj:rozwiązania układowe w poszczególnych seriach telewizorów zarówno w tych wyższych jak i tych niższych) są jeszcze dopracowywane , aby nie było "wpadki" jak to miało miejsce w 2010 r. np. z modelem Philips 32PFL9705H , gdzie zrezygnowano w ostatniej chwili z odbioru 3D , choć układowo telewizor ten jest do tego przystosowany, brak tylko złącza na transmitter.(twierdzenie , że za mała wielkość ekranu to argument mało przekonujący)
Wydaje się , że firma Sony może podawać więcej danych o swoich nowych telewizorach z uwagi , że ma
już dopracowane poszczególne parametry techniczne swoich produktów (telewizorów) przewidzianych do sprzedaży w tym roku.
W sieci rzeczywiście brakuje konkretnych (technicznych)wiadomości o telewizorach firmy Philips ze wszystkich serii przewidzianych na 2011 rok , a te które są podawane , są mało konkretne (po za małymi wyjątkami) i dawkowane " bez ładu i składu" i oficjalnie nie potwierdzone przez przedstawiciela Philips'a.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Również podzielam Twój pogląd lolek126 , że bardzo mało jest oficjalnie potwierdzonych przez firmę Philips konkretnych danych technicznych na temat swoich nowych telewizorów , przygotowywanych do ich premiery na rynku konsumenckim w 2011 roku. Nie wiem co jest tego powodem , można domniemywać , że poszczególne parametry techniczne ( czytaj:rozwiązania układowe w poszczególnych seriach telewizorów zarówno w tych wyższych jak i tych niższych) są jeszcze dopracowywane , aby nie było "wpadki" jak to miało miejsce w 2010 r. np. z modelem Philips 32PFL9705H , gdzie zrezygnowano w ostatniej chwili z odbioru 3D , choć układowo telewizor ten jest do tego przystosowany, brak tylko złącza na transmitter.(twierdzenie , że za mała wielkość ekranu to argument mało przekonujący)
Wydaje się , że firma Sony może podawać więcej danych o swoich nowych telewizorach z uwagi , że ma
już dopracowane poszczególne parametry techniczne swoich produktów (telewizorów) przewidzianych do sprzedaży w tym roku.
W sieci rzeczywiście brakuje konkretnych (technicznych)wiadomości o telewizorach firmy Philips ze wszystkich serii przewidzianych na 2011 rok , a te które są podawane , są mało konkretne (po za małymi wyjątkami) i dawkowane " bez ładu i składu" i oficjalnie nie potwierdzone przez przedstawiciela Philips'a.

Pozdrawiam ,:)

Witam dlatego mowie ze wczesniej czy pozniej philips wyskoczy z Polski bo coraz mniej sie tv sprzedaje tej firm, gdyz ludzie nie maja informacji o modelach tak jak jest to w przypadku innych firm, a co wazniejsze tak jak napisalem wczesniej podaja wszytskie modele a nie flagowy na ktory stac niewielu ludzi. A nawet ci ktorych stac nie kazdy ma chec wywalic tv za powiedzmy 11 tys za 46 cali gdzie taki tv poprostu za jakies 5 lat bedzie na szmelc bo wejda oledy i wykopia w kosmos dotychczasowe flagowce, a kto kupi za 5 lat taki tv? I tak jak Ty tak i ja i wielu podejrzewam ze czeka na oledy i teraz nalezy kupic cos rozsadnego zeby za wiele nie stracic a miec niezly tv.
A do malej sprzedazy jeszcze doliczyc dostepnosc tych tv jest znikoma na samamym poczatku to swiatelka w tunelu nie widze dla tej firmy w Polsce.... ale chcialbym sie mylic tylko jedno chciec a drugie miec jak to mowia :) A do tego jesli na wystawie gosc od philipsa mowi ze np 3d to tak naprawde jest ok od 9705 to juz w wogole swiadczy to o malym profesjonalizmie i podejscia do ludzi bo jakby nie patrzec jesli ktos kupil tv 8605 to za 3d rowniez zaplacil i chcialby miec to na dobrym poziomie. Mam nadzieje ze 8606 bedzie lepiej i ze bedzie mozna ten tv porownac do soniaka hx 820 bo jak nie to biore ten drugi :) i sprawa z banki bedzie tylko zakupy i tak odkladam na koniec roku tak zeby sobie ceny juz zjechaly do normnalnych :_) Pozdrawiam
Lolek
ps chociaz o slabosci 3d chyba tez swiadczy jaki material philips pokazuje w marketach poprostu zenada w porowaniu do innych firm takze obawiam sie ze jesli ktos naprawde chce miec 3d to raczej trzeba isc w inna firme....
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.

Niestety z reportażu wynika , że firma Philips w serii 9000 (9606) zredukowała o 50% ilość zastosowanych stref "local dimming" (112 stref) tj.896 diod podświetlających.
Pisałem o takiej możliwości w poście # 33 , lecz myślałem "w skrytości ducha" , że wiadomość podana przez fullhd.gr nie jest do końca sprawdzona.
Tylko model 46PFL9706 można uznać za nowatorski , natomiast cała seria 9606 należy uznać za "ubogą" w stosunku do serii 9705 z ubiegłego roku.
Zmiana przycisków na pilocie ( bo ostatni pilot zastosowany w 2010 r.- to pisałem w poście w 2010 r.- był mało funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika) jest dobrym i oczekiwanym krokiem do bardziej przyjaznej ,funkcjonalnej obsługi telewizora.Natomiast umieszczenie głośników w podstawie (z uwagi na sylwetkę telewizora -ultra slim) choć nowatorskie jest jeszcze nie sprawdzone przez grono użytkowników , tak że o jakości dźwięku z tak umieszczonych głośników trudno się wypowiedzieć.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
accu masz jakieś info na temat 9706? zastanawiam się czy warto wstrzymać się z zakupem 9705h

Witam.
Niestety nic nowego nie wiem.Model 46PFL9706 będzie według mnie bardzo dobrym telewizorem o znakomitym obrazie i niezrównanym kontraście(filtr Moth Eye-nanotechnologia) lecz będzie drogi.
Na pewno będzie lepszym od 46PFL9705H/12.Tak, że o ile możesz poczekać do połowy września,kiedy to 46PFL9706 powinien być dostępny na rynku to według mojego skromnego zdania warto poczekać.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
46cali to dla mnie za dużo obecnie celuję w mniejszy LCD + projektor czy ten model będzie dostępny w mniejszych rozmiarach 37/ 32?
 

accu

New member
Bez reklam
46cali to dla mnie za dużo obecnie celuję w mniejszy LCD + projektor czy ten model będzie dostępny w mniejszych rozmiarach 37/ 32?

Witam.
Nie. Będzie dostępny w mniejszych rozmiarach 32" / 37" lecz w serii 9606 "uboższej" bez filtra Moth Eyre oraz z zredukowaną o 50% ilością diod podświetlających(896) , oraz jednym rzędem diod Ambilight(w 46PFL9706 są dwa rzędy diod Ambilight).
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

GracX

New member
Bez reklam
czyli nie dla mnie te zredukowanie o 50% ilość diod to jak dla mnie nonsens czyż to nie spotęguje efektu halo? oszczędność??

Accu bardzo cenie sobie Twoje wypowiedzi na temat 32pfl9705h zaraz założę finalny temat liczę że odwiedzisz go i napiszesz coś od siebie gdyż mimo wszystko to i tak numer 1 na mojej liście musze tylko się upewnić w niektórych kwestiach.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Myślę, że wybór 40PFL9705H/12 może być wyborem trafnym.Ważne jednak abyś miał dobry sygnał , obojętnie czy z DVB-T czy z DVB-C. W tej chwili konkurentem tego modelu jest tegoroczny Samsung UE40D8000(w technologii micro dimming) już dostępny.Wejdź na wątek : pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000 - tam znajdziesz trochę informacji o tej serii D8000 oraz na polską stronę Samsunga. W wielkości 32" telewizor Philips 32PFL9705H/12 jak dotąd jest bezkonkurencyjny, żaden telewizor tej wielkości wszystkich , konkurencyjnych firm produkujących telewizory mu na razie nie dorównuje pod względem jakości obrazu a także dźwięku.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
sprawdzę tego samsunga accu jak wygląda u Ciebie płynność i ostrość posty czarnego trochę martwią ma on jednak 46cali może jest jakaś różnica jak wypada piłka nożna i gry jeśli grasz.

ps.efekt halo zauważalny?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Oglądanie piłki nożnej - nie mam żadnych zastrzeżeń.Tylko nie należy korzystać ze wszystkich "wspomagaczy" obrazu , a jeżeli już je musimy zastosować ( co niektóre się przydają) to w odpowiedniej opcji i zależy czy oglądamy transmisje sportowe lub kino akcji , czy też bajki ,czy seriale nowelowe.
W zasadzie nie gram , lecz ci co grają nie" marudzą" czyli jest nieźle.
Na ekranie 46" to już "inna bajka" , trzeba mieć naprawdę bardzo dobry sygnał, aby cieszyć się bardzo dobrym obrazem,co niektóre programy nadawane w HD , wyglądają kiepsko, bo nadawcy nie troszczą o źródło (w rzeczywistości nie spełniają wymogów przekazywania obrazu w HD), ale obraz z blu-ray czy z dvd jest na tym telewizorze rewelacyjny.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
na ponad 90% to będzie mój wybór :) przedstawie moją relacje jeśli zakupie właśnie ten model accu ustawienia można jakoś pozapisywać czy za każdym razem w zależności co będziesz oglądał musisz "przelecieć" ustawienia?

czy poradziłbyś mi coś jeszcze sprawdzić w sklepie? na pewno odpalę 3gry które dokładnie przeanalizowałem przetestowałem na innych tv więc ocena powinna być adekwatna.zastanawiam się też czy nie wrzucić na konsolę jakiś materiałów SD oraz HD w tym piłkę nożną.

jak sprawdzić efekt halo? może jakiś filmik z YT?

czy zauważyłeś spadki płynności? szarpanie drganie?

czy u Ciebie wystąpił poślizg dźwięku względem obrazu?
 

accu

New member
Bez reklam
na ponad 90% to będzie mój wybór :) przedstawie moją relacje jeśli zakupie właśnie ten model accu ustawienia można jakoś pozapisywać czy za każdym razem w zależności co będziesz oglądał musisz "przelecieć" ustawienia?

czy poradziłbyś mi coś jeszcze sprawdzić w sklepie? na pewno odpalę 3gry które dokładnie przeanalizowałem przetestowałem na innych tv więc ocena powinna być adekwatna.zastanawiam się też czy nie wrzucić na konsolę jakiś materiałów SD oraz HD w tym piłkę nożną.

jak sprawdzić efekt halo? może jakiś filmik z YT?

czy zauważyłeś spadki płynności? szarpanie drganie?

czy u Ciebie wystąpił poślizg dźwięku względem obrazu?
Witam,
Pokrótce,
w sklepie jest trudno wszystko dokładnie sprawdzić , na to składa się wiele przyczyn, jak np.oświetlenie,ustawienie parametrów telewizora standardowe , z reguły brak dostępu do kanałów telewizyjnych,
efekt halo sprawdza się pod kątem , ale w tym modelu jest prawie niewidoczny , widać minimalnie na nieruchomych logach co niektórych programów telewizyjnych, ale tym się nie przejmuj w ogóle,
oczywiście jak jest słaby sygnał to obraz może klatkować,
u mnie nigdy nie wystąpił poślizg dźwięku.
Tak, swoje parametry obrazu można zapisać dwukrotnie: w trybie Obraz - opcja :Osobisty i w opcji :Własne.
oczywiście parametry obrazu mogą być dowolne - według Twojego uznania.
Dobrze jest zapoznać się z działaniem pilota(można sprawdzić wtedy ilość przepracowanych godzin przez telewizor - podglądnąć pdf dotyczący instrukcji obsługi telewizora na polskiej stronie Philips.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Dla mnie najbardziej niezrozumiałe jest czemu topowe modele philips ubiegłoroczny 9705 czy ten który pojawi się we wrześniu 2011 philips 9706 oferowany jest tylko w max 46 calowej wersji.Dla osób które maja sporą odległość od ekranu zakup modelu tej firmy w wersji 52 czy 55 cali jest niemożliwy. Czy naprawdę philips nie radzi sobie z takimi przekątnymi , bo u innych producentów to standard.
 

accu

New member
Bez reklam
Dla mnie najbardziej niezrozumiałe jest czemu topowe modele philips ubiegłoroczny 9705 czy ten który pojawi się we wrześniu 2011 philips 9706 oferowany jest tylko w max 46 calowej wersji.Dla osób które maja sporą odległość od ekranu zakup modelu tej firmy w wersji 52 czy 55 cali jest niemożliwy. Czy naprawdę philips nie radzi sobie z takimi przekątnymi , bo u innych producentów to standard.

Witam,
Moim skromnym zdaniem konstruktorzy firmy Philips dostosowali technologię Perfect Pixel HD Engine
(moc obliczeniową) do tej wielkości ekranu , kiedy to silnik graficzny przetwarza poszczególne parametry
obrazu ,dzięki temu otrzymywany obraz jest czysty i wyjątkowo ostry. To tak w skrócie.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam,
Moim skromnym zdaniem konstruktorzy firmy Philips dostosowali technologię Perfect Pixel HD Engine
(moc obliczeniową) do tej wielkości ekranu , kiedy to silnik graficzny przetwarza poszczególne parametry
obrazu ,dzięki temu otrzymywany obraz jest czysty i wyjątkowo ostry. To tak w skrócie.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:

Jestem odmiennego zdania, dla Philipsa topowym modelem w tym roku jest Cinema 21:9 Platinum i ich zdaniem jak ktoś chce większy TV niż 47" to ma kupić właśnie ten. Nie wiem czy to właściwa polityka, ale Philips pewnie uważa że 55" byłby za dużą konkurencją dla Cinema, a widać zależy im na wypromowaniu TV w tym formacie.
Teoria o mocy obliczeniowej się nie broni, bo w Cinema musi być większa niż by było potrzeba do zwykłej 55tki (trzeba przeskalować dodatkowo obraz do trochę wyższej rozdzielczości matrycy i jeszcze większa przekątna).

Pozdrawiam
 
Do góry