[Nasze Zestawy AV] Mini kino w bloku :)

kosmita

New member
Dzięki wszystkim za porady i sugestie troszkę znalazłem dziś czasu, kolumny postawiłem przed komodami delikatnie skierowane w stronę słuchacza tak jak proponowaliście. O ile w stereo różnicy nie widać, to przy rozłożonym ekranie zmieniło się bardzo wiele dużo więcej szczegółów słychać które pewnie były tłumione przez ekran - możliwe że tak zostanie lub te sprzedać i kupić inne czas negocjować z żoną :)

Wcześniej z braku czasu nie zagłębiałem się jak zostały skalibrowane głośniki i mam tu kilka uwag, a mianowicie na każdym z kanałów ustawił ujemne wartości czy to normalne? I czy odcięcia częstotliwości też tak powinny wyglądać od czego one są zależne???

W menu amplitunera znajdują się dwa podobne opcje nie do końca jasne może ktoś mi to jaśniej wyjaśnić czy m różni się (reg. poz.kanału) od (sygnału testowego) w obu przypadkach mam takie same opcje regulacji, i jaką wartość ustawić w pod menu (poziom sygnału) obecnie mam +8dB

galeria ustawień

A propo jasnego sufitu, jak pisałem w pierwszym poście docelowo ściany będą w trochę ciemniejszych matowych panelach, a sufit coś takiego http://www.abakon.com/!data/dzialy/magazyn-materialow/Sufity%20napinane/2.jpg
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Suba masz za bardzo podgłoszonego bo Ci kalibracja sciela na -12db, zmniejsz głośność vol na subie tak na 1/3 jego mocy i przeprowadź ponownie kalibracje. Jak zetnie znowu na -12db to zmniejsz jeszcze aż do momentu kiedy Ci zetnie od -10db w stronę 0db.
 

kosmita

New member
Ok dzięki za podpowiedz, przeglądam twoją galerię i jestem ciekaw gdzie masz dodatkowe nagłośnienie do ATMOS-a bo nie widzę, a też planuje :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
On ma w fotelach, siedzi na nich, a tak serio to ma podłączone kino z sąsiadem piętro wyżej i kino tego sasiada robi za atmos. Na dole też sasiadke wykorzystuje i to nie tylko do kina :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sąsiad na górze ma atmosa z dołu :)
Pisałem niedawno, że na pewno kiedyś tak będzie, ale nie myślałem, że tak szybko wielkie firmy wykorzystają mój pomysł. Jakiś tantiemy się należą :D
 

kosmita

New member
HAHA ja pytam poważnie. Kolumny widać standardowe, nie 2 w 1, kolega Bipo też udziela się, w innych tematach o tej tematyce, na jego wyświetlaczu też widnieje napis ATMOS więc wywnioskowałem że go posiada :)
Miłego dnia życzę :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Oj tam oj tam, Jak tam raz na jakiś czas zrobi się atmosa z sąsiadka z dołu to nic się chyba nikomu nie stanie... ;-)

Atmosa u siebie na chwilę obecną mam przejściowego, dla filmów wydanych z taka ścieżką dźwiękowa ustawiam specjalna konstrukcje i dokładam 2 głośniki sufitowe, ale po filmie to demontuje... ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Atmosa u siebie na chwilę obecną mam przejściowego, dla filmów wydanych z taka ścieżką dźwiękowa ustawiam specjalna konstrukcje i dokładam 2 głośniki sufitowe, ale po filmie to demontuje... ;-)
To coś jak ja. Mam haki w suficie i na razie wieszam głośniki, ale jest super i tylko mnie to utwierdza, ze dobrze robię i czekam na remoncik sufitu ;
 

kosmita

New member
Koledzy na szybko powiesiłem dwa dodatkowe głośniki na suficie, na amplitunerze wybrałem je jako środkowe sufitowe i skalibrowałem. Jako odtwarzacz filmów używam komputera czy w takim połączeniu będę miał atmosa? Terminator, Everest, i Transformersy 4 niby posiadają, kiedy na pilocie dam info mam takie dane

SOUND: DOLBY D + DOLBYS
SIGNAL: DOLBY DIGITAL

INPUT SIGNAL: LFE,FL,C,FR,SL,SR,SB
ACTIVE SPEAKERS SW,,FL,C,FR,TML,SL,SR,TMR

Jakaś podpowiedz?
 

kosmita

New member
Mała aktualizacja w galerii i taki wynalazek sobie wymyśliłem, tylko walczę jeszcze z podświetleniem. Będzie wmontowany w stojak pod centralny podoba się???
26710df7a75703995bd21a8384c409b6.jpg
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Z tym zaciemnieniem super Ci wyszło. .. :)
Co do znaczka to jak dla mnie wystarczył by tylko napis Dolby Atmos... kwestia gustu.
A gdzie ty masz głośniki od atmosa bo nie widzę?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Trzeba wybaczyć bo dzieciaki w tle.... :) Dlatego napisy mogą się nie sprawdzić. .. :)
Ale odbicia od sufitu masz masakryczna. . :-( boczne zasłony super się sprawdziły ale zrób jeszcze coś z sufitem i będzie gitara..
 
Do góry