Logitech z5500 jako kino domowe.

fausto1

New member
Bez reklam
Nie denerwuje. Może źle napisałem ale chodziło mi czy na głośnikach powinny być oznaczenia który jest który czy znaczenia ma tylko jak je podłącze do subwoofera? Jeśli oglądam film z głosem 5.1 to z głośnika centralnego będzie leciał tylko lektor a efekty będą z pozostałych czterech lecz nie ukrywam ze cicho grają one, najbardziej centralny ? A co do funkcji to np surround pokręcone na maxa robi jakiś sztuczny efekt bardziej? albo panorama

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nie denerwuje. Może źle napisałem ale chodziło mi czy na głośnikach powinny być oznaczenia który jest który czy znaczenia ma tylko jak je podłącze do subwoofera? Jeśli oglądam film z głosem 5.1 to z głośnika centralnego będzie leciał tylko lektor a efekty będą z pozostałych czterech lecz nie ukrywam ze cicho grają one, najbardziej centralny ? A co do funkcji to np surround pokręcone na maxa robi jakiś sztuczny efekt bardziej? albo panorama

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2

Jak to ... "nie oznaczony". Musi być, na ile pamiętam. Cóż nie tak robisz. U mnie grali bardzo głośno. Ja już niestety nie pamiętam dokładnie jak ich podpinałem.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Jeszcze niepokoi mnie to że np włączam film blu Ray przez konsole to na panelu od głośników jest stream pcm 2/0 48 czyli nie idzie dźwięk 5.1 mimo że na filmie jest to dts multi ch
A gdy podłącze optyka do konsoli to już jest 3/2 48 i
Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
podlacz ps 4 przewodem hdmi do TV, a przewodem optycznym PS 4 bezposrednio do logitecha (podlaczajac w kolejnosci ps 4 - TV smart - logitech, mozesz nie miec 5.1, gdyz prawdopodobnie poprzez wyjscie optyczne TV podaje tylko dzwiek 2.0). W ps 4 ustaw dzwiek, ze ma isc po optyku. Jak masz za cicho ktoras z kolumienek to zwieksz jej glosnosc w module sterujacym
 

fausto1

New member
Bez reklam
Tylko że podłączajac pod tv optykiem mam tryby Dolby muzyka, Dolby film, stereo oraz stereo x2. Jeśli podłącze optykiem do ps4 do jest tylko jeden tryb Digital oraz jakiś tryb nocny. Nie widzę takiej funkcji która pozwala zwiększyć głośność satelit.

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
podlacz bezposrednio optykiem ps 4 pod logitecha i nie baw sie w trybami. Bedzie lecialo z gier dts i tak powinno Ci sie zapalic na wyswietlaczu. satelitki sa cichsze, gdyz sa to glosniki efektowe w ktorych odtwarzane sa tylko sciezki zapisane w systemi 5.1
 

fausto1

New member
Bez reklam
No właśnie tylko dużo oglądam filmów z USB pod tv a ps4 chyba dysku 1tb w ntfs nie widzi, najwyżej będę musiał przełączać za każdym razem optyka do tv i do ps4

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

fausto1

New member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie, czy głośniki front będą grać ciszej niż rear?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ja wiem o tym tylko ze głośniki nie mają oznaczeń które są front a które rear. Chodzi mi tylko o poziom głośności oraz o efekty, gdyż jak robie test głośników to frontowe grają ciszej niż rear

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ale mam te dłuższe przewody jako głośniki rear czyli tylnie.

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

Disto

New member
Bez reklam
Głośniki są chyba identyczne za wyjątkiem centralnego, a więc nie ma znaczenia gdzie który podlączysz. Ważne żeby kable głośnikowe były prawidłowo wpięte[masa/+, zazwyczaj kolor czarny/czerwony]. Korekta głośności powinna być dostepna w menu, zapewne dla każdego kanału po kilka decybeli +/-
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
A czy w filmach ze ścieżką 5.1 głośniki front powinny grać tak samo głośno jak rear? Chodzi o to że te głośniki które są za mną lepszy efekt niż te przednie. Ich prawie nie słychać

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry