Marantz UD5007 opinie/doradztwo w doborze

grzelex

New member
Jeśli wystawisz gdzieś plik, który Ci wywala to mogę ściąnąć i sprawdzić. Jak pisałem wcześniej nie oglądam z plików, więc nie zauważyłem problemu.
 

zejnowski

Member
Co do napisów, Support z UK napisał mi, że to wina na pewno serviio, ale dziwne skoro inne odtwarzacze sobie radzą z tym. Polski serwisant powiedział, że mogę wysłać do nich i oni sprawdzą, ale tematu nie znają... :/
 

zejnowski

Member
Eh. Szczerze to mocno rozczarowuje mnie ud5007. W połowie filmu z mkv wyłącza się, czy to z pena czy dlna, przewijać nie można, bo też się wykrzacza. No i trochę irytujący wygląd napisów jak z pegasusa, niby szczegół, ale w sprzęcie za 1700 zł mogłoby to wyglądać lepiej. Mój e8000 po sto kroć lepiej sobie radził jako odtwarzacz.
 

lll

New member
Powiem Ci, że mnie również rozczarował UD5007 - nie ma nic, co uzasadniałoby jego cenę, która powinna być o połowę niższa. Kluczowy jest wygląd i dopasowanie do innych klocków Marantza, chyba tylko dlatego kupujemy ten odtwarzacz. ;)
 

zejnowski

Member
Znaczy się obraz też jest żyleta i nie ma moim zdaniem co dyskutować. Nie czuje się pro a dostrzegam różnicę, tak samo w muzyce... na razie mi się sprawdza. Ale kurczę faktem jest, że za tą cenę te mankamenty powinny być rozwiązane.
 

zejnowski

Member
Odpowiedz z oficjalnego supportu:
1.
The UD-5007 will playback video files and the way they are presented by your DLNA server. We would recommend checking the configuration on this or perhaps trying alternative DLNA server software.
There are no settings on the Marantz for DLNA.

moja odpowiedź brzmiała, że tv radzi sobie świetnie z osobnymi plikami napisów po dlna więc to nie wina serviio... na co oni:

2.
The UD-5007 is accessing the content as it is presented by the server 1:1 ( so everything is down to the DLNA server ). The likelihood is that your AV player ( such as your TV ) is able to manage the separate files whenever it plays them back.
You may want to consider hardcoding or burning the external subtitle files into your video file for playback on the UD-5007.
 

sebaka

New member
U mnie PS3 Mediaserver jest widoczny w UD5007 i wszystko czyta, tak pliki jak i napisy jednak ważne jest aby firewall w kompie nie blokował portu. Niektóre pliki, szczególnie z dużym bitrate nie mogą być przewijane z prędkością większą niż x4 i do dziś nie rozkminiłem czemu tak się dzieje:(
 

zejnowski

Member
ooo widzisz, który port? możesz pokazać screena z głównego okna ums? mojego cały czas nie widzi, firewall wyłączony...

no i jak możesz jeszcze screen z ustawień transcodowania...
 
Ostatnia edycja:

sebaka

New member
DEBUG 2015-02-23 19:39:44.992 [main] Reading vlc_audio_sync_enabled: default: false, current: true
DEBUG 2015-02-23 19:39:45.054 [main] Reading alternativeffmpegpath: default: null, current: "C:\Program Files (x86)\PS3 Media Server\win32\dvrms\ffmpeg_MPGMUX.exe"
INFO 2015-02-23 19:39:45.101 [main] Using address /192.168.1.111 found on network interface: name:eth3 (Kontroler sieci NVIDIA nForce)
INFO 2015-02-23 19:39:45.101 [main] Created socket: /192.168.1.111:5001
DEBUG 2015-02-23 19:39:45.289 [main] Sending ALIVE...
DEBUG 2015-02-23 19:39:45.336 [main] Reading uuid: default: null, current: ".....................
INFO 2015-02-23 19:39:45.336 [main] Using the following UUID configured in PMS.conf: .................
INFO 2015-02-23 19:39:45.414 [New I/O server worker #1-1] No IP filter specified, access granted to /192.168.1.111
INFO 2015-02-23 19:39:45.445 [New I/O server worker #1-1] Media renderer was not recognized. Possible identifying HTTP headers: User-Agent: Windows/6.17601 UPnP/1.0 DLNADOC/1.50 DLNADOC/1.00 Wild Media Server (UPnP, DLNA, HTTP)/2.02, friendlyName.dlna.org: WMS (serwer)
INFO 2015-02-23 19:39:45.632 [main] The server should now appear on your renderer
INFO 2015-02-23 19:39:54.854 [New I/O server worker #1-2] No IP filter specified, access granted to /192.168.1.201
INFO 2015-02-23 19:39:54.948 [pool-7-thread-1] Checking IP: 192.168.1.201 for Netgear NeoTV
DEBUG 2015-02-23 19:39:55.635 [UPNP-AliveMessageSender] Sending ALIVE...
INFO 2015-02-23 19:39:59.871 [pool-7-thread-1] Renderer Netgear NeoTV found on this address: 192.168.1.201
DEBUG 2015-02-23 19:39:59.886 [pool-7-thread-1] Starting ping -n 3 -l 64000 192.168.1.201
DEBUG 2015-02-23 19:40:00.246 [Thread-12]
DEBUG 2015-02-23 19:40:00.246 [Thread-12] Badanie 192.168.1.201 z 64000 bajtami danych:

INFO 2015-02-23 20:06:42.914 [UPNPHelper] No IP filter specified, access granted to /192.168.1.202
INFO 2015-02-23 20:06:44.290 [pool-7-thread-2] Checking IP: 192.168.1.202 for WMP
 

zejnowski

Member
Ok. Nod32 okazał się źle skonfigurowany... już USM i ud5007 się widzą i... napisy działają... teraz czytam czytam i czytam o ustawieniach transkodowania. Może ktoś podpowie czy go w ogóle używać? Niestety filmy nie chcą się przewijać ale to może kwestia ustawień usm.
 

sebaka

New member
skoro masz problemy z ums to czemu nie spróbujesz z ps3 media servrer? wcześniej miałem Wild Media Server i były problemy a z ps3 mniej.
 

zejnowski

Member
ps3 media server w ogóle nie widziałem go... UMS teraz działa jak należy... zostało tylko przewijanie, które nie działa, ud5007 nie przewija filmów... jeżeli te screeny są dla Ciebie problemem to spoko, nie ma sprawy ;-) poszukam, poradzę sobie.
 

lll

New member
I co dowiedziałeś się? Jedyną odpowiedz jaką uslyszysz sprzedaj ampli kup wzmacniacz :)

Oj tam oj tam, na forum jest wiele rzeczowych porad dotyczących konkretnych zagadnień.
W tym przypadku masz rację - bo jakiż może być lepszy sposób na poprawę dźwięku STEREO niż zakup urządzenia stworzonego do tego celu, czyli wzmacniacza STEREO?
Ale zawsze możliwości poprawy dźwięku - wyciśnięcia z posiadanego sprzętu maksimum możliwości - są skończone. Czy to jeśli chodzi o ampli, czy o wzmaka. Pomijam tutaj resztę zestawu (źródło, kolumny itd.). No nie przeskoczy się tego, by sprzęt w danej klasie cenowej zagrał jak sprzęt o kilka klas droższy, po prostu o tym też należy pamiętać.
Moja rada odnośnie najlepszego możliwego dźwięku z posiadanego zestawu (obojętnie jakiej klasy), po jego poprawnym podłączeniu i ustawieniu (w przypadku amplitunera skalibrowaniu) - poprawa akustyki pomieszczenia. Nawiasem, zagadnienie bardzo szerokie i skomplikowane. Ale może diametralnie poprawić jakość dźwięku.
 

Henry

Active member
Bez reklam
I co dowiedziałeś się? Jedyną odpowiedz jaką uslyszysz sprzedaj ampli kup wzmacniacz :)
Bez przesady ;)
Pisaliśmy Ci w innym wątku- wypożycz/ odsłuchaj wzmacniacz stereo z CDekiem i wtedy sam będziesz wiedział, czy jest to gra warta świeczki, aby swój zestaw powiększać czy wystarczy ci to, co masz, ewentualnie dokup sam odtwarzacz CD lub BR połącz przez RCA.
Niejednej osobie w zupełności wystarcza amplituner i też są zadowoleni.....
 

TomekOp

Member
Bez przesady ;)
Pisaliśmy Ci w innym wątku- wypożycz/ odsłuchaj wzmacniacz stereo z CDekiem i wtedy sam będziesz wiedział, czy jest to gra warta świeczki, aby swój zestaw powiększać czy wystarczy ci to, co masz, ewentualnie dokup sam odtwarzacz CD lub BR połącz przez RCA.
Niejednej osobie w zupełności wystarcza amplituner i też są zadowoleni.....

Ok, odnośnie CD nie wiem, którą droga mam iść czy pozostac przy marantzie (klasa 6005 PM i CD) czy iść w strone np. Rotela seria 12. Czytałem ze Rotel tez dobrze gra dołem (Chodzi mi zeby wmacniacz dobrze kontrolował Kiplische )
Najpierw dokupiłbym CD (konsola mnie doprowadza do szalu przy sluchaniu niektórych krązków) w razie czego później juz ten wzmacniacz dokupię.

Czy jak pójde w Marantza to rzeczywiscie to stereo sie na tyle poprawi zeby warto kupować kolejnego klocka z radiem...? Kosztuje połowe mniej jak mój ampli.

(I nie mam mozliwosci przesłuchu, tzn nawet nie chce bo to jest swego rodzaju ograniczenie do produktow na stanie...)

Pozdrawiam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czy jak pójde w Marantza to rzeczywiscie to stereo sie na tyle poprawi zeby warto kupować kolejnego klocka z radiem...? Kosztuje połowe mniej jak mój ampli..
Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli pisząc - klocka z radiem, bo to jest wzmacniacz stereo, bez radia, funkcje radiowe, odtwarzacz multimediów itd. bedziesz miał nadal w ampli, a ten klocek jedynie do stereo. Ale jak pisałem wczesniej - odsłuchaj, porównaj, bo być może nie potrzebujesz i sam CDek zaspokoi twoje oczekiwania ;)
 
Ostatnia edycja:

lll

New member
No i co
Kosztuje połowe mniej jak mój ampli.
?

Wzmacniacz PM6005 (bo o takim pisałeś)? Moim zdaniem kosztuje podobnie jak Twój ampli (SR5008, sądząc po opisie w stopce).

Trochę pomieszana ta Twoja wypowiedź. Poza tym, "przesłuch" jest bardzo ważny i właściwie rady obcych ludzi, z innymi - być może diametralnie - upodobaniami odnośnie dźwięku, w żaden sposób go nie zastąpią.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie jak radzą koledzy.
1) Słuchanie płyt z konsoli to masochizm ;)
2) klasyczny wzmak stereo nie ma tunera (radia). Są amplitunery stereo, ale osobny wzmak zagra zdecydowanie lepiej "bez radia".
3) kupowanie sprzętów bez odsłuchu to z kolei loteria. Tłumaczenie, że nie mogę posłuchać, że nie ma na stanie w jednym sklepie mnie nie przekonuje. Zrobisz jak chcesz, to Twoje pieniądze, ale zadałbym sobie trochę trudu, gdybym miał wydać jakiekolwiek pieniądze. Inaczej możesz się rozczarować. Albo więc masz sporo kasy i nie zależy Ci na co ją przeznaczysz, albo nie zależy Ci na jakości audio, skoro nie przywiązujesz do tego wagi. Tu z kolei rodzi się wniosek, że może spokojnie wystarczy amplituner kinowy i konsola... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry