Licze na wasza pomoc.....

LestatTom

New member
witam....

Moi drodzy , wlasnie mam zamiar kupic moje pierwsze kino domowe , lecz tu zaczynaja sie schody ... co kupic... hmm....
Po 3 dniach czytania przegladania , stwierdzilem ze wiem mniej teraz niz przed ta duza dawka informacji.
Dziwne lecz prawdziwe , opinie pseudo fachowcow itp... az rece opadaja. Mam nadzieje ze tu na tym forum otrzymam rzetelne informacje , konkretne porady.Nadmieniam ze nie licze na to ze ktos mi napisze kup to i to i tamto i bedzie dobrze . Jednak ostateczny wybor bedzie nalezal do mnie , a ja licze na wasza fachowosc oraz doswiadczenie .Na chwile obecna postanowilem kupic ten model telewizora to juz nie podlega zmianie Sony KDL-55W805A ( do tej pory posiadam Sony KDL-40EX710 , i spisuje sie dobrze ) , jak by nie patrzyl tv to tez czesc kina domowego :D .
Amplituner :
Szukam cos w tych ramach sprzetowych :
a). Sony STR-DN1040
b). Yamaha RX-S600D

Dalej , kolumny ...
a). Jamo ( jakie modele nie mam pojecia )
b). Sony ( jakie modele nie mam pojecia )
c). JBL ( jakie modele nie mam pojecia )
d). ......... cos innego ale co ?

Szczerze nie wiem nawet jak dobrac kolumny do amplitunera .. i tu licze na wasza pomoc... ale zeby cos dobrac musze juz byc zdecydowany na jakis aplituner.. wiec od tego moze zaczniemy , moze ktos z was ma podobny zestaw z proponowanych przezemnie tu jak to wam dziala wasze opinie doswiadczenia plusy minusy i inne natchnienia :D ahh.. prosze nie pytac jaka gotowka dysponuje bo wiadomo jak jest zawsze sie cos znajdzie ;) oczywiscie w granicach rozsadku

Licze na wasze wsparcie i pomoc :blagam:... wiec do dziela :eek:k:


Tomasz ;-)


ahhh zapomnialem dodac wazna informacje , pokoik w ktorym to bedzie to 20m kw :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Napisz:
- ile chcesz przeznaczyć na sprzęt, ( w granicach rozsądku to pojęcie względne, dla jednego będzie to 5 tyś, dla drugiego 10 czy 15 tyś ;) )
- czego oczekujesz od zestawu- tzn. głównie do kina domowego czy coś uniwersalnego do kina i do słuchania muzyki (ewentualnie jakiej muzyki w przeważającej większości)
 

LestatTom

New member
-no powiedzmy ze ok 5-7 tys ( amplituner i zestaw glosnikow )
- czego oczekuje a no RELAU ZADOWOLENIA , zestaw bedzie jak dla mnie bardziej pod katem muzycznym ( techno , trance , w roznych odmianach ) zas moja druga polowa to filmowo :popcorn: podejdzie do tego wiec trzeba jakis kompromis uzyskac.:niewiem:

:blagam:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spinacz66

New member
Bez reklam
do muzyki stereo też tak popieram najlepiej klasy A,B
niezłe zestawy grają
Nad C326 Bee+C546Bee+Paradigm Monitor9V7
H&K 3770+Monitor Audio BX6
Marantz PM6005+CD6005+Audio Academy Phoebe III
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam napisałeś " zestaw bedzie jak dla mnie bardziej pod katem muzycznym ".
Moja rada jest po to żeby nie popełniać moich błędów. Żaden amplituner nie zastąpi wzmacniacza stereo. Wiem, ponieważ przetestowałem :)
 

LestatTom

New member
Sam napisałeś " zestaw bedzie jak dla mnie bardziej pod katem muzycznym ".
Moja rada jest po to żeby nie popełniać moich błędów. Żaden amplituner nie zastąpi wzmacniacza stereo. Wiem, ponieważ przetestowałem :)

zgadza sie tak napisalem , lecz czytajac dalej ... zestaw tez bedzie sluzyl mojej drugiej polowie a ona zas to fimy kolego oglada wiec kompromis ... tylko czy sie tak da ? hmm...
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupujesz amplituner i do tego wzmacniacz z ht bypass i masz kino domowe z lepszym brzmieniem i dobre stereo.
 

LestatTom

New member
no tak , jakies inne propozycje ??

Wracajac do tematu .......

Szukam cos w tych ramach sprzetowych :
a). Sony STR-DN1040
b). Yamaha RX-S600D

Dalej , kolumny ...
a). Jamo ( jakie modele nie mam pojecia )
b). Sony ( jakie modele nie mam pojecia )
c). JBL ( jakie modele nie mam pojecia )
d). ......... cos innego ale co ?

Szczerze nie wiem nawet jak dobrac kolumny do amplitunera .. i tu licze na wasza pomoc... ale zeby cos dobrac musze juz byc zdecydowany na jakis aplituner.. wiec od tego moze zaczniemy , moze ktos z was ma podobny zestaw z proponowanych przezemnie tu jak to wam dziala wasze opinie doswiadczenia plusy minusy i inne natchnienia :D ahh.. prosze nie pytac jaka gotowka dysponuje bo wiadomo jak jest zawsze sie cos znajdzie ;) oczywiscie w granicach rozsadku

Licze na wasze wsparcie i pomoc :blagam:... wiec do dziela :eek:k:


Tomasz ;-)


ahhh zapomnialem dodac wazna informacje , pokoik w ktorym to bedzie to 20m kw :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spinacz66

New member
Bez reklam
tych angielskich nie znam wiec się nie wypowiem jak nie jesteś audiofilem dla ciebie będzie dobry każdy wszytko zależy od preferencji i budżetu tak samo jak z samochodami jeden jeździ fiatem drugi audio i jeden i drugi powie że tak samo jeździ każdy chwali swoje.Do stereo nie zmieniam zdania klasa wzmaka a,b Każdy kupuje pod siebie tak samo możemy podyskutować o jakości audio a vinila.Tak samo jak jedni stosują odtwarzacze cd inni wolą gramofony albo Dacki usb polemizować można od tego jest forum.Gerus dobry odtwarzacz w klasie A Hight-End może przekroczyć 50000zł więc nie sądzę czy ktoś taki posiada tutaj jeśli tak niech się sam wypowie
 
Ostatnia edycja:
Przecież Ci chłopaki dobrze radzą. Ty chcesz sprzęt do muzyki (amplituner cię zawiedzie pod tym względem, no chyba że Ci odpowiada taki płaski mało dynamiczny dźwięk i wiesz jak brzmi amplituner w stereo), a druga połówka chce kino. Masz 6-7 tys. na zestaw. Więc ampli + wzmak połączone razem zabiją sam amplituner w muzyce i w kinie.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
azur 851A jest w klasie B patrzałem w katalogu u siebie teraz koszuję 7000zł więc jest dobrym już bo ma Klasy B ale nie jest to hight-End dalej koniec i kropka.Dyzio potwierdzisz że jest w klasie B u mnie katalogu jest tak klasyfikowany na angielskich się nie znam.Od budżetu w świecie AV dużo zależy
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
tych angielskich nie znam wiec się nie wypowiem jak nie jesteś audiofilem dla ciebie będzie dobry każdy wszytko zależy od preferencji i budżetu tak samo jak z samochodami jeden jeździ fiatem drugi audio i jeden i drugi powie że tak samo jeździ każdy chwali swoje.Do stereo nie zmieniam zdania klasa wzmaka a,b

audio- to trochę kiepsko do jazdy, fiatem chyba trochę lepiej by się jechało ;)

Tomasz, widzę, że budżet, o którym pisałeś trochę się zmniejszył, czyżby ingerencja "księgowej" ? ;)
Początkowo, chciałem ci zaproponować ampli z pre-out +wzmak, ale na chwilę obecną skup się na amplitunerze z pre-out, a za jakiś czas będziesz mógł dokupić wzmacniacz. Przy takim założeniu wydaje mi się, że nie miałbyś potrzeby wydawać kasy na droższe amplitunery, lepiej więcej kasy wydać na kolumny
-Marantz 5007/ 5008
-Denon X3000
-Yamaha 773/775
-Pioneer 1123/ 1223
-NAD T748
-HK AVR 370

Co do głosników, to z tego co piszesz potrzebowałbyś raczej dynamicznych i z mocnym basem, z tego co mi w tej chwili przychodzi do głowy to zobacz może:
-Taga Platinum 100
-Wherfedale Diamond 10.7
-Melodika BL 4xx
-Monitor Audio BX/ MR

-
 

spinacz66

New member
Bez reklam
klasa XD, pozwalająca wyeliminować zniekształcenia przy niskich poziomach sygnału jest zaliczana do grupy klasy wzmacniaczy B.Cambridge sam to nazwał i opatentował tak z orginalnej seri 840.Klasy masz a,b,ab,c,d ,g i h wyróżniane.Fajny hight-End klasa sama w sobie nawet podkład najlepej sprzęt testuje się na muzyce poważnie instrumenty a raczej ich mnogość jest ważna jak bedzię reprodukowane rejestry czy bałaganu nie bedzię
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może też coś o klasie "hight-End"? ;) np. to https://www.youtube.com/watch?v=EN0fkNp4WLs
myślę, że dyzio4 na tym zestawie zakończy swoje poszukiwania :)
Oczywiście trzeba też mieć takie pomieszczenie.

A, widziałem już ten film. Trzaska na końcu :) czyli sprzęt słaby :p

Tak CA nazwał to XD i cokolwiek to znaczy gra bardzo dobrze. Porównywałem kilka sztuk i ten mi przypadł najbardziej do gustu również z powodu funkcjonalności.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
dzięki za wyjaśnienie dyzio;) XD to nie klasa wzmacniacza tylko patent a ten azur gra w klasie B patrzyłem w 3 katalogach jeszcze dziś salonowych i tyle w temacie.Dla nie dowiarków wrzucam foto z katalogu
 
Ostatnia edycja:
Do góry