miniled 65X95K

darus75

Member
Panowie, czy nikt tu nie ma miniled od Sony 65X95K?
Przymierzam sie właśnie do jego zakupu.... chętnie poczytałbym coś o nim, ewentualnie może ktoś zaproponowałby coś lepszego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie masz pytania.
To bardzo dobry model w swojej klasie.
Ale jesteś już wówczas bliski wartości Oled TV...

Jaką masz odległość od telewizora.?
Jaki masz teraz telewizor ?
Ile masz max kasy ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

darus75

Member
Mam 55XF9005, celuję teraz w 65". Oleda nie chcę - nie kupię TV za ok 10 kpln i nie będę się zastanawiał co oglądam (powidoki)
Miniled jest kompromisem. Zależy mi też na powłoce antyrefleksyjnej, nie akceptuję matów. Nie chcę wydawać dużo kasy ale nie mam wyjścia - podstawowe TV Sony np X90K wyglądają jak tania chińszczyzna. 65x95k wygląda bardzo dobrze tylko faktycznie mógłby być nieco tańszy. Zależy mi też na android TV, używam Tivimate.
Odległość od TV mam niecałe 3m.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To - do tych celów będzie EXTRA !
Przypomnij się jutro na PW - to sprawdzę czy nie ma promocji dla członków forum.
 

luck76

Well-known member
Jestem bardzo zadowolony, system działa szybko, nie ma problemu (w przeciwieństwie do TCL i TPV tj. Philips) ze współpracą z soundbarem (bose) - Dolby Atmos w Kodi hula dobrze. Obrazowi muszę mocno ograniczać jasność (do 4-5), więc jest potworny "zapas" :) Oleda nie kupiłem bo nie chcę ryzykować wypalenia póki nikt nie zagwarantuje na piśmie. Co więcej - OLED się wypala zawsze, przy czym system temu zapobiegający jest de facto dopalaczem stref mniej eksploatowanych. Prawda jest taka, Japonia bezwzględnie przewodzi w dziedzinie wierności obrazowania i dźwięku (dziesięciolecia R&D), później Korea (Samsung, LG - tu skupiają się kompetencje inżynieryjne w hardware) i na końcu w/w Chińczyki (CCC). System działa szybko dzięki temu, że posiada odrębny procesor obrabiający sygnał AV (TCL wszystkim obciąża główne SOC, za to wkłada mocniejsze żarówki :) ).
 

darus75

Member
Mam pytanie kolejne, zauważyłem że już pojawił się miniled na ten rok 65X95L. Czy on jest znacznie lepszy od serii K? Może warto poczekać....
No i jeszcze będzie 65X93L również miniled.
 

luck76

Well-known member
Nie mam pojęcia, czy MY2023 będzie lepszy od 2022. Z jedynej recenzji. z którą miałem okazję się zapoznać wynika, że: ma węższe kąty oglądania, wyższą energochłonność (w tym gorsza klasa energetyczna dla SDR) i świeci odrobinę (wg mnie niezauważalnie) słabiej. Ma odrobinę lepszy upscaling (doszła nowa funkcja sterowania Technologia XR Clear Image) i więcej stref ale to nie zapewne nie wpływa kolosalnie na poprawę. Dodatkowo, pomimo inflacji i globalnego trendu podwyżek w cennikach o 10-15%, w tym wypadku mamy sytuację odwrotną - premierowa cena jest o 500 EUR niższa od ubiegłorocznej i tu się rodzi pytanie, czy w zeszłym roku zaplanowali kosmiczną marżę z uwagi na premierę tej technologii w portfolio marki, czy raczej w tym ucięli koszty (zapewne dostawców, którzy musieli coś wykombinować aby sprostać oczekiwaniom zamawiającego). Nie będzie x93L - to produkt północnoamerykański.
 

luck76

Well-known member
Jednak - Oled jest oled !
Kiki, odnośnie czego to piszesz? Kolega @darus75 napisał: „z podobnych powodów wolę miniled od OLED”. Może chciałeś napisać: „niezależnie jakie macie preferencje, moim zdaniem oled to…..(tu piszesz co uważasz)…., przy czym szanuję Wasze zdanie i chcę podkreślić, że to Wy bierzecie odpowiedzialność za co wydajecie kasę.” :)
 

stilic

New member
I jak @darus75 kupiłeś już coś? Mam podobną sytuacje bo też przechodzę z XF9005 tylko 65 cali. I też skłaniam się ku X95K. Chcę czegoś co będzie wyraźnym krokiem do przodu, OLED raczej odpada ze względu na wypalenia. Tegoroczny X90L też wygląda ponoć ciekawie. @luck76 z jakiego tv przechodziłeś na tego Sony? Była to widoczna gołym okiem różnica w porównaniu z poprzednikiem?
 

luck76

Well-known member
@luck76 z jakiego tv przechodziłeś na tego Sony? Była to widoczna gołym okiem różnica w porównaniu z poprzednikiem?
z Panasonic 55CXM710. Różnica mega widoczna, natomiast, pomijając brak HDR, w SDR świeci lepiej od wszelkiej maści wynalazków TPV (czyt. Philips) z DirectLED. Dalej w sypialni gra :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO sypialnie niezmiennie najlepszy jest Oled TV i zdecydowanie wygra z LCD również Panasonica.
 
Do góry