LG seria LH7000 - wszystko o ........

dredd85

New member
Smużenie i inne..

Witam!
Kupiłem jakiś czas temu LG LH 7000 37". I mam kilka zastrzeżeń, zastanawiam się czy to kwestia wady mojego konkretnego modelu czy to normalne. Mam podłączony TV do PS3 po HDMI jak również do WD TV LIVE, również po HDMI. O słabej czerni chyba nie ma co pisać (wcześniej miałem 2 letniego panasonica i było znacznie lepiej), ale smużenie na filmach, grach, takie jakby klatkowanie obrazu w poziomie i pionie, jak to ktoś fachowo nazwał "schodkowanie". Dodatkowo kąty widzenia są tragiczne. Przy ciemniejszych sceneriach, przy kącie załóżmy 45-67 stopni drażnią pojawiające się jaśniejsze pola z boku, to samo w zauważalne jest w pionie. Kolejną kwestią jest to, że przy ustawieniu 1080p w PS3 obraz migocze i pojawiają się białe paski, tak więc gdzie jest obsługa 1080p i FullHD? Na innym TV wszystko grało tak jak powinno (jeżęli chodzi o obsługe 1080p). Nie chciałbym zniechęcać nikogo do kupna tego TV, ale zastawiam się (czytając Wasze pochlebne opinie na jego temat) czy może powinienem zgłosić się do serwisu (bo TV jest zepsuty?), czy może tak po prostu jest a ja mam zbyt wysokie wymagania co do obrazu telewizora LCD?
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

Kuackillah

New member
Witam i podbijam uzytkownika 3 posty niżej otuż to kupiłem jakies 2 tygodnie temu 42' LG LH700 no i była podjarka ostra ( wczesniej miałem jakiegoś 2 letniego LG 37' ale zabrała kobieta po rozstaniu :D hehe nieważne ) no wracająć do tematu kupiłem przywiozłem podłączyłem i pach zatkało mnie .
podpiołem PS3 przez HDMI 1080 p , cyfre na 1080i i kino domowe i co sie okazało obraz jest gorszy niż na tym starym tv może animacja szybciej leci to chyba zasługa tych 100Mhz ale jak pusciłem filmy na BD zauwazyłem że jest jakby obrys postaci i to samo na cyfrze na kanałach HD animacja przyśpiesza i zwalnia i ten obrys postaci jakby schodki czy coś .
Więc prosze o starszych użytkowników takiego o to TV o powiedzenie mi ajk to wygląda u Was bo być może mam uszkodzony TV czy coś.
Z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

b.sikor

New member
Witam!
Kupiłem jakiś czas temu LG LH 7000 37". I mam kilka zastrzeżeń, zastanawiam się czy to kwestia wady mojego konkretnego modelu czy to normalne. Mam podłączony TV do PS3 po HDMI jak również do WD TV LIVE, również po HDMI. O słabej czerni chyba nie ma co pisać (wcześniej miałem 2 letniego panasonica i było znacznie lepiej), ale smużenie na filmach, grach, takie jakby klatkowanie obrazu w poziomie i pionie, jak to ktoś fachowo nazwał "schodkowanie". Dodatkowo kąty widzenia są tragiczne. Przy ciemniejszych sceneriach, przy kącie załóżmy 45-67 stopni drażnią pojawiające się jaśniejsze pola z boku, to samo w zauważalne jest w pionie. Kolejną kwestią jest to, że przy ustawieniu 1080p w PS3 obraz migocze i pojawiają się białe paski, tak więc gdzie jest obsługa 1080p i FullHD? Na innym TV wszystko grało tak jak powinno (jeżęli chodzi o obsługe 1080p). Nie chciałbym zniechęcać nikogo do kupna tego TV, ale zastawiam się (czytając Wasze pochlebne opinie na jego temat) czy może powinienem zgłosić się do serwisu (bo TV jest zepsuty?), czy może tak po prostu jest a ja mam zbyt wysokie wymagania co do obrazu telewizora LCD?
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Mam to samo obraz niekiedy zanika, skacze, dzieje się tak z XBOX 360, i telewizją z neostrady oraz innymi urządzeniami które działają po HDMI. Pytanie czy reklamować?
 

lukasz236

New member
LG 32lh5000 czy 32lh7000

Witam, chciałbym poradzić się Was w sprawie zakupu telewizora lcd. Zastanawiam się nad wyborem LG 32lh5000 pomiędzy LG 32lh7000. Czy ktoś widział te dwa telewizory i może mi powiedzieć w którym telewizorze bezie lepszy obraz?
 

jark0

New member
Witam, a mi udalo sie kupic ten telewizor w niezwyklej okazji za jedyne 1550zl, oczywiscie 42LH7030 no i wlasnie tu moje pytanie do was, czym sie roznia LH7000 LH7010 LH7020 i LH7030?
i kolejne pytanie, czy da sie podlaczyc jakos dekoder cyfrowego polsatu (chostar 7400) tak aby wylaczal i wlaczal tv? chcialbym wyeliminowac jednego pilota ;)
 

lukasz236

New member
Witam, a mi udalo sie kupic ten telewizor w niezwyklej okazji za jedyne 1550zl, oczywiscie 42LH7030 no i wlasnie tu moje pytanie do was, czym sie roznia LH7000 LH7010 LH7020 i LH7030?

Te modele różnią się jedynie wyglądem zewnętrznym. Nie wiem jakie to są różnice ale kiedyś pisało w gazecie komputer świat, że te modele różnią się tylko wyglądem zewnętrznym a wnętrze mają to samo.
 

m2000

New member
42LH7000 Firmware

posiadam 42lh7000 z softem v.03.12.00 i znalazłem v.03.66.00 a nawet v.03.67.00 czy ktoś wgrywał któryś z nich bo nie wiem czy można spokojnie wgrać bez późniejszych kłopotów ,a może jakiś inny no bo mój ma trochę chyba stary !!!

p.S dzwoniłem do konsultanta czy na oficjalnej stronie jest jakiś nowszy soft do tego modelu i niestety nie ma więc nie wiem co dalej
 
Ostatnia edycja:

maciejki

New member
Firmware 3.67

Wgrałem ostatnio FW 3.67, wcześniej miałem FW 3.63. Zauważalnych różnic nie widać, w menu diagnostyki niektóre opcje zmieniły się na 3.67, inne pozostały jako 3.63. Mam wrażenie, iż nowy firmware jest łatka do wcześniejszego. Do pobrania na chomikuj.pl/maciejki2
 

ErykKRK

New member
Wiecie moze czy da sie w jakis sposob zaktualizowac divx w tym tv? Np zeby w mkv odtwarzal dzwiek DTS? Mam tez dziwny problem, wiekszosc plikow mkv chodzi bez zarzutu lecz czasem zdazy sie ze wlaczam film pojawia sie dziwny artefakt, zielona plama jak by chwile to trwa i wychodzi spowrotem. Co to moze byc? Plik dziala na PC, nie wyroznia sie niczym szczegolnym.
 

sirmordzia

New member
Witam... niezbyt szczęśliwie niestety... jestem posiadaczem 42lh7000, znalazłem z sieci aktualizację 3.69 i ją wrzuciłem do swojego lcd... nie wiem na cholerę ale zrobiłem to... telewizor niby działa ale na żadnym złączu nie wykrywa żadnego sygnału. Ani z anteny ani po euro ani po hdmi... chciałem cofnąć aktualizację, najpierw do 3.15 (weszła) później do 3.67 (też weszła) ale problem jak był tak pozostał... zauważyłem, że podczas sprawdzania wersji oprogramowania (menu -> opcje -> 7xFAV), podczas podmian kolejnych fw nie zmienia się jedynie wpis przy model(release): i pozostaje cały czas z najwyższego firmware czyli 3.69.0. Jest może jakiś sposób na reset tego oprogramowania?

--------------------
po naciśnięciu przycisku źródła na pilocie podświetlone są tylko AV3 i Component mimo, że pod te gniazda nie jest nic dopięte, z ciekawości sprawdziłem i na AV3 wyłapuje sygnał... Rewelacji nie ma ale zawsze coś...:)

Może by jaka dobra dusza zczytała ze swojego lcd parametry (mogą być screeny, zdjęcia opisy cokolwiek) które ma po wejściu w menu serwisowe zarówno przy wciśnięciu "ok" jak i przy drugim menu po wciśnięciu "menu"....?
Będę niesamowicie wdzięczny...:)
 
Ostatnia edycja:

maciejki

New member
reset

Można spróbować resetować ustawienia firmware przez OPCJE/ 7 razy przycisk 9
powinien pojawić się komunikat: "restore the program is completed" po restarcie telewizora powinno powrócić poprzednie ustawienie firmware. Może być potrzeba ponownego ustawienia opcji programów.
Trzeba pamiętać, że firmware do modeli serii 7000 jest inne niż do pozostałych LG, trzeba tez patrzeć na obsługiwany region (USA, Azja, Europa). Więcej na elektroda.pl
 

sirmordzia

New member
wyłapałem ten sposób z sieci, jak również podobna kombinacja z przyciskiem 7 i nie ma pozytywów. Po "wymieszaniu trochę w TOOL2 odzyskałem sygnał po hdmi ale dvbt już za Chiny Ludowe nie... "pożyczyłem" z Twojego konta na gryzoniu wykaz z "kodami" w TOOL-sach i po wprowadzeniu prawidłowych nie ma pozytywów... Zostanie mi chyba tylko serwis aczkolwiek zastanawiam się nad jednym. Łączę tv po rs232 za pomocą hyper, otrzymuję prawidłową odpowiedź z telewizora mogę wywołać z niego listę komend ale za cholerę nie mogę wysłać pliku epk ani z linii komend ani z opcji transferu. Parametry połączenia: 115200,8,brak,1,brak. Podczas próby wysłania przez opcję transferu wyskakuje mi po chwili "przekroczono limit czasu" natomiast z linii komend może po prostu wprowadzam niewłaściwą składnię...? Może mi ktoś przedstawić jak powinna wyglądać...?:)
 

sirmordzia

New member
Wiadomość z ostatniej chwili:) Udało mi się przywrócić mój telewizor do stanu przed aktualizacją:) To tak informacyjnie, by nie truć już tyłka:)))
 

Akardo

New member
Witam, mam pewien problem o tuż, od pewnego czasu mój LG LH7000 nie widzi mojego pendrive (KINGSTON 8GB) po jego podłączeniu wywala mi komunikat: plik lub katalog uszkodzony: odczyt USB niemożliwy; jeszcze kilka dni temu normalnie go czytał. Telewizor nie ma na przykład problemu z czytaniem KINGSTON 4GB czy karty SD, a ten niesforny pendrive (KINGSTON 8GB) bez problemu chodzi mi w komputerze oraz plazmie SAMSUNGA. Wersja oprogramowania o ile to istotne to: V03.12.00. Proszę o pomoc.
 

ErykKRK

New member
Jak Wam idą filmiki HD z aparatów bądź kamer odtwarzane z dysku? Bo ja mam duży problem, filmy hd z neta ida ok, ale już filmiki z Nikon S8100 720p i 1080p już nie ruszają z dysku. 720p coś tam muli ale tak, że nie ma szans tego oglądnąć. O co chodzi? Da się jakoś temu zaradzić?

Druga sprawa. Jak Wam odtwarza pliki mkv? U mnie 90% śmiga ale czasem jest problem, najczęściej z plikami mkv 1080p x264. Włączam i wyskakuje coś takiego jak by posypał się obraz, jakieś artefakty i wychodzi do menu. Ma ktos podobny problem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry