marantz sr 6007

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Roznie to bywa z tymi ampli. Ale aby nie wdawac sie w szczegoly, to jedno jest pewne - oba sa swietne i jak dla mnie graja rewelacyjnie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie, tylko na prawde nie rozumiem przedmowcow, ze jakoby 6007 byl lepiej wyposazony. Mi poki co 4k przez najbilsze lat potrzebne nie bedzie, a dodatkowe gniazda sie na pewno się przydadzą ;)
A co za tym idzie, jak napisal mj.jaro i czajaa22, kryzys koledzy, czyli odchudzanie. Dodali 4k, co pozwolilo dodac tez kolejną cyferkę w nazwie, a co za tym idzie wypuscic jako nowość, czyli droższy - czysta ekonomia, a brzmienie to samo dobre ;). Tak samo wolalbym teraz kupic 7005 niz 7007, choc wylacznie ze wzgledu na cenę, bo nie ukrywam, ze w przypadku 7007 jest kilka drobnostek, ktore by się przydały ;)
Pozdrawwiam
 
Ostatnia edycja:

mr.jaro

New member
Panowie ilu użytkowników tyle opinii będzie ;) ale jedno jest pewne !! który nie wybierzesz będziesz zadowolony !! ja nie mogę się napatrzeć na ten design i ten okrągły wyświetlacz - klasa !! Jakby małe dziecko dostało lizaka ;)
 

mr.jaro

New member
W uk tez wychaczylem marantza sr 6007 za 599.00 funtow, osobiscie dziwi mnie fakt czemu w Pl takie sprzety sa bardzo drogie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Taka teraz jest akcja promocja wyprzedaż w UK

Marantz SR 7007 800 funciaków ciekaw jestem czy ceny takie zostawią aż do wymiany modeli ?czy to jednomiesięczna obniżka

Nie dawno była akcja Pioneer np SC LX 86 za 6900 zł
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niech lepiej zrobia akcje na Pionka SC LX90, zawsze chcialem miec ten sprzet w domu, tylko cena odstraszala. Ale ten sc-lx 86 tez swietny sprzecik, osobiscie wolalbym od Onkyo 5010, ale jeszcze mamy tutaj Denona 4520 do zestawienia.
 

werf

Active member
Bez reklam
Denona nie słyszałem podobno gra jak 4311 (czyli szału nie ma) tylko cena się dziwnie zmieniła
Onkyo raczej omijam szerokim łukiem zagościło kiedyś u mnie 3008 raczej nie przypasowało mi audio w tym wydaniu

Pioneer 85 i 86 nic dodać nic ująć :)

LX 90 już nie ma w ofercie może wkrótce Pioneer i Yamaha na którą liczę zdecyduje się wypuścić coś w tym stylu
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem ze nie ma, ale nic mu nie brakuje i dzis w dobrej cenie nie zastanawialbym sie dlugo. Bawilem sie nim i jak dla mnie cudenko.
Co do reszty sprzetu, to ponizej swietny test - trwa ok.1h!: 5010/LX86/4520
http://www.youtube.com/watch?v=DEnkJhDvmxg
Maja tez tam test Marantza sr7007 itp.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Mi zawsze w Denonie 4306 i 4010 brakowało rozmachu i takiej dynamiki jaka jest u Yamahy i Pionka

Armanig rozumiem że bawiłeś się 4520 ? Jak sprawuje się menu PL
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o menu PL to tutaj niewiele wiem, bo bawilem sie nim w UK w salonie. Natomiast co do brzmienia to mam nieco inne zdanie, dla mnie Denon gra bardzo fajnie, natomiast Pionek jak najbardziej tez mi pasuje. Co do Onkyo to tu sie z Toba zgadzam, nic do tego sprzetu nie mam ale jakos nie specjalnie mi odpowiada "charakterystyka".
 

czajaa22

New member
Ogólnie w uk jest dużo przecen outletowych i powystawowych trzeba tylko pilnować w używkach to samo. Co do akcji dużych przecen to trwają kilka dni zaledwie.
 

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Moj nowy sr 6007 wyszukuje nowy firmware. Czy aktualizacja jest bezpieczna? Co wnosi nowa wersja firmware?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, nie chcę zakładać nowego tematu, znów przyda się wasza pomoc. Chodzi o amplituner Marantz SR6006.

Kiedyś (ok. 2 miesiące temu) było tak:

- kiedy na ampli było wybrane źródło TV (nie dekoder SAT, a zwykłe tv) to przy zmianie głośności lub trybów surround wyświetlały się te informacje (OSD) na ekranie telewizora
- równocześnie, np. przy zmianie głośności wyświetlany był pasek z telewizora.
- sterować głośnością przez pilot od telewizora również można było. Wtedy automatycznie zwiększała się głośność w amplitunerze.
- podczas włączenia AMP MENU (GUI) gdy wybrane było żródło TV wszystko chodziło

Obecnie jest tak:

- kiedy na ampli jest wybrane źródło TV (nie dekoder SAT, a zwykłe tv) to przy zmianie głośności lub trybów surround nie wyświetlają się te informacje (OSD) na ekranie telewizora. Mimo to amplituner reaguje, czyli zmienia głośność oraz tryby surround
- przy zmianie głośności wyświetlany jest tylko pasek z telewizora.
- sterować głośnością przez pilot od telewizora nadal można. Wtedy automatycznie zwiększa się głośność w amplitunerze.
- podczas włączenia AMP MENU (GUI) gdy wybrane jest źródło TV nic się nie dzieje. Muszę zmienić w telewizorze źródło przypisane do amplitunera. Wtedy jest czarne tło i dopiero mogę włączyć AMP MENU.

Największa uciążliwość jest gdy chcę zmienić tryb surround. Muszę zmienić w telewizorze źródło przypisane na to do amplitunera i dopiero tam zmienić rodzaj surround.

Wydaje mi się, że kiedyś telewizja chodziła na źródle przypisanym w telewizorze do amplitunera i pewnie dlatego wszystko było pokazywane. Teraz telewizja jest tylko na źródle TV i brak OSD z ampli w telewizorze. Jakiś czas temu była aktualizacja amplitunera. Nie przyuważyłem, ale możliwe, że to od tego momentu coś jest nie tak. Zarówno ampli jak i tv ustawione na HDMI Control ON, wszystko spięte po HDMI, TV obsługuje ARC, itd. Nadmienię, ze na pozostałych źródłach, typu SAT, BD i innych wszystkie informacje OSD wyświetlane na TV są poprawne. Czy coś przestawiłem?
 

werf

Active member
Bez reklam
Tak ma być na wejściu TV masz tylko aktywny kanał zwrotny ARC a sam telewizor ma włączony tuner telewizyjny nie ma wtedy możliwości wyświetlenia GUI
GUI działa dopiero wtedy jak w samym TV zmienisz wejście z tunera na HDMI
 
Ostatnia edycja:
Do góry