Mirror' s Edge

mietek099

New member
mataman napisał:
I oceniasz gre/polemizujesz z recenzentem na podstawie dema ? Ciekawe
Biorąc pod uwagę fakt, że demo pod kątem grafiki i rozgrywki czasami może byc gorsze od finalnej wersji, w tym przypadku - tak. Oczywiście biorąc pod uwagę właśnie tą produkcję i nowości jakie wprowadza. Generalnie nie opieram swojej oceny końcowej na podstawie dema. Akurat sterowanie, oprawę graficzną i główny aspekt rozgrywki można poznac na podstawie tego dema a jak wszyscy wiedzą, rozgrywka jest nadzwyczaj innowacyjna - proste. Właśnie innowację powinno się brac w dzisiejszych czasach pod uwagę podczas recenzji.
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
Carbon_ napisał:
Ale co Ty pleciesz. Piszesz, że nie zgadzasz się z oceną pełnej gry przez recenzentów, a grałeś jedynie w demo i widziałeś trailery :rolleyes:
Po pierwsze nie plotę tylko piszę a po drugie w przypadku tej gry wystarczy grac w demo i widziec trailery aby ocenic główne innowacje i móc nie zgodzic się z oceną końcową. Jeżeli tego nie pojmujesz to albo poczytaj moje powyższe posty, albo mówi się trudno ;)
 

mietek099

New member
Widac kto ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pisałem wyraźnie, że ja też nie opieram swojej oceny końcowej tylko na demie, ale w przypadku tej gry, wystarczy zobaczyc jakie innowacje ze sobą niesie rozgrywka. To akurat można zobaczyc w demie jak i zadziwiającą stylistykę i wykonanie grafiki. Co do bugów to nie stwierdziłem jakichkolwiek więc domniemywam, iż w finalnej wersji również większych nie będzie. Natomiast jeżeli chodzi o nudę, wątpię aby przy takiej rozgrywce szybko się wdarła. Podkreślam po raz kolejny, że mój komentarz do oceny wystawionej przez GT jest osobisty a Mirror's Edge jest jednym z niewielu tytułów (w wersji demo), które odpalam codziennie na "dzień dobry" i jak narazie nie odczułem ani trochę nudy przy szpilaniu. BTW recenzent wypowiada się na temat tego tytułu bardzo pozytywnie.
 
Ostatnia edycja:

Alucard1984

New member
hehe a moja wersja już zamówiona i pewnie jutro wyfrunie do mnie ekspresikiem ;D jak odpalę to proponuje przenieść dyskusję do tematu FULL VERSION ;p
 

mietek099

New member
Jeżeli nadal ktoś nie rozumie co miałem na myśli w poprzednich postach, znalazłem przypadkiem w necie "video recenzję". Odpalcie ostatnią częśc recenzji: http://polygamia.pl/polytv-prezentuje-mirrors-edge

P.S. Nie mogłem edytowac poprzedniego posta.
Pozdrawiam

EDIT: Dorwałem dzisiaj (13.11.08 ) Mirror's Edge (PAL) w zadziwiająco niskiej cenie 149,00 zł. Tak jak wcześniej pisałem, giera wymiata. Nie myliłem się ani trochę. Napewno nie jest to tytuł dla każdego. Natomiast ten do kogo uf tytuł trafi będzie w niebo wzięty. BTW tryb Race rox :cool:
 
Ostatnia edycja:

boxik

New member
Witojcie ludziska!
Właśnie ukończyłem pierwszy level, więc mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami. Już teraz mogę powiedzieć że nie będą one odbiegały od tego co pisałem wcześniej o samym demie.

Początek gry to znany już motyw (trening, plus krótka misja wprowadzająca). Akcja rozkręca się dopiero w następnym poziomie, tam też gracz poznaje nowy wątek przewodni. Sam scenariusz nie należy do jakiś nadzwyczajnych, ale pasuje do klimatu gry.
Zgadzam się z przedmówcami, że napewno M'sE nie będzie się podobała wszystkim. Ja jednak wiedziałem co kupuję i mnie zdecydowanie przypadła do gustu.
Niesamowite jest dla mnie tempo w jakim rozgrywana jest akcja. Dość skomplikowane jest sterowanie, może nie same ruchy, ale by uzyskać odpowiednią płynność ruchów niezbędne jest oswojenie się z klawiszami. Jak już to zrobimy, to obezwładnienie trzech przeciwników będzie czymś naturalnym (niczym Jakie Chan).
Warto wspomnieć również o ścieżce dźwiękowej. Uważam że jest dobrana po mistrzowsku. :eek:k:
 

Bambolo82

Banned
Twórcom należy się uznanie za odwagę i innowacyjność. Niestety, gra jest bardzo przeciętna i nudnawa. W tle i na na napisach końcowych przygrywa bardzo fajna muzyka. Grafika tylko na starcie robi wrażenie, bo potem męczy. Reszta to porażka. Walka to pomyłka. Liniowość do bólu. Brak trybu online grzebie tą grę.

+ pomysł
+ muzyka
+ pierwsze wrażenie

-cała reszta

5/10

Warto kupić, jak stanieje do 50 zł na allegro.
 

Mefju

New member
Ojj przesadzasz ;> no ale nie będę się z Tobą kłócić bo o gustach się nie dyskutuję.Wg. mnie gra zasługuje na 9 może na 10.Ja grając w nią mam na prawdę dużo zabawy , fajnie jest tak poskakać bez opcji , że złamiesz sobie nogę :cool:.Pozdro
 

Alucard1984

New member
Już mam, już mam !! hehe ;) Wczoraj miałem istne mikołajki. Jednego dnia najpierw dostałem paczuszkę z Resistance 2 a potem na poczcie odebrałem Mirror's Edge. Niestety w wyścigu do konsoli wygrała Resistance 2 i skutecznie mnie przykuła więc wrażenia opiszę za jakiś czas z tej gierki ;). Co do samego wydania jeżeli chodzi o pudełko itp to jak wziąłem w łapki pomyślałem --- Ciężkie to to ;) Otóż bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie książeczka, która jak na obecne wydania gier jest całkiem obszerna i stanowi miłą lekturę w świątyni dumania przed odpaleniem softu ;p Mam nadzieję, że po odpaleniu ta gra mnie nie zawiedzie i nie będę żałował ani zł wydanej ;p A wy ? Pograliście juz tak troszkę dłużej w pełną wersję tej gierki ? Może się podzielicie szerszymi wrażeniami i jakąś oceną już na podstawie FULL V. a nie demka ;p
 

mrtwister

New member
Grałem w demko mirrors edge i szczerze przyznam, iż dla mnie jest to pozycja 'do kosza'. Nie podoba mi się w szczególności konwencja utrzymana w stylu 'anime', gdyby były realistyczne widoki i kolory, to z pewnością wrażenia z oglądu 20 piętrowego spadku byłyby zdecydowanie bardziej emocnjonujące. Dlatego też nie polecam, nawet chyba dla fanów parkuru
 

Bambolo82

Banned
Grałem tylko w demo Mirror's Edgr, ale jakoś mnie nie powaliło i absolutnie nie dałbym za to 150 zł.

Za 150 zł kupiłbym teraz Valkyria Chronicles od SEGA, która chyba powoli zaczyna wydawać - przynajmniej nie które gry - eksluzywnie, tylko dla PS3 (m. in. Valkyria Chronicles, Yakuza 3).
 

bartoszer

New member
mirrors edge:(

witam wszystkich forumowiczów:)
Posiadam grę Mirrors Edge i podczas grania bodajże w levelu 5 gra notorycznie zawiesza mi konsolę(PS3) dosłownie w jednym momencie. Po restarcie muszę przechodzić dany level od początku a i tak zawiesi się sprzęt na tym samym momencie gry!!! Czy wam także zdarzały się takie przypadki może akurat nie w tej grze ale w innych! Dodam że próbowałem już kilka ładnych razy i zawsze jest to ten sam moment gry!:( Płyta br nówka sztuka:)Co to może być za przypadek???


pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Bartek
 

bartoszer

New member
mirrors edge:(

Sytuacja jaką opisałem powyżej zdarzyła mi się jeszcze tylko raz z inną grą a była to gra Army of Two i też w jednym miejscu gra zawieszała konsolę:( a tak inne gierki śmigają aż miło!:) Więc sam nie wiem co z tym zrobić ! Jest to na prawdę fajny tytuł !
 
Do góry