MA BX5 / Bronze 5 + amplituner

Manky

New member
MA BX5 / Bronze 5 + onkyo 636/838

Witam, kolejne pytanie :)

Czy do zestawu 5.1 z monitor audio bronze 5 / fx / centre onkyo 838 się sprawdzi, czy wystarczy spokojnie 636 ? Wstępnie planowałem 636, ale zaproponowano mi że dużo lepiej będzie z 838 ... Cena sporo wyższa, ale ma pre-out oraz jest sporo mocniejszy.

Co możecie mi poradzić w tej kwestii ?
Pomyślałem, że może lepiej zaoszczędzić te kilkanaście stówek rezygnując z bx6 na rzecz bx5 (na razie blok, więc nie będzie głośno grane) i przeznaczyć na amplituner, a jeśli kiedyś było by mi dane zmienić pomieszczenie na większe, można by zostawić całość zestawu a bx5 wymienić na bronze / silver 6 ...

pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
można powiedzieć że ok 20m (24, ale mocno zabudowane - aneks kuchenny, meble itp, w załączniku poglądówka salonu)
ważne jest dla mnie również to, że są niższe (aż o 15cm od bx6), wysokość ważna jest dlatego że ekran projekcyjny nie zmieści się 'pomiędzy' kolumny a walcze o każdy cal :) - dlatego ekran ma zaczynać się tuż na kolumnami
w tej cenie (a nawet niższej) mogę dostać nówkę 838 z pełną gwarancją i tylko dlatego go rozważam, i tak mocno nadciągam tym budżet :)
Taka uwaga, że proporcje film/muzyka to obstawiam na chwilę obecną 70/30%, może nawet 80/20% tutaj pytanie czy przy takich założeniach warto myśleć o lepszym ampli ...
Kolejna sprawa, czy 838 nie będzie zbyt mocny i nie zaistniej sytuacja że 'nie problem uszkodzić bx5' ? Niestety nie znam się na tych kwestiach całkowicie, przepraszam za moją zieloność w temacie :)
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    56,4 KB · Wyś: 70
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do takiego metrażu radziłbym ci wstawić BX6 odsunąć trochę od ściany i już z ekranem projekcyjnym nie będzie problemu. Które byś nie wybrał ( a tym bardziej BX5) zakup suba jest niezbędny jeśli chcesz poczuć odpowiednie ciśnienie w filmach.

Co do dołożenia do ampli jak najbardziej dobra decyzja. 838 to już dobry piec, w stereo nie powinno być źle, zawsze będziesz mógł w przyszłości dokupić końcówkę mocy lub integrę z Main-In. I bez obaw, jeśli tylko należycie będziesz obchodził się ze sprzętem nie uszkodzisz kolumn.
 

Manky

New member
Problem w tym że jak wysunę na przód, to owszem, ekan się opuści, ale obraz będzie wyświetlany na kolumnach, a to nie o to chodzi :)
I bez obaw, jeśli tylko należycie będziesz obchodził się ze sprzętem nie uszkodzisz kolumn.
Należycie, znaczy 'nie rozkręcał za głośno' czy jeszcze jakieś przeciwwskazania ? :)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A no rzeczywiście :) o tym nie pomyślałem, kurczę to trochę masz ograniczone pole manewru. Pasowałoby ci małe o kolumny które grają jak duże :D Duże monitory też odpadają bo standy dochodzą. Z małych kolumienek mogę ci polecić jeszcze Indiana Line Nota 550, dobry stosunek ceny do jakości i Zensor 5 ale już będą droższe.

Właśnie głównie mi chodzi o to rozkręcanie, szczególnie przy wygrzewaniu sprzętu, parę dni pograj nim delikatnie i dopiero później można trochę zaszaleć ;)
 

Manky

New member
Zensor 5 jakoś biednie dla mnie grało :(
Właśnie wydaje mi się że bx5 jest takim idealnym kompromisem między wielkością a 'jakością', line note to chyba półka niżej jeśli się nie mylę :) (i są o 3cm wyższe :D)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Manky, a na jakim metrażu odsłuchiwałeś BX5? Nie wiem jakie masz zapotrzebowanie na bas, ale nie przekreślałbym BX5. Sporo zależy od akustyki pomieszczenia. Widzę, że kolumny będą stały blisko ściany (jedna w rogu) więc bas będzie podbity. Pisałeś też, że potrzebujesz sprzętu głównie pod filmy. W tym przypadku większość niskich częstotliwości przejmie sub, którego proponuje Ci szybko kupić. Do filmów to podstawa. W stereo faktycznie BX6 mogłyby się okazać leprze jeśli słuchasz dynamicznej muzyki.
 

Manky

New member
Powiem tak, serce bx6, rozum bx5 :p
idealnie było by posłuchać już w umeblowanym pomieszczeniu i zdecydować, ale raz że jeszcze długa droga do tego, dwa że mało kto proponuje taką opcję :(
 

Manky

New member
Ale z drugiej strony to minimum 500-700zł więcej, a na to konto miałem dołożyć do 838 :D
Sam już nie wiem ... Boję się że bx6 mogą dudnić jak będą ustawione jak na załączonym obrazku ...
 

Manky

New member
Panowie, tak patrzę po zestawach, dlaczego w ogromnej większości przypadków na tył dawane są BX1 zamiast FX ? Teoretycznie to FX powinny lepiej sprawdzić się na tyle, prawda ? czy FX na boki a na tył jedynki ?
 

lobos

New member
Bez reklam
Jeśli 7.1 to tak jak piszesz czyli FX na boki a BX na tyły.
Natomiast jak 5.1 to myślę, że dowolnie. Z tego co piszą to BX zagrają bardziej kierunkowo a FX dźwięk się bardziej rozejdzie co w przypadku efektów powinno być lepsze ;-)
 

THX2

New member
Dzisiaj sam zakupiłem dwie pary BXFX na boki i na tył ;) W FX z tyłu obudowy jest przełącznik do przestawiania na bi-pole lub di-pole więc mogą byc ustawione z boku jak i z tyłu
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Sam stałem przed podobnym wyborem... mój zestaw gra na powierzchni około 28m2. Troche scianek - wiec tak naprawde główne pomieszczenie to 3,5mx5,5m. Zastanawiałem się nad wyborem BX5 czy BX6 - BX6 maja większą moc, ale przy cichym graniu lepiej sprawdzają się moim zdaniem BX5. W stereo razem z 828 (u mnie) gra to naprawdę fajnie - mocy nie brakuje. Na PureAudio za mało basu, jednak już przy MultiEQ bardzo fajnie. Z tyłu grają BX2, uważam że dają większą frajdę na efekty specjalne. Na pewno ten zestaw również u Ciebie bedzie bardzo fajnie grał.
 
Do góry