LG50PK950 czy Panasonic 50V20

maciekmm

Member
Witam.

Na poczatku musze sie przyznac ze nie wiedzialem w ktorym dziale mam zalozyc moj temat. Zdecydowalem sie w koncu zrobic to w dziale LG. Przymierzam sie do zakupu telewizora plazmowego 50'. Moj wybor wskazuje na modele zamieszczone w temacie. Zasiegnalem kilku informacji i wiem ze Panasonic jest dobrym TV. Nie mam jednak pojecia jak spisuje sie LG. Czy jest awaryjny? Czy ma gorszy obraz? Prosze o wypowiedzi uzytkownikow PK950.

Z gory dziekuje .
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Witam.

Na poczatku musze sie przyznac ze nie wiedzialem w ktorym dziale mam zalozyc moj temat. Zdecydowalem sie w koncu zrobic to w dziale LG. Przymierzam sie do zakupu telewizora plazmowego 50'. Moj wybor wskazuje na modele zamieszczone w temacie. Zasiegnalem kilku informacji i wiem ze Panasonic jest dobrym TV. Nie mam jednak pojecia jak spisuje sie LG. Czy jest awaryjny? Czy ma gorszy obraz? Prosze o wypowiedzi uzytkownikow PK950.

Z gory dziekuje .
Awaryjność wbrew opiniom jest taka sama:jak ma się zepsuć,to bez względu na markę :wink: A jakość to musiałbyś sam ocenić,a nie liczyć na sprawiedliwą ocenę użytkowników bo i tak każdy będzie bronił swojego modelu.Polecam poczytać na temat tych modeli,a na koniec wejść na stronę plazmy.blog.com
 

maxsp2

New member
Na tym poziomie cenowym napewo pod maska nie dostajesz tak zwanego bubla. Bo raz ze gwrancja od LG a dwa no nie kosztuje to malo wiec elektronika tez bedzie lepsza jak w najtanszm modelu LG choć ta tu jest dobra. wielu zadowolonych potwierdza.
 

Pikus

New member
Powiem tak...
Od wielu lat mialem tylko plazmy Panasonica ( miedzy innymi PZ85, v10, Z1 ). Swojego czasu cos mnie podkusilo ( glownie dobre recenzje i opinie ) aby kupic LG PK950 do innego pokoju.
Po podlaczeniu telewizora w domu, nie chcialo mi sie wierzyc...Obraz nawet na moim najstarszym Panasonicu byl o niebo lepszy od tego na LG. Kolor czarny - bardzo slaby moim zdaniem, wg pomiarow jest podobny,ale osobiscie widze duza roznice na niekorzysc LG. Kolor bialy jest strasznie ciemny, wrecz "kremowy", Panasonic tu bije LG na glowe. Generalnie obraz na PK950 wydawal mi sie strasznie mdly, co zauwaza rowniez recenzja na stronie flatpanels. Caly czas mialem dziwne wrazenie jakby ktos wylal mleko na ekran. W drugim pokoju mialem Panasonica V10 (oba 50 cali) i to byl zupelnie inny swiat. Jakby porownac fiata do audi ( i tu wcale nie przesadzam ).

Po podlaczeniu konsoli przez component obraz byl fatalny, a we wszystkich Panasach wygladal prawie identycznie jak przez HDMI (na LG nie mialem mozliwosci sprawdzic konsoli przez HDMI).

Dodam, ze jakosc wykonania dodatkow i osprzetu, jak np pilot jest sporo wyzsza w Panasonicu.

Cale szczescie, iz przy kupnie umowilem sie na mozliwosc zwrotu i oczywiscie tak tez zrobilem po kilku dniach.

Bez odrobiny wahania bralbym V20 :eek:k:


Mam nadzieje, ze moja opinia chociaz odrobine pomoze w podjeciu decyzji.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Moze miales uszkodzona matryce :).
Też tak uważam,różnica w czerni-kontraście owszem,ale ''mdły obraz,Fiat do Audi....''.Wybacz kolego ''Pikus'', nie ''kupuję'' takiej recenzji,gdyby była między nimi taka przepaść w obrazie,to taka sama była by w cenie.W załącznikach widać ten ''mdły'' obraz.Widzę tu bardziej....napisz jaką dostałeś ofertę na V20.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Pikus coś mi się nie chce wierzyć by z fabryki tak wysoki model wyjechał uszkodzony-fakt że przy transporcie do sklepu mógł zostać uszkodzony w jakiś sposób,ale jeżeli niby go kupiłeś to chyba oglądałeś w sklepie te tv przed zakupem i na pewno byś go nie kupił jak by były tak naprawdę z takim zły obraz fabrycznie produkowane jak opisujesz

osobiście nie jestem fanem plazm,ale przed zmianą swojego poprzedniego TV LCD ccfl brałem pod uwagę tą Plazmę vs Full LED

wydaje mi się że tak trochę baśniowo to opisałeś

bardziej bym uwierzył w wypowiedź plasta i na pewno wymiana by pomogła na innego pk950 jeżeli już tak faktycznie było :fool: w co do końca mi się nie chce wierzyć

"w brzęczenie i powidoki to uwierzę nawet w 950-tce"
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
Telewizor nie wygladal jakoby mial byc uszkodzony,a ocenianie obrazu w sklepie to jak kupowanie samochodu wylacznie na podstawie zdjec. Warunki domowe to zupelnie co innego, dlatego jak kupuje tv to zawsze z mozliwoscia zwrotu. Po prostu wg mnie Panasonic ma duzo lepszy obraz i to nie tylko V20, ale starsze V10 rowniez. To ze LG to telewizor z nizszej polki mozna poznac po materialach uzytych do produkcji ( np. plecy telewizora, pilot itp. ).
Generalnie LG jak wiadomo to taka bardziej budzetowa marka ktora produkuje jedne z tanszych i bardziej dostepnych dla przecietnego zjadacza chleba sprzety.

Nie mialem zadnej oferty na V20 i tego telewizora nigdy nie bylo u mnie w domu. Obecnie uzywam modele Panasonica 50V10 i 54Z1. Z1 to juz zupelnie inny swiat. Takiego obrazu lub nawet podobnego nie widzialem na zadnym innym telewizorze. Niektorzy mowia ze to drozsze V10, jednak ja mam oba i moge z pewnoscia stwierdzic ze to zupelnie inne telewizory.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Pikus gdybym nie miał to bym uwierzył w to co napisałeś,też brałem przed zakupem pod uwagę V-kę,ale mi nie podeszła.Jeśli uważasz że LG Pk950 ma taką cenę bo ma ''ładniejszego'' pilota,to wybacz.KTO W TO UWIERZY??
 

Pikus

New member
Pikus gdybym nie miał to bym uwierzył w to co napisałeś,też brałem przed zakupem pod uwagę V-kę,ale mi nie podeszła.Jeśli uważasz że LG Pk950 ma taką cenę bo ma ''ładniejszego'' pilota,to wybacz.KTO W TO UWIERZY??

Czytaj uwaznie...napisalem cos dokladnie ODWROTNEGO. LG na brzydszego pilota i generalnie materialy nizszej wyraznie jakosci niz Panasonic. Jak wiadomo (LG) to marka duzo dosc budzetowa jak samsung, wiec odczucia co do nizszej jakosci obrazu mnie specjalnie nie zdziwily. Byl to moj pierwszy i ostatni produkt LG w domu.

Ja mialem rozne plazmy od 5 lat, jestem dosc na biezaco i tylko przedstawiam swoje zdanie. Nie kazdy musi sie z nim zgadzac.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Faktycznie,to ''testerzy'' ocenili lepiej jakość wykonania na korzyść LG.Co do V10 się zgodzę,nawet w testach ocenili obraz w tym modelu wyżej od V20.Zaskoczyła mnie tylko twoja niska ocena Lg z którą się nie zgadzam i jest niesprawiedliwa w mojej ocenie.Albo faktycznie trafiłeś wadliwy model,albo moooocno przesadziłeś.Zresztą jedna taka opinia nie zniechęci do zakupu,na temat V-ki też można dużo poczytać i niekoniecznie pozytywne oceny.Jak piszesz,przedstawiłeś swoje zdanie,ja swoje ''nie każdy musi się z nim zgadzać''.Pozdrawiam.
 

Pikus

New member
Faktycznie,to ''testerzy'' ocenili lepiej jakość wykonania na korzyść LG.Co do V10 się zgodzę,nawet w testach ocenili obraz w tym modelu wyżej od V20.Zaskoczyła mnie tylko twoja niska ocena Lg z którą się nie zgadzam i jest niesprawiedliwa w mojej ocenie.Albo faktycznie trafiłeś wadliwy model,albo moooocno przesadziłeś.Zresztą jedna taka opinia nie zniechęci do zakupu,na temat V-ki też można dużo poczytać i niekoniecznie pozytywne oceny.Jak piszesz,przedstawiłeś swoje zdanie,ja swoje ''nie każdy musi się z nim zgadzać''.Pozdrawiam.


Miales kilka innych plazm rownoczesnie w domu aby porownac obraz? Ja mialem. Masz PK950 i to oczywiste, ze bedziesz bronil swojego wyboru. Ciekawe tylko dlaczego recenzenci na avforums.com ocenili PK950 na Sredni (Average), a V20 na Wspanialy (Excellent)?

AVForums.com - LG 50PK990 Plasma HDTV Review
AVForums.com - Panasonic V20 (TX-P50V20B) Review

(PK990 to model PK950 tylko sprzedawany na wyspach)


Ja chce tylko pomoc koledze w podjeciu decyzji, zeby potem nie zalowal.

Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie bronię swojego modelu,tylko nie zgadzam się z twoją opinią.Jeśli pytasz o moje porównanie,to owszem miałem g10 i zanim go sprzedałem kupiłem LG.Do zakupu przymierzałem się dość długo żeby nie popełnić błędu i niepotrzebnie tracić kasę.Skoro przełknąłem stratę 3800zł na odsprzedaży g10,to chyba nie dla wyglądu czy ładniejszego pilota.Jeśli chodzi o AVForum, to tam najwięcej pisano o masowych zwrotach V20(chyba że się mylę).Żaden model nie jest doskonały,więc po co ta niepotrzebna dyskusja?Każdy kupi w/g swojej oceny,nawet Thomsona.Zresztą nagroda TIPA Award i strona plazmy.blog.com trochę zaprzeczają twojej ocenie tego tv.
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
To ze LG to telewizor z nizszej polki mozna poznac po materialach uzytych do produkcji ( np. plecy telewizora, pilot itp. ).

Jest to mniej wiecej tak prawdziwe zdanie jakim byloby moje gdybym napisal 'to, ze Panas to telewizor z nizszej polki, mozna poznac po jego wygladzie rodem z poprzedniej dekady'.

Generalnie LG jak wiadomo to taka bardziej budzetowa marka ktora produkuje jedne z tanszych i bardziej dostepnych dla przecietnego zjadacza chleba sprzety.

Mhm. Puk puk? Jest rok 2010, prawie 2011, a nie 1999. Sprawdz lepiej gdzie wyprodukowali twojego wysokobudzetowego Panasa, bo moze sie okazac, ze stalo sie to w jakiejs Tajlandii lub w Chinach :). Mojego niskobudzetowego LG poskladali w Polsce, z czego jestem bardzo kontent.

A co do bezposredniego porownania to ogladalem przez 30 minut w wyciemnionym pomieszczeniu jednoczesnie PK950, G20 i V20. Pod wzgledem czerni wszystkie wypadly tak samo (dobrze), pod wzgledem jakosci obrazu najlepszy byl V20, potem LG i G20, nie wiem na ile tutaj miala wplyw kalibracja pod konkretne modele. Takze albo 1) dostales uszkodzony model, albo 2) miales masakrycznie przekalibrowany egzemplarz (kremowy bialy? wtf, moj jeszcze nizszy bo PK760 model daje tak po oczach biela, ze szok), albo 3) mijasz sie z prawda. Czwartej opcji nie ma :).
 

Pikus

New member
Jest to mniej wiecej tak prawdziwe zdanie jakim byloby moje gdybym napisal 'to, ze Panas to telewizor z nizszej polki, mozna poznac po jego wygladzie rodem z poprzedniej dekady'.


A co do bezposredniego porownania to ogladalem przez 30 minut w wyciemnionym pomieszczeniu jednoczesnie PK950, G20 i V20. Pod wzgledem czerni wszystkie wypadly tak samo (dobrze), pod wzgledem jakosci obrazu najlepszy byl V20, potem LG i G20, nie wiem na ile tutaj miala wplyw kalibracja pod konkretne modele. Takze albo 1) dostales uszkodzony model, albo 2) miales masakrycznie przekalibrowany egzemplarz (kremowy bialy? wtf, moj jeszcze nizszy bo PK760 model daje tak po oczach biela, ze szok), albo 3) mijasz sie z prawda. Czwartej opcji nie ma :).

Rownie dobrze mozna pisac ze fiat wcale nie jest gorszy od mercedesa...tylko co z tego pisania wynika? A sa na pewno na swiecie osoby, ktore beda sie przy tym upieraly :) Zwlaszcza, ze mamy rok 2010 :) Znam tez takich co twierdzili, ze nie dadza sobie wmowic, ze "czarne jest czarne, a biale jest biale" :)

To, ze biel z PK950 jest slaba zwlaszcza w porownaniu do Panasonica mozna przeczytac w prawie kazdej rzetelnej recenzji, wiec nie zaklinaj rzeczywistosci, bo to jest po prostu fakt - zmierzony i udowodniony.

Mysle, ze warto sie przyjrzec nowemu modelowi LG 3D PX950, bo ten zbiera akurat bardzo dobre recenzje i nie zamierzam tego negowac, a i cene ma dobra. Osobiscie chetnie bym go przetestowal w warunkach domowych, bo moze okazac sie naprawde ciekawym produktem. Jednak model PK950 na obecna chwile moze konkurowac chyba jedynie z samsungiem, ewentualnie z G20, ale na pewno nie z V20 czy nawet V10, ale przeciez jestesmy na forum LG...
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
kol.Pikus Nikt tu nie mówi,że Pk950 jest ''lepszy'' od V20(chociaż JA o jakość SD mógłbym się spierać),tylko o twojej ocenie Lg ''mdły obraz,itp...''Panasonic ma zdecydowanie lepszą czerń-kontrast,ale też ma swoje wady o których można poczytać.Jak wiesz nie ma idealnego tv i jakieś wady(niekoniecznie widoczne dla wszystkich) trzeba zaakceptować,dlatego kosztem czerni-kontrastu można ''pokusić'' się na Lg,a nie mówić że jest ''lepszy''.To,że dla mnie był lepszym wyborem to nie znaczy że musisz myśleć że podważam dobrą jakość V20.Fakt jest faktem,że wystawiłeś bardzo niesprawiedliwą ocenę Lg,a z ''mdłym obrazem'',po prostu...wątpię żebyś miał go w domu.
 

LUPO78

Banned
no cóż Pikus muszę stwierdzić i z przykrością :( cię poinformować że le8500 będzie miał lepszą czerń i biel od Pk950 od V20 i V10 :cry:
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
Oczywiscie, ze nie ma idealnych telewizorow. Panasonic dla przykladu w swoich obecnych modelach ma problem z wyswietlaniem obrazu 50Hz, wiec jest to sprawa dosc powazna, a ze LG PK950 ma mdly obraz to po kilku dniach testowania moge stwierdzic bardzo stanowczo. Przywolam tez cytat z dosc powaznego testu na flatpanels "Dimmer and more “dead” picture during daytime", jednak kazdy ma prawo do swojej opinii.

no cóż Pikus muszę stwierdzić i z przykrością :( cię poinformować że le8500 będzie miał lepszą czerń i biel od Pk950 od V20 i V10 :cry:

Co do le8500 to co z tego ze bedzie mial lepsza czern i biel jak nigdy niczego co nazywa sie LCD osobiscie nie nazwalbym telewizorem? Mialem dosc krotko Sonego HX900 i do dzisiaj nie moge uwierzyc, ze takie telewizory sprzedaje sie za takie pieniadze. Ta technologia to jakas pomylka i zostala wymyslona do zupelnie innych funkcji (obrazow statycznych), wiec nie bede sie na jej temat wypowiadal, bo tutaj rozmawiamy o plazmach.

Kazdy lubi inne rzeczy z roznych wzgledow i wazne byc samemu zadowolonym z podjetych decyzji. Jednym bedzie sie podobal PK950 innym V20 a jeszcze innym zwykly maly CRT.Tyle.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
kol. Pikus Z tego co widzę,to najlepiej ci idzie czytanie testów,a nie opis z własnego doświadczenia z tym tv;)Zakończmy więc tę niepotrzebną dyskusję,bo z niej i tak nic nie wynika.Każdy przecież przed zakupem dokładnie się przygląda co kupuje...w TWOIM przypadku mogę tylko powiedzieć:''widziały gały co brały'',więc po co kupiłeś???...jeśli kupiłeś.:)
 

don111

Banned
no cóż Pikus muszę stwierdzić i z przykrością :( cię poinformować że le8500 będzie miał lepszą czerń i biel od Pk950 od V20 i V10 :cry:
tylko tam gdzie nie będzie żadnego obrazu i ten LCD wyłączy miejscowo ekran, wszędzie tam gdzie będzie trzeba wyświetlić jakieś bardzo ciemne sceny, ten tv wypadnie bez porównania gorzej
 
Do góry