Media Markt dla idiotów

Epi

New member
Byłem dziś w MM od 7 do 9 mają dni bez vat, myślę sobie fajnie może będzie taniej niż u konkurencji może nie 22% ale chociaż te 10-15% wiadomo nikt nie będzie sprzedawał poniżej kosztów zakupu, WIELKIE było moje zdziwienie kiedy TV netto był tańszy o dosłownie 60pln niż w EuroAGD brutto. Promocje bez VAT w MM to ściema i śmiech na sali.

Pozdrawiam
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No wiadomo, że czasem mają droższe nawet o kilka stów sprzęty w porównaniu do konkurencji, ale jak jest akcja bez VAT, to jednak mają taniej o tą wartość podatku i większość się jednak opłaca. Ja też byłem i mieli np. zestaw Yamahy 367/Prism Onyx 200 za 1300 (z jakimiś tam groszami), a najtańsza oferta na ceneo 1549 zł.
 

irzi

Member
Witam. Byl ktoś teraz przez weekend w Media Markt i widzial ile bez Vatu kosztuje odtwarzacz BluRay firmy LG model BD570 ?
 

ssobie

New member
Witam. Byl ktoś teraz przez weekend w Media Markt i widzial ile bez Vatu kosztuje odtwarzacz BluRay firmy LG model BD570 ?
Nie licz na to, że będzie tańszy o ile będzie :|... Moze się trafić jedynie okazja, jak czegoś nie przemetkowali i nie zdążyli schować... Ja dzisiaj byłem zobaczyć TV - wszystko droższe...

Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
nie to zebym bronil MM i jej akcji bez vatu, ale czesto ceny sa nie zmienione, tylko jest adnotacja , ze od ceny przy kasie naliczany jest wlasnie rabat w wys. vatu.
 

maderos

Member
Bez reklam
Heheh, ściemy w MM ciąg dalszy. Chciałem kupić BD 3d...wybór padł na Panasonica BDT100...w Euro za 799 ( z 899 ) a w Media z 1199 - Vat, czyli jakieś 980 zeta :D...piękna promocja :D. Oczywiście kupiłem w Euro...
 

misterpawel

New member
LUDZIE!
Promocje >>bez VAT<< lub "coś tam za ileśtam" w gazetce(wyglądające tanio) robi się po to żeby ściągnąć klientów do sklepu ;
>>> przyjedź do sklepu i zobacz >>>>jak już jesteś dobra nasza>>>
towar jest ale często tylko powystawowy albo już nie ma albo cenowo wychodzi jak w necie albo ciut drożej albo ciut taniej....
Ogólnie udowodnione, że powiedzmy co najmniej 10% z "zaciągniętych" w ten sposób do sklepu klientów kupi coś tak czy siak :
np. juz przyjechali i nie będą 10x jeździć, albo uznają towar za zdatny do nabycia - sklep jest do przodu. Co nie jest zabronione to jest dozwolone-w tym nie ma żadnej przypadkowości czy ściemy - tak po prostu "grają" tego typu sklepy.
Ja z obserwacji widzę,że można tam kupić głównie droższy sprzęt bo na nim rzeczywiście można coś przyoszczędzić.
Uwaga jednak bo czasami można dostać "używkę" w cenie nówki - rzadko ale warto sprawdzić.
A i ważne - regulamin najczęściej nie przewiduje zwrotów - przez net jest 10 dni na zwrot bez podania przyczyny.
Oczywiście wszystko zależy od kierownika i kupującego, ale......
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
to kupno poza lokalem przedsiębiorcy czyli na bazarze (jeżeli facet ma stacjonarny sklep a na bazarze się wystawia i tam kupisz), przez internet, przez telefon. Wszystkie raty w marketach są zawierane poza lokalem banku, jeżeli przychodzi akwizytor i podpisujesz umowę na telefon stacjonarny itp.

Chyba już wiesz? Proste? Są ludzie którzy kupują np lcd przez neta testują go, sprawdzają i odsyłają do sklepu w ciągu 10 dni i dostają zwrot gotówki. Są jedynie stratni na przesyłce ale wtedy testują sprzęt u siebie. No chyba gdy kurier nie chce zabrać sprzętu bo kupujący niema europalety (długość ścianek pudła jest za duża).
Nie możesz tego zrobić w sklepie stacjonarnym, bo on nie ma obowiązku przyjąć zwrotu, chyba, że się na to zgodzi, ale to tylko dobra wola sklepu.
 

twardy83

New member
czy to media markt czy inny sklep ... najlepiej zawsze cenny sprawdzic sobie w necie bo czesto sa zawyzane zeby pozniej zrobic obnizki :(
 

irzi

Member
Witam. Nie wiecie czy można teraz na tej wyprzedaży w MM kupić jakiś fajny tani odtwarzacz Blu-Ray ? W gazetce widziałem tylko Panasonica BD45 za 399zł.
 

Max78

New member
:D Przy ostatnim 'bezVATciu' w MM ceny mieli wyjątkowo promocyjne - od 5 do nawet 30% drożej - na TV :D - niż przed świętami :D
 

Heniuro

New member
Oczywiste jest ze MM musi miec wyzsze ceny niz np. sklepy netowe- lokal, personel i lapanie frajerow przez telewizje, radio i internet kosztuje,
wiec wszelkie "promocje" w MM trzeba sprawdzac 2x zanim sie ktos okaze frajerem.
Polecam zakupy ze smartfonem w rece, zawsze mozna na szybko w necie ceny porownac.

Oczywiscie, moga sie zdarzac jakies rodzynki- gdzie rzeczywiscie mozna tanio cos wylapac porzadnego, ale to jest wyjatek od reguly.
 
Do góry