LG seria LH7000 - wszystko o ........

boryskam

New member
w sobote zakupy

hej
37 cali na oku, lg 37lh7000 i samsung le37b650,
i napiszcie co brac, najbardziej interesuje mnie co ma lepszego lg do samsunga?
 

l33twannabe

New member
Witam,

Przymierzam się powoli do kupna modelu 37LH7000, ale - jako że jestem laikiem w tych kwestiach - mam kilka pytań, a mianowicie:

- czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat ? tzn. czy jest to warte swojej ceny ? jak wygląda awaryjność tych telewizorów ?

- widzę dość dużą rozpiętość cenową, w zależności od sklepu. zastanawiam się, czy to jakiś prognostyk spadku cen, czy normalna praktyka ? pytam, ponieważ nie muszę go kupować teraz, tylko mogę np. za 2 miesiące. jeżeli do tego czasu cena ma spać o tę stówkę czy ileś, to chętnie poczekam.

- z tego, co wyczytałem m.in. tutaj, nie będę miał żadnych problemów z odtwarzaniem formatów divx/mkv. rozumiem jednak, że będę potrzebował pendrive'a o określonych parametrach, tj. szybkość odczytu ? jeśli tak, to czy ktoś mógłby zasugerować coś (8/16GB), co w tych warunkach sobie poradzi, w miarę rozsądnej cenie ?

EDIT:

Jeszcze jedna, dość istotna kwestia, o której zapomniałem wspomnieć. Ponieważ mam raczej mały pokój, chciałbym tv powiesić na ścianie. I tutaj rodzi się problem, ponieważ mam zamiar dość często wykorzystywać port USB, a że jest on umieszczony z tyłu, to czy - przy montażu na ścianie - będzie to w ogóle możliwe ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

z_marian

New member
Co do USB to nie ma problemu gdyż do TV dołączono przedłużacz USB. Jeśli chodzi o awaryjność to mam ten model od marca 2009 r. i jak na razie bez zarzutu (choć poprzednik LB2R też był przez ponad rok w porządku a później matryca padła). A co do cen to ciężko utrafić czy będą niższe - zależy to od wielu czynników.
 

Kopek

New member
Co do USB to nie ma problemu gdyż do TV dołączono przedłużacz USB. Jeśli chodzi o awaryjność to mam ten model od marca 2009 r. i jak na razie bez zarzutu (choć poprzednik LB2R też był przez ponad rok w porządku a później matryca padła). A co do cen to ciężko utrafić czy będą niższe - zależy to od wielu czynników.

powiedz mi jak wygląda lag w tym TV?? jak kolory i kąty widzenia?
 

z_marian

New member
powiedz mi jak wygląda lag w tym TV?? jak kolory i kąty widzenia?
Można ten TV spokojnie oglądać z dość ostrego kąta (ale raczej nikt nie będzie siadał tak, że widoczny ekran będzie mniejszy od szerokości ramki). Uważam, że kolory są dobrze odwzorowywane (poza tym TV jest wyposażony w rozbudowane opcje regulacji obrazu i jak komuś standardowe ustawienia nie odpowiadają to może się bawić). Co do opóźnienia to nie będę się wypowiadał bo telewizora używam jedynie do kablówki i DVD, nie podłączałem go pod kompa.
 
Ostatnia edycja:

bazzyl

New member
Witam, a ja zastanawiam się nad kupnem 32LH7000. Wziąłbym go na pniu, ale mam jedno wymaganie. Chciałbym go używać również jako monitora do komputera i nie wiem czy na kablu przelotce z DVI (karta graficzna) na HDMI (TV) będę miał max rozdzielczość. A może możecie zaproponować jakiś model w podobnej cenie ze złączem DVI-I?
Pozdrawiam.
 

l33twannabe

New member
Co do USB to nie ma problemu gdyż do TV dołączono przedłużacz USB. Jeśli chodzi o awaryjność to mam ten model od marca 2009 r. i jak na razie bez zarzutu (choć poprzednik LB2R też był przez ponad rok w porządku a później matryca padła). A co do cen to ciężko utrafić czy będą niższe - zależy to od wielu czynników.

Dzięki za odpowiedź - okazuje się, że problemu nie ma, co mnie bardzo cieszy.

A co z prędkością odczytu pendrive'a, aby móc oglądać z niego filmy na TV ? Wiem, że niektóre są zbyt wolne i może być z tym problem. Tak więc ile ta prędkość powinna wynosić ?
 

piotrpiotr

New member
martwi mnie jedna rzecz, czy to prawda że ten TV nie ma wyjścia na słuchawki? chciałbym podłączyc do niego moje głośniki od kompa ("czinczem") będzie to możliwe?
 

seba09

New member
Witam, a ja zastanawiam się nad kupnem 32LH7000. Wziąłbym go na pniu, ale mam jedno wymaganie. Chciałbym go używać również jako monitora do komputera i nie wiem czy na kablu przelotce z DVI (karta graficzna) na HDMI (TV) będę miał max rozdzielczość. A może możecie zaproponować jakiś model w podobnej cenie ze złączem DVI-I?
Pozdrawiam.

tv posiada zlacze rgb(vga) na zwyklym kablu analogowym rowniez spokojnie wyciaga mi FULL HD ewentualnie zawsze z dvi na hdmi mozna zamontowac przejsciowke oba zlacza sa cyfrowe wiec nie stracisz na jakosci
 

z_marian

New member
Dzięki za odpowiedź - okazuje się, że problemu nie ma, co mnie bardzo cieszy.

A co z prędkością odczytu pendrive'a, aby móc oglądać z niego filmy na TV ? Wiem, że niektóre są zbyt wolne i może być z tym problem. Tak więc ile ta prędkość powinna wynosić ?

Trudno mi powiedzieć bo podłączałem jedynie starego kingstona 1GB na próbę i nie stwierdziłem problemów przy odtwarzaniu filmów.
 

VANT

New member
Dzięki za odpowiedź - okazuje się, że problemu nie ma, co mnie bardzo cieszy.

A co z prędkością odczytu pendrive'a, aby móc oglądać z niego filmy na TV ? Wiem, że niektóre są zbyt wolne i może być z tym problem. Tak więc ile ta prędkość powinna wynosić ?
maxymaklny bitrate przyjmowany przez LG to chyba coś koło 20mbit/s + dźwięk to wychodzi coś koło 3mb/s więc wiekszość penów spełnia te wymagania, jak i większość materiałów ripwanych z br nie ma nawet 10mbit/s
 
Ostatnia edycja:

Bolec33

New member
Witam serdecznie.
Właśnie zakupiłem opisywany LCD 37cali i chciałbym sprawdzić licznik przepracowanych godzin. Wiele słyszałem że sklepy oszukują klienta twierdząc że telewizor jest nowy z pudełka. Chciałbym uniknąć tego typu sytuacji dlatego prośba do osób wtajemniczonych o sposób na skontrolowanie faktycznego stanu przepracowanych godzin.
 

Romario23

New member
Witam, kolego stefanoo jeżeli chodzi ci o testy obrazu bo taki tylko chyba jest to jest tak menu, obraz, kreator obrazu klikasz OK i masz już plansze testowe.
 

ketyov

New member
Witam, czy ktoś się może orientuje jak można zmienić parametry obrazu podczas oglądania divixów z pendrive'a? Chodzi o to, że gdy podczas oglądania filmu klikam w menu żeby zmienić parametry obrazu to wyłącza mi się film i wchodzi do menu tylko że po ponownym odpaleniu filmu ustawienia obrazu wracają do wcześniejszych.
 

jurcz

New member
Witam, czy ktoś się może orientuje jak można zmienić parametry obrazu podczas oglądania divixów z pendrive'a? Chodzi o to, że gdy podczas oglądania filmu klikam w menu żeby zmienić parametry obrazu to wyłącza mi się film i wchodzi do menu tylko że po ponownym odpaleniu filmu ustawienia obrazu wracają do wcześniejszych.

Ha, też chciałbym wiedzieć!
Jedyne na co wpadłem i co mógłbym Ci zalecić, to próba dopasowania ustawienia za pomocą "AV MODE" z pilota. Są tam cztery opcje: "Kino", "Sport", "Gra" i "Wył.", z prekonfigurowanymi ustawieniami. To jest częściowe rozwiązanie, ale zawsze coś. Teoretycznie przy ustawieniu na "Wył" powinny być podstawiane ustawienia trybu "Ekspert", z których przy oglądaniu programu TV normalnie korzystam, bo ustawiłem tam wszystko tak jak lubię, ale okazuje się, że ten tryb działa przy każdym źródle sygnału z wyjątkiem właśnie USB. Właśnie to sprawdziłem: w trybie "Ekspert" zjechałem z kolorem do zera, a po uruchomieniu filmu z USB i wybraniu "Wył." w AV MODE wszystko zostało jak było, czyli z kolorem.

Ja sobie radzę tak, że korzystam z pośrednictwa laptopa, którego łączę z telewizorem przez kabel HDMI. Wtedy wszystko można podregulować jak się chce. Oczywiście nie jest to tak wygodne jak bezpośrenie włączenie pendriva do gniazda, ale w efekcie obraz mam znacznie bardziej naturalny.
 

stefanoo

New member
Jeszcze jedno pytanie dla posiadaczy 42LH7000, po podłączeniu do niego kabelka, na którym zwykły tuner radiowy wyłapuje wszystkie stacje FM, telewizor nie znajduje żadnej stacji radiowej, a jak byk stoi, że ma głowicę która odbiera stacje radiowe, o co chodzi? Próbował ktoś ustawiać jakieś stacje, czy może trzeba coś odblokować? A może mam uszkodzony egzemplarz, tv wyłapuje bez problemu.
 
Do góry