marantz + MA BR

arekw99

New member
przymierzam sie do marantza SA 7003 i PM 6003 oraz Monitor Audio BR 6 - pokoj ok 25 m2. Muzyka - rock, metal troche pop. Co myslicie o takim zestawieniu?
 

filip_efes

New member
Czy model SA 7003 rozni sie czyms znaczacym od CD6003? Wiem ze 6003 ma USB a 7003 chyba nie, wiec nie lepiej wziac ten drugi(6003)? Czy jest jednak jakas roznica?
 

Lughard

New member
To ja się podczepię pod wątek, żeby nie zaśmiecać forum. Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Monitor Audio BR6 - obecnie napędza je HK AVR 255 (swoją przygodę z audio postanowiłem rozpocząć od kina domowego i na razie jestem na etapie kompletowania zestawu 5.1).

Zaczynam się powoli rozglądać za wzmacniaczem stereo i odtwarzaczem cd do tego zestawu. Co moglibyście polecić? Co najlepiej wydobyłoby walory BR6 i byłoby uniwersalne muzycznie (gatunkowo)?


UWARUNKOWANIA:
Cena: max. 4500 za wzmak i CD
Pomieszczenie: 15m2 (docelowo ok. 25m2)
Muzyka: klasyka, jazz, trip-hop i trochę elektroniki, szeroko rozumiany pop, rock, reggae - w równych proporcjach
Brzmienie: w miarę podoba mi się to z AVR 255 - ciepłe, zaokrąglone, nienarzucające się; od wzmacniacza oczekiwałbym czegoś podobnego, ale żeby wydobywał lepiej szczegóły i budował ładnie scenę.

Miałem okazję odsłuchać BR6 z Arcamem A18 i Cambridge Audio Azur 640 - z tych dwóch bardziej przekonał mnie Azur. Miał więcej basu i grał pełniejszym dźwiękiem. Do głowy przychodzą mi jeszcze inne typy:

- Marantz PM 8003 + CD 6003 (przekonuje mnie najbardziej "na papierze" i wizualnie, ale nie miałem okazji posłuchać),
- Cambridge Audio Azur 740 + Azur 640C,
- Rotel RA 06 + RCD 06,
- NAD C352/355 + C515 BEE (brzydki jak noc, wolałbym nie),
- Xindak A08 + C06 (a może lampę V10?).

A może jeszcze coś innego? Proszę o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widzę że większe wrażenie sprawia na Tobie większy bas.
I z Twojej serii wybrałbym jednak AZUR CA.
I przy MA BR 6 - myślę że będzie rewelacja.
 

Lughard

New member
Tak, z tym basem jest coś na rzeczy:-D. Chociaż z drugiej strony zastanawiałem się, czy jeśli same BR6 są, jak ktoś to określił, "po ciemnej stronie mocy", to w elektronice nie przesunąć punktu ciężkości w kierunku średnicy - i tu najlepszy chyba byłby PM 8003. Widziałem na forum, że Ferrari95 bardzo zachwala to połączenie.

Niemniej Azur 640 zrobił na mnie dobre wrażenie w zestawieniu z BR6 - na płycie George'a Michaela "Older" basu było naprawdę sporo, a do tego jeszcze ładnie wyeksponowana średnica. Może troszkę gorzej oddał przeszkadzajki niż Arcam, ale ogólne wrażenie zdecydowanie lepsze. A podobno Cambridge Audio zaczyna się dopiero od Azura 740...
 

edyp2003

New member
To jak 740A dodaje basu? Ja się nad nią zastanawiam do RX8 ...ale basu mam już w idealnej ilości także bardziej bym wolał coś neutralnego lub bas "minus"
Z CA słuchałem tylko 640A.
 

Lughard

New member
Niestety nie miałem okazji przesłuchać 740A - z recenzji tego wzmacniacza wynikałoby jednak, że bas ma wyśmienity. 640 na BR6 miała bardzo dobry. Marantza PM 8003 ten sam magazyn również chwali za bas, więc już nie wiem, na co się zdecydować. Co gorsza, nie znalazłem w rejonie Warszawy sklepu, który miałby w ofercie jednocześnie MA BR6 i Marantza (żeby można się było udać na odsłuch). Mimo znakomitych recenzji M, nie chciałbym kupować w ciemno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapraszam u nas są :
CA
Marantz
Naim
Arcam
NAD
Pioneer
Audiolab

MA BR
MA gold
i inne - odsłuchasz w spokoju.
Jeśli ma być MA BR 6 - to się pośpiesz bo oferta jest rewelacja.
 

Lughard

New member
Hmm...na odsłuch do Olsztyna to już trochę za daleko :(. Ale chętnie bym skorzystał z tej propozycji, bo chciałbym wszystkiego posłuchać przed dokonaniem wyboru. Jeśli będę miał kiedyś po drodze, to na pewno odwiedzę.

BR6 już są - dlatego w oparciu o nie próbuję coś sensownego zbudować.

Kiki, a co byś powiedział (jakie są Twoje własne wrażenia odsłuchowe) o zestawie MA BR6 + Cambridge Audio Azur 840A + 640C V2? Został mi takowy polecony i jestem ciekaw, czy potwierdzisz jego wysoką ocenę.
 
Do góry