Marantz UD5007 opinie/doradztwo w doborze

D

Deleted member 411948

Guest
Witam!
Czy ktoś z w Was miał z tym sprzętem do czynienia ?
Jeśli tak to prosił bym o opinię.

W chwili obecnej mam Marantz NR1403 + Tannoy Revolution R3 w tej chwili poszukuję jakiegoś odtwarzacza. Kiedyś jeszcze może będą satelitki + centralny ale to w przyszłości.

Jeśli chodzi o przeznaczenie zestawu to służy do nagłośnienia Smart TV kiedy oglądam filmy ale są to głównie filmy odtwarzane z kompa po DLNA.

Odtwarzacz mi będzie potrzebny w 90% do CD a w 10% do DVD/Blu-Ray - mam chyba z 300 płyt CD

Jak rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie to zasugerował mi Matantz CD5004 (cena 850zł)+ jakiś tani odtwarzacz DVD (właściwie to mam starego Philipsa) lub NAD chyba model C515 (cena 1000zł)

Za Marantz UD5007 musiał bym zapłacić jakieś 1800zł ale wszystko było by w jednej skrzynce i pasował by do wzmacniacza.

1. Zastanawia mnie jakość odtwarzanych CD przez UD5007 ? Wiem że najlepszym rozwiązaniem było by kupno odtwarzacza CD - szperałem już po forum i czytałem o tym. Rozumiem też że kupując uniwersalny odtwarzacz trzeba iść na kompromis. Generalnie chciałbym się upewnić że UD5007 się nie nie nadaje do CD (ale kurna zagmatwałem) Bo niektóre Blu-ray radzą sobie z CD lepiej a inne gorzej.

2. Drugie pytanko to czy ten odtwarzacz ma na frontowym panelu przyciski do przeskakiwania piosenek ? Bo nie znalazłem w sieci instrukcji do ściągnięcia a zdjęcia są mało wyraźne - choć wydaje mi się że je posiada ale chciałbym się upewnić
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Za 1800 cięzko bedzie
1) Genialnie, choc z CD6004 jakies 5-7% jeszcze lepiej. Poki co mi to wystarcza.
2) Ma

U mnie pol na pol filmy-muzyka, ale po pierwszych filmach BD PS3 moze sie schowac, ze wstydu. Przepasc w jakosci obrazu. Do tej pory odtwarzalem filmy BD z PS3, ale ze wzgledu na wiatraki nie moglem wytrzymac. Teraz jest cichutko i slychac tylko sciezki filmowe.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak dobrze ponad 2k za UD5007 trzeba dac, nie Krzychu?
Btw.Teraz uciekl mi okazyjnie UD7006 za 1800zl, szkoda gadac.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nieduzo ponad 2k.
WOW, pochwal sie, gdzie takie okazje? UD7006 nie odtwarza flac, ale jednak ma troche lepszy chip, inny pilot. Innych istotnych roznic nie wyłapałem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do flac'ow uzywam NA7004 takze zawsze pod reka jakas alternatywa, natomiast UD7006 znalazlem na ebayu, sprawdzony czlowiek.
Nie bede oczywiscie plakal, obecnie jest wzorowo - player sprawdza sie znakomicie.
 
D

Deleted member 411948

Guest
Mam jeszcze jedno pytanko ? Jak do mojego zestawu dokupię coś ze stajni Marantz DVD lub CD to jest możliwość obsługi odtwarzacza i wzmacniacza jednym pilotem (pilotem od odtwarzacza bo ten od wzmacniacza to strasznie ubogi)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, jest mozliwosc, zazwyczaj pilot dziala do innych urzadzen Marantz, jesli nie,to w zestawie z UD5007 jest kabelek łacznikowy, np. do wzmaka. Nie wiem jak jest z 1403, ale u mnie działa.
 
D

Deleted member 411948

Guest
Tak, jest mozliwosc, zazwyczaj pilot dziala do innych urzadzen Marantz, jesli nie,to w zestawie z UD5007 jest kabelek łacznikowy, np. do wzmaka. Nie wiem jak jest z 1403, ale u mnie działa.

Mam na tylnym panelu 2 wyjścia które się nazywają "remonte control" in & out
Zastanawiałem się do czego one są ... to teraz już wiem
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko ze wszystkim dziala (nie sadze aby w 1403 bylo inaczej). Generalnie mozna uzywac tylko jednego pilota o ile nie chcemy uzyc dedykowanych funkcji ktorych moze brakowac np. na pilocie od ampli.
Btw. Nie wiem czemu ale nie moge "nauczyc" pilota od ampli obslugi dekodera sat.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi też nie chciał, wlasciwie wysypał sie tylko na dekoderze. Dla przykladu, kiedys kupilem w pilnej potrzebie pilota z Lidla za 29 zł, wyswietlacz, podswietlenie, łyka wszystko do dzis, nawet laptopy.
 
D

Deleted member 411948

Guest
Włóczyłem się dziś po mieście i natrafiłem na CD5004 za 120GBP myślę ze to dobra cena jak na nówkę ... więc się nie zastanawiałem i kupiłem.

W końcu nie muszę czekać 30 sekund od wsadzenia płyty do pierwszych dźwięków tak jak to było w moim starym odtwarzaczu DVD

Tak więc do muzy będzie prawdziwy odtwarzacz CD a do kilku filmów które mam jak na razie stary Philips musi wystarczyć
 

LukeSky

Member
Bez reklam
1. Czy UD5007 radzi sobie z odczytem plików .mkv po sieci? Czy przy okazji radzi sobie także z dodatkowymi napisami na zew (np.: .srt)?

2. Czy ten model BR wspiera gapless?

3. Czy można sterować tym urządzeniem przez Smartphone?

Dzięki za info, pewnie innym także się przyda. Sprzęt bardzo ciekawy i w dobrej cenie, ale pytanie jak radzi sobie z mediami. Producent poszerzył nawet nazwę dla tego urządzenia, już nie sam Bluray ale HD Player :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. Tak/Tak łyka txt, wiec srt tym bardziej)
2. nie wiem,
3. nie wiem, uzywam smartfona do stereowania ampitunerem marantza
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Ad.1 Ale czy także po sieci LAN bo akurat to interesuje mnie najbardziej.

Ad.2 Pytam, bo skoro to urządzenie potrafi tak dużo to może także spokojnie zastąpić inne, które też odtwarzają media strumieniowe.
 
Do góry