[Nasze Zestawy AV] Mini kino w bloku :)

kosmita

New member
Dubbing był tylko włączony bo syn chciał oglądać, osobiście oglądam tylko w oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Co do sufitu hmm chyba tylko pozostaje jakąś część pomalować na coś ciemniejszego ewentualnie zastanawiałem się nad roleta zamontowaną nad ekranem projektora, która była by rozwijana na czas projekcji w stronę projektora co o tym sądzice. Ścianka za ekranem projektora ta z kostki i obniżony sufit wokół pokoju będzie pomalowane na kolor grafitowy.

Windows już aktywowany ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Roleta jak najbardziej na tak bo masz tam wąski pokój wiec da rade zamontować. I tak na czas seansu wysuwasz w stronę widzą a po seansie chowaSz i masz nadal biały sufit. . :)
 
Ostatnia edycja:

kosmita

New member
Z wyliczeń to potrzebuję rolety o wymiarach 240cm szerokości i 200cm długości pytanie o ile opadnie na tej długości bo nie dam rady jej naciągnąć aby była równolegle do sufitu, a też nie chciał bym tu jakiś wielkiech zwisów. Druga sprawa to przydał by się mechanizm zwijania jak w ekranie projektora na sprężynie który sam by się zwijał po zwolnieniu zaczepów.
Są takie rolety na sprężynie które same się zwijają???
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A jakbys kupil najtanszy ekran rozwijany na allegro za kilka set zlotych.
Sa zwijane a z tylu maja czarna matowa gume.

A to ze ciut sie pofaluje to nie ma wplywy bo zaslaniasz tylko sufit.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czemu za ciezki? Sprezyna nie naciagnie go? Na srodku sufitu zrobi jakis niewidzialny haczyk i by rozwijal ekran i zaczepial o ten haczyk.

A prosty tez nie musi byc bo tylko ma zaslonic bialy sufit. Z ciekawosci jutro sprawdze u siebie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla samego mechanizmu można spróbować, ale to dosyć gruby i cieżki materiał. Wiem, bo rozbierałem. Można spróbować, ale to będzie wisieć jak baldachim po deszczu.
Lepiej malnąć ten kawałek sufitu i temat załatwiony, oczywiście kasetę też.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No, jak moze pomalowac sufit to nie ma tematu. Ale jak ktos nie chce ingerowac w sufit to wstawienie takiej drugiej kasety przed ta od ekranu to praktycznie bedzie niezauwazalna (kaseta przed kaseta).
A ze bedzie wisiec jak baldachim, to nie musi wygladac super wazne by nie szpecilo, spelnialo zadanie i bylo wzglednie tanie.

Zobacze, bo wydaje mi sie ze moja kaseta ma dosyc mocny naciag sprezyny.


Ps. Sprawdzilem u siebie rolete, fakt jest ciezka, bedzie zwis i to dosyc spory tak jak Armanig pisal, aleee czy to tak do konca zly pomysl...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie chcesz się bawić z sufitem, to podmień ten ekran na taki z pasem rozbiegowym. Wizja będzie sporo niżej, odbicia sufitowe w zdecydowanej większości odpadną, szyja od zadzierania głowy do góry przestanie boleć, komfort oglądania też będzie sporo większy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może jest możliwość aby taki pas rozbiegowy zrobić na aktualnym płótnie?
Ktoś kiedyś bawił się w takie coś ?

A masz wystarczająco długi ekran? Sprawdż do ilu Ci się rozwija.
Jeżeli jest sporo, to nie ma problemu, pod warunkiem, że znajdziesz odpowiednią farbę - czyli taką która się nie będzie łuszczyć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To działaj, ew. kup drugi ekran i zrób to co opisywałem w innym wątku.
Nie dość, że będziesz miał ekran niżej (zmniejszenie odbić), to dodatkowo będziesz miał odcięcie do 21:9.
 
Do góry