LG seria LH7000 - wszystko o ........

amelia25

New member
worrm napisał:
Czy mógłby ktos podesłać najnowszy soft do 42lh7000? na żadnej stronie lg nie ma nic. mój soft to 3.06 więc dość stary.
Poprosiłbym na worrm@o2.pl

przecież jak pisał maruco jest na stronie LG
a swoją drogą to też jest wczeseniej info że najnowszy soft został wycofany :/
 

worrm

New member
Już sobie poradziłem.
Nie szukałem najnowszego, ale nowszego niż mam.
A na stronie lg ani na lgacademy nie ma żadnego ! softu do pobrania, więc komentarz powyżej wydaje się zbędny.
 
Ostatnia edycja:

marbab

New member
Witam, zamierzam kupic tv i jednym z kandydatow jest wlasnie 37 calowy lh7000. Glownie ze wzgledu na cene i bajery (zwlaszcze port USB i Bluetooth). Jego konkurentem jest Sony 37w5500. Mam jednak kilka pytan odnosnie ww "bajerow" LG. Co mozna zrobic z bluetooth oprocz przesylania zdjec z kom? tzn. zastanawiam sie czy moglbym uzywac sluchawek bluetooth? Czy moge polaczyc sie przez bluetooth z laptopem i np. odtwarzane na laptopie filmy (zdjecia lub muzyke) ogladac w telewizorze? Mam tez pytanko apropos portu USB, czy mozliwosc odtwarzania plikow DivX oznacza takze otwieranie plikow .avi, .mpg ( i innych popularnych plikow video)?
pozdrawiam
 

worrm

New member
Oczywiście, że odtwarza te jak i wiele innych formatów. Niestety nie potrafię zrobić tak żeby napisy były poprawnie odtwarzane gdy film ma inna ilość niż 25 klatek. Poniżej masz screena z instrukcji obsługi dotyczący odtwarzania filmów. Parę dni temu na sronie lg pojawł się nowy soft chyba 3.40, moim zdaniem poprawiono w nim szybkość przełączania kanałów, jak i szybkość samego menu (szczególnie przy przeglądaniu folderów na pendrive), ale to tyko moja pryewatne odczucie
 

Attachments

  • divx w lh70.jpg
    divx w lh70.jpg
    435,4 KB · Wyś: 133
Ostatnia edycja:

Mariusz_i_Goska

New member
A jak skaluje programy tv? Czy np. 16:9 zostawia czarne pasy u góry i na dole (jak u Samsunga B650), albo 4:3 np. rozciąga na cały ekran... Jak autoskalowanie. Jak kąty widzenia? Jak widać w pokoju z oknami na przeciw? Czy ktoś puścił film DVD z pendriva, jak skaluje? A dźwięk puszka czy faktycznie przyjemny, czy czysty głos faktycznie działa? Napiszcie co was denerwuje, przeszkadza w nowym nabytku. Nie to żeby ponarzekać, lecz by pomóc innym w decyzji kupna.
 

worrm

New member
Syngał sd (kablówka) - skalowanie co najmniej dobrze
Filmy z pendrive'a też bardzo dobrze, wg mnie skalowanie divx, oraz płynność lepsza niż philips 8404) - porównywałem.
Odtwarzanie napisów w filmach z 25 klatkami - bardzo dobrze, rozmiar napisów do filmu może być większy niż w samsumgach, co dla mnie jest sporym plusem.
Szczególnie divxy o rozdzielczości co najmniej jak dvd - rewelacja.
Jeżeli codzi o jakość obrazu to jestem pozytywnie zaskoczony.
Natomiast jeżeli chodzi o dzwięk, to nie ma rewelacji. nawet przyjemnie działa SRS.
Jakość dżwięku raczej kiepska, mało niskich tonów. W sumie to słucham przez kino więc nie stanowi to dla mnei dużego problemu.
 
Ostatnia edycja:

waldi100

New member
Lg 42lh7000

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV już od 2 miesięcy.
Sygnał SD z anteny TV jest tragiczny ale to wynika ze złej lokalizacji.
Sygnał SD z tunera Sat wręcz rewelacja.
Próbki Full HD 1920x1080p z neta na USB powalające bo czyta Divixa H.264
Skalowania obrazów do wyboru do koloru.
Z Blutusa nie korzystałem jak i z konsoli PS3 ale z kompa jest OK.
Polecam.
 

alicetea

New member
Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczem LGLH7000 32 Cale. Telewizor miło mnie zaskoczyl. Dla mnie 9/10.
Ale mam pytanie, odnosnie odtwarzania xvidow i 720p na tiviku przez usb. Czy nie zauważyliście że obraz jest lekko przyspieszony ? Tzn. trudno mi to ubrac w slowa, poniewaz dzwiek nie rozjezdza sie z obrazem (przyspieszony tez nie jest,). Animacja w filmach wyglada ciut inaczej niz na laptopie (w chwili puszczania filmu z laptopa na tv, nie zauważyłem takiego zjawiska). Trafilem na jakas opinie, ze jest to normalna sprawa i trzeba sie przyzywczaic (ale wygląda to bardzo nienaturalnie). Jednak wole sie upewnic. Moze to wina softu ? (jak go sprawdzic?), lub wina hdd z ktorego puszczam filmy ?

xbox360 + lg lh7000 = piekna sprawa :]

edit:
hdd raczej nie, z penow tak samo odtwarza, tzn. z tym problemem, jezeli tak to mozna nazwac :p

edit2:
mam soft v03.13.00
to w miare nowy, czy stary soft ? jaki jest najwnoszy ? 3.40 ? Ktos instalowal ? Warto ?
 
Ostatnia edycja:

malico

New member
Witam wszystkich forumowiczow

Zakupiłem niedawno model 37LH7000. Mam problem z dzwiekiem gdy puszczam cos przez wejscie USB. Mianowicie raz na jakis czas, w losowym momencie cos haczy, delikatnie przerywa (tylko audio). Niezaleznie co puszczam: zwykly film w divx, film w HD, czy nawet samo mp3. Tez tak macie, czy moj model jest zepsuty?

Pozdrawiam
 

maruco

New member
Krzysztof Jerzy napisał:
Nosze sie z zamiarem kupna 42 "LH 7000 lekko wahałem sie pomiedzy philipsem 8404 h a LG ale decyduję sie na LG

co myslicie ?

uważam, że ten LG LH7000 to dobry wybór :)
dosyć charaketrystyczna stylistyka i dobre parametry
 

kilerowaty

New member
Lg 32lh7000

Witam
Zakupiłem TV LCD LG 32LH7000.(Wer.oprogr.V03.12.00.)
Problem tkwi w odtwarzaniu filmów divx.
Obraz jest ok tylko pliki tekstowe wyswietlane są z wyprzedzeniem.Ustawienia synchronizacji z poziomu TV nie pomagają (napisy i film te same według zaleceń).
Prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam
 

kilerowaty

New member
:) Do wszystkich użytkowników TV LCD Z SERII LH 7000.
Napisy przerabiamy w subedit-player.Ładujemy film potem stop .Zmiana w zakładce narzędzia domyślna wartość FPS 25.000 i ok.Potem zakładka napisy zmień współczynik FPS Aktualna 23.976 Docelowa 25.000 i ok.Ja jeszcze robie w zakładce napisy popraw napisy wszystko domyślnie nic nie zmieniam i ok.
Potem zakładka plik zapisz jako.I już mamy poprawione napisy.
Spr to na kilku plikach filmowych na których litery przyspieszały nawet do 10 s i powyżej i jest ok.
Pozdrawiam
 

malico

New member
kilerowaty napisał:
Witam
Zakupiłem TV LCD LG 32LH7000.(Wer.oprogr.V03.12.00.)
Problem tkwi w odtwarzaniu filmów divx.
Obraz jest ok tylko pliki tekstowe wyswietlane są z wyprzedzeniem.Ustawienia synchronizacji z poziomu TV nie pomagają (napisy i film te same według zaleceń).
Prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam
Także polecam program subedit. U mnie napisy mimo, że miały dobry współczynnik FPS i na kompie bez problemy chodziły, to na TV się rozjeżdzały. Po wielu testach i kur*** odkryłem, że pomogło po prostu zapisanie napisów w formacie Sub Station Alpha (*.ssa).

Miałem też problemy z przeskakiwaniem dźwięku puszczanego przez USB (mp3, divx, mkv), ale aktualizacja firmwaru częściowo problem rozwiazała - przeskakuje mi jeszcze obraz oraz dzwiek na filmach w pelnym hd, ale tu juz podejrzewam pendrive'a ze nie nadaza podawac dane - bede musial sprawdzic jakis dysk moze.
 
Do góry