marantz sr 6007

werf

Active member
Bez reklam
Na wejściach HDMI telewizora możesz tylko wyświetlić Gui czyli w tedy kiedy twój TV działa jako monitor

Natomiast jeśli korzystasz z budowanego tunera w telewizji analogowej,cyfrowej DVB-T lub cyfrowej satelitarnej nic takiego nie może mieć miejsca Tylko pasek głośności

Chyba że korzystasz z tunera PIP (obraz w obrazie) wtedy możesz wyświetlić w dodatkowym okienku menu urządzeń peryferyjnych takich jak amplituner dvd itd
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kurcze, dam sobie głowę uciąć, że na początku działo na TV, np. kiedy ogladalem film w telewizji moglem zmieniac tryb surround i widzeic na co się zmienił, a nie zgadywać.
 

werf

Active member
Bez reklam
Dla pewności właśnie sprawdzałem na moim xxx7 nic takiego nie robi info tylko na głównym wyświetlaczu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpisuje tutaj, tak to prawda tez zrobilem doswiadczenie i u mnie podobnie jak u Werfa, ale nie przejmuj sie ja w sr6006 juz mialem obcykane na sluch jaki tryb jest zalaczony, trzeba tylko zapamietac kombinacje, tak wiem, wiem nie o to Ci chodzilo ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki, chyba też musze na słuch zapamietać. Nie wiem czemy kiedys działało. No nic, wydrukuję i nakleję ;) A w siódemkach jak jest? A pewnie widac na wyswietlaczu...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, na tunerze wbudowanym, na najzwyklejszej DVB-t. Ampli traktował tuner jako osobne źródło na identycznych zasadach jak pozostałe, a w telewizorze telewizja DVBT chodziła na zródle przypisanym do amplitunera :) dlatego bylo to wygodne. Nie wiem co wtedy bylo i jak włączone, ale mialem tak ladnych pare tygodni. Moze wtedy byla jakas ciekawa zwiecha, ktorą usuneli po akualizacji? :)
No ale nic. Widac tak ma byc jak teraz. Dzieki za pomoc i zainteresowanie.
 

hans2

Banned
Przeczytaj ze zrozumieniem tekst poniżej

nie, to raczej ty nie rozumiesz...
mam na mysli to ze jesli w ten sposob wyswietli menu to rowniez bedzie zmienial parametry dla zrodla ampli "tv audio" czyli dla tunera wbudowanego w tv tyle ze bedzie robil to wygodnie a nie za pomoca front panela na ampli...
 

werf

Active member
Bez reklam
Jak chcesz wyświetlić menu urządzenia zewnętrznego podczas korzystania z tunera TV jeśli Video tego urządzenia jest podane na hdmi lub component
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
@werf: ale zdaje sie ze nikt wczesniej nic nie wspominal o innych urzadzeniach podlaczanych po component/hdmi i raczej nie o to chodzi.

@krzysztofradio: ciekawe to co piszesz, ale to by oznaczalo ze obraz musial leciec z tv do ampli, ampli nakladalby na ten obraz swoje OSD i obraz by wracal z powrotem. nie jestem pewien czy taka technologia w ogole istnieje...

a moze inaczej: jakimi kablami masz/miales polaczony tv z ampli? tylko 1 hdmi? czy jeszcze cos innego?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tylko HDMI. Też teraz wydaje mi sie to dziwne. Wierze Wam Panowie wszystkim i dziękuje za pomoc. Tak jak pisalem wczesniej; widac tak ma byc. Martwił bym sie, gdyby u Was było inaczej. Mozliwe, ze to co mialem bylo wynikiem jakiegos błedu w komunikacji TV-AMPLI. A moze jest tak jak piszesz, kosmiczna technologia, ktorą testowali i zapomnieli wyłczyć? :D Razem z audio po ARC szedł też obraz :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Jeszcze raz przeczytaj od postu nr 39 Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

siamer

New member
witam.

mam kilka pytan odnosnie tego amplitunera (planuje zakup go albo h/k 370):
1) czy ma hdmi pass through in standby mode ? ma czy nie ?
2) czy mozna uzywac dodatkowego hdd z formatem ntfs ? czy tylko fat 32 jest obslugiwany ?
3) czy juz sa rozwiane problemy z tymi freezami o ktorych sie naczytalem na anglojezycznych forach ? czy zdarzaja sie ?
4) najlepsze pytanie: warto go brac Waszym zdaniem ? hehe

pozdrawiam...
 

zejnowski

Member
Witam.
Powiedzcie mi, czy kiedykolwiek, ktoś miał problemy z tym Marantzem? Generalnie 6006 już ciężko dostać a zastanawiam się między nim ew. 6007 a HK avr370 i trochę męczy mnie to, że tam jednak kilku użytkowników ma z nim problemy i pisze o nich, chociażby głośność zasilacza, czy czasami jakieś problemy z softem...
Jeżeli chodzi o brzmienie to obydwa mi podchodzą a w sumie zależy mi na bezawaryjności.
 
Do góry