Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Glaniu

Member
Posiadam Harmony One i wszsytko jest super tyle ,ze nie bardzo wiem jak ustawic opoznienia wzgledem tunera openboxa s9 w ,ktorym to jednak lepiej dziala orginalny pilot ze wzgledu na te nieszczesne opoznienia ,ktore to objawiaja sie tym ze jezeli na Harmony klikne pare razy szybko przycisk zmiany kanalow pilot dziala jakby z opoznieniem i przlacza do poki nie wyczrpie liczby przycisniec.
W fabrycznym pilocie wszsytko dziala blyskawicznie
 

irupo

New member
Mam tego xsight touch - zastapił u mnie logitech harmony. Teraz przynajmniej nie brakuje mi przycisków do jednoczesnej obsługi internetu w tv i rubryce sat. A gdy już brakuje klawiszy, to mogę sobie doprogramowac własne dowolne funkcje na dotykowym ekranie LCD.
Do tego wszystkiego dochodzi super jakość wykonania całości, podswierlanie klawiszy itd. Wszystkie szczegóły w linku z poprzedniego postu.

Vaderus - czy ten pilot ma polskie menu , instrukcję obsługi i polskie wsparcie techniczne?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Vaderus - czy ten pilot ma polskie menu , instrukcję obsługi i polskie wsparcie techniczne?

Pilot "w standardzie" ma jezyk angielski (plus inne.. ale nie polski :( )
Instrukcja i wsparcie techniczne jest po angielsku - wsparcie naprawde jest niezle i dziala

Polskie menu na pilocie mozesz sobie sam zrobic - wystarczy przemianowac oryginalne angielskie nazwy na polskie - tam mam sam zrobione.
 

irupo

New member
Pilot "w standardzie" ma jezyk angielski (plus inne.. ale nie polski :( )
Instrukcja i wsparcie techniczne jest po angielsku - wsparcie naprawde jest niezle i dziala

Polskie menu na pilocie mozesz sobie sam zrobic - wystarczy przemianowac oryginalne angielskie nazwy na polskie - tam mam sam zrobione.

Mam pytanie do Ciebie Vaderus i użytkowników Harmony One -

Czy jest w spisie urządzeń jednego i drugiego producenta amlituner Yamaha RX-V657
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam pytanie do Ciebie Vaderus i użytkowników Harmony One -

Czy jest w spisie urządzeń jednego i drugiego producenta amlituner Yamaha RX-V657

Xsight obsługuje Yamahy - Twój model i moje dwie tez (patrz stopka). Urządzenie mozesz podać do pilota wg jego oznaczenia, wg fragmentu nazwy (wtedy sam zaproponuje Ci najlepiej dopasowane) albo po prostu podając nr seryjny oryginalnego pilota.
Naprawdę dziala to super, łatwo i przyjemnie :)

Aha, na amerykańskich i angielskich forach bardzo się skarżą na harmony ze zle obsługuje zaawansowane funkcje pilotów Yamahy, szczególnie (nie)obsługuje funkcji Scene. Tak czytam ale sam nie sprawdzalem - nie mam już Logitecha, bo nie dawał u mnie rady...
 

irupo

New member
Wiadomo że w Cyfrowym Polsacie cześć kanałów jest na sztywno i nie można utwożyć swojej listy taką jaką się chce ,a jak jest w Harmony One czy można tak posegregować kanały w tunerze prv aby kanały były wg własnych zainteresowań .
 

Juchy

New member
Xsight obsługuje Yamahy - Twój model i moje dwie tez (patrz stopka). Urządzenie mozesz podać do pilota wg jego oznaczenia, wg fragmentu nazwy (wtedy sam zaproponuje Ci najlepiej dopasowane) albo po prostu podając nr seryjny oryginalnego pilota.
Naprawdę dziala to super, łatwo i przyjemnie :)

Aha, na amerykańskich i angielskich forach bardzo się skarżą na harmony ze zle obsługuje zaawansowane funkcje pilotów Yamahy, szczególnie (nie)obsługuje funkcji Scene. Tak czytam ale sam nie sprawdzalem - nie mam już Logitecha, bo nie dawał u mnie rady...

a jak sie ma soft bo ten od harmony jest wk...
nie dosc ze tylko online to nic nie mozna zapisac

czyli podstawowe pytanie czy soft to ma tak zeby bylo mzona uzywac go offline i jest opcja zapisu konfigutacji pilota zeby bylo mzona w kazdej chwili zrobic loading

i jak oceniasz funkcjonalnosc softu?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Najaktualnuejszy soft jest zawsze online, choćby po to żeby przy połączeniu dostać "z automatu" aktualizacje pilota i obsługiwanych urządzeń.
Parametry i ustawienia Xsight mozesz zapisać na swoje konto i w dowolnym momencie odczytać. Tak samo, wszystko co ręcznie ustawisz na pilocie mozesz z niego zczytac i zachować.
 

slovick

New member
Witam,

a miałeś okazję gdzie przetestować tego Xsighta z nbox recorderem ?
Szukam jakiegoś fajnego pilota za w miarę rozsądne pieniądze.

Do obsłużenia mam:
Sharp-LE700 + Sharp BD21 + NBOX - recorder + Fergussona Ariva 100 + Yamaha Pianocraft + Creative Audigy + Klima.
W pierwszej chwili skłaniałem się do harmony one ale brak kolorowych guzików w standardzie to dla mnie dość poważny problem stąd też rzuciłem okiem na tego Xsigtha (harmony 900 za drogi jak na pilota dla mnie) i całkiem całkiem to wrażenie robi, przynajmniej na podstawie instrukcji.
 

drot

New member
Witam szanowne grono posiadaczy pilotów Harmony. Zakupiłem niedawno Harmony 900 i mam jeden problem, mianowicie jednego z moich "klocków" nie ma w bazie Logitecha (konkretnie chodzi o odtwarzacz strumieniowy Blacknote).
Podczas programowania pilota, na podstawie sygnałów z pilota oryginalnego, Logitech wyszukuje i przypisuje Blacknote'owi urządzenia "podobne", jednak w praktyce to się nie sprawdza, Logitech nie steruje odtwarzaczem.
Czy mógłby mi ktoś "łopatologicznie" wyjaśnić jak przypisać konkretnemu przyciskowi Logitecha konkretny sygnał z oryginalnego pilota?
Z Logitechem mam bardzo krótkie doświadczenie, wcześniej miałem Elmaka - tam programowanie było stosunkowo proste-trzeba było nacisnąć przycisk pilota uniwersalnego, w tym samym czasie podać sygnał z oryginału i sprawa załatwiona. Czy w przypadku Logitecha jest podobnie czy inaczej?
 

awakeman

New member
Witam, kupiłem Harmony One i mam niestety problem z kinem domowym LG. Otóż kiedy konfiguruję pilota odnajduję swój model TV i dekodera TV lecz niestety nie ma zakładki kina domowego...

W jaki sposób mogę je dodać, co mam wybrać?

Mam kino domowe 5.1 LG HX906PA z odtwarzaczem blu-ray 3D. Telewizor i tuner TV są do niego podpięte kablami HDMI.

Z góry dzięki za pomoc.
 

awakeman

New member
Zagląda tutaj ktoś czasem? Jakie urządzenie wybrać w oprogramowaniu Logitecha, żeby ustawić kino domowe? Nie ma tam czegoś takiego jak kino domowe, a ja mam wszystko pod nie podpięte i za cholerę nie wiem jak to ustawić.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Tworzysz "Działania" powiązane z tym kinem, czyli np. działanie "Oglądanie filmów" i w kreatorze wybierasz co jest co czyli jakie urządzenia uczestniczą w danym działaniu.
 

awakeman

New member
Ok, ale cały czas nie mam tego kina dodanego do urządzeń obsługiwanych przez pilota.
W urządzeniach mam tylko TV i PVR, czyli mój TV i dekoder satelitarny.

Jakim urządzeniem w bazie Logitecha jest kino domowe 3D? Tak naprawdę wszystko kręci się wokół niego, gdyż zarówno TV jak i dekoder sat. mam podpięte do niego kablami HDMI.
 

babus

Member
awakeman, sprawdziłem i Twój model kina jest w bazie logitecha. Wchodzisz w zakładkę urządzenia -> dodaj urządzenie, następnie wybierasz urządzenie do dodania -> wzmacniacz -> odbiornik AV, wybierasz producenta i wpisujesz model ręcznie.
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
Uff, zacząłem łapać tego pilota po jakiś 2 godzinach zabawy...

Fakt jest taki, że jeżeli jakieś z posiadanych urządzeń nie jest w bazie Logitecha to trochę trzeba się nagłowić. W moim przypadku jest to kino domowe 3D blu-ray LG HX906PA.
Ustawiłem je jako wzmacniacz i skonfigurowałem, a w zasadzie dopiero co zaczynam jego konfigurację przy użyciu oryginalnego pilota. Jest to czasochłonne, ale podejrzewam że efekt końcowy będzie bardzo zadawalający.

Zastanawiam się tylko dlaczego Logitech nie umieścił zakładki kino domowe w ''urządzeniach''...
 

awakeman

New member
Możecie się podzielić ze mną swoimi ustawieniami opóźnień w swoim One?

Nie potrafię ustawić czasu opóźnień i mój Harmony o wiele wolniej działa od oryginalnych pilotów.

Jakie czasy macie wpisane w ustawieniach opóźnień?
 
Do góry