MM a MM Nie zawsze to samo

Holt_

New member
Bez reklam
Rozmowa w Krakowskim Media Markt, osoby :ja (j) i sprzedawca (S):

J: Czy to wszystkie modele nagrywarek DVD, które macie?
S: Taak....wydaje mi się, że oferta bardzo bogata.
J: No, mnie się nie wydaje....macie raczej niższe modele.
S: Na wysokie nie zapotrzebowania.
J: Ja nie mówię o najwyższych.
S: Wszystkie modele powyżej 1500 PLN bardzo źle się sprzedają.
J: Ja akurat szukam Sony HDR-X820, albo Panasonica DMR-EH65.
S: A...te to były.
J: Ale nie ma?
S: Nie, bo się szybko sprzedały.



Skeczu z papugą nie będzie.
 

Mleko

New member
Ceny w MM. Pomóżcie !!

Witam.
Mam zamiar w niedzielę pojechać do Olsztyna po telewizor.
Jestem z Kętrzyna, 90 km od Olsztyna.

Nie chcę jechać na marne, więc chciałbym abyście mi powiedzieli jakie mniej więcej są ceny w MediaMarkt.
Interesuje mnie telewizor:
Panasonic 26LE60P lub 26LX60P.
Inna opcja: LG 26LC2R lub Sharp 26AS1E lub Samsung 27S71B.

Jeżeli umieściłem w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie. ;)
 

BlackC

New member
Dokładnie jak napisał Mabri .
Co MM to inna cena i inne promocje .
Szukaj w necie i dzwoń po marketach a zaoszczędzisz kase .
Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
97% oferty sklepu jest dużo droższa niż w innych sklepach, jeśli koniecznie chcesz robić zakupy w MM to tylko z promocji.
 

BlackC

New member
Dokładnie jak pisze ar2 .
Przykład : DVD panasa s-52 w MM było po 570 zł a przez net kupiłem za 378 zł
Najlepiej sprawdzić w serwisach porównujących ceny , potem dzwonić po marketach ( tel. znajdziesz w necie ) a na koniec może uda Ci się dogadać z kimś , kto na tym forum ma do sprzedania sprzęt o jaki Ci chodzi .
Pozdrawiam
 

Mabri

New member
kanon45 napisał:
A jak wygląda sytuacja z saturnem? Tam jest tak samo?
Wydaje mi się, że u nich szybciej można coś dostać w lepszej cenie.
Często mają jednodniowe promocje - bez watu. Wtedy ceny zaczynają być atrakcyjne.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niestety z naszymi krajowymi wyszukiwarkami cen też nie jest tak różowo, wg ostatnich badań (niepamiętam której firmy) znajduje się w nich jedynie 30% sklepów istniejących w internecie.
 

zbyszek1976

New member
MM a MM

Witam

Ja też mam dowód na różnicę cen pomiędzy dwoma identycznymi sklepami.
Gdy w Poznaniu w MediaMarkt w M1 kupowałem LE32R82B za 2950 PLN to w MediaMarkt w KingCross'ie kosztował 2990 PLN.
Identyczny TV a ceny niewiele ale jednak różne.
Pozdrawiam
zbyszek1976
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale różnice dochodzą do kilu tysięcy. MM w Olsztynie 46 Xd1 - 11.999 zł
w Wawie 8999 zł . Ja zrobili bez Watu - to podnieśli ceny i jeszcze im reszta została. A klienci - nie idioci- kupowali bez sprawdzania.
 

Kto_To_Jest

New member
Wiatm.Jeżeli chodzi o ceny w MM to mogą sie one znacznie róznic chocby dlatego,ze kazdy Media Markt jest oddzielna jednostka gospodarcza i kazdy ustala ceny indywidualnie,tylko w ogólnopolskich promocja ceny na dane towary sa takie same.Co do cen to zgadzam sie z Ar2 ze najlepiej kupowac w promocjch,ale należy pametac ze mozna uzyskac tez rabat(prawie zawsze) na dany towar jeżeli sie o taki rabat tylko zapyta( ja dostalem 700zł na moj TV ) co prawda pracuje w MM ale dla klienta "z zewnątrz" mysle ze cos takiego bylo by mozliwe.
Pozdrwiam
 

danthe

New member
MM w King-Cross

Kupiłem tam tydzień temu w promocji "Cała Polska kupuje bez Vatu" Pansonica TX32LX700 za 4090zł i jest to cena jedynie o 40 zł wyższa niż w najtańszych sklepach internetowych (porównywarka skąpiec.pl) a nie musiałem się martwić co będzie się działo z TV w trakcie dostawy, czy będzie polska gwarancja i jeszcze mam kilka dni na sprawdzenie sprzętu w domu (możliwość zwrotu, gdyby coś się działo). Czasami jak zna się ceny internetowe i wyczeka na taką akcję MM, to można kupić u nich coś w normalnych cenach. Więc nie zawsze jest to sklep dla idiotów...
Pozdrawiam,danthe
 

graf von

New member
Odradzam MM

Chciałem kupić Panasa TH-37PV70. Wcześniej oczywiście odwiedziłem skąpca. Dowiedziałem się również jak najwięcej o tym modelu.
W MM prosiłem o wytłumaczenie różnicy pomiędzy modelami PV7 a PV70. Powiedzieli że różnica jest w obrazie. Spytałem jak to sprawdzili i czy mogą jakoś udokumentować. Zaczęli szukać różnic w katalogu Panasonica. Okazało się że w katalogu różnice są tylko 2. PV70 ma jedno więcej złącze HDMI oraz ma Mini D-sub a PV7 nie. Stwierdzili w końcu, że może i różnicy nie ma a oni nie muszą wiedzieć wszystkiego o każdym modelu bo jest ich zbyt wiele.
Spytałem się o cenę realną którą mogą mi zaproponować bo ta przy TV jest ciut wysoka. Kazali mi rozmawiać z kierownikiem.
Kierownik spytany o cenę zaproponował mi opuszczenie 120 zł. Kiedy mu powiedziałem, że ten telewizor nawet po opuszczeniu 120zł jest tańszy na skąpcu o jakieś 1200zł, to powiedział że on się nie będzie z sklepami internetowymi porównywał. Na moje pytanie czemu nie będzie się porównywał, stwierdził, że nie i już, „przecież nie musi Pan kupować u nas, niech Pan sobie kupi ze sklepu internetowego, a tak w ogóle to jestem teraz na wakacjach” subtelnie zakończył dyskusję i odmaszerował.
Za sugestią „uprzejmego” kierownika MM kupiłem telewizor w sklepie internetowym. Udało im się mnie namówić na TH-42PV70. Telewizor odbierałem osobiście w sklepie. Na wszystkie moje pytania odpowiedzieli jeśli czegoś nie wiedzieli to dzwonili do obsługi klienta w Panasonicu.
Z telewizora jestem zadowolony. Dobrze, że mnie namówili na 42 cale.
TV kosztował o ponad tysiąc mniej, obsługa o niebo milsza i bardziej kompetentna.
Od tej przygody z Panem kierownikiem, MM będę omijał szerokim łukiem i odradzał wszystkim znajomym.
Wychodzi na to że MM jest jednak dla i...
 

graf von

New member
Mogę jeszcze raz napisać, jeśli historia znudziła i nie doczytałeś.
Po pierwsze: kupiłem telewizor o ponad tysiąc złoty taniej. Dosyć istotne.
Po drugie: obsługa w sklepie nie ma wystarczających informacji i chęci pomocy, wystarczyło zadzwonić do Panasonica i dowiedzieć się szczegółów.
Po trzecie: kierownik zachował się delikatnie mówiąc nieuprzejmie, pierwszy raz zostałem potraktowany w sklepie jak osoba niemile widziana.
Może dla Ciebie to nie jest istotne ale ja wole obsługę która jest kompetentna i uprzejma.

W MM są na pewno ciekawe promocje i czasami warto się tam wybrać ale ja już tam nic nie kupie bo traktują klientów arogancko i ich chęć pomocy jest bliska zeru.
 

bankrootghost

New member
doczytałem do końca.
Nadal twierdzę, że nie można nazywać idiotami ludzi, którzy kupują w MM.
Twoja historia też o tym nie świadczy.
Kupiłeś taniej w Internecie ? - to fajnie
ja kupuję w MM taniej lub na lepszych warunkach niż w Internecie i na raty 0% (prawdziwe 0%)
Pytasz sprzedawcę o sprzęt ? - szkoda czasu.
ja idąc tam wiem prawie wszystko
Kierownik był niemiły ? - miałeś pecha (może żona mu nie dała, albo co bardziej prawdopodobne kazali mu siedzieć w niedzielę do 22)
ja na takie pierdoły nie zwracam uwagi.

nie od dziś wiadomo, że najlepiej idąc do sklepu (nie tylko MM) mieć wiedzę na temat sprzętu, który się chce kupić.
 

graf von

New member
Ja również twierdzę, że nie można nazywać ludzi idiotami.
MM to robi o ludziach którzy nie kupują u nich.
Pisałem również, że w MM na pewno trafiają się dobre okazje więc kupowanie u niech jest uzasadnione w niektórych przypadkach.
TV zamówiłem w Internecie ale odebrałem osobiście w ich sklepie, raty mnie nie interesowały bo kupowałem za gotówkę. Uważam, że warunki były lepsze niż w MM, sklep był spory i bardzo miła obsługa. Można było czekać aż wyślą towar albo odebrać samemu i przy okazji sprawdzić sprzęt.

Jeśli chodzi o obsługę w MM to powinni bardziej się postarać w końcu nie kupowałem paru płyt czy kabli za 50zł, tylko chciałem kupić sprzęt za parę tysięcy, więc to chyba nie dziwne, że chce więcej informacji.
W pierwszym poście napisałem, że dowiedziałem się jak najwięcej o sprzęcie jaki chciałem kupić ale miło by było poznać opinie „eksperta” w sklepie. Przecież po to oni tam są.
Zachowanie kierownika moim zdaniem jest nie do przyjęcia, pracuje na takim samym stanowisku ale w innej branży i gdybym tak traktował klientów to długo bym nie popracował.

Jeśli Cię obraziłem wcześniej to może napisze sprostowanie ;)
MM traktuje klientów jak idiotów.
Pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
graf von napisał:
Chciałem kupić Panasa TH-37PV70. Wcześniej oczywiście odwiedziłem skąpca. Dowiedziałem się również jak najwięcej o tym modelu.
W MM prosiłem o wytłumaczenie różnicy pomiędzy modelami PV7 a PV70. Powiedzieli że różnica jest w obrazie. Spytałem jak to sprawdzili i czy mogą jakoś udokumentować. Zaczęli szukać różnic w katalogu Panasonica. Okazało się że w katalogu różnice są tylko 2. PV70 ma jedno więcej złącze HDMI oraz ma Mini D-sub a PV7 nie. Stwierdzili w końcu, że może i różnicy nie ma a oni nie muszą wiedzieć wszystkiego o każdym modelu bo jest ich zbyt wiele.
Spytałem się o cenę realną którą mogą mi zaproponować bo ta przy TV jest ciut wysoka. Kazali mi rozmawiać z kierownikiem.
Kierownik spytany o cenę zaproponował mi opuszczenie 120 zł. Kiedy mu powiedziałem, że ten telewizor nawet po opuszczeniu 120zł jest tańszy na skąpcu o jakieś 1200zł, to powiedział że on się nie będzie z sklepami internetowymi porównywał. Na moje pytanie czemu nie będzie się porównywał, stwierdził, że nie i już, „przecież nie musi Pan kupować u nas, niech Pan sobie kupi ze sklepu internetowego, a tak w ogóle to jestem teraz na wakacjach” subtelnie zakończył dyskusję i odmaszerował.
Za sugestią „uprzejmego” kierownika MM kupiłem telewizor w sklepie internetowym. Udało im się mnie namówić na TH-42PV70. Telewizor odbierałem osobiście w sklepie. Na wszystkie moje pytania odpowiedzieli jeśli czegoś nie wiedzieli to dzwonili do obsługi klienta w Panasonicu.
Z telewizora jestem zadowolony. Dobrze, że mnie namówili na 42 cale.
TV kosztował o ponad tysiąc mniej, obsługa o niebo milsza i bardziej kompetentna.
Od tej przygody z Panem kierownikiem, MM będę omijał szerokim łukiem i odradzał wszystkim znajomym.
Wychodzi na to że MM jest jednak dla i...

Niestety fachowość niektórych (bo mówie o tych ktorych spotkałem a nie chcę być może niesprawiedliwie uogólniać) pracowników Media Marktu w zakresie wiedzy o TV LCD to kompromitacja. Byłem w Media M. w Kielcach tydzień temu. Koleś ponoć obeznany w temacie, bo do niego zostałem odesłany zaczął mi wciskać kit, że Philips 32" LCD 32PFL7332 jest 100 razy lepszy od Panasonica 32" LCD Viera TX-32LX70P i że Philips jest znacznie nowszy technologicznie od tego Panasa buhahahaha :mrgreen: Ja do niego, że coś mu się pomyliło i wskazywany Philips jest znacznie dłuzej na rynku od Panasa. Philips ma układ 50Hz a Panas 100Hz. Dalej mówię do niego, że Panas LX70P wraz z Panasem LX700 to najnowsze model Panasonica 32 cale dostępne w Polsce. Oczywiście Pan z Media "mądry inaczej' nie dał sobie przetłumaczyć i nadal swoje, że Philips lepszy. Normalnie ręce opadają naten obraz nędzy (niewiedzy) i rozpaczy :-D

Pozdro
 

kini0

New member
Bez reklam
Generalnie MM nie ma nic do rzeczy... wszystko zależy od ludzi tam pracujących. Sklep może nazywać się zupełnie inaczej ale jeśli trafimy na kompletnego "łba" to mamy niezły ubaw.....
 
Do góry