Mede8er MED500X player

goralo

New member
Witam wszystkich,
jako swiezy uzytkownik, na poczatku chcialem sie przywitac i odswierzyc temat mede8er'a.

Wczesniejsze posty wspominaja o tymze odtwarzaczu oferowanym na iBoodz'ie, a tak sie sklada, ze stalem sie szczesliwym posiadaczem tego oto wynalazku. Na razie nie mialem czasu go testowac i meczyc podlaczajac go pod kompa, neta etc, tylko podlaczylem przez hdmi pod ampli (TX-SR577) i powiem, ze rozczarowany nim nie jestem. Wszystko fajnie, pieknie, menu przyjrzyste, prosta i intuicyjna nawigacja. Mam zamiar wgrac nowego firmwera 3.0.4, takze mam nadzieje, ze nie bede mial problemu z jego instalacja mimo mojego sredniozaawansowanego* poziomu znajomosci jezyka angielskiego.

Mam pytanie do uzytkowników, czy instalujac YAMJ, jest duzo zachodu? Podejrzewam, ze trzeba to robic poprzez kompa (ale moge sie mylic). Jesli ma ktos ochote na napisanie szybkiej intrukcji jak instalowac owy program (lub inny, warty polecenia) to mysle, ze znajda sie osoby, ktore beda wdzieczne. Ewentualnie prosze o jakies porady i programy, ktore warto zainstalowac :razz:

Pozdro all!
 

drjones

Member
Co faktycznie działa?

Czytając forum (szczególnie dział sprzętowy odtwarzacze multimedialne) od niemal roku właściwie zdurniałem do końca. Tak rozbieżnych opinii naczytałem się o każdym playerze, że mam kilka pytań do użytkownikówMede8era .

Co tak naprawdę działa poprawnie na najnowszym sofcie, a co z długiej listy pobożnych życzeń producenta to lipa. W szczególności chodzi mi o:

- pełna obsługa HDaudio (passstrough - na wyjście HDMI/downmix do 5.1ch na wyjścia (SPDIF/HDMI)/downmix do 2.0 na wyjścia (SPDIF/HDMI/ANALOG),
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) DVD z zewnętrznych napędów USB,
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) BD z zewnętrznych napędów USB,
- transfer danych przez sieć kablową (rzeczywiste transfery)
- transfer przez WiFi (rzeczywiste transfery)
- YAMJ - czy działa poprawnie?
- YouTube i inne serwisy chodzą?
- jaka jest perspektywa dodania przeglądarki WWW z flash przy tak mikrej pamięci (16MB!) na soft - wiem wiem czytałem, że trochę to obeszli w nowej becie wykorzystując HDD no ale czy ktoś już wie na ile da się to wykorzystać?
- czy ktoś zmodyfikował soft by łykał rozszerzenia *.TXT?
 

zlomek

New member
Czytając forum (szczególnie dział sprzętowy odtwarzacze multimedialne) od niemal roku właściwie zdurniałem do końca. Tak rozbieżnych opinii naczytałem się o każdym playerze, że mam kilka pytań do użytkownikówMede8era .

Co tak naprawdę działa poprawnie na najnowszym sofcie, a co z długiej listy pobożnych życzeń producenta to lipa. W szczególności chodzi mi o:

- pełna obsługa HDaudio (passstrough - na wyjście HDMI/downmix do 5.1ch na wyjścia (SPDIF/HDMI)/downmix do 2.0 na wyjścia (SPDIF/HDMI/ANALOG),
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) DVD z zewnętrznych napędów USB,
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) BD z zewnętrznych napędów USB,
- transfer danych przez sieć kablową (rzeczywiste transfery)
- transfer przez WiFi (rzeczywiste transfery)
- YAMJ - czy działa poprawnie?
- YouTube i inne serwisy chodzą?
- jaka jest perspektywa dodania przeglądarki WWW z flash przy tak mikrej pamięci (16MB!) na soft - wiem wiem czytałem, że trochę to obeszli w nowej becie wykorzystując HDD no ale czy ktoś już wie na ile da się to wykorzystać?
- czy ktoś zmodyfikował soft by łykał rozszerzenia *.TXT?
Witaj, posiadam model kupiony na ibood.com. Ponoć ma najnowszy procesor Processor: Realtek RTD1073 – 128MB SPI Flash – 128MB DDR2 SDRAM, wiec pamięci na soft jest więcej;].
Transfery rzeczywiste po siecie wifi niestety bez n wynoszą 2,6-2,7MB/s, po kablu 6MB/s. Przeważnie korzystam z wifi jeśli filmy mają do 1,4GB.
Dla blueray podpinam laptop bezpośrednio pod mede8er wtedy transfery są około 50MB/s;] i to jest juz wystarczająca prędkośc do filmów 4 i wiecej giga.
Posiadam wersję 3.0.4 i youtube na niej nie chodzi jedynie mam radia internetowe.
Yamj o tym jeszcze nie czytałem.
Txt nie czyta, ja przerabiam na stronie txt na srt, sub. Te czyta z polskimi znakami.
Na dźwięku sie nie znam podłączony jest bezpośrednio przez hdmi do TV lcd samsung FULLhd.
Narazie jestem bardzo zadowolony, innych odtwarzaczy nie testowałem.
Pozdrawiam michal
 

kiziomizio

New member
Czytając forum (szczególnie dział sprzętowy odtwarzacze multimedialne) od niemal roku właściwie zdurniałem do końca. Tak rozbieżnych opinii naczytałem się o każdym playerze, że mam kilka pytań do użytkownikówMede8era .

Co tak naprawdę działa poprawnie na najnowszym sofcie, a co z długiej listy pobożnych życzeń producenta to lipa. W szczególności chodzi mi o:

- pełna obsługa HDaudio (passstrough - na wyjście HDMI/downmix do 5.1ch na wyjścia (SPDIF/HDMI)/downmix do 2.0 na wyjścia (SPDIF/HDMI/ANALOG),
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) DVD z zewnętrznych napędów USB,
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) BD z zewnętrznych napędów USB,
- transfer danych przez sieć kablową (rzeczywiste transfery)
- transfer przez WiFi (rzeczywiste transfery)
- YAMJ - czy działa poprawnie?
- YouTube i inne serwisy chodzą?
- jaka jest perspektywa dodania przeglądarki WWW z flash przy tak mikrej pamięci (16MB!) na soft - wiem wiem czytałem, że trochę to obeszli w nowej becie wykorzystując HDD no ale czy ktoś już wie na ile da się to wykorzystać?
- czy ktoś zmodyfikował soft by łykał rozszerzenia *.TXT?

Specyfikacja

YAMJ nie testowałem więc nie wiem.
YouTube - "A/V streaming via UPnP Media Server (CNN - YouTube etc via optional program such as PlayOn, Tversity etc)".
Co do TXT , to co za problem zmienić TXT na SUB(microDVD) ? W środku TXT moga byc rózne formaty : klatkowe, czasowe etc.
Co do transferów to działa mi płynnie (od najnowszej wersji softu i w większości przypadków - są filmy , które się tną ale bitratem znacznie przekraczają standardy) streamig filmów HD z twardziela komputera stacjonarnego. Przy kopiowaniu danych na wdudowany HDD transfery do max. 3MB/s
WiFi nie u żywam na razie.
Pozdr.
 

drjones

Member
Co do TXT , to co za problem zmienić TXT na SUB(microDVD) ? W środku TXT moga byc rózne formaty : klatkowe, czasowe etc.

Dzięki za rzeczowe odpowiedzi. Co do *.txt -> srt to żaden problem, ale chciałbym znaleźć wreszcie sprzęt gdzie wszystko co możliwe działa i równocześnie nie trzeba cudować z archiwaliami z wieeelu lat ;) i przepalać na nowo historii, tylko i aż tyle.
 

kiziomizio

New member
Dzięki za rzeczowe odpowiedzi. Co do *.txt -> srt to żaden problem, ale chciałbym znaleźć wreszcie sprzęt gdzie wszystko co możliwe działa i równocześnie nie trzeba cudować z archiwaliami z wieeelu lat ;) i przepalać na nowo historii, tylko i aż tyle.

Ok, jeżeli chcesz podpiąć zewnętrzny napęd CD\DVD i zapodawać coś co nagrałes jakiś czas temu, to jasne - rozumiem. Pamiętaj tylko, że archiwalia zgomadzone na płytkach DVD mogą Ci nieodwracalnie uleciec. Z drugiej strony hdd tez moze paść :( Ja jednak kupiłem dwa dyski po 2TB kazdy (jeden do mede8er'a drugi do kompa) i wszystko co miałem zgrałem na te hdd. Wtedy przy okazji uporządkowałem wszystkie napisy i teraz tylko , przy pozyskaniu czegoś nowego , zmieniam te txt na sub, przed tym zminiając format czasowy na klatkowy microdvd. Poza tym zamiana txt na sub (zgromadzonych w jednym folderze) to kwestia jednego polecenia systemowego rename...

Pozdrawiam.
 

drjones

Member
Z drugiej strony hdd tez moze paść :( Ja jednak kupiłem dwa dyski po 2TB kazdy (jeden do mede8er'a drugi do kompa) i wszystko co miałem zgrałem na te hdd.
Poza tym zamiana txt na sub (zgromadzonych w jednym folderze) to kwestia jednego polecenia systemowego rename...
Backupy obowiązkowe.
Konwersja napisów - oczywiście, że tak - to nie problem.
A co do archiwaliów też powoli dojrzewam do tej myśli, ale to z czasem, po kolei w pierwszym rzędzie pora na player.
Pozdrawiam.
 

Bucek

Banned
Witaj, posiadam model kupiony na ibood.com. Ponoć ma najnowszy procesor Processor: Realtek RTD1073 – 128MB SPI Flash – 128MB DDR2 SDRAM, wiec pamięci na soft jest więcej;].
Transfery rzeczywiste po siecie wifi niestety bez n wynoszą 2,6-2,7MB/s, po kablu 6MB/s. Przeważnie korzystam z wifi jeśli filmy mają do 1,4GB.
Dla blueray podpinam laptop bezpośrednio pod mede8er wtedy transfery są około 50MB/s;] i to jest juz wystarczająca prędkośc do filmów 4 i wiecej giga.
Posiadam wersję 3.0.4 i youtube na niej nie chodzi jedynie mam radia internetowe.
Yamj o tym jeszcze nie czytałem.
Txt nie czyta, ja przerabiam na stronie txt na srt, sub. Te czyta z polskimi znakami.
Na dźwięku sie nie znam podłączony jest bezpośrednio przez hdmi do TV lcd samsung FULLhd.
Narazie jestem bardzo zadowolony, innych odtwarzaczy nie testowałem.
Pozdrawiam michal

jak widać jest to conajmniej problematyczny sprzęt dla tych, ktorzy oczekuja jakości ....

piszesz o filmach 1,4Giga, tylko, że nie po to istnieje MKV i HD, zeby takie filmy w ogóle wchodziły w grę ....

jeśli player nie bedzie sie krztusil na 10x większych plikach to bedzie ok. a na razie jak widac transfery sa lipne a z czego to wynika - nie wiem ...

poczekam na pełną obsluge Gbit sieci ...
 

Jasob

Member
jak widać jest to conajmniej problematyczny sprzęt dla tych, ktorzy oczekuja jakości ....

piszesz o filmach 1,4Giga, tylko, że nie po to istnieje MKV i HD, zeby takie filmy w ogóle wchodziły w grę ....

jeśli player nie bedzie sie krztusil na 10x większych plikach to bedzie ok. a na razie jak widac transfery sa lipne a z czego to wynika - nie wiem ...

poczekam na pełną obsluge Gbit sieci ...
A pokaż mi sprzęt w tej klasie cenowej który obsługuje sieć Gigabit LAN? Nie pisz więc, że jest to co najmniej problematyczny sprzęt. Jest to sprzęt BARDZO DOBRY.
 

goralo

New member
Prosze, niech ktos to przetlumaczy na prosty sposob, zrozumialy dla zwyklego zjadacza chleba, jak to dziala i co oznacza :)

"YouTube - "A/V streaming via UPnP Media Server (CNN - YouTube etc via optional program such as PlayOn, Tversity etc)".

A czy koledzy ladowali do playera jakies inne programy, ktore zmieniaja menu, potrafia stworzyc "movie wall' albo zmienic skina lub tapete, bo gdzies cos grzebalem na zagranicznych forach, ale sie pogubilem i nie wiem, czy da sie to zrobic w MED500X...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Prosze, niech ktos to przetlumaczy na prosty sposob, zrozumialy dla zwyklego zjadacza chleba, jak to dziala i co oznacza :)

"YouTube - "A/V streaming via UPnP Media Server (CNN - YouTube etc via optional program such as PlayOn, Tversity etc)".

Na komputerze instalujesz jeden z wymienionych media serwerów lub inny i za ich pośrednictwem oglądasz przez playera na telewizorku YouTube i resztę dostępnych jako streaming materiałów. Ogólnie do d...
 

goralo

New member
Czyli totalna kicha, bo lepiej jest juz podlaczyc kompa z TV, niz kompa z Playerem i potem jeszcze z Tv... :hmm:... Racja, totalny bezsens.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Koledzy, co ten odtwarzacz potrafi po DLNA z dysku kompa stacjonarnego. Możecie napisać jakie pliki odtwarza a z jakimi ma problemy?. najbardziej interesują mnie pliki AVCHD z kamery. Dzieki .Pozdro. Darek.
 

goralo

New member
Ten multimedialny monster jest "kichą", obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu na forum cpc: MPC TOP5: Mixed feelings now... - MPC Club Community Board


majac na mysli wyraz "kicha" chodzi mi tylko o ogladanie Youtuba, bo cala reszta na razie mnie milo zaskakuje
Moze mi ktos powiedziec, jak utworzyc Movie Wall jakims programem, zeby bylo szybko i prosto, bo YAMJ to chyba troche zawila sprawa, ale pomimo wszystkiego efekt powalajacy
 

goralo

New member
Napotkal mnie kolejny problem, od rana szukam odpowiedzi na googlach, ale nie moge nic znlaesc.
Na poczatku tematu kolega pisal, ze da sie przesunac dzwiek wzgledem obrazu i wlasnie z tym mam problem, a ze po angielsku czytam srednio, nie moge nigdzie znalesc informacji jak to zrobic. Moglby mi ktos udzielic odpowiedzi albo podac jakas wskazowke? Bardzo prosze :)
 

zlomek

New member
Napotkal mnie kolejny problem, od rana szukam odpowiedzi na googlach, ale nie moge nic znlaesc.
Na poczatku tematu kolega pisal, ze da sie przesunac dzwiek wzgledem obrazu i wlasnie z tym mam problem, a ze po angielsku czytam srednio, nie moge nigdzie znalesc informacji jak to zrobic. Moglby mi ktos udzielic odpowiedzi albo podac jakas wskazowke? Bardzo prosze :)
Chyba chodziło o przesuwanie tekstu względem obrazu. Po co przesuwać dzwięk przecież 8er nie ma problemów z odtwarzaniem filmów, przynajmniej u mnie. Od dzisiaj jest nowe oprogramowanie V4, jest to beta ale działa stabilnie. Jest nowe menu, lepszy polski interface.
 

goralo

New member
Chyba chodziło o przesuwanie tekstu względem obrazu. Po co przesuwać dzwięk przecież 8er nie ma problemów z odtwarzaniem filmów, przynajmniej u mnie. Od dzisiaj jest nowe oprogramowanie V4, jest to beta ale działa stabilnie. Jest nowe menu, lepszy polski interface.


Nie o napisy, chodzi mi o dzwiek, poniewaz mam film ktory wazy 10.8gb i dzwiek jest o jakies 1-2 sec szybciej niz cala akcja. Na poczatku tematu, dokladnie 2gi post kolegi "pawjak"
We wczesniejszych filmach nie mialem z tym problemu, natomiast teraz mam:D

Odnosnie V4 tez dostalem maila z oficjalnego forum, pisza tam rowniez o YAMJ (o ktorego pytalem juz chyba z 2-3 razy) ale nikt sie chyba tym nie bawil, bo nie uzyskalem zadnej odpowiedzi... :(
Moze teraz ktos bedzie mial czas i checi zeby sie tym pobawic :blagam:
Pozdro
 

drjones

Member
Gdzie kupić Mede8er na nowym procku

A tak z innej beczki wiecie może gdzie w PL można kupić Mede8era z nowym prockiem (+)?
Itsklep nie ma, Human nie ma, c4 nie ma.
 
Do góry