marantz + MA BR

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci niestety trochę inaczej.
Otóż do CA Azur 840 -nie gniewaj się ale to za słabe kolumny . To jednocześnie oznacza że CA 840- gra w tej klasie wyjątkowo czysto odtwarzając treści kompozytora, nie dopowiada, nie interpretuje tylko czyta jak poezję .
To jest wyższa szkoła jazdy.
Zresztą cena o tym dobitnie świadczy.
Zagłębiasz się w rytm i odcinasz się od zgiełku tego świata. Z przyjemnością wracam do Ca podobnie jak do Arcama czy Naima.
No tak ale to inna klasa cenowa .
 

Lughard

New member
Nie ma powodu do obrażania się - wiem, że BR6 to jest dopiero przedsionek audio;-). Rozumiem, że BR6 w zestawieniu z CA840A nie oddadzą wszystkich atutów wzmacniacza i nie będzie słychać większej różnicy np. pomiędzy CA 740 i CA 840, tak?

CA 840A zainteresowałem się dlatego, że został mi polecony i od razu przedstawiono cenę w zestawie z CA640C - cenę tak rewelacyjną, że zamiast zastanawiać się nad Marantzem czy NADem mogłem przeskoczyć na ten poziom. Może jest jednak sens wziąć CA w tej sytuacji, a elektronikę z taką nadwyżką "jakości" w stosunku do kolumn potraktować jako bazę pod przyszłą rozbudowę systemu stereo?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ca 840 - to czysta poezja jakości i z Twoich BR 6 - wyciągnie więcej niż słyszałeś .
 

edyp2003

New member
Ja też długo zastanawiałem się nad CA 740A do RX8 i po kolejnym odsłuchu tak wybrałem - nie żałuję. Myślę że z serią BR zagra podobnie dobrze. Jedyny mały minusik że CA ma "przytłumiony", "krótki" bas. Nie czuję tego "kopnięcia" w perkusji w cięższej muzyce - także zwróć na to przy odsłuchu uwagę. Pomimo wszystko to połączenie zagrało najlepiej. Teraz zbieram na DAC'a :) bo źródła mam albo cyfrowe albo kiepskawe :)
 

Lughard

New member
Ślicznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi i dobre rady:). To na koniec, tak na wszelki wypadek, dopytam co sądzicie o wzmacniaczu NAD C355? Też był mi zachwalany do MA BR6 jako tańsza, nieco słabsza, ale mimo wszystko alternatywa wobec CA 840A. W internecie można znaleźć dużo dobrych opinii na jego temat (pomijam fatalny wygląd:)). Jeśli decydowałbym się na coś tańszego, to lepszym wyborem byłby wspomniany NAD czy CA 740A?
 

edyp2003

New member
Ślicznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi i dobre rady:). To na koniec, tak na wszelki wypadek, dopytam co sądzicie o wzmacniaczu NAD C355? Też był mi zachwalany do MA BR6 jako tańsza, nieco słabsza, ale mimo wszystko alternatywa wobec CA 840A. W internecie można znaleźć dużo dobrych opinii na jego temat (pomijam fatalny wygląd:)). Jeśli decydowałbym się na coś tańszego, to lepszym wyborem byłby wspomniany NAD czy CA 740A?

Tylko odsłuch. Ja ostatecznie porównywałem CA 740A z właśnie NAD'em C355 i dla mnie CA zagrał dużo lepiej. Zależy co kto preferuje :) Idź posłuchaj i po sprawie :)
 
Do góry