Manta Blu-Ray

walczy

New member
ja tam wolę minimalizm
im mniej sprzętów, tym mniej pilotów (lub prostsza obsługa uniwersalnego), mniej przełączania się między wejściami video itp, generalnie po co sobie komplikować życie nadmierną ilością sprzętów
uprzedzając zdanie "jak coś jest do wszystkiego......" przypuszczam, że scalak dekodujący divx dodany na płytę główną odtwarzacza bluray kosztuje producenta w hurcie pewnie 1$ ;) i nie widzę sensu kupowania do "plebejskiego" divx kolejnego urządzenia
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
W większości bluryi siedzi Sigma Designs 8634, która nie ma problemu z DivX'ami. "Problemem" jest odpowiednie oprogramowanie ze strony producenta odtwarzacza. Chęci czyli...
 

asoz

New member
Dla mnie klocków może być dużo, ale muszą być jednej frmy. Jak amplituner Pioneer'a, to takie też BD ! Wygląda to super. Jak zrobie pożądek z kablami, to wkleję zdjęcia :eek:k:
 

lepp

New member
Bez reklam
Może i ładnie wygląda, ale szkoda zamykać sie na sprzęt jednej firmy i rezygnować z lepszych orzwiązań konkurencji. U mnie pracuje 9 urządzeń i każde jest z innej parafii, nie licząc głośników. Nie da się zbudować bdb zestawu w oparciu o urządzenia jedenj firmy.
 

walczy

New member
Cygan - to nie jest Bluray, same pliki hd divx nie są zbyt popularne póki co, a ten odtwarzacz mkv nie czyta. Może w przyszłości hd divx będzie bardziej popularne.
Jakbym miał kupić teraz odtwarzacz nie-bluray, to zdecydowanie wybrał bym Toshibę xd-e500. Podobno najlepiej ze wszystkiego skaluje DVD do wysokich rozdzielczości, a i z divx-ami nie ma problemów.
XDE to opracowane przez Toshibę algorytmy skalujące DVD, i podobno daje lepsze efekty niż proste podbijanie rozdzielczości.
 

cygan

Member
walczy napisał:
Cygan - to nie jest Bluray, same pliki hd divx nie są zbyt popularne póki co, a ten odtwarzacz mkv nie czyta. Może w przyszłości hd divx będzie bardziej popularne.
Jakbym miał kupić teraz odtwarzacz nie-bluray, to zdecydowanie wybrał bym Toshibę xd-e500. Podobno najlepiej ze wszystkiego skaluje DVD do wysokich rozdzielczości, a i z divx-ami nie ma problemów.
XDE to opracowane przez Toshibę algorytmy skalujące DVD, i podobno daje lepsze efekty niż proste podbijanie rozdzielczości.
Gdzie napisałem, że to Bluray? Podałem tylko cenę powyższego "wynalazku".
 

djmk

New member
Witam.
Jestem z zawodu elektronikiem i do nie dawna pracowałem jako serwisant sprzętu rtv. Wpadały w moje ręce różne odtwarzacze, również manty.
Porównując wady i awaryjność tanich urządzeń, nie widzę różnicy - z racji olbrzymiej sprzedaży manty trafiały one do mnie bardzo często, ale to nie znaczy że nie było w naprawie panasoniców, samsungów, philipsów czy soniaczy. Wady wszędzie takie same - zacierające się silniczki, padnięte lasery, uszkodzone przetwornice... Sam w domu zajeździłem DVD Manta Prince (padł laser) , rzadko używany DVD Panasonic s-35 (odtwarza tylko dvd i zdjęcia, mp3 tylko z cd) zdechł chyba z żalu, że większość czasu na "standby" stał. Kupiłem sobie jeszcze jedną mante z serii lord z wejściem usb - na divx'y piękna sprawa i jestem z niej zadowolony.
Wniosek:
Każda elektronika się psuje, bo jest robiona przez człowieka a człowiek to niestety istota która się myli i popełnia błędy (konstrukcyjne, produkcyjne, montażowe and many more)
Jeśli chcesz kupować, przyjmij 4 kryteria i nimi się kieruj: funkcjonalność, ergonomia, wygląd a na końcu cena.
Pozdrawiam.
 

kriz3d

New member
Chcąc nawiązać do właściwego tematu Manty Blu-ray

Czy ktoś ten wynalazek ma, widział, testował?
Czy ktoś wie z autopsji co BHD-01 może, jakie formaty na pewno czyta a jakich nie, co z mkv, co z plikami AVC/H264/X264?
Jak wygląda kwestia napisów, jakie formaty napisów czyta, czy jest w pełni kompatybilny z polskimi znakami?
Czy ten odtwarzacz nadaje się tylko do płyt Blu-ray i DivX, czy do czegoś więcej?

pozdrawiam Grupowiczów
 

QGL

New member
bluray manta

Co do ceny tego odtwarzacza to pułkowa cena 599zl:)
Biorąc pod uwagę ceny odtwarzaczy blu ray innych firm to nie jest znowu tak dużo.
Jutro będę go testował, więc napiszę jak działa i czy warto kupić.
Pozdro
 

zett

New member
testy długo trwają... a cena nie dla pułku, bo rośnie tak jakby ostatnimi czasy, widziałem po 700 zł....
 

Jussi

New member
Bez reklam
Otrzymalem zakupiony odtwarzacz. Tzn. kupilem go dla wujasa, ma tv fullhd to niech ma jakis sygnal porzadny do niego :)

Jesli chodzi o jakosc video to na pierwszy rzut oka jest raczej spoko, pilocik tez w miare. Dla wujka to nic, ale mnie przykrosc sprawil fakt ze odtwarzacz

MA BLOKADĘ REGIONALNĄ !!!

a wszedzie na forach trabili, ze nie ma :( (mam koszmar z ulicy wiazow 1 czesc, ktora wyszla tylko w kanadzie i ma blokade, wiec myslalem ze w koncu sobie obejrze, a tu lipa) ciekawe co sie stalo, ze zalozyli ja z powrotem, no bo chyba wczesniej nie miala... ciekawe czy w serwisie mi cos pomoga.

za kilka dni moze skusze sie na jakies foto to wstawie i napisze kilka zdan.
poki co jak za 370zl robi dobre wrazenie ;)


PS panowie w serwisie powiedzieli, ze niby nie ma blokady, ale nie wszystkie filmy mimo wszystko sa odtwarzane... troche to dziwne skoro w samej instrukcji jest napisane, ze blokada na region 2 jest :???:
 
Ostatnia edycja:

jszm

New member
<Jussi>, cieszę się, że dzięki Twojemu postowi, po kilku miesiącach odżył na forum temat odtwarzacza blu-ray Manty. Trochę mnie zmartwiłeś tą informacją o blokadzie regionalnej. Do tej pory wiedziałem, że ta Manta BHD-01 to „Region Free”. Napisałeś, że w instrukcji jest info o blokadzie na region 2 (Region B/2). Jak to możliwe? Przecież w tym regionie jest Polska i cała Europa (oprócz Rosji). A może zwrot „blokada na region 2” oznacza, że odtwarzacz właśnie czyta płyty zakodowane tylko w tym regionie. Możesz to wyjaśnić? Dzięki.
 
Do góry