LG seria LH7000 - wszystko o ........

alba-77

New member
witajcie
A ja mam taki problem - moj lh 7000 wogole nie widzi pliku tekstowego mimo ze jest tej samej nazwy co film .Nie mam pojecia jak rozwiazac ten (zapewne )banalny problem.Prosze o pomoc gdyz nie moge sie w pelni cieszyc moim tv ;-)
 

myszaxp

New member
alba-77 napisał:
witajcie
A ja mam taki problem - moj lh 7000 wogole nie widzi pliku tekstowego mimo ze jest tej samej nazwy co film .Nie mam pojecia jak rozwiazac ten (zapewne )banalny problem.Prosze o pomoc gdyz nie moge sie w pelni cieszyc moim tv ;-)
owszem należy śmigać na napisach *.srt :D
 

Rombeusz

New member
Witam
Również noszę się z zamiarem zakupu telewizora lh7000 37'', ale chciałem dopytać się o funkcjinalność bluetooth. Interesuje mnie połączenie laptopa z telewizorem. Wiem że nie będe mógł w ten sposób ogladać filmów z lapa ale czy ktoś może opisać swoje doświadczenia z wyświetlaniem zdjęć oraz odtwarzaniu muzyki? Zastanawia mnie jak to dziala? Czy mozliwe jest zrobienie pokazu slajdow albo odtworzenie playlisty.

Bede wdzieczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

w1lly

New member
Witam!

Czy ktoś zauważył w modelu 42LH7000 delikatne buczenie w momencie wyciczonego głosu i w cichym otoczeniu?
Ja coś takiego mam i nie wiem czy to normalne? Nie wydaje mi sie żeby to było normalne.

z góry dziękuję za Wasze spostrzeżenia...
 

Romario23

New member
Buczenie LG LH 7000

Witam, kupiłem ten telewizorek LG LH 7000 32 przed świętami, zauważyłem ten problem z buczeniem tak samo jak kolega w1lly z poprzedniego postu. Czy jest na to jakaś rada proszę o sugestie.
 

myszaxp

New member
Witam
Również noszę się z zamiarem zakupu telewizora lh7000 37'', ale chciałem dopytać się o funkcjinalność bluetooth. Interesuje mnie połączenie laptopa z telewizorem. Wiem że nie będe mógł w ten sposób ogladać filmów z lapa ale czy ktoś może opisać swoje doświadczenia z wyświetlaniem zdjęć oraz odtwarzaniu muzyki? Zastanawia mnie jak to dziala? Czy mozliwe jest zrobienie pokazu slajdow albo odtworzenie playlisty.

Bede wdzieczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Zalety:
-przesył w locie muzyki do TV np z komórki (całkiem przydatne)
-słuchawki bluetooth np motorola S9 działają bez zarzutu jest to bardzo przydatna(WYGODNA) funkcja wieczorem nocą kiedy reszta osób w pokoju chce spać.
Wady:
przesył zdjęć odbywa się najpierw do pamięci TV (chyba 10mb)a następnie jest wyświetlana. Dobre tylko i wyłącznie do prezentacji jednostkowych zdjęć np na imprezce.
Pozdrawiam
 

myszaxp

New member
Witam!

Czy ktoś zauważył w modelu 42LH7000 delikatne buczenie w momencie wyciczonego głosu i w cichym otoczeniu?
Ja coś takiego mam i nie wiem czy to normalne? Nie wydaje mi sie żeby to było normalne.

z góry dziękuję za Wasze spostrzeżenia...

Hmmm u mnie występuje raczej wysokiej częstotliwości dzwięk nie słyszalny z odległości 4-5 metrów. Proponuje przejść się do sklepu i wysłuchać innych egzemplarzy.
Pozdro
 

pabloo1033

New member
Rozwiejcie moja watpliwosc

Mam pytanko,czy 37lh7000 i 37sl8000 maja wejscie
na sluchawki (mini jack).Bo w specyfikacji na stronie LG pisza ze nie a w tescie na jakitelewizor.pl np.ze sl8000 ma wejscie sluchawkowe.
 

alicetea

New member
Rowniez u mnie wystepuje buczenie. Ale nie ciągle, tylko w momentach gdy nasycenie kolorem czarnym zajmuje wieksza czesc ekranu. Próbowalem to zlikwidowac, ale na dluzsza mete nic nie wymyslilem. Troche bawienia sie w ustawieniach jest, jakas poprawa byla, ale bez rewelacji.
Osobiscie przyzwyczailem sie juz do tego buczenia w niektorych momentach (lepsze to np. niz piszczenie :p), i rozkoszuje sie filmami i grami na tym tiviku. ; )
 

josephik

New member
witam
czy do lg 37lh7000 mozna podłączyc bezpośrednio zwykły kabel od netu i śmigac po youtubie? ( bo na samsungu b650 chyba tak mozna, prawda?)
 

seba09

New member
napisy :/

wracam ponownie z nieszczesliwym tematem pt " niezsynchronizowane napisy"

moze umieszcze tu wszystkie propozycje

Załaduj napisy w Subtitle Workshop, zmień wyjściowe FPS na 25 i zapisz zmiany. Następnie z pomocą notatnika wykasuj pierwszą linijkę z pliku (Subtitle Workshop dodaje oznaczenie FPS i TV nie rozpoznaje napisów).

:) Do wszystkich użytkowników TV LCD Z SERII LH 7000.
Napisy przerabiamy w subedit-player.Ładujemy film potem stop .Zmiana w zakładce narzędzia domyślna wartość FPS 25.000 i ok.Potem zakładka napisy zmień współczynik FPS Aktualna 23.976 Docelowa 25.000 i ok.Ja jeszcze robie w zakładce napisy popraw napisy wszystko domyślnie nic nie zmieniam i ok.
Potem zakładka plik zapisz jako.I już mamy poprawione napisy.
Spr to na kilku plikach filmowych na których litery przyspieszały nawet do 10 s i powyżej i jest ok.
Pozdrawiam

Także polecam program subedit. U mnie napisy mimo, że miały dobry współczynnik FPS i na kompie bez problemy chodziły, to na TV się rozjeżdzały. Po wielu testach i kur*** odkryłem, że pomogło po prostu zapisanie napisów w formacie Sub Station Alpha (*.ssa).

Miałem też problemy z przeskakiwaniem dźwięku puszczanego przez USB (mp3, divx, mkv), ale aktualizacja firmwaru częściowo problem rozwiazała - przeskakuje mi jeszcze obraz oraz dzwiek na filmach w pelnym hd, ale tu juz podejrzewam pendrive'a ze nie nadaza podawac dane - bede musial sprawdzic jakis dysk moze.

w innym temacie znalem jeszcze podpowiec aby przed napisami dopisac na poczatku napisow szybkosc fps


no i teraz podsumowanie probowalem chyba wszystkich tych sposobow nawet czasami staralem sie je laczyc i kurde niestety nie podzialal czy jakis pomysl ?

dodam ze mam soft 3.40
 
Do góry