Logitech z5500 jako kino domowe.

fausto1

New member
Bez reklam
Witam. Chciałbym wymienić swój obecny jak można to nazwać zestaw starych Creative które mam podpięte przez wejście słuchawkowe. Nie jestem audiofilem żeby wydawać na kino domowe 2tys. Zapewne wszystko zagra lepiej od tego co mam teraz. Mam możliwość kupna z5500 za 650 zł z 4 satelitkami. Sprawdzi się taki zestaw dla takiego kogoś jak dla mnie kto nigdy raczej nic lepszego nie miał :p budżet do 1000 zł ale wolałbym mniej przeznaczyć. Głównie tv, ps4, muzyka klubowa

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

bluray

Banned
Z5500 do znakomity system. Bardzo niedoceniany.
Sprawdź czy działa.
Powinien mieć 5 satelit (FR FL C SL SR) + sub.
Ostatnie modele mają odłączane kable głośnikowe.
Cena b. atrakcyjna.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Witam. Chciałbym wymienić swój obecny jak można to nazwać zestaw starych Creative które mam podpięte przez wejście słuchawkowe. Nie jestem audiofilem żeby wydawać na kino domowe 2tys. Zapewne wszystko zagra lepiej od tego co mam teraz. Mam możliwość kupna z5500 za 650 zł z 4 satelitkami. Sprawdzi się taki zestaw dla takiego kogoś jak dla mnie kto nigdy raczej nic lepszego nie miał :p budżet do 1000 zł ale wolałbym mniej przeznaczyć. Głównie tv, ps4, muzyka klubowa

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2

Z5500 to naprawdę dobry zestaw i często potrafi znacznie więcej niż budżetowe kina, do tego wygląda całkiem przyjemnie.
Złącza pozwalają na podpięcie kilku sprzętów, pilot sterujący rzucony na mebel również przykuwa uwagę.
Jeżeli w cenie którą podałeś zestaw nie jest zniszczony to raczej długo bym się nie zastanawiał.

Nie jestem audiofilem żeby wydawać na kino domowe 2tys.

Żeby to zdanie było prawdziwe na tym forum musiałbyś kwotę zmienić na 20tyś a nawet może na 200 tyś ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja mam Z5400 mogę śmiało polecić logi tylko tak jak wspomniał kolega musi mieć 5 spikerów i 1 subaco do ceny może byc ale powinna byc niższa, sam ostatnio myslałem sprzedać swoj zestaw i mysłlałem o 500zł. ale darowałem sobie z powodów finansowych.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ja mam Z5400 mogę śmiało polecić logi tylko tak jak wspomniał kolega musi mieć 5 spikerów i 1 subaco do ceny może byc ale powinna byc niższa, sam ostatnio myslałem sprzedać swoj zestaw i mysłlałem o 500zł. ale darowałem sobie z powodów finansowych.

Oczywiście pierw osobiście zobaczę jak to gra. Czyli zwrócić uwagę na oznaczenia głośników i coś jeszcze?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

kobylo

New member
Sam posiadałem ten zestaw i do kwoty 1000 zl nie ma sobie równych. Szkoda ze nie można kupić już nowych bo spokojnie za ta kwotę byś dostał, sam kiedyś kupiłem je nowe za 890 zl. Mocy na pewno nie zabraknie, w kinie i w grach spiszą się w świetnie , w muzyce troszkę gorzej ale na pewno będziesz zadowalany. Szukaj używek w lepszym stanie niż ta którą podałeś w linku, ewentualnie rozejrzyj się nad edifier s730...
 

fausto1

New member
Bez reklam
Właśnie się dowiedziałem ze prócz panelu w którym podświetlenie nie działa również pilot nie działa nie wiadomo czemu. Odpuszczam ten zestaw. Zdecydowałem się na zestaw z allegro.
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5560895608
Jaki kabel optyczny polecacie ? I jak najlepiej połączyć jeśli mam tv Smart i ps4?
Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Maxa jakości audio dostaniesz kiedy zagrasz SACD korzystając z 3xRCA.

Na marginesie;
Genijalny jest pilot !
Pomysł z klawiszami regulującymi głośność SUB/central/ sourand znakomity.
Uważam, że taki mini pilot powinien być dodawany jako drugi do zawodowych KD.
Podobnie jak mamy to w TV.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Jestem laik jeśli chodzi o takie terminy jak powyżej :) . A jak to jest przy słuchaniu np muzyki ze Spotify, dźwięk jest wtedy 5.1?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

bluray

Banned
Trzy kable mini jack - RCA pozwalają podać sygnał 5.1 z 6-ciu wyjść analogowych SACD playera, DVD Audio BD playera. Tylko wtedy masz tzw. AUDIO HD na Z5500.
 

fausto1

New member
Bez reklam
U mnie jak na razie dodatkowe Playera typu blu Ray ani sacd Player nie będzie. Jedynie ps4 no i telewizor

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

fausto1

New member
Bez reklam
No zestaw w idealnym stanie mi się trafił. Kupiłem odrazu optyka i pięknie śmiga. Mam pytanie co do słuchania muzyki to jaki tryb jest najlepszy? Dolby music zapewne, tak? Jeszcze widzę surround x2 co on daje?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

fausto1

New member
Bez reklam
Chciałbym się tylko dowiedzieć jak najlepiej słuchać muzyki. Czy w trybie Dolby czy surround x2 oraz jeszcze jedno pytanie te satelitki które mają dłuższe kable wiadomo idą na tył a wtedy podpinam je pod rear czy front? I jest jakieś oznaczenie na głośniki prawa lewa?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

fausto1

New member
Bez reklam
Rozumiem, że każdy z was to znawca tematu. W moim przypadku jest to pierwszy lepszy zestaw i miałem kilka pytań

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że każdy z was to znawca tematu. W moim przypadku jest to pierwszy lepszy zestaw i miałem kilka pytań

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2

Nie denerwuj się:) Po prostu trochę zagubiłeś się :) Co do pytania , to R to prawo. L to lewo :razz: Nu i front .... to front. to znaczy "zadek":cry: Kiedyś miałem ten zestaw. Naprawdę daję rade. Tylko wiesz , teraz take są czasy, bez nowych kodeków dzwięka ani rusz.HD-MA i takie tam pierdoły. Nie przejmuj się. Po prostu słuchaj , tak jak Cie podoba się . Czołem.
 
Do góry