mkv(AVCHD) w BD-playerach.

leotdi

New member
ecolab250 napisał:
To mamy "inny punkt widzenia", przedkladam video nad audio. W zwiazku z tym, jezeli "chcecie dobrej jakosci" video + AC3, to tylko AVCDH coder... to co dla jednych jest wada, dla drugich jest zaleta !

słuchaj kolego,

nie sugeruj innym, że jeśli "chcecie dobrej jakości" video + AC3 to ... tylko AVCHD Coder.

To zbyt optymistyczny z Twojej strony wniosek. To po pierwsze. Po drugie degradacja Video naprawdę w przypadku nagrania na płycie 8.5 GB jest nie do zauważenia (kosztem DTS na rzecz AC3) - sprawdzone na Kuro 60". Po trzecie, degradacja dźwięku AC3 vs. DTS jest w istocie odczuwalna.

Poza tym. Zostawmy już tą akademicką dyskusję. Co jest lepsze ? Niech każdy sam oceni co dla niego będzie najprostsze i/lub najlepsze.

Wpisujmy tylko wnoszące do wątku konstruktywne treści. Tylko tyle, i aż tyle. Dziękuję.
 

ecolab250

New member
Posluchaj "znawco" daruj sobie teksty w stylu "sluchaj kolego" itp. i czytaj uzwaznie co pisze, "....cudzyslow...", po drugie dlaczego mam nie sugerowac, zakaz jest jakis, czy co ? Wiec nie strofuj mnie, kim bys tam nie byl.

I na koniec, przegladajac towja "stopke" (uwazaj cudzyslow), to dziwie sie, ze "uprawiasz" tego typu konwersje. Czy ta lista symboli ma na mnie dzialac, czy jaki jest jej sens, ok pracujesz w sklepie...?
 

Horhe Ortega

New member
AVCHDCoder znam od jego początków.Nadal jest powolny a pewnych opcji brak do dziś.Zaleta w postaci prostoty obsługi to nie wszystko , gdy sporo istotnych opcji( wzgl. multi... ) brak- a to już wada. Może jest dobry , ale to "TYLKO"-to raczej dla faktycznie początkujących/i zarazem cierpliwych.K-Lite(sugerowane) może nieźle namieszać niektórym w systemie-co wnosi jak mamy Haali,ffdshow,AviSynth i jakieś ew. oddzielne dobre dekodery MPEG2,AVC.Jak ktoś w miarę oswoił się z multi a zna też programy typu tsMuxeR, mkv2vob(z ich ograniczeniami)-to co mu daje AVCHDCoder?
 

ecolab250

New member
Witam,

1. nie instalowalem K-Lite
2. Ograniczenia (crop ? audio?), konkretnie
3. Tsmuxer, mkv2vob... i reszta toolsow jest mi znana. Cala paczka wszystkich w Xvid4PSP zintegrowana, wystarczy odpalic soft.
4. Wolno, hm, na 4 jajkach nie odczuwam.
5. Dlaczego uzywam, bo kiedy nie ma wiekszych problemow z cala reszta, ktora wymaga pkt. 3, to najlepsze rozwiazanie (dla mnie)
 

Horhe Ortega

New member
Nie instalowałeś K-Lite...jednak doradzałeś koledze instalację tego właśnie czegoś.Poznasz dobrze multi(który zintegrowane to ma nawet 2 wersje tsMuxeR)-poznasz i ograniczenia.Wbrew pozorom to też stosunkowo przyjazny program a transkodowanie 1-rdzeniowcem nie trwa z 30h.Wybrać 2-pass też można , ale w uzasadnionym przypadku(wysoki bitrate).Jak program ma dodawaną opcje wyjątkową,coś w stylu: bo mój player na tym i tym firmware nie odtwarza-a autor wprowadza poprawkę rozwiązującą ten problem(nie wspominając o funkcjonalnościach typu slot SD Panasonica i innych) to AVCHDCoder-em można zamknąć temat?
 

ecolab250

New member
..doradzalem, bo kolega mial totalnie namotane z kodekami, wiec proponowalem uninstall wszystkich kodekow, po czym odpalenie K-lite, kotry byl w tym przypadku ostatecznoscia...

Przkonales mnie, odpale multi, potrenuje, w razie pytan bede sie zglaszal :cool:
 

Horhe Ortega

New member
Jak nie stwarza problemu z jakimiś DL-kami to tak.Najprawdopodobniej odczyta foldery BDMV+Certyficate wypalane w UDF 2.50.Podobnie jak Funai.
Dwuprzebiegowe kodowanie ma większe znaczenie szczególnie przy niższym bitrate.
Tu przecież materiał już jest "jakoś" zakodowany(ref-frames,B-frames,bitrate...) i o ile zachowamy parametry to w trybie 1-pass Turbo zachowamy jakość i oszczędzimy czas na zbędną analizę 2-pass.Dopiero chęć/potrzeba/konieczność dostosowania pliku do DVD5/DVD9/blu25(zmiana-redukcja bitrate) uzasadnia 2-pass ratujące w możliwym zakresie jakość.
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
ecolab250 napisał:
Posluchaj "znawco" daruj sobie teksty w stylu "sluchaj kolego" itp. i czytaj uzwaznie co pisze, "....cudzyslow...", po drugie dlaczego mam nie sugerowac, zakaz jest jakis, czy co ? Wiec nie strofuj mnie, kim bys tam nie byl.

I na koniec, przegladajac towja "stopke" (uwazaj cudzyslow), to dziwie sie, ze "uprawiasz" tego typu konwersje. Czy ta lista symboli ma na mnie dzialac, czy jaki jest jej sens, ok pracujesz w sklepie...?

NIE Twoja sprawa co uprawiam i nie twoja sprawa co mam w podpisie. A pisz co chcesz. Lotto ... Pseudoznawco.
 

Danilo84

New member
Witam kolegów. Do tej pory przerabiałem filmy z pl audio w multiAVCHD i nie miałem problemu. Dzisiaj przerobiłem Antychrysta i dodałem pl napisy w formacie SRT. wypaliłem synchro jest lecz brak polskich znaków czyli same krzaczki. Mam pionka LX71. Czy trzeba coś ustawić w multuAVCHD czy w pionku?? Proszę o odpowieź co robię źle. Pozdrawiam Daniel

P.S.

Pytanie nie związane z tematem. Czy do DVD-Audio i SACD kupić DV-LX50 czy pozostać przy DV-565A? Będą jakieś znaczące różnice. Czy polecicie coś innego z Pioneera kolor czarny? Jeszcze raz pozdrawiam i Proszę o odpowiedź Daniel
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
Jak nie stwarza problemu z jakimiś DL-kami to tak.Najprawdopodobniej odczyta foldery BDMV+Certyficate wypalane w UDF 2.50.Podobnie jak Funai.Tu przecież materiał już jest "jakoś" zakodowany(ref-frames,B-frames,bitrate...) i o ile zachowamy parametry to w trybie 1-pass Turbo zachowamy jakość i oszczędzimy czas na zbędną analizę 2-pass.Dopiero chęć/potrzeba/konieczność dostosowania pliku do DVD5/DVD9/blu25(zmiana-redukcja bitrate) uzasadnia 2-pass ratujące w możliwym zakresie jakość.
Może mam pecha, albo za mało prób podjąłem, ale mój Funai nie czyta DL-ek (BDMV+Certificate). Natomiast przy zwykłych DVD 4.7 radzi sobie doskonale.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@audiosystem1,
@janusz,

ma funai (prawie to samo co onkyo) nie mam problemu z DL. pliki przerabiam uncropMKV.exe, potem tsMuxer i wypalam imgBurn. nic nie zmieniam w stosunku do jednowarstwowych. poprostu sprawdzam na jaką płytke zmieści się wynikowa struktura avchd.
musi zadziałać. natomiast moja aktualna nagrywarka (poprzednia lg wyzionęła ducha) nawet nie wiem co to jest (wyciągnięta z kąta) nie na wszystkich płytkach DL nagrywa.

mam za to inny problem. nie wszystkie pliki napisów .srt po tuxnięciu są widoczne. na "oko" zawartość pliku jest ok. cr i lf na swoich miejscach a napisów na płytce nie widać chociaż strumień jest do wyboru. sam nawet robię czasami pliki .srt Subtitle Workshop i raz działają a raz nie działają.
i nie chodzi o to, że nie ma synchronizacji tylko o to że ich nie widać.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
A jak wygląda zmiana warstwy przy odtwarzaniu. Czy wypada losowo, czy tez imgburn potrafi podzielić plik między warstwy zgodnie z rozdziałem w pliku?

ArtS :)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@ArtS007,

nie jestem w stanie odpowiedzieć ci na to pytanie. "na oko" nie widziałem jakiś problemów ale może nie zwróciłem uwagi "pochłonięty akcją" :)
jeśli masz jakąś metodologię sprawdzenia przejścia między warstwami proszę podaj a ja wykonam odpowiednie czynności.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na płytach DVD przejście między wartswami objawia sie chwilowym zamrożeniem obrazu. Mozliwe, że w przypadku pliku multimedialnego buforowanie będzie skuteczniejsze i takiego zamrożenia nie bedzie widac?

ArtS :)
 

polo_sos

New member
Problem z plikiem mkv

Witam
Ja mam zupełnie inny problem. Może ktoś mi jest w stanie pomóc.
Opisze po kolei co robie.

Sposób 1:
Na początku w programie mkvmerge GUI dokładam do pliku *.mkv napisy *.srt następnie w programie mkv2vob przerabiam na plik *.mpeg-2 lub *.x264
Problem:
W sumie wszystko byłoby OK ale początkowo miałem problem z dźwiękiem. Dopóki nie zaznaczyłem opcji "Always Transcode DTS" po uruchomieniu nie było dźwięku tylko szum. Teraz program przerabia dźwięk na AC3 i wszystko chula wraz z napisami. Chciałbym uzyskać dźwięk DTS ale nie wiem jak???

Sposób 2:
Tak samo jak wyżej dokładam napisy w mkvmerge GUI do *.mkv. Następnie w programie tsMuxer GUI dodaje plik *.mkv, pokazują się 3 pozycje (obraz, dźwięk i napisy), wybieram AVCHD disk, folder w którym zapisze i tu pojawiają się pierwsze problemy:
Problem 1:
Mój film ma level 4 więc nie zmieniałem na 4.1. Daje "Start muxing" i program pokazuje "error code -2", "Non standart fps value do not supported for PGS streams". Film ma fps 23.976 i napisy mają taki sam. Kiedy odznaczę plik z napisami wtedy działa ale nie do końca.
Problem 2:
Kiedy już program przerobi film na AVCHD standartowo mam 2 foldery BDMV i CERTIFICATE. Nagrywam to w programie imgburn wkładam płytkę do PlayStation 3 i mam dźwięk DTS (wypas) ale nie mam obrazu (czarny ekran).
Następnie próbuje zrobić to samo ale bez dogranych napisów, to samo.
Później zmieniam level na 4.1 bo podobno tak trzeba czy tak jest lepiej (przeczytałem na forum), to samo.
Próbowałem też z odznaczonymi opcjami: "Add picture timing info" i "Continually insert SPS/PPS" i to też nic nie zmienia.

W sumie mógłbym działać na programie mkv2vob ale długo trwa konwersja i nie działa DTS. Chciałbym uzyskać film w dobrej jakości z dźwiękiem DTS z napisami i nie wiem jak to zrobić w tsMuxer GUI?
Czy ktoś może mi pomóc.
W razie potrzeby moge przesłać zrzuty ekranowe.

Pozdrawiam
Łukasz
 

leotdi

New member
ArtS007 napisał:
Na płytach DVD przejście między wartswami objawia sie chwilowym zamrożeniem obrazu. Mozliwe, że w przypadku pliku multimedialnego buforowanie będzie skuteczniejsze i takiego zamrożenia nie bedzie widac?

ArtS :)

Na LX71 kompletnie nic nie widać - brak tu charakt. zamrożenia przy przejściu.
 
Do góry