Maskownice - zdejmować czy nie?

Ferrari95

New member
To dośc nietypowe pytanie ale chciałbym poznać Wasze opinie w powyższym temacie.

Czy poza efektem wizualnym zdejmowanie maskownic ma jakikolwiek wpływ na dźwięk kolumn? Czy słuchacie muzyki mając je zdjęte czy założone?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Zgadzam się ze zdaniem Kikiego, ale przecież zawsze można samemu zrobić testy i wybrać wariant lepszy.
 

Henryk55

New member
Za dużo zamieszania z każdorazowym ściąganiem i zakładaniem. Ja różnicy nie słyszę, ale audiofile będą twierdzić co innego.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pomijam względy akustyczne, jak najbardziej mogą mieć degradujący wpływ na dźwięk, ale nie musi on być duży - zależy od modelu kolumn.

Ale właśnie ze względów wizualnych nie ściągam maskownic.

Po prostu są zdjęte. NA STAŁE. :)

Noooo, żeby być dokładnym, to robiąc swoje kolumny nie przewidziałem czegoś takiego jak maskownica... :D

Mnie osobiście cieszy widok głośników... ;)
 

klolik

New member
U mnie maskownice też się kotkom trochę spodobały (fajna rzecz na której można się wyciągnąć do nieba) i wolę je niż wymianę głośników :p
 

pejotpe

New member
Bez reklam
U mnie z testów wynika, że maskownice mają pomijalny wpływ na jakość dźwięku. Za to Miniaturka swoimi paluszkami potrafi różne rzeczy już zepsuć (a jako, że porusza się już "na dwóch", to jest coraz bardziej niebezpieczna)...
 

m@rcin

Member
Do odsłuchów- jak najbardziej zdejmować ;) (różne budowy maskownic mają różny wpływ na dzwięk, mniejszy lub większy)
Zakładać głównie w celach ochronnych (ciekawość dzieci nie zna granic:grin: ) tymbardziej jeżeli maskownica zakrywa otwór bassreflex.
 

slupek

Member
Bez maskownic kolumna wygląda fajniej (moja opinia), ale jak później czyścić głośniki z kurzu ? - chyba nie powerem na max'a i kurz sam odpadnie :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja tam maskownic nie zdejmuje. Według mnie nie ma to wpływu na jakość a jeśli tak to mikroskopijny. Są gusta i guściki, mi akurat kolumna z maskownicą bardziej się podoba. Głównie też mają chronić głośnik przed uszkodzeniami. Tak według mnie to nie zdejmować! ;)
 

slupek

Member
Stwierdziłem, że też nie będę ściągał, choć w moich MA RX6 robi się to szybko (magnesy). Bez maskownic kolumny wyglądają ciekawiej, ale jednak maskownice po coś zostały wynalezione ;) Zawsze to uchronią trochę przed kurzem.
42a8abf5be20759f.jpg
 

HILTI

New member
Osobiście bardzo lubię wygląd gołych głośników zwłaszcza podczas pracy :) Faktycznie zastanawia mnie kwestia czyszczenia... Jak to robicie? :) Jestem za czyszczeniem powerem :)
Uszkodzeń się nie boję - dzieci nie ma w domu a zwierzęta są w akwarium :)
 

aundo

New member
Gołe ale nie głośniki

Gołe głośniki mnie nie nakręcają, zapewniam, ze coś innego gołego robi dużo lepsze wrażenia.:p
 
Do góry