Manta Emperor Hybrid DVBT05

yogi1976

New member
Mam pytanie. Dlaczego gdy wchodze do Menadzer plikow/siec/ - dysk zew lub USB - katalog Muzyka/ dowolny folder z muzyką - to nie ma tam plikow - nie wyswietlają się i nie da rady odtworzyc. Natomiast pliki filmowe chodzą wszystkie
Zaznaczam że katalog Muzyka jest na dysku zewnętrznym.

Gdy podepnę pendriva z plikami muzycznymi i wybiore w mancie MUZYKA to pliki widać i można je odtworzyć, natomiast wchodząc do tego pendriva poprzez Menadzer plikow to nie widać tych plikow
To samo tyczy sie zdjęc. Filmy śmigają aż miło.
Mial ktoś coś takiego i co zrobić żeby wszystko było cacy
 

majkeljot

New member
Przycisk "OPTION" i wybierz "Wszystkie media", albo wyłącznie te które chcesz, czyli "zdjecia" "filmy" lub "muzyka". Jeśli to znasz, to sprawdź, czy w SETUP/SYSTEM masz włączone "skanowanie nośników"
 
Ostatnia edycja:

ams8

New member
8. Małe uwagi. Na czas prób, np odczytywania kodów pilota, uruchamiasz irfake z przełącznikiem -C. Wykasuj z pkt 7 linię /usr/local/etc/irfake4& w pliku rcS i będziesz ręcznie uruchamiał irfake z konsoli wpisując
Kod:
/usr/local/etc/irfake4 -C&
. Wejdziesz wtedy w trybie interaktywnym, irfake będzie nasłuchiwał i wyświetlał każdy kod przycisku, który naciśniesz na pilocie. Inne przełączniki masz opisane w readme.txt w irfake.

Witam,
Stawiam pierwsze kroki i cos mi nie idzie z tym punktem 8 (model DVBT05 z odwróconym uśmieszkiem, firmware jest najnowszy). Oto co widze ma ekranie:

Venus login: root
warning: cannot change to home directory
BusyBox v1.1.3 (2011.10.17-18:37+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
/ # /usr/local/etc/irfake4 -C&
Error to open device: /sys/devices/platform/VenusIR/powerkey_irrp_new
[1] + Done(1) /usr/local/etc/irfake4 -C
[FONT=&quot]/ #[/FONT]

Może to śmiesznie zabrzmi na tym Forum, ale nie znam się na Linux'ie, a zabrałem się za próby z Irfake bo szwankuje mi pilot, i chcę zamiast niego użyć innego.
a.
 
Ostatnia edycja:

xury

Member
Krótkie info z readme:

Installation:

1. Copy all files to the /usr/local/etc
2. Add following lines to beginning of the /usr/local/etc/rcS file:

/sbin/insmod /usr/local/etc/venus_ir_new.ko
/usr/local/etc/irfake4&

3. Reboot
 

ams8

New member
/sbin/insmod /usr/local/etc/venus_ir_new.ko
/usr/local/etc/irfake4&

Dzięki za odpowiedź. Jedyne co widzę, że mam inaczej to to, że w pliku rcS mam wiersz:

/sbin/insmod /usr/local/etc/venus_ir_new.ko

rozbity na dwa:
/sbin/insmod
/usr/local/etc/venus_ir_new.ko


Czy to może mieć znaczenie?
Nie znam się na Linuxie, widzę, że powinienem się jeszcze poduczyć na starość (62).:niewiem:
 

toomy79

New member
witam

zastanawiam sie nad dvbt 05 w zwiazku z tym mam pare pytan

1 czy manta odtworzy kodek mjpeg w kontenerze mov w hd? .. taki mam w aparacie lumix fs 16 i zalezy mi na tym..
2.czy mozna podlaczyc myszke i klawiature do obslugi przegladarki- czy obsluguje flash?
3.czy mozna w jakis sposob nagrywac na dysk program z tunera n-ki w hd??a jesli nie manta to czy jakis odtwarzacz da sobie rade?
4 i jaka aktualizacje polecacie wgrac po zakupie .
 

TomekTRW

New member
witam wszystkich na forum.

Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem informacji na temat problemu, który pojawił mi się na wczoraj kupionej mancie dvbt05. Po zakupie wyszukałem po raz pierwszy kanały DVBT i wszystko chodziło prawidłowo, (wszystkie MUX'y). Skusiłem się na zainstalowanie najnowszego FW i od tej pory mam problem z wyszukaniem kanałów. Manta nie znajduje MUX1 czyli tego z TVP1HD, a na znalezionych kanałach są często pixele na ekranie, czyli jakby zły sygnał z anteny. Zmieniałem na wszystkie FW wstecz, które podlinkowane są na forum manty i niestety nie ma poprawy. Dodam, że podłączając inny tuner dvb-t wszystkie kanały odbierane są idealnie. Właściwie zakupiłem ten model, aby mieć na wszelki wypadek kanały dvb-t, ale głównie będzie używany player filmów. Czy macie może jakiś pomysł, co zrobić, aby było dobrze, ewentualnie skąd wziąć ten oryginalny FW manty, żeby sprawdzić, czy obecnie nadal na tym FW jest ok. Niestety nie zapisałem wersji tego fabrycznie zainstalowanego FW, a na stronach manty nic takiego nie ma do pobrania. Za pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich.
 

xury

Member
To na 100% nie jest wina firmware. Być może podczas podłączania anteny fizycznie coś uszkodziłeś w gnieździe. Albo masz jakiś zimny lut itp. Ja zmieniałem FW gdzieś około stu razy, nawet na zupełnie niekompatybilne i po powrocie do jakiejkolwiek wersji FW od Manty DVB-T zawsze działa idealnie. Spróbuj przywrócić do fabrycznych ustawień.
 

pirx001

New member
Pilot do Manty DVBT05

Szukam pilota. W kontaktach z serwisem Manty jestem bazradny. Kilkanaście telefonów i nic nie załatwiłem - najczęściej obiecują, że oddzwonią.
Może ktoś wie, gdzie można kupić taki pilot, ewentualnie jakiś działający zamiennik.
 

TomekTRW

New member
To na 100% nie jest wina firmware. Być może podczas podłączania anteny fizycznie coś uszkodziłeś w gnieździe. Albo masz jakiś zimny lut itp. Ja zmieniałem FW gdzieś około stu razy, nawet na zupełnie niekompatybilne i po powrocie do jakiejkolwiek wersji FW od Manty DVB-T zawsze działa idealnie. Spróbuj przywrócić do fabrycznych ustawień.

Rozumiem, że przywracanie ustawień fabrycznych, to przywracanie ustawień domyślnych, bo innej opcji nie znalazłem. Jeśli chodzi o kabel, to niestety nie może to być wtyczka, ponieważ podłączając inny tuner kanały odbierają idealnie. Wyłączając zasilanie wzmacniacza antenowego, jest ewidentnie gorzej, czyli zasilanie również działa. Skąd pobrać fabryczny FW manty, aby się upewnić, że na fabrycznym FW było ok? pozdrawiam
 

lipek1969

New member
Miałem taki przypadek. Od początku był problem z tunerem dvb-t. Sygnał na jedną lub dwie kreski, rwało, przerywało. Obok na tv wszystko było dobrze. Jak trochę wysunąłem wtyczkę z manty to pojawiało się 5 kresek i wszystko OK. Myślałem, że może zimny lut, więc poszła do serwisu. Wróciła z odpisem, że u nich wszystko OK. Pomyślałem, że może sygnał przesterowany, no i to był dobry trop. Widocznie manta ma bardzo czuły tuner. Mam wzmacniacz LNA-177, chciałem go wymienić na słabszy, ale w sklepie poradzili, bym wziął tłumik. Wziąłem taki regulowany i ... problemy z siłą sygnału się skończyły. Wszystko działa stabilnie, żadnych kłopotów z pikselozą. No i odpadło wchodzenie na dach i zmiana wzmacniacza. Może to i dla Ciebie będzie dobry trop. Pozdrawiam.
 

TomekTRW

New member
Miałem taki przypadek. Od początku był problem z tunerem dvb-t. Sygnał na jedną lub dwie kreski, rwało, przerywało. Obok na tv wszystko było dobrze. Jak trochę wysunąłem wtyczkę z manty to pojawiało się 5 kresek i wszystko OK. Myślałem, że może zimny lut, więc poszła do serwisu. Wróciła z odpisem, że u nich wszystko OK. Pomyślałem, że może sygnał przesterowany, no i to był dobry trop. Widocznie manta ma bardzo czuły tuner. Mam wzmacniacz LNA-177, chciałem go wymienić na słabszy, ale w sklepie poradzili, bym wziął tłumik. Wziąłem taki regulowany i ... problemy z siłą sygnału się skończyły. Wszystko działa stabilnie, żadnych kłopotów z pikselozą. No i odpadło wchodzenie na dach i zmiana wzmacniacza. Może to i dla Ciebie będzie dobry trop. Pozdrawiam.

Wygląda na to, że miałeś rację. Po wyjęciu wtyczki z gniazdka i lekkim dotknięciu, obraz zrobił się idealny. Po włożeniu znów było źle. Nieprawdopodobne, że taki jest efekt przy za mocnym sygnale. Muszę zamontować tłumik i będzie dobrze. Obecnie mam lekko włożoną wtyczkę, tak że właściwie bolec chyba nie dotyka środka gniazda i jest wszystko ok. Dzięki za pomoc. pozdrawiam.
 

tomash23

New member
Witam, udało się komuś rozpracować te nieszczęsne kolizje z pilotem od telewizora LG. Myslałem, że kupno Harmony 300i rozwiąże problem, ale oczywiście nie pomyślałem, że to kopiuje całego pilota, łącznie z częstotliwością. Jeśli ktoś miałby chwilę czasu i ochoty wytłumaczyć mi jak debilowi jak pozbyć się tego problemu byłbym bardzo wdzięczny.
 

xury

Member
Niestety bez doświadczenia nie będzie to łatwe. Chociaż też bardzo trudne nie jest. Bez telnetu sie nie obędzie, bo trzeba zczytać kody z innego pilota, który chcesz wykorzystać. Musisz to zrobić sam. Nie każdy pilot się do tego nadaje. Najlepiej by miał kody od podobnego urządzenia. Musi nadawać jednym z poniższych protokołów:
NEC, RC5, SHARP, SONY, C03, RC6
Program irfake dostępny jest na
bin-package-06112011.tar.bz2 - irfake - Version 1.2.15 Revision 2 - IR remote control key remapping - Google Project Hosting
W paczce jest info jak go używać.
 

xroccox360

New member
Firmware ryan pv73700 od sidewinder 2

witam jestem nowym użytkownikiem poddałem się próbie wgrania DO AC RYAN PV73700 FIRMWARE HD600 Xtreamer Sidewinder 2 ver.3.0.11 wszystko o dziwo działa na pierwsze kilka minut testów jedynie nie działa "power" ... posiadam pilota logitech 785 wiec znaleść kod hd 600a nie ma problemu PRÓBOWAŁEM WSZYSTKICH CHYBA KODÓW himedia hd300a również i nie wyłącza tunera...czy istnieje wy edytowanie pliku irfake.conf z softu sidewinder oficjal lub pod hd600
 
Do góry