LG seria LH5000

VAD3R

New member
Problem z kablem HDMI

Witam!!

Pisze tutaj bo nie chcę zaśmiecać forum. Mam taki problem z podłączeniem kabli HDMI...
Zakupiłem telewizor ==> LG 42LH5000
I kino domowe ==> LG HT762PZ

Wszystko kupiłem z firmy LG, żeby można było korzystać z jednego pilota.

I jest taki problem, podłączyłem wszystko kablami HDMI. Jeden kabel idzie z kina domowego, a drugi idzie z dekodera cyfrowego polsatu(dekoder Echostar HD). I z dekodera dzwięk i obraz idą pięknie, z kina domowego także obraz i dzwięk idzie, a jak miałem wszystko na początku podłączone kablami SCART RGB (czy jakoś tak :)) i dekoder i kino domowe to dzwięk wydobywał się z kolumn kina jak oglądałem jakiś film z dekodera polsatu i także jak oglądalem film na DVD.

I nie wiem co jest bo jak teraz mam podłączone te kable HDMI to mi kino nie odbiera dzwięku z dekodera, tylko muszę włączyć głośniki w telewizorze...

Bardzo proszę o pomoc, bo ja w tej dziedzinie jestem kompletnie zielony :)

pozdrawiam
 

rajmaks

New member
dyski twarde nie są obsługiwane

"...dyski twarde nie sa obslugiwane..."

Viera. Ależ oczywiście, że dyski twarde są obsługiwane w LG LH500, posiadam model 47".
Sam wsadziłem dwa do obudowy Sumvision, zrobiłem z nich raid i działa jak marzenie.
Odtwarza filmy, muzykę i zdjecia.
Powiem szczerze, iż nie sprawdziłem właśnie po przeczytaniu Twojego postu.
Dopiero po paru miesiącach sobie przypomniałem, że przecież trzeba by sprawdzić samemu. I tu taka miła niespodzianka

Pozdrawiam serdecznie
rajmaks

:-D
 

viera

New member
tv lg lh5000

miewam rajmkas że jestes zadowolony z tego telewizora,a tak na marginesie
czy jeszcze są w sprzedazy tv tej serii 5000 ,znam opinie wielu ludzi
,że to dobre telewizory ,co tam opinie ludzi sam mam mozliwosc podziwiac obraz
na nim chociaz nie na ledach ale Winnetou na nim ogladajac to tak jak wkinie...
po ile chodza te tv obecnie ktos znajomy chce kupic...
 

rajmaks

New member
lg

Oczywiście, że jestem zadowolony.
Napisałem lg lh 500 ale miało być 5000, mój błąd, klawiatura nie załapała.
Mam wiele urządzeń podłączonych do tego telewizora i jak na razie nie miałem żadnych problemów.

Jedyne czego nie mogłem zrobic to zarejestrować tv na stronie lg. Piszą, że nie ma go w sprzedaży w tym kraju (UK). Co dziwne bo właśnie tutaj go kupilem. Nic to jednak.
pozdrawiam.
 

lukasz236

New member
Witam, chciałbym poradzić się Was w sprawie zakupu telewizora lcd. Zastanawiam się nad wyborem LG 32lh5000 pomiędzy LG 32lh7000. Czy ktoś widział te dwa telewizory i może mi powiedzieć w którym telewizorze bezie lepszy obraz?
 

lukasz236

New member
LG 32lh5000 czy 32lh7000

Witam, chciałbym poradzić się Was w sprawie zakupu telewizora lcd. Zastanawiam się nad wyborem LG 32lh5000 pomiędzy LG 32lh7000. Czy ktoś widział te dwa telewizory i może mi powiedzieć w którym telewizorze bezie lepszy obraz?
 

lukasz236

New member
miewam rajmkas że jestes zadowolony z tego telewizora,a tak na marginesie
czy jeszcze są w sprzedazy tv tej serii 5000 ,znam opinie wielu ludzi
,że to dobre telewizory ,co tam opinie ludzi sam mam mozliwosc podziwiac obraz
na nim chociaz nie na ledach ale Winnetou na nim ogladajac to tak jak wkinie...
po ile chodza te tv obecnie ktos znajomy chce kupic...

Sprawdź na stronie ceneo.pl po ile idzie ten telewizor.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Tak dla zainteresowanych. W Warszawie, w MM na ul. Ostrobramskiej jest wystawiony LG Infinia 55LX9500, cena wynosi 15999 zł.
 

leszekpo59

New member
Witam. Pozwolę sobie zabrać głos w temacie poruszonym przez lukasz236. Otóż widziałem jednocześnie obydwa modele podczas pracy, czyli LG 32 LH 5000 oraz LG 32 LH 7000. Znacznej różnicy w obrazie nie zauważyłem. Wiem, że 7000 ma Bluetooth, dzięki któremu możemy korzystać z urządzeń pracujących tą technologią. Jednakżę, nie posiada typowego gniazdka do podłączenia słuchawek, ze względu na posiadanego Bluetootha. Ja osobiście w najbliższych dniach planuję zakup telewizora LG serii 32 LH i analizując od dłuzszego czasu dostępne modele, zdecydowany jestem na LG 32 LH 5000. Mam nowe słuchawki bezprzewodowe, z których często korzystam, dlatego obecnośc gniazda słuchawkowego, jest mi niezbędna. Ale, to jest mój wybór odnośnie modelu telewizora. Pozdrawiam - leszekpo59
 

mrosi

Member
Takie pytanie.
Mam telewizor LG 32LH5000. Jak byk piszą, że ma 100Hz a odbiornik wyświetla, że jest 1080p 50Hz (po naciśnięciu ok na "czystym ekranie". Mam TV podłączony przez HDMI do dekodera HD. Czy te 50Hz to normalne? Próbowałem przestawiania różnych opcji w menu (również "True Motion 100Hz") i nic... Może znajdzie się dobra dusza i podpowie czy mam dzwonić po serwis...
 

VANT

New member
Takie pytanie.
Mam telewizor LG 32LH5000. Jak byk piszą, że ma 100Hz a odbiornik wyświetla, że jest 1080p 50Hz (po naciśnięciu ok na "czystym ekranie". Mam TV podłączony przez HDMI do dekodera HD. Czy te 50Hz to normalne? Próbowałem przestawiania różnych opcji w menu (również "True Motion 100Hz") i nic... Może znajdzie się dobra dusza i podpowie czy mam dzwonić po serwis...
tak ma być. TV pokazuje Ci jaki sygnał masz na wejściu HDMI.
100Hz to tylko wynik działania systemu True Motion a właściwy sygnał z dekodera ma 50Hz i 50Hz jest maksymalną wartością odświeżania które odbiornik akceptuje.
 

deeptat2

New member
Problem z upgrade-em.

Witam serdecznie.
Ponad roku temu kupilem lcd LG LH4900 (taki sam jak LH5000)...ostatnio chcialem zrobic upgrade firmware v3.67 , ale niestety..nie udalo sie.Probowalem to wykonac przez zlacze USB...lcd chyba nie widzi tych plikow?Mozecie mi cos doradzic?USB to verbatim 1GB (FAT32).Dziekuje z gory za pomoc.
 

wojtekmmm1

New member
Witam.
Na pendrive musi być katalog LG_DTV a w nim plik z firmware. Też mam LH4900 i z wersji 3.40 robiłem upgrade do v3.65 - bez najmniejszego problemu.
 
Do góry