LG58UH635V warto?

To nie jest matryca IPS LG, to jest VA Innoluxa. LG kupuje ja od Innoluxa tak samo jak np. PANASONIC.

Co do meczy w 4K to nie wiem czy jest sens tak testowac. Czy mozna gdzies ogladac mecze w 4K ? Moim zdaniem sensowne jest tylko podlaczenie dekodera tv sat i wlaczenie Eurosportu czy Eleven czy gdzie tam mecze sie oglada i tak testowac TV.

Inaczej znowu oglad wypaczony, bo naogladalismy sie 4K z bitrate 30-40 mbit/s, a potem wracamy do domu i sie okazuje ze w TV 720p lub co gorsza 1080i w bitrate 5-9 mbit/s (kablowki jeszcze gorzej) i jest dramat za kilka tysiecy :p

A juz w ogóle jest porazka jak do salonu wchodzi żona i mówi zeby to swiecace g.wno LCD wywalic i powiesic spowrotem 6 letnia plazmę ;)
(autentyk sprzed tygodnia jak u kolegi zawiesilismy nowke 55 cali Philipsa)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ja mam model UH 6507 i nie ma żadnego smużenia co do matrycy to mi się wydaje że jednak ma te 100hz a nie jak inni twierdzą ze jest 50hz to dlaczego ma taki ładny obraz .
Witam jak masz ten TV w rozmiarze 55" to masz prawdopodobnie matrycę RGBW 60 Hz..Tak wygląda w 55" a następna też model UH 6507 tylko w rozmiarze 60" też RGBW 60 Hz i tak wygląda:
1. LG-55UH6507-matryca-rgbw.jpg
2. View attachment 14711
 

WuMike

New member
Bez reklam
A juz w ogóle jest porazka jak do salonu wchodzi żona i mówi zeby to swiecace g.wno LCD wywalic i powiesic spowrotem 6 letnia plazmę ;)
(autentyk sprzed tygodnia jak u kolegi zawiesilismy nowke 55 cali Philipsa)

Jeszcze wczoraj chciałem zrobić to samo ze swoją, ale 65" vs 42" jednak przekonuje, że rozmiar ma największe znaczenie i plazma pójdzie w rodzinę ;)
 

gabdziol

New member
To nie jest matryca IPS LG, to jest VA Innoluxa. LG kupuje ja od Innoluxa tak samo jak np. PANASONIC.

Co do meczy w 4K to nie wiem czy jest sens tak testowac. Czy mozna gdzies ogladac mecze w 4K ? Moim zdaniem sensowne jest tylko podlaczenie dekodera tv sat i wlaczenie Eurosportu czy Eleven czy gdzie tam mecze sie oglada i tak testowac TV.

Inaczej znowu oglad wypaczony, bo naogladalismy sie 4K z bitrate 30-40 mbit/s, a potem wracamy do domu i sie okazuje ze w TV 720p lub co gorsza 1080i w bitrate 5-9 mbit/s (kablowki jeszcze gorzej) i jest dramat za kilka tysiecy [emoji14]

A juz w ogóle jest porazka jak do salonu wchodzi żona i mówi zeby to swiecace g.wno LCD wywalic i powiesic spowrotem 6 letnia plazmę ;)
(autentyk sprzed tygodnia jak u kolegi zawiesilismy nowke 55 cali Philipsa)
Dokladnie. Ja mam CP i na sportowych kanałach wszystko działa super. Do tego mam telefon co nagrywa w 4k. Sprawdzałem również wszystko w porządku.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
juz przaktycznie zastawiłem sie na zakup Panasonic 58dxe720, ale zwrócił moją uwagę własnie ten LG 58uh635v który ma podobne parametry a jest o ok 500zł tanszy niz Panas.
Dzwoniłem do Media Expert b zapytać o dostepnosc w okolicy tego LG a pan sprzedawca w jednym ze sklepów odradził zakup tego LG i szczerze polecił własnie Panasonica.
Nie mniej jednak dalej mnie interesuje ten LG i na dniach podjade zobaczyc na własne oczy co to jest.

Ktoś juz nabył???
 

strazakp

Banned
Za tą cenę masz lepszy model z pilotem Magic LG 55UH7507 55UH7507 za 3999 w euro .
Ja mam model UH6507 i nie widać smużenia ani na kanałach HD ani na 4 kanałach UHD a na dodatek obraz jest bardzo wyraźny .

LG podaje że ma 200Hz (uh7507). Ciekawe ile tam jest na prawde...
Wygląda fajne, ale "Telewizor jak najbardziej ok. Tylko jest jeden wielki szczegół: Matryca RGBW. :-( Czyli telewizor nie spełnia wymogów pełnego 4K"
 

strazakp

Banned
LG 58uh635v vs, LG 55uh750...to jednak wole ten pierwszy! Matryca VA i prawdziwe 4K oraz o wiele tanszy i 3cale wiekszy!!! Muszę jechac go zobaczyc bo wg info na stronie w ME to w wielu sklepach juz nie ma albo sa powystawowe.

PILNE (bo promocja w ME do 5.01.2017)!!!
Fajnie by było gdyby tu wypowiedzaił sie jakis pierwszy wlasciciel tego modelu LG. Cięzko cokolwiek znalezc w necie nt tego modelu. Brak tez jakichkolwiek opinii na stonach sklepu czy ceneo.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli to ta sama matryca Innolux co w DX700, to chyba nawet LG nie będzie w stanie skopać wrażenia kiepskim procesorami oraz podświetleniem, chociaż ja też w ciemno bym nie brał.
 

strazakp

Banned
Jeżeli to ta sama matryca Innolux co w DX700, to chyba nawet LG nie będzie w stanie skopać wrażenia kiepskim procesorami oraz podświetleniem, chociaż ja też w ciemno bym nie brał.
No jezeli to ta sama matryca co Panas ro może ten LG dużo nie odbiega od Panasa a może nawet jest tak samo. Do mnie przemawia ze właśnie jest to VA i ze teraz jest super cena. Tak mysle by spróbować kupic a jak będzie kiepsko to oddam i wezmę Panasonica. Przydała by się jakas opinia osoby ktora ma tego Lg. Chyba ktos tu napisal ze kupic i jutro odbiera wiec może zamieści recenzje na świeżo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie taką wielkość z matrycą 100Hz, tym bardziej że mieści się w klasie cenowej.
 

strazakp

Banned
Brałbym zdecydowanie taką wielkość z matrycą 100Hz, tym bardziej że mieści się w klasie cenowej.
Tzn? Jaki tv jest w tej klasie cenowej z 100Hz??? Pewnie mowa o Philips ;-) bo innego tv w cenie do 3500-4000zl i 100Hz nie widzę (oczywiście tez 4k i hdr).
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Wyslalem zapytanie do LG ile ten tv ma tak na prawdę Hz matryce.
Dzis dostałem taka odpowiedz:
"Uprzejmie informujemy, iż częstotliwość odświezania ekranu w telewizorze 58UH635V wynosi 100 Hz"
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego założę się jak jest to Twój pierwszy tego typu TV to nie rozróżnisz czy jest 60 Hz czy 120 Hz.Sam widzisz inni koledzy kupili i są zadowoleni.O procesory się nie martw są OK.Zawsze możesz oddać,tylko się pośpiesz bo promocja się skończy.....
 

strazakp

Banned
Witam kolego założę się jak jest to Twój pierwszy tego typu TV to nie rozróżnisz czy jest 60 Hz czy 120 Hz.Sam widzisz inni koledzy kupili i są zadowoleni.O procesory się nie martw są OK.Zawsze możesz oddać,tylko się pośpiesz bo promocja się skończy.....

Masz chyba rację i tak zrobię. Dziś już nie dam rady ale jutro to na pewno podjade do ME by zobaczyć go na żywo i chyba spróbuje wziąć na test.
Tak jak piszesz...pewnie nie odroznie bo tak na prawdę maja c obecnie Stary 8letni TV to dla mnie każdy w sklepie ma obraz bajka :)
 
Do góry