Manta Emperor Hybrid DVBT05

xury

Member
Na szybko : nie działa przycisk ok ;) aby zatwierdzić musimy naciskać rec :) No i nie dziala power z pilota ( można uruchomić z pilota ,ale juz wyłączyć sie nie da ) . O dziwo działa power z przycisku bo jakoś nie przypominam sobie aby on działał w wypadku softów w których pilot nie działał . Wygląd skórki poprawny ,jednak bym sie upierał ,aby walczyć z softem od HiMedia_HD600__Xtreamer_. Ten soft ma większe możliwości sieciowe :) Dla mnie jesli znajdziemy rozwianie powera z pilota i predatora na wyświetlaczu to będzie sukces .

Dzięki za przetestowanie i feedback. Jak widać metoda podmiany działa, problem z przyciskiem OK jest spowodowany być może tym, że poszedłem na łatwiznę i wstawiłem kody od Diyomate Z9, które po pobieżnym sprawdzeniu kilku wyrywkowych kodów wydawały się być takie same. Ale to nie ważne.
Wpadł mi do głowy inny pomysł i go teraz przedstawię:
Skoro na razie nie możemy znaleźć ani jednego softu do obsługi DVB-T, to może użyjmy dwóch ?
Jeden np. ten od HD600 jako główny, a drugi oryginał Manty jak chcemy oglądać telewizję. Czytałem na moservices, że można tak zrobić. Jeden fw siedzi we flashu, a drugi na HDD przełączanie odbywa się poprzez odpowiednio zmodyfikowany skrypt startowy (o ile dobrze doczytałem) w zależności od tego czy coś jest wpięte do USB czy nie. Przykładowo jeśli nic w USB nie ma to startuje na oryginalnym FW, a kiedy coś jest, to jest uruchamiany drugi FW zapisany na wewnętrznym dysku, no no prawie każdy go ma przecież.
 

jbrach

New member
Dzięki za przetestowanie i feedback. Jak widać metoda podmiany działa, problem z przyciskiem OK jest spowodowany być może tym, że poszedłem na łatwiznę i wstawiłem kody od Diyomate Z9, które po pobieżnym sprawdzeniu kilku wyrywkowych kodów wydawały się być takie same. Ale to nie ważne.
Wpadł mi do głowy inny pomysł i go teraz przedstawię:
Skoro na razie nie możemy znaleźć ani jednego softu do obsługi DVB-T, to może użyjmy dwóch ?
Jeden np. ten od HD600 jako główny, a drugi oryginał Manty jak chcemy oglądać telewizję. Czytałem na moservices, że można tak zrobić. Jeden fw siedzi we flashu, a drugi na HDD przełączanie odbywa się poprzez odpowiednio zmodyfikowany skrypt startowy (o ile dobrze doczytałem) w zależności od tego czy coś jest wpięte do USB czy nie. Przykładowo jeśli nic w USB nie ma to startuje na oryginalnym FW, a kiedy coś jest, to jest uruchamiany drugi FW zapisany na wewnętrznym dysku, no no prawie każdy go ma przecież.
Ja bym jeszcze sprawdził patent z podmiana tego dvdplayera ? z oryginalnego przeszczepić do hd600 . Nie wiem jak kompilujesz obrazy ? na linuxie ? moge byc testerem ,albo jak mi napiszesz w miare jasny sposób jak to robic sam będę se robił takie testowe obrazy .
 

xury

Member
Obrazy robię na linuxie. Moze być zainstalowany na maszynie wirtualnej.
Ja używam Ubuntu 11.4.
Co do podmiany Dvdplayera to kiedyś już testowałem, i po tym obraz stał na logo Manty. Być może coś źle robiłem, bo to były początki. Spróbuję to zrobić jeszcze raz, bo to by była naprawdę fajna sprawa.
Wracając do FW to jeśli jesteś zainteresowany grzebaniem w FW to jutro mogę napisać taki mini toutorial na ten temat, pod warunkiem ,że będę mial chwilę czasu w pracy.
Generalnie mogę powiedzieć, że potrzeba mieć zainstalowane squashfs-tools w wersji 3.0 bo obrazy na nowo pakowane nowszym squasfs nie są widziane przez playera. Dodatkowo pakowanie do tara przez 7zip też powoduje błąd ładowania fw. Więc wszystko trzeba robić narzędziami linuxowymi. W dodatku trzeba pilnować dowiązań symbolicznych, oraz uprawnień plików - zwłaszcza pamiętać o tym, by ustawić uprawnienia do wykonywania (X).
Brak ustawionego uprawnienia do wykonywania skryptu bądź aplikacji powoduje zwis na logo i głęboką analizę i silenie mózgu pytaniem >> dlaczego ??.
 

jbrach

New member
Obrazy robię na linuxie. Moze być zainstalowany na maszynie wirtualnej.
Ja używam Ubuntu 11.4.
Co do podmiany Dvdplayera to kiedyś już testowałem, i po tym obraz stał na logo Manty. Być może coś źle robiłem, bo to były początki. Spróbuję to zrobić jeszcze raz, bo to by była naprawdę fajna sprawa.
Wracając do FW to jeśli jesteś zainteresowany grzebaniem w FW to jutro mogę napisać taki mini toutorial na ten temat, pod warunkiem ,że będę mial chwilę czasu w pracy.
Generalnie mogę powiedzieć, że potrzeba mieć zainstalowane squashfs-tools w wersji 3.0 bo obrazy na nowo pakowane nowszym squasfs nie są widziane przez playera. Dodatkowo pakowanie do tara przez 7zip też powoduje błąd ładowania fw. Więc wszystko trzeba robić narzędziami linuxowymi. W dodatku trzeba pilnować dowiązań symbolicznych, oraz uprawnień plików - zwłaszcza pamiętać o tym, by ustawić uprawnienia do wykonywania (X).
Brak ustawionego uprawnienia do wykonywania skryptu bądź aplikacji powoduje zwis na logo i głęboką analizę i silenie mózgu pytaniem >> dlaczego ??.
Mile widziany Tutek :) ja sobie ubuntu przygotuje .
 

xury

Member
Dobra tak na szybko, bo niestety nie miałem dużo czasu.

Dla tych co by chcieli coś pokombinować w systemie kilka informacji:
Odpalamy np Ubuntu i jeśli nie mamy to instalujemy squashfs-tools w wersji 3.0
Ten pakiet trzeba szukać w archiwach starych distro.
squashfs-tools 1:3.0-6ubuntu3
Instalujemy powyższy pakiet przez dpkg
Tworzymy sobie jakiś katalog i wchodzimy w niego na terminalu np:
Kod:
mkdir /home/user/test
Gdzie user to Twoja nazwa użytkownika.
Przechodzimy do tego katalagu:
Kod:
cd /home/user/test
Rozpakowywujemy plik install.img jako archiwum tar

Kod:
tar -xvf <sciezka do pliku>/install.img

Potej operacji pojawiło nam się trochę plików i katalog o nazwie package2
Przechodzimy do katalogu /home/user/test/package2
Kod:
cd /home/user/test/package2
Następnie rozpakuwywujemy plik sqashfs1.img
Kod:
unsquashfs -info ./squashfs1.img
Teraz można już skasować plik squashfs.img

Kod:
rm ./squashfs.img

Po rozpakowaniu pojawi nam się katalog squashfs-root
Teraz możemy działać. Przykładowo podmieniamy plik busybox w katalogu /bin/
lub podmieniamy plik DvdPlayer w katalogu /usr/local/bin
Pliki do podmiany bierzemy np. z innego FW rozpakowananego w ten sam sposób. Oczywiście do innego katalogu.
dodajemy moduły kernela, edytujemy pliki startowe itp. Upewniamy się czy nowo dodane pliki mają uprawnienia do wykonywania !!
Następnie pakujemy z powrotem wszystko do obrazu:
Trzeba się upewnić czy poprzedni plik jest skasowany, inaczej makesquashfs dołączy dane do już istniejącego !!

Kod:
mksquashfs ./squashfs-root squashfs1.img   -b 65536 -no-exports -all-root

Teraz usuwamy katalog squashfs-root:

Kod:
rm -R ./squashfs-root

Nowopowstały plik squashfs1.img powinien na nowo znajdować się w katalogu package2
Teraz całą zawartość katalogu test pakujemy do pliku tar
Bedąc nadal w katalogu /home/user/test wydajemy polecenie

Kod:
tar -cf ./../install.img *

Plik install.img pojawi się w katalogu nadrzędnym, czyli w tym wypadku w /home/user/
 

jbrach

New member
Dobra jeszcze raz poszperałem w sieci na temat dvb-t w hd600 lub w Sidewindera 2 z racji ,że soft smiga na naszych pudłach . Stwierdzam ,że nie oddpalimy tunera dvb-t ponieważ tylko Xtreamer Prodigy ma wbudowany tuner dvb-t ,a softu od niego raczej nie odpalimy u nas . Na stronie xtreamera tez sprzedaja tylko tunery dla prodigy . Raczej tu już nic nie wymyślimy ,a szkoda :x
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dobra jeszcze raz poszperałem w sieci na temat dvb-t w hd600 lub w Sidewindera 2 z racji ,że soft smiga na naszych pudłach . Stwierdzam ,że nie oddpalimy tunera dvb-t ponieważ tylko Xtreamer Prodigy ma wbudowany tuner dvb-t ,a softu od niego raczej nie odpalimy u nas . Na stronie xtreamera tez sprzedaja tylko tunery dla prodigy . Raczej tu już nic nie wymyślimy ,a szkoda :x

No ale w CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II jest DVB-T.
 

xury

Member
Przecież wstawiłem ten soft z gotowym irfake. Tyle, że power nie działa.
Problem w tym, że DVB-T też nie do końca działa. Niby programy są, a na liście ich nie ma.


Próbował ktoś na sofcie do EVOLVE BLADE DUALCORDER HD ?
 
Ostatnia edycja:

jbrach

New member
Czy to jest coś normalnie działającego? Jeżeli tak, to pilot nie stanowi problemu, można pobawić się irfake, a nawet zczytać kody pilota Manty przez Logitecha, zapisać i podmienić...
nie wiem czy na tym sofcie nie mialem problemu z uruchamianiem filmów . No nic znalazłem jeszcze taki temat : moServices • View topic -
soft : Xtreamer SW2 (firmware, version: 3.0.12) wszedl i dziala stabilnie . Nie wiem czemu tylko wycieli Xtreamering :( można to jakoś dorzucić .
 

popej

New member
Witam,

próbowałem Xtreamer SW2 3.0.12 ale to mi nie działa. Manta startuje, wyświetla powitalny ekran i nie działa ani pilot (Logitech Harmony zaprogramowany na SW2) ani klawiatura podłączona do USB. Komuś udało się uruchomić?

Działają (jako tako) AIOS i BlueTimes. Wyglądają podobnie, BlueTimes ma DVB-T, który jakby działa, ale coś źle było z głosem. Oba miały problemy z odtwarzaniem mp3, pomijały pliki, które Manta normalnie odtwarza. Sprawdzałem AIOS_AASOROR-R19_3.0.1.7.rar i BlueTimes_RTD1185_DTV_USB3_2011.10.10.zip.
 

xury

Member
Właśnie przed chwilką uruchomiłem całe xLiveCZ na Mancie DVBT05, a co za tym idzie również weeb.tv i itp. Jedynie co potrzeba to zainstalowane moservices 3, i moduł mos on drive. W wolnej chwili postaram się to zrobić na samym flashu. Na razie testuję i wszystko działa :)

Wynika z tego, że teraz weeb.tv można oglądać na każdym playerze, na którym działa php, ewentualnie na którym da się zainstalować moservices 3.
 
Do góry