Manta Emperor Hybrid DVBT05

xury

Member
Tak jak obiecałem na prośbę kolegów daję zmodyfikowane firmware CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II dla Manty.
Dodałem jedynie irfake.conf oraz zmienione dvb_table.
U mnie działało, ale z powodu wadliwego działania DTV wróciłem do oryginała i jego będę przerabiał.
W menu Setup na początku pilot działa z dużym opóźnieniem. W normalnej obsłudze już działa dobrze.
Wszelkie uwagi można pisać w tym wątku.

Link na 4 shared:
MAnta_DVBT05_CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II_mod_by_Xury_test_v1.rar
mirror na chomiku:
MAnta DVBT05 CS rev0.2.4 HD600A 1.0.4.21 for EG R1 II mod by Xury test v1.rar - dvb-t - xury - Chomikuj.pl

Oczywiście nic nie powinno się stać, ale testujecie na WŁASNĄ odpowiedzialność.
 

_Luky_

New member
Tak jak obiecałem na prośbę kolegów daję zmodyfikowane firmware CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II dla Manty.
Dodałem jedynie irfake.conf oraz zmienione dvb_table.
U mnie działało, ale z powodu wadliwego działania DTV wróciłem do oryginała i jego będę przerabiał.
W menu Setup na początku pilot działa z dużym opóźnieniem. W normalnej obsłudze już działa dobrze.
Wszelkie uwagi można pisać w tym wątku.

Link na 4 shared:
MAnta_DVBT05_CS_rev0.2.4_HD600A_1.0.4.21_for_EG-R1-II_mod_by_Xury_test_v1.rar
mirror na chomiku:
MAnta DVBT05 CS rev0.2.4 HD600A 1.0.4.21 for EG R1 II mod by Xury test v1.rar - dvb-t - xury - Chomikuj.pl

Oczywiście nic nie powinno się stać, ale testujecie na WŁASNĄ odpowiedzialność.

Może uda się w oryginalnym zmienić menu np Full HD Media Playery • Zobrazit téma - Aktuální firmware "E-II" s IMS 2011 by DMD
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No ale trzeba od małych kroczków zacząć :) Pierwsza udana mała modyfikacja po kilkunastu godzinach boju :) Zmiany niewielkie - zrobiony tylko testowo.
Dodany (zamieniony) busybox w wersji 1.18.5 Dodany midnight commander do katalogu sbin

Fajnie, że coś się dzieje. Napisz jednak coś więcej - z pewnością potencjalni użytkownicy są zainteresowani funkcjonalnościami, jakie wnoszą wprowadzone zmiany.

Poza tym warto się zainteresować ostatnią edycją firmware 20120530b - jest kilka poprawek.

 

eran

New member
No ale trzeba od małych kroczków zacząć :) Pierwsza udana mała modyfikacja po kilkunastu godzinach boju :)
Małe kroczki, jak jeden duży. Uruchamiając MC mam problem z poruszaniem się, nie reaguje na klawisze kursorów i funkcyjne chcąc przejść w dół muszę wcisnąć Crtl n.
 

xury

Member
Za radą kolegi Kirka trochę wyjaśnienia co dają te zmiany;
Nowy busybox pozwala przede wszystkim na ustawienie hasła do telnetu. Oraz posiada więcej wbudowanych poleceń.
Midnight commander ułatwia zarządzanie plikami.
By nieco lepiej funkcjonował przed uruchomieniem napisać:
export TERM=xterm
No i oczywiście wygodniej jest używać myszki niż klawiatury np. łącząc się przez putty.
Apropos czy któś próbował używać myszki podpiętej do Manty. Przeglądając system nie zauważyłem modułów do myszy, ale widziałem takie w firmware od Aios i może się uda je przerzucić.
 
Ostatnia edycja:

xury

Member
Nowa modyfikacja. !!!
Zintegrowałem moservices 3 z FW. Dzięki temu zaoszczędziłem miejsce w partycji RW yaffsa2 na /usr/local/etc.
Po wgraniu i ustawieniu sieci odpalamy moservices przez telnet:
/usr/local/etc/mos/services start
Mamy aż 16 MB wolnego miejsca na dodatkowe moduły.!!
By na stale dodać autouruchamianie moservices 3 musimy dodać tę linijkę na końcu pliku /usr/local/etc/rcS
pozatym dalej w sofcie jest nowszy busybox i midnight commander.

Linki do softu:

Mod_Xury_DVBT05_fw20120530b_mos3_mc_bb_release1.zip
mirror:
http://chomikuj.pl/xury/dvb-t/Mod_Xury_DVBT05_fw20120530b_mos3_mc_bb_release1,1704290190.zip

do rcS dodajemy po prostu:
/usr/local/etc/mos/services start
 
Ostatnia edycja:

xury

Member
Niestety występuje problem z poprawnością działania linków symbolicznych. Kiedy nie chce się uruchomić moservices trzeba uruchomić poniższe polecenia.
Polecenia te wprowadzają poprawne symlinki na stałe i nie trzeba już później tego robić. Czyli wprowadzamy poniższe polecenia jednorazowo:
rm -r /usr/local/etc/mos/bin/*
ln -s /bin/busybox /usr/local/etc/mos/bin/bzip2
ln -s /bin/busybox /usr/local/etc/mos/bin/gunzip
ln -s /bin/busybox /usr/local/etc/mos/bin/httpd
ln -s /bin/busybox /usr/local/etc/mos/bin/passwd
ln -s /bin/busybox /usr/local/etc/mos/bin/telnetd
ln -s /bin/busybox /usr/local/etc/mos/bin/tar
ln -s /bin/busybox /usr/local/etc/mos/bin/busybox
ln -s /bin/wget /usr/local/etc/mos/bin/wget
ln -s /bin/lighttpd /usr/local/etc/mos/bin/lighttpd
ln -s /bin/vsftpd /usr/local/etc/mos/bin/vsftpd
ln -s /bin/php /usr/local/etc/mos/bin/php
ln -s /bin/pm /usr/local/etc/mos/bin/pm
ln -s /bin/wait_ip /usr/local/etc/mos/bin/wait_ip
ln -s /bin/wait_mount /usr/local/etc/mos/bin/wait_mount
ln -s /bin/mos_remove /usr/local/etc/mos/bin/mos_remove
 
Ostatnia edycja:

noise

New member
konkurencja

Zacząłem szukać jakiegos DVB-T plus odtwarzacz.
Na poczatku manty ale jakos mi brakowalo Youtubow (dla dziecka) oraz oczywiscie dostepu do sieci (choc przewodowej).
Koniec koncow wpadlem na DVBT05 i wyglada ze tego szukalem. Lekko ponad 300 to 3razy wiecej niz manta ale za to spore mozliwosci.
Znacie jeszcze jakas alternatywe? Jak sie po kilku miesiacach sprawuje/czegos Wam brakuje? Bo widze temat przeszedl mocno na upgrage softu :)
Jaki jest pobor pradu?
Dzieki za pomoc
 

noise

New member
Tekst trochę w stylu Czesława Mozila, ciężko stwierdzić o co chodzi. ????

Hmmm a doklnie czego nie rozumiesz. Pytam czy jest jakas alternatywa dla tego sprzetu - cos o podobnych parametrach. Oraz jak sie sprawuje po kilku miesiacach? Teraz jasne? Staralem sie napisac dosc prosto i tak by zaraz po pytasku nie dostac za to czego chce.:spam:
 

majkeljot

New member
Hmmm a doklnie czego nie rozumiesz.

Np. o co biega w tym zdaniu? "Na poczatku manty ale jakos mi brakowalo Youtubow (dla dziecka) oraz oczywiscie dostepu do sieci (choc przewodowej)." Manta przecież ma Youtoobe i dostęp do sieci:p

Albo to: Lekko ponad 300 to 3razy wiecej niz manta ale za to spore mozliwosci. :?:

Pytam czy jest jakas alternatywa dla tego sprzetu - cos o podobnych parametrach. Oraz jak sie sprawuje po kilku miesiacach?

Zakładając parametry takie jak cenę ok 250zł , podwójny tuner DVBT oraz procesor Realtek 1185, to nie ma alternatywy. Dokładając już ze 200zł coś pewnie się znajdzie. Za ok 550 masz Evolve Blade DualCorder HD.:krol:
Jak się sprawuje było pisane, ale więcej można poczytać na forum manty.
 
Ostatnia edycja:

groovee

New member
Dzień dobry,

Jestem tu nowy, więc na początek chciałbym się przywitać :)

Mam pytanie do użytkowników Manty - czy TimeShifting staruje automatycznie po przełączeniu na dany kanał, czy trzeba wciskać jakiś przycisk, aby zaczął działać?

Pozdrawiam, Kacper
 

noise

New member
Np. o co biega w tym zdaniu? "Na poczatku manty ale jakos mi brakowalo Youtubow (dla dziecka) oraz oczywiscie dostepu do sieci (choc przewodowej)." Manta przecież ma Youtoobe i dostęp do sieci:p

Albo to: Lekko ponad 300 to 3razy wiecej niz manta ale za to spore mozliwosci. :?:
.

O to biega ze na poczzatku na manty (oraz wiwa) sie nastawilem - raczej z powodu ceny bo byla okolo 100zl. Pozniej stwierdzielm ze chcialbym lacze do netu by dziecko ogladalo YT :)
I tyle - widze ze jednak zrozumiales. BTW dzieki za odpwiedz.
Jakies forum manty polecacie?
Czy do tej manty mozna podlaczyc klawiature i mysz jak na Evolve? Jaka konkretna czy dowolna np. bluetooth oraz jaka cena?
 
Ostatnia edycja:

xury

Member
Udało mi się zarejestrować na hdpfans.com Mam też możliwość ściągania z tego chińskiego "chomika" czyli 115.com Z tym, że mam problem z czytaniem ze zrozumieniem : D
Znalazłem program, który patchuje aplikację DvdPlayer i podmienia kody pilota bezpośrednio w "ciele" tej głównej aplikacji. Myślę, że jest to dobry sposób na problem konfliktu kodów z pilotami do LG.
Jeśli ktoś znalazł tam coś ciekawego, a nie może ściągnąć to niech mi da jakoś znać to postaram się pomóc.
Ściągnąłem też kilka softów modowanych do Giec'a HD 260 i HD-280, które wydają się najbliższe FW Manty. Z tym, że nie testowałem jeszcze żadnego z braku czasu z dostępem do playerka.
Jest też oryginalny soft Gieca do HD260, ale tego się obawiam testować bo zawiera bootloader.
NIe ma żadnej gwarancji, że będzie działać DTV na tych softach, ale mam kolejny pomysł, bo okazało się po porównaniu plików, że różnią się w zasadzie tylko plikiem DvdPlayer.
Więc można by popróbować podmieniać DvdPlayer pomiędzy różnymi firmwarami i zobaczyć co z tego wyjdzie. Z tego co wyczytałem to razem z "DvdPlayer" trzeba podmieniać także plik "loader_a" odpowiedzialny zapewne za instalację nowego fw.
Jako ciekawostka jest tam też soft opisany jako uniwersalny do wszystkich opartych na chipie 1185 z funkcją samouczenia się kodów pilota.
 

ellah

New member
Ja z kolei wgralem soft od HK HD260 ( ten modowany) i okazalo sie ze wszystko dziala jak nalezy.. oprocz VDB, ale to z zalozenia nie mialo dzialac. jezeli komus zalezy tak jak mi na szybkosci i poprawnosci odtwarzania plikow to polecam... Do tego masa serwisow internetowych, czego nei bylo w mancie.
 
Do góry