mkv(AVCHD) w BD-playerach.

Horhe Ortega

New member
Jak w ustawieniach jest ptaszek przy auto set transcode...to jest zielone już po dodaniu tyt., a mimo to musisz kliknąć ten zielony tytuł , potem uncrop i zatwierdź.Tak robisz?Masz w systemie DirectShow? Jak nie to spróbuj zaptaszyć Użyj FFms2 w ustawieniach.
 
Ostatnia edycja:

Danilo84

New member
Nie mam DirectShadow.Robiłem tak jak mówiłeś i nic ciągle to samo. Możesz napisac w wordzie i wkleic jakies screene i podeslac mi?? Podaje GG: 4045883 Pozdrawiam odezwij sie
 

Horhe Ortega

New member
Napisz tylko czy: pojawia się obraz w górnym okienku Title properties(środkowa klatka filmu z czerw. pasami) i czy wtedy po klik. w uncrop ,w nowym okienku poj. się ten sam obraz z napisem 1280:720 w dolnym pasie już widocznych czarnych pasów.Wtedy nie zm. żadnych ust. zatwierdź OK i uruchom.Jak pójdzie to zawsze możesz to przerwać.FFms2 zaptasz a PAL chyba już był wybrany?
 
Ostatnia edycja:

ecolab250

New member
Witam,

tak czytam wasze watki i sie zastanawiam, czy wy uzywacie GOOGLE. W jednej z odopowiedzi, ktos podal nazwe softu do obrobki mkv, idealny jest http://www.noweprogramy.com/index.php?str=lf&no=12300 . Po co o pisac o oczywistosciach, odpalic programk i postempowac wg wskazowek.

Jest jeszcze jeden soft (jedyny problem to wtapianie napisow, ale lyka nawet *.txt). Mowa o Xvid4PSP, przerobi MKV do zadanej wielkosci, dodatkowo mozecie wybrac sposob kompresji. Soft przerabia bardzo wolno ale jezeli komus zalezy na jakosci, to dobrze trafil. Link http://www.programosy.pl/program,xvid4psp.html

I chyba mozna watek juz zamknac.
 

Danilo84

New member
WItam. Ruszylo musialem doinstalowac avistyntha. Tylko w podgladzie jest obraz do gory nogami nie wiem czy to dobrze. Mozesz mi napisac jakie sa najlepsze ustawienie czcionka dla napisow?? Pozdrawiam Daniel
 

Danilo84

New member
Mam kolejny problem. Mam plik MKV ktory zajmuje 4,36 GB. Przerabiam go multiAVCHD z rozmiarem wynikomwym DVD-5 jakosc sie pogarsza (jak temu zaradzic) i po przerobieniu film jakby jest zmniejszony. Ma czarne pasy wokolo, ale jak sie kliknie na pelny ekran to wszystko jest ok. Jak sie tego pozbyc??
 

ecolab250

New member
... a znasz li ten soft kolego ??? chyba nie... wiec nie wyciagaj pochopnych wnioskow... a jezli sugerujesz sie nazwa Xvid to jest jestes w bledzie.

Uzyj AVCHD Codera, tu nie ma PSP i Xvid w nazwie...:D

Nie rozumiemm dlaczego tak kurczowo trzymacie sie "multi"...
 

leotdi

New member
witam,

czytam Wasze wpisy i tak sobie myślę, że podzielę się z Wami moimi doświadczeniami. Ci doświadczeni zapewne nie potrzebują moich rad, a Ci mniej, jak najbardziej powinni skorzystać.
Już "przerobiłem" trochę filmów z mkv na AVCHD. Pierwsza przeróbka wykonana była programem multiAVCHD, oczywiście z menu.

Jednak teraz postępuję inaczej, stosując przy tym programy :
1) mkvMerge
2) uncrop
3) tsMuxer
4) Subtitle Workshop
5) ImgBurn

Nie używając programu multiAVCHD świadomie rezygnuje z menu.

1-krok to znalezienie pliku mkv w sieci w formacie 1080p, a nie 720p (720p tylko wtedy, jeśli NIE znajdziecie 1080p lub też "w grę" wchodzi tylko wariant z 1-płytą DVD - ale wtedy co to za jakość "skastrowanego" HD ?).

2-krok to sprawdzenie, jak zachowuje się ściągnięty plik - czy klatkuje ("zacina się"), czy też nie ? - a zdarza się to wbrew pozorom bardzo często ! Moja uwaga. Niektórzy w ogóle nie powinni zabierać się za przeróbki filmów. Następnym więc razem zalecam poszukiwać filmów już u "sprawdzonych dawców".

3-krok, jeśli film jest płynny, to wykonanie próby uncrop na małym pliku. np. na 50-100Mb. W tym celu należy film podzielić w mkvMerge (wcześniej ustawić w zakładce Split taką właśnie wielkość). Sam proces podziału w pewnym momencie musicie przerwać (obserwując w katalogu generowaną ilość tych "kawałków"). Niech to będzie kilkanaście plików (wybierzecie np. nr 10 czy 12). Wybierzcie jednak taki plik, który zawiera najwięcej ruchomych scen (ocena jakości renderingU). Zmieńcie teraz jego nazwę np. na proba.mkv. Po znalezieniu napisów (najlepiej srt z 25fps) warto przyciąć je pod ten właśnie "kawałek" filmu, tj. proba.mkv (nazywając je proba.srt) - w ten sposób na BD-Player sprawdzimy -już za chwilę- jak odtwarza się całość, czyli włącznie z napisami (sam stosuje wyłącznie DTS core + napisy pl - unikam od pewnego czasu AC3 pl - tak wolę).

Teraz czas na program uncrop - wskażcie na plik próba.mkv
Ustawienia w uncrop zależą od Waszej rozdziałki (przy czym Bitrate kB/s musicie dopasować do wielkości oczekiwanego pliku wynikowego). Mając oryginalny mkv odczytajcie, np. programem Media Info, wielkość nominalnego strumienia Video (Bitrate kB/s). Znając oryginalny Bitrate Video, rozmiar pliku wej. proba.mkv oraz (wynikowego) wyj. próba-uncroping.mkv (po uncroping/resize) możecie wyliczyć niezbędną wielkość strumienia Bitrate Video dla całego filmu, tj. dla osiągnięcia Waszego Wymaganego celu, tj. przykładowo "zmieszczenia" pliku wyłącznie na jednej płycie DVD (choć szczerze nie polecam redukować 9-12 GB do poziomu .. 4 GB). Sam dla 10-12GB stosuje układ 1 -płyta DVD+R DL (8.5GB - max nagrania) + 2-płyta DVD-R (4.7GB - reszta).

USTAWIENIA Split dla pliku mkv całego filmu w mkvMerge :
--------------------------------------------------------
a. 1-płyta DVD+R DL (8.5GB) + 2-płyta DVD (4.7GB) = max. 7500 MB
b. 1-płyta DVD-R + 2-płyta DVD-R (obie 2x 4.7GB) = max. 4150MB

Kontynuując dalej (próbę). Zmuksujcie w mkvmerge plik próba-uncroping.mkv z napisami próba.srt (oczywiście napisy 25 fps i zsynchronizowane). Otrzymamy kolejny próbny plik wynikowy (nazwijcie go przykładowo próbamkvmerge.mkv)

Teraz kolej na program tsMuxer. Ustawcie języki dla Video, Audio i Napisów oraz domyślne flagi (choć to nie jest konieczne). Ustawienia 25 fps, czy profil 4.1 też nie są konieczne, gdyż takie ustawienia były już "wymuszone" programem uncrop - nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet są wtedy w tsMuxter niedostępne - pola są szare (?) - teraz już dokładnie nie pamiętam - musiałbym sprawdzić.
Zakładka Subtitle - dla filmów 1920x800 (czy 816) sam ustawiam Arial size 68. Dla odległości napisów od dołu "dokładam" dodatkowo 6 pixeli (tzn. format 1920x800, więc różnica do 1920x1080 jest 280, dzielone przez 2 = 140 + 6 = 146 pixeli o dołu). Nigdy nie ustawiam napisów na czarnym, dolnym pasie, gdyż w przypadku ich "piętrowego" wyświetlania stają się dla mnie nieczytelne (górna część w filmie/lub na jego granicy, a dolna na czarnym pasie).
Wskażcie (utworzony, np. AVCHD) katalog do zapisu.

4-krok, to wypalenie programem Img Burn płytki AVCHD (ja zawsze robię jednak najpierw obraz iso, a dopiero później wypalam). Do testów używam płyty DVD-RW. Po włożeniu do BD-Playera wybierzcie jeszcze Subtitle (pol) i jazda. Musi działać.

FINAŁ
A teraz ta sama metoda, tylko już dla całego filmu. Czyli zmuksowanie w mkvMerge pliku filmu nazwa_uncroping.mkv z plikiem napisów srt (25 fps i zsynchronizowane). Split wg zalecanego USTAWIENIA j.w.
Program tsMuxer i zapis do katalogu.
Img Burn.

INNE
1) Przetwarzanie w uncrop trwa u mnie (procesor Core Duo 2 T9400 - lapek 4GB RAM, Vista 64-bit) ok. 6-12 godzin - w zależności od długości filmu /i ilości "ruchomych" scen.
2) Nie wykorzystuję powstałego ekstraktu Video x264, gdyż Uncrop "przerabia" także i dźwięk (u mnie oryg. DTS core) na 25fps.

KONIEC

Powodzenia ! :)

sorki za "przynudzanie" i długi poemat n/t ;)
 

ecolab250

New member
Rety, toz to doktorat. Ja robie tak, sciagam material najlepiej 1080p w z dobrym bitrate, odpalam AVCDH Coder i ide spac, rano nagrywam na DVD9 i juz. Czy bede mial inna jakosc od twojej, nie sadze...
 

Danilo84

New member
ecolab250 napisał:
Rety, toz to doktorat. Ja robie tak, sciagam material najlepiej 1080p w z dobrym bitrate, odpalam AVCDH Coder i ide spac, rano nagrywam na DVD9 i juz. Czy bede mial inna jakosc od twojej, nie sadze...

Witaj ecolab250 probuje zrobic film avchd coderem ale wyskakuje mi blad "An error occured while encoding video" mozesz napisac jak sie tego pozbyc lub co tam poustawiac w tym programie?? Pozdrawiam
 

leotdi

New member
ecolab250 napisał:
Rety, toz to doktorat. Ja robie tak, sciagam material najlepiej 1080p w z dobrym bitrate, odpalam AVCDH Coder i ide spac, rano nagrywam na DVD9 i juz. Czy bede mial inna jakosc od twojej, nie sadze...

ecolab250,

i zapewne masz rację - czytający mają prawo to tak odbierać :D

Warto jednak na pewno dzielić się w tym wątku własnymi / innymi doświadczeniami n/t.

Wypróbuję proponowany tu przez Ciebie AVCHD Coder i podzielę się własnymi uwagami.

EDIT
-----
właśnie zainstalowałem AVCHD Coder, i zaraz zwróciłem uwagę na BRAK transformacji DTS-HD core 23.976fps --> DTS-HD core 25fps.
To dyskwalifikuje zastosowanie tego programu przeze mnie. AC3 -nawet 640kB/s - nie zastąpi tu DTS HD core. Niestety.
Choć muszę przyznać, że program robi b.dobre wrażenie i na pewno dla początkujących jest to świetna alternatywa - jeśli tylko godzą się na gorszy dźwięk (nie mogą się obyć bez polskiego dubbingu).

I jeszcze zainteresował mnie AVCHD kalkulator. Nie sprawdzi się. Jest zbyt optymistyczny. Policzyłem wg niego przerobione filmy. Zawyża Bitrate Video o ok. 7%.

ps
jakoś tak wyszło, że obracam się tylko w świecie tego bułgarskiego twórcy multiAVCHD :p
 
Ostatnia edycja:

ecolab250

New member
leotdi - masz racej DTS jest DTS, ale w przypadku "sciskania" dobrego mkv na plytke DVD9 (jedna) trzeba isc na kompromis. Ja osobiscie nie lubie wachlowac plytami podczas ogladania wiec robie AC3 640.

Jezeli jednak chcesz sie pobawic uzyj programu, ktory wykpil Horhe tj. xvid4PSP. Program "narodowsci rosyjskiej", w ktorym dzwiek mozna skopiowac, kodujac tylko video. Podstawowa zaleta, to mozliwosc ingerencji w ustawienia kodowania, chociaz monza skorzystac z gotowych presetow.

Jestes dociekliwy wiec chetnie poslucham twojej opinii, bez sugerowania sie tylko nazwa.
 

leotdi

New member
ecolab250 napisał:
leotdi - masz racej DTS jest DTS, ale w przypadku "sciskania" dobrego mkv na plytke DVD9 (jedna) trzeba isc na kompromis. Ja osobiscie nie lubie wachlowac plytami podczas ogladania wiec robie AC3 640.

Jezeli jednak chcesz sie pobawic uzyj programu, ktory wykpil Horhe tj. xvid4PSP. Program "narodowsci rosyjskiej", w ktorym dzwiek mozna skopiowac, kodujac tylko video. Podstawowa zaleta, to mozliwosc ingerencji w ustawienia kodowania, chociaz monza skorzystac z gotowych presetow.

Jestes dociekliwy wiec chetnie poslucham twojej opinii, bez sugerowania sie tylko nazwa.

uważam, że jeśli już, to lepiej "kastrować" Video, zwłaszcza jeśli format jest anamorficzny (1:~2.42), ale nie dźwięk. Najlepszy AC3 nigdy nie dorówna DTS. Na plytce 8.5 GB nie będzie więc tragedii.
 

ecolab250

New member
To mamy "inny punkt widzenia", przedkladam video nad audio. W zwiazku z tym, jezeli "chcecie dobrej jakosci" video + AC3, to tylko AVCDH coder... to co dla jednych jest wada, dla drugich jest zaleta !
 
Do góry