LG50PK950 czy Panasonic 50V20

plast

New member
Rownie dobrze mozna pisac ze fiat wcale nie jest gorszy od mercedesa...tylko co z tego pisania wynika?

Tylko tyle, ze nie zrozumiales sensu mojej wypowiedzi :).

To, ze biel z PK950 jest slaba zwlaszcza w porownaniu do Panasonica mozna przeczytac w prawie kazdej rzetelnej recenzji, wiec nie zaklinaj rzeczywistosci, bo to jest po prostu fakt - zmierzony i udowodniony.

Fakty? Fakty sa takie, ze w najgorszej dla LG branzowej recenzji jaka bylbys tu w stanie przytoczyc nie padnie potwierdzenie tego, ze bialy to kremowy, a czarny to szary. Znajdziesz za to potwierdzenie tego, co sam przyznales, cytuje, "kolor czarny - (..) wg pomiarow jest podobny". To sa fakty kolego. Nie myl swoich wlasnych odczuc z faktami, bo to ze obraz jest mdly czy czarny to szary to wylacznie twoje odczucia, masz do nich prawo, ale nie siej zametu podajac to jako fakty.

cytat z dosc powaznego testu na flatpanels "Dimmer and more “dead” picture during daytime", jednak kazdy ma prawo do swojej opinii.

Niemniej powinien ja podeprzec solidnym argumentem, a to powyzej to solidna manipulacja w tlumaczeniu. Prawidlowe brzmi tak: "ma BARDZIEJ [martwy/mdly/nienaturalny] obraz NIZ [tu wstaw model, z ktorym jest porownanie] w czasie DNIA". Slowa klucze ci napisalem duzymi literami, zebys mogl przeanalizowac na spokojnie :).

model PK950 na obecna chwile moze konkurowac chyba jedynie z samsungiem, ewentualnie z G20, ale na pewno nie z V20 czy nawet V10

No to zaraz, albo moze konkurowac ze wszystkimi producentami (bo wymieniles wszystkich dwoch konkurentow wsrod plazm), albo w ogole sie do niczego nie nadaje, jest mdly i ma kremowy bialy? Jesli moze konkurowac z Samsungiem to znaczy, ze Samsungi tez sa mdle i maja kremowe biale. Zapodaj te teorie na forum Samsunga. A jesli moze konkurowac z G20 to znaczy, ze srodkowy model Panasa tez jest mdly? Co to za konkurencja? Jak na paraolimpiadzie? Co na to na forum Panasa? :)

Widzisz, NAWET ja napisalem, ze V20 w moim odczuciu mial najlepszy obraz (1080p, bo SD nie porownywalem) z trojki G20, V20 i PK950, mimo ze jestesmy na forum LG i mam LG. Natomiast ty nie potrafisz przyjac do wiadomosci, ze byc moze jednak faktycznie miales uszkodzony lub mocno rozkalibrowany egzemplarz skoro doswiadczyles efektow, ktorych nikt jeszcze przed toba nie doswiadczyl.
 

LUPO78

Banned
Mialem dosc krotko Sonego HX900 i do dzisiaj nie moge uwierzyc, ze takie telewizory sprzedaje sie za takie pieniadze.
.
no widzisz,ja sonego też bym nie kupił -ale ty teraz nie masz pojęcia dlaczego
tylko tam gdzie nie będzie żadnego obrazu i ten LCD wyłączy miejscowo ekran, wszędzie tam gdzie będzie trzeba wyświetlić jakieś bardzo ciemne sceny, ten tv wypadnie bez porównania gorzej
don111 nie jest tak źle jak ci się bez porównania wydaje,efekt halo jest chwilowy,a powidoki możesz mieć na zawsze i tu będzie dopiero halo

tak na zakończenie Pikus nie ma co się podniecać bo jeszcze orgazmu dostaniesz,ja osobiście sony niet samsunga niet i panasa niet , pozostałe firmy biorę pod uwagę,szczegulnie phila i tosię,ale na dzień dzisiejszy zostaję przy LG i technologi LCD
 

grzeseik

New member
Panowie, dajcie spokuj.
mam wrazenie, ze nie rozumiecie co Pikus ma na mysli... a to nie wymaga zbyt wiele uwagi. czepiacie sie kontrastowych porownan i w dodatku przyjmujecie je niemal personalnie.

mala analogia: filizanka herbaty poslodzona 2 lyzeczkami cukru, druga poslodzona jedna lyzeczka.
dla osoby, ktora slodzi dwie - jednolyzeczkowa jest po prostu gorzka. z kolei osoba, ktora nie slodzi juz jednolyzeczkowa okresli jako mdłą i przeslodzona. chodzi o punkt odniesienia.
kolega twierdzi ze mial ob tv u siebie i przedstawil opinie. a ze jest mocno krytyczny to widac po jego podejsciu do lcd.
 

Pikus

New member
Schodzimy mocno z tematu, dalej taka dyskusje mozna sobie spokojnie prowadzic gdzies przy pifku, ale tutaj dalsze jej rozwijanie na pewno nie pomoze koledze, ktory zalozyl temat.

Pozdrawiam wszystkich, bez wzgledu na preferencje "telewizyjne" :)
 

don111

Banned
don111 nie jest tak źle jak ci się bez porównania wydaje,efekt halo jest chwilowy,a powidoki możesz mieć na zawsze i tu będzie dopiero halo
powidoków widocznych nie mam od momentu zakupu mojej plazmy... nie strasz ;)
w przypadku local dimming nie chodzi mi tylko o efekt halo, po prostu tam jest czerń absolutna (wyłączenie ekranu, nie widać gdzie jest tv), ale kolejny krok czerni - przy WYŚWIETLANIU najgłębszej czerni oprócz wygaszenia - jest bez porównania gorszy od V20, kilkukrotnie wyższa jasność... więc to nie jest doskonała technologia, oprócz głębokiej czerni jest lipa bo nie ma płynnych przejść, plazma, mimo że nie wyłącza ekranu to bez porównania lepiej się prezentuje w ciemnych scenach
 
Do góry