Matowy LED 3D od 7 tysięcy - proszę o pomoc w wyborze

adam-ant

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? wymiary 4,10X3,55m, wys. 2,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 (zazwyczaj 2)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno znajduje się naprzeciwko telewizora, od strony północnej
7.Jaki masz obecnie telewizor ? aktualnie korzystamy z telewizora sony lcd 32" sprzed 5-6 lat
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? rozbudowany interfejs internetowy, możliwość oglądania filmów w sieci, odczytywanie napisów txt, 3D, WiFi...
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfra+ oraz N
10.Jakie urządzenia ? DVD, docelowo Blu-ray, kino domowe, konsola do gier
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ze względu na okno naprzeciwko telewizora preferuję matrycę matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? konsola X-box max 2-3h tygodniowo
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? gruba ramka wokół ekranu (powyżej 3-4cm)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6999zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne


Będę bardzo wdzięczny za pomoc, szczególnie że nie mogę nigdzie się doszukać informacji które modele w tym przedziale cenowym mają matową matrycę...

EDIT: W nazwie tematu oczywiście byka walnąłem, bo by nie było ważne ;-) Miało być "do", a nie "od".
 

adam-ant

New member
Panowie, na matowości matrycy zależy mi najbardziej, toteż za informacje odnośnie tego właśnie parametru będę najbardziej wdzięczny. Znalazłem informację, że matowy jest na pewno SHARP 52LE830.

Co do 60LE740, to przede wszystkim jednak te 60 cali to już jest za dużo z 3m.

Toshiba 55WL863 - nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że posiada matową matrycę, więc nadal nie wiem jak się odnieść do tego modelu.

Sony 55HX750 - o Sony czytałem, że seria EX jest półmatowa, a HX błyszcząca... ale stuprocentowych informacji też w tym przypadku znaleźć nie mogę, również na stronie SONY. Czy to jakaś tajemnica producenta !?! Czy zwykli śmiertelnicy nie mogą się tego po ludzku dowiedzieć? Eh...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Testowałem HX 750
006_P1420133.JPG


I matryca jest matowa:
009_P1420374.JPG


Oczywiście że 60" nie jest za duży z odległości 3 metrów.Oczywiście o ile masz tylko dobry sygnał :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...-igrzyskach-ale-igrzyska-olimpijskie-w-3.html
 

mistrzb

Member
Od 25.05.2012 w MM w Poznaniu mamy 55HX751 + BD s490 = 6499zl. Ciekawa oferta, bo 2xokulary w komplecie i do tego BD warty prawie 500 zl.
Szkoda ze tv nie ma dvb-s i bd nie odtwarza divx, ale tak to spoko zestaw
 
Do góry