Marantz SR5008 brak dźwięku po...

Yan00sh

New member
...czytaj dalej...
Dzisiaj podłączyłem sprzęcicho tak "po Bożemu", wymieniłem wszystkie kabelki na PRO ("Prolink-a"), podłączyłem wreszcie dekoder TOSLINKIEM z ampli i w pewnym momencie zauważyłem dziwne zjawisko (dziwne dla mnie a może "tak ma być"?)...
Już wyjaśniam...
Mam w tej chwili połączone:
video - dekoder POLSATu (HD5000) ->HDMI->TV
audio - dekoder POLSATu (SPIDIF) ->TOSLINK->konwerter do COAXIAL -> SR5008 (wej coaxial 1)

SR5008 ->HDMI -> TV (ARC)
->TOSLINK->TV

To dziwne wg mnie zjawisko występuje gdy np. wyłączę (pilotem na czuwanie) dekoder zaś amplituner pozostaje załączony. Po (dowolnym) czasie załączam dekoder Polsatu i nie mam dźwięku z amplitunera (obraz jest prawidłowy). Dźwięk pojawia się dopiero po wyłączeniu i ponownym załączeniu SR5008 (nawet bez żadnej zwłoki czasowej).
Proszę, jeśli ktoś dysponuje podobnym sprzętem - niech sprawdzi czy tak ma być czy muszę coś reklamować (w zasadzie nie wiem co).
Z góry dzięki za podpowiedzi
 

werf

Active member
Bez reklam
Coś sobie nakombinowałeś
Dekoder HDMI do amplituner i potem dopiero HDMI do TV
Pamiętaj też że jeśli zaczniesz korzystać z Arc to priorytetem zawsze będzie TV Audio
 

Yan00sh

New member
Coś sobie nakombinowałeś
Dekoder HDMI do amplituner i potem dopiero HDMI do TV
Pamiętaj też że jeśli zaczniesz korzystać z Arc to priorytetem zawsze będzie TV Audio

Połączenie nie ma znaczenia, tzn. efekt jest taki sam czy dekoder jest bezpośrednio do TV czy poprzez amplituner.


Wytalkowane z GT-I9100
 

piechu

Member
Bez reklam
no właśnie, wyjasnij proszę dlaczego w ten sposób podłączyłeś dekoder polsatu zamiast puścić go przez ampli po hdmi (obraz i dzwięk)?
a jesli już się uparłeś na takie podłączenie to po co przelotka toslink-coaxial skoro ampli ma dwa wejścia optyczne?
i na cóż toslink na połączeniu ampli-tv skoro masz tv z ARC?
 
Ostatnia edycja:

Yan00sh

New member
Gdzieś czytałem, żeby właśnie puścić bezpośrednio video poprzez HDMI do TV a nie przez amplituner (było kilka identycznych porad) ale próbowałem różnych kombinacji połączeń..
Podlaczalem bezpośrednio TOSLINKIEM dekoder z we optycznym w ampli (bez konwetera).
Za każdym razem efekt ten sam..

Teraz jeszcze jedno odkryłem. Podłączony po hdmi dekoder z ampli, z ampli po ARC do TV.
Oglądałem film z blu-rey'a (dekoder Polsatu był wyłączony- na czuwaniu). Po obejrzeniu filmu przełączam w ampli na SAT, włączam kanał na dekoderze i..dźwięku brak - wyl/zal ampli i dźwięk jest, obrazu brak tylko migotanie bialego tła.
Reset zasilaniem dekodera i po ponownym podłączeniu po ok. 5min zasilania obraz wskoczył.

Jutro wypozycze od sąsiada dekoder (HD3000 - taki ma) i sprawdzę. Zobaczymy....

Wytalkowane z GT-I9100
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze raz.
Lata temu podłączało się dekodery bezpośrednio do telewizora np. optykiem dlatego, by np. wieczorem nie włączać kina. Lata teamu, kiedy nie było wynalazku ARC i Pass Through
Dziś, kiedy chyba każdy telewizor ma ARC podłacza się dekoder do ampli HDMI, a z ampli HDMI do wejścia ARC w telewizorze. Tyle w temacie.
Redukuj, upraszczaj połączenia, nie komplikuj.
 

Rafal7

Banned
Osobiście obawiam się czy wogóle coś wskurasz, wina na sto procent leży po stronie tandetnego dekodera Polsatu, z tymi ich wynalazkami są przenajróżniejsze problemy, te ich tunery to chyba najgorszy wynalazek tej dekady.
Podłącz sobie dekoder bezpośrednio do tv a optykiem do amplitunera
Ja bym nie podłączał tego tunera bezpośrednio do ampli, żeby się nie okazało że ten tuner uwali płytę hdmi.
Kabel optyczny spokojnie wystarczy.
 

werf

Active member
Bez reklam
Połączenie nie ma znaczenia, tzn. efekt jest taki sam czy dekoder jest bezpośrednio do TV czy poprzez amplituner.


Wytalkowane z GT-I9100

Nie jest tak do końca
Zwróć uwagę że nie każdy TV puści optykiem sygnał wielokanałowy
Następny temat pomijasz skaler video amplitunera (o ile 5008 go ma)
 

Yan00sh

New member
No i dostrzegam i tu na forum "dwie szkoły" podłączeń dekodera z TV..
Dziś rano sprawdziłem dekoder podłączony przez ampli do TV.
Wlaczam i... dźwięk jest, nie ma obrazu tylko migotanie biało-szarego tła.
Przełączyłem na bezpośrednie połączenie dekodera z TV i obraz (bez resetu) jest..
Pójdę do sąsiada po inny dekoder i sprawdzę..

No i już po próbach. Podłączyłem HD3000 ale tylko po HDMI bo ten "model" nie posiada wyjścia SPDIF..
Wszystko śmiga jak ta lala w takich samych konfiguracjach jak opisywalem wcześniej.
Jak się wq...rzę to pójdę z tym dekoderem do punktu niech wymieniają/naprawiają..
 
Ostatnia edycja:

Yan00sh

New member
Jeszcze raz.
Lata temu podłączało się dekodery bezpośrednio do telewizora np. optykiem dlatego, by np. wieczorem nie włączać kina. Lata teamu, kiedy nie było wynalazku ARC i Pass Through
Dziś, kiedy chyba każdy telewizor ma ARC podłacza się dekoder do ampli HDMI, a z ampli HDMI do wejścia ARC w telewizorze. Tyle w temacie.
Redukuj, upraszczaj połączenia, nie komplikuj.

Krzysztof, ale przecież o to chodzi, żeby sobie życie ułatwiać a nie utrudniać...:roll:

Podłączając jak sugerujesz (dekoder do TV) muszę:
a) pilotem od TV wybierać źródło (KINO czy SAT)
b) na pilocie od ampli przełączać źródła

Podłączając dekoder poprzez ampli mam cały czas włączone HDMI na KD i tylko przełączam sobie źródło na pilocie od ampli...

Jeśli jest wejście HDMI do CBL/SAT to dlaczego z niego nie korzystać???
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem teraz Twojej wypowiedzi. Sugerujesz, że wolisz omijać amplituner i połączyć dekoder bezpośrednio do tv, w takim razie po co piszesz o wejściu HDMI SAT?
Chyba cos zbyt dużo chcesz przełączać tych źródeł ;)
Miałem Sr6006 jak tylko miałem włączony amplituner, telewizor automatycznie przełączał się na odpowiednie źródło (kwestia ustawień).
Zrobisz jak chcesz.
 

Yan00sh

New member
Sorry Krzysztof, pomyliłem wypowiedzi. Z Twojej wynika to do czego ja dążę czyli dekoder-> HDMI->ampli-> ARC TV. W ten sposób operowanie urządzeniami jest bardziej izi..
Niestety miarka się przebrala i w poniedziałek idę z tym dekoderem do punktu. Niech coś wymyślą.

kapusta7, uważasz, że mniejsze straty będą jak dekoder uwali mi wejście hdmi w W829 niż w SR5008? Ja jestem innego zdania :D

Wytalkowane z GT-I9100
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czy dobrze rozumiem, że dekodery Polsatu to kicha? Pamiętam, chyba w 2006 roku, pierwsze dekodery Nki, miały jakiś problem, nawet przedstawiciele polecali łączenie bezpośrednio optykiem, ale po roku, dwóch było już OK. Czyżby Polsat nadal borykał się z takim problemem? Nie chce mi się w to wierzyć. Rozumiem, że próbowałeś, resetu, zmiany odpowiednich wszelkich ustawień?
 

Yan00sh

New member
Reset dekodera robię kilka razy/dzień. Jak pisałem-po wybudzeniu ze śpiączki dekodera jest migotanie obrazu i po resesie (odłączenie powera na kilka min) wszystko jest ok.
Ja nie twierdzę, że te dekodery to kicha, może ja mam zwalony ale ktoś w tym temacie mocno je krytykował...:D


Wytalkowane z GT-I9100
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Mam podłączony dekoder polsatu w sposób jaki opisuje Krzysiek. Działa bez problemu, przy wyłączonym ampli dźwięk w tv (pass trough), przy załączonym śmiga na kolumnach. Jeśli trafi się sygnał w dolby też wszystko działa bez problemu, Marantz robi co trzeba :)
Tak jak pisał Krzysiek, nie komplikuj - upraszczaj. Możliwe że coś nie tak z dekoderem polsatu...
 
Ostatnia edycja:

Yan00sh

New member
ThePepe, jak można jeszcze bardziej uprościć połączenia?
Mam teraz dekoder->HDMI->ampli->HDMI (ARC)->TV.
Odłączone SPDIF w dekodera do ampli.
Nie chcę wpinać bezpośrednio dekodera (choć tak działa) bo chcę operować tylko pilotem od ampli (a nie dodatkowo od TV).
Ponadto gdy jest podłączony dekoder bezpośrednio do TV i mam wybrane inne źródło w TV to z ampli nie mam informacji (np. jaki jest sygnał audio).

Na Satkurierze gość radzi:
"Połączenia muszą być takie(w moich przypadkach):

Dekoder HD5000 ->kabel HDMI -> amplituner (wyjście)-> kabel HDMI ->telewizor - Pięknie elegancko po HDMI każdy dźwięk dekoduje ampl pionek.

albo

Dekoder HD 5000 i Kino domowe wpinamy po HDMI do TV (HDMI 1 i HDMI 2) a Dekoder HD 5000 dodatkowo po optycznym SPDIF do kina domowego - i cieszymy się dźwiękiem DD"

Zacząłem Guglać bo niepokoi mnie to zjawisko...
Okazuje się, że mój "przypadek" nie jest odosobniony:
http://h_d_t_v_p_o_l_s_k_a.com/topic/26543-harman-255-nie-dziala-cyfrowy-polsat-przez-hdmi/

Nie wiem czy link się otworzy bo musiałem go "zmodyfikować", ale kilka wypowiedzi przytoczę:

"mam problem z Harmanem 255 i Cyfrowym Polsatem.
Polsat mam podłączony przez euro oraz przez HDMI (dla kanałów w HD). TV odbiera przez euro jednak jak przełaczam w harmanie na cable/sat niestety nie odbiera telewizja - 2 miesiące temu wszystko było ok.
Dodatkowo do harmana mam podłączoną konsolę ps3 i wszystkie działa.
Podłączyłem Polsat pzrze HDMI bezpośrednio pod TV i też działa."

"Mam ten sam problem,tuner Polsatu to hd5000.
Połączenie go z amplitunerem (hk avr 355)przez HDMI objawia się ciemnością.
Ani dźwięk ani obraz nie maja zamiaru się pojawić.Nadmienię ze wyłączyłem HDCP.
Wszystkie inne moje urządzenia podłączone w ten sposób działają prawidłowo. "

"Witam posiadam avr265 i polsat sagem eis88.
miałem identycznie jak koledzy opisują brak sygnału. Zastanawiałem się nawet czy hdmi nie są uszkodzone posprawdzałem polaczenia sat-tv i inne urządzenie -avr i działały
na gorąco wyciągałem kabel hdmi z tunera sat i wkladałem pare razy go zrestartowałem. W pewnym momencie zaskoczyło i działa teraz nawet jak przepnę gniazdo w avr to działa dalej
wykluczyłem uszkodzone kable gniazda itp sam jestem zdziwiony co było ale w końcu ruszyło
jedyny minus ze pilot Harmana nie obsługuje tunera polsatu, przynajmniej mi się nie udało go zmusić. "

"Ponawiam temat. Takze mam problem z polaczeniem Polsat Cyfrowy HD z Harman Kardon 255. Puscilem tylko po kablu HDMI do amplitunera i nic. Myslalem ze wina kabla ,pozmienialem ale takze bez efektu. Widze, ze inni takze maja problem z Polsatem udalo sie komus to polaczyc??"

"Zakupiłem 2 dekodery polsatu HD3000 i HD5000. Posiadam kino Harmana AVR260 i mam ten sam problem. Sygnał HDMI z dekodera jest normalnie odczytywany w TV a w Harmanie niestety brak sygnału. Dodam że probowałem juz z włączonym i wyłączonym HDCP. Nawet ostatnio uaktualniłem firmware w AVR i nic nie pomaga. O co tu chodzi?"

"Witam

Mam ten sam problem.
Czy komus udalo sie go rozwiazac??? "

"witam,
mam hk avr 260
podlaczone do niego nc+, BluRay, xbox360, no i tv :)

od jakiegos czasu mam problem miedzy przełączaniem urządzen.

Np włączam HK TV i nc+ dziala. wył nc+ tylko włączam spowrotem - brak obrazu dźwięku, przełączam na BR brak dzwięku, obrazu, przełączam na xbox brak dzwieku obrazu itd

pomaga tylko wyłączenie wszystkiego i włączenie po kolei HR TV i wybrany sprzęt ale też nie zawsze .....
czasami się tez uda przełączyć między sprzętami ..."



Z tego co czytam to badziewne te dekodery są, ludziska narzekają na problem z brakiem sygnału przez hdmi do ampli, a bezpośrednio im działa (tak jak i u mnie)..
No cóż...uruchamiam poszukiwania umowy z CP i jutro wybieram się do nich..
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Chodziło mi o takie właśnie połączenie jak piszesz, może czegoś nie doczytałem.
Na moje oko coś nie tak z dekoderem, ale jak masz możliwość podpięcia innego żeby sprawdzić to zrób tak. Będziesz miał pewność.

Pozdrawiam :)
 

Yan00sh

New member
Chodziło mi o takie właśnie połączenie jak piszesz, może czegoś nie doczytałem.
Na moje oko coś nie tak z dekoderem, ale jak masz możliwość podpięcia innego żeby sprawdzić to zrób tak. Będziesz miał pewność.

Pozdrawiam :)

Wczoraj podpinałem HD3000 i chodził.. innego nie mam możliwości..
 

Yan00sh

New member
No i jestem po wizycie w punkcie CP..
Po włączeniu do odbiornika, który mieli wszystko jest OK (tak jak u mnie po wpięciu dekodera bezpośrednio do TV).
Po zapytaniu o wymianę na inny model dowiedziałem się, że ok, mogę wymienić ale... mają tylko (najnowszy!) HD5500, które to też są wadliwe-"się psują"..
Były HD6000 ale CP szybko je wycofał bo "była masakra" (tyle reklamacji) i wprowadził HD5500 ale te też są "awaryjne". Gdybym zamienił na HD5500 to późniejsza zamiana na ten, który miałem (HD5000) już nie byłaby możliwa.
Wróciłem do domu z tym co miałem HD5000 i trzeba będzie coś pokombinować (sposób na zdalny reset zasilaniem)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teraz to już kompletnie nie rozumiem; Dałeś się odesłać z kwitkiem zamiast żądać wymiany na inny egzemplarz/model?
 
Do góry