Manta Emperor Hybrid DVBT05

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ponieważ temat w miarę się rozwija, sugeruję, aby ktoś z kolegów, kto zajmował się alternatywnymi firmware, zrobił ich listę z linkami do pobrania i krótkimi opisami (przede wszystkim, co działa, a co nie) i wrzucił tutaj, a ja zrobię z tego "przyklejony" temat, jak ma to miejsce w przypadku firmware HiMedia.
 

ellah

New member
Ja z kolei wgralem soft od HK HD260 ( ten modowany) i okazalo sie ze wszystko dziala jak nalezy.. oprocz VDB, ale to z zalozenia nie mialo dzialac. jezeli komus zalezy tak jak mi na szybkosci i poprawnosci odtwarzania plikow to polecam... Do tego masa serwisow internetowych, czego nei bylo w mancie.

I.. klops.. Przestalo dzialac, a nie moge wgrac jakiegokolwiek innego softu teraz.. Na Hard reset nie reaguje, po usb upgrade tez nie...

Pomocy!!!
 

xury

Member
Najprawdopodobniej wgrałeś FW z bootloaderem.
Teraz może być problem z przywróceniem. Ale jest nadzieja. Gdzieś na hdpfans widziałem rescue bootloader. Ewentualnie idzie zczytać botloader za pomocą dd. Z tym, że nie wiem czy zapisać tak samo się da, bo to pamięć NAND. Teoretycznie mając dostęp do telnetu można by zrobić obraz wszystkich partycji NAND i żywcem przenieść taki obraz do Twojego pudełka.
 

ellah

New member
Najprawdopodobniej wgrałeś FW z bootloaderem.
Teraz może być problem z przywróceniem. Ale jest nadzieja. Gdzieś na hdpfans widziałem rescue bootloader. Ewentualnie idzie zczytać botloader za pomocą dd. Z tym, że nie wiem czy zapisać tak samo się da, bo to pamięć NAND. Teoretycznie mając dostęp do telnetu można by zrobić obraz wszystkich partycji NAND i żywcem przenieść taki obraz do Twojego pudełka.
Hm, ok, tyle ze to dla mnie za wiele. Telnet w miare ok, ale potrzebowalbym instrukcje i takkrok po kroku..

Pomozecie, towarzysze?:)
 

xury

Member
Postaram się czegoś poszukać dzisiaj w nocy. I tak siedzieć w nocy muszę to czegoś poszukam.
Jak nie znajdę to spróbuję zczytać obraz flasha z bootloaderem z mojego. Wrazie co to uwalić na amen też można :)
 

_Luky_

New member
Tak na szybkiego bez linków - może lista będzie powiększana :

CS_rev0.2.1a_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II - działa ok, brak wyświetlacza i możliwości wyłączenia z pilota, plilot działa po zmapowaniu
CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II - jw
HD600A_1.0.4.21_iMAX_Live_for_EG-R1-II - jw


Xtreamer_SW2_3.0.12a_for_EG-R1-II_R6-II - działa, brak DVBT, pilot po zmapowaniu lub obsługa przez remote (iphone, android)


INNE :

CS_rev0.9.6_R1-II_FW_2.5.0.2 - nie odtwarza
himedia hd600 1.0.6.6 imax 12.01.2012 - restart loop
Mede8er_V2.0.4_for_X2%20Series_29Feb2012 - nie działa
Firmware_FANTEC_S3600_20110721_v9.5.9_r5127 - loop
 

xury

Member
Co do pierwszych dwóch to działanie DVBT nie jest za dobre.
Niby działa, ale jest brak listy kanałów i możliwość przełączenia jest tylko w EPG.
Co do trzeciego to nie wiem, bo nie wgrywałem.
 

ellah

New member
Abstrahujac od moich przebojow z powrotem do innego firmware, mysle ze naprawde warto sie przyjrzec temy od Giec GH-HD260.

Pozytywy jakie widze to:
- mnostwo serwisow internetowych, filmy online, radia itd...
- wreszcie poprawne odtwarzanie obrazow iso i plyt blueray!
- fajne i czytelniejsze opcje podczas odtwarzania filmow (sa nawet opcje 3d, ale nei mam pliku by spr czy odtwarza, jak chcecie bym spr to podeslijcie...)
- szybsze reagowanie na polecenia
- ladniejszy skin
- wiecej opcji audio

Gdyby do tego dolozyc jeszcze obsluge DVB to w zyciu bym nie chcial czegos innego...
 

xury

Member
to jakim softem ostatecznie uwaliłeś mante?
soft od HK HD260 ( ten modowany) ?
czy jakimś innym?

Każdym, który zawiera w sobie bootloader, bo w nim są ustawienia sprzętu. Jeśli np. przycisk reset jest podpięty pod inne wejście procesora to już nie zresetujesz playera. A nawet pozornie podobne urządzenie nie jest jednak takie samo.

Czy jest bootloader sprawdzisz w pliku configuration.xml. Najczęściej jego nazwa to package_mp.tar
Czyli jeśli jest takie coś, to albo wywalamy to z obrazu i edytujemi plik configuration.xml albo rezygnujemy z wgrywania.

Testowałem właśnie Firmware_v8-0801-随心换v2_By_pudonghd

Pełno bajerów. Pełna obsługa przez www na portach 8081 i 8088. Brak polskiego
Przyciski pomieszane ale to nie problem. Problem to, że często się resetuje no i że nie ma DTV.
Gdyby nie to to bym go dostosował.
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
to jakim softem ostatecznie uwaliłeś mante?
soft od HK HD260 ( ten modowany) ?
czy jakimś innym?

Soft to GIEC HD260... Tak jak pisze xury, problem w sofcie ktory ma bootloadera, teraz zostaje mi tylko zdobyc takiego od Manty, co patrzac na poziom wsparcia jakie oferuja nam, jest niemozliwe.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Podziwiam osoby kupujace wyroby firmy MANTA.:) :) :) sprzecicho poezja !W latach 80 na targu byl by hitem ale kto to kupuje w tych czasach ?

no akurat ten player jest bardzo ładnie wykonany - absurdalnie dobrze w stosunku do ceny.
szkoda że soft nie jest dopracowany.
zresztą wszystko niby działa - brakuje wodotrysków jakie dodają do innych firmware.
 

_MarSs_

New member
zresztą wszystko niby działa - brakuje wodotrysków jakie dodają do innych firmware.
Dobrze to ująłeś, wszystko niby działa ale tak realnie, to nic nie działa poprawnie.
Wystarczy poczytać życzenia do poprawy na ich forum, że tylko wspomnę te najdziwniejsze niby:
  • Niby odtwarza obrazy płyt DVD ale faktycznie gubi się w strukturze i nie pozwala obejrzeć filmu do końca
  • Niby ma TmeShift ale włączany ręcznie i się wyłącza pozmianie kanału
  • Niby ma wyświetlacz ale nie wyświetla tam nic ciekawego, nie można go użyć zamiast TV i ogólnie prawie nic na nim nie widać
  • Niby ma poinstalowane serwisy internetowe ale chińskie
  • Niby ma podwójny tuner ale tego nie wykorzystuje
  • Niby ma kieszeń na dysk ale 2,5" nie włożysz bez kombinacji
  • Niby ma oddzielne wyjście cyfrowe dźwięku ale musi tam iść ten sam format co w HDMI
  • Niby ma 2 usb ale obydwa w idiotycznym miejscu
  • Niby ma polską czcionkę ale pod warunkiem, że ustawisz inny kraj niż Polska
  • Niby można sortować programy ale nie ich numery
  • Niby producent wypuszcza aktualizacje ale nic znaczącego nie zmienia
  • Generalnie niby fajny sprzęt ale w rzeczywistości dziadostwo i chińszczyzna
 

klaus71

New member
Bez reklam
mi dvbt działa poprawnie,
player multimediów też jest git.
kieszeń super ale dysk mam 3,5 cala.
wyjscia usb też ok że z boku.
kanały posortowałem na liście ulubionych
sypie się polska czcionka i epg coś tak jakoś dziwnie momentami działa.
dla mnie zdecydowanie sprzęt działa - zwłaszcza że używam sporadycznie.

jak chciałeś super wypasa to trzeba było dołożyć do OPPO lub DUNE.
 

xury

Member
Zmodyfikowałem dla testu oprogramowanie dla Kaiboer K360i tak by moża było obsługiwać go pilotem Manty. Wstawiam, choć jeszcze sam nie testowałem, Nie ma bootloadera także można testować śmiało, bo ja mogę dopiero testować za dwa dni.
kaiober360i_dla_MantaDvbt05.zip
Jestem ciekawy czy wogóle zadziała. Bo nie jest to zrobione przez irfake tylko przez program Irchanger 1.0.36
Być może dzięki temu nie będzie już problemu z wyłączeniem przez pilota.
 

jbrach

New member
Zmodyfikowałem dla testu oprogramowanie dla Kaiboer K360i tak by moża było obsługiwać go pilotem Manty. Wstawiam, choć jeszcze sam nie testowałem, Nie ma bootloadera także można testować śmiało, bo ja mogę dopiero testować za dwa dni.
kaiober360i_dla_MantaDvbt05.zip
Jestem ciekawy czy wogóle zadziała. Bo nie jest to zrobione przez irfake tylko przez program Irchanger 1.0.36
Być może dzięki temu nie będzie już problemu z wyłączeniem przez pilota.

Na szybko : nie działa przycisk ok ;) aby zatwierdzić musimy naciskać rec :) No i nie dziala power z pilota ( można uruchomić z pilota ,ale juz wyłączyć sie nie da ) . O dziwo działa power z przycisku bo jakoś nie przypominam sobie aby on działał w wypadku softów w których pilot nie działał . Wygląd skórki poprawny ,jednak bym sie upierał ,aby walczyć z softem od HiMedia_HD600__Xtreamer_. Ten soft ma większe możliwości sieciowe :) Dla mnie jesli znajdziemy rozwianie powera z pilota i predatora na wyświetlaczu to będzie sukces .
 
Ostatnia edycja:
Do góry