LG seria LH5000

student28_2004

New member
Byłem dzisiaj w MM w Poznaniu nie daleko Marcelińskiej oglądałem LG 42LH5000 obraz był ok.Leciały jakieś wyścigi motocyklowe i jedno co mogę powiedzieć ,że ze bardzo słabego sygnału obraz z LG 42LH5000 był najlepszy ze wszystkich LCD włączając samsungi 6000,7000.Na samsungach obraz w połowie panelu miał migotanie mimo 100HZ, a LG miał obraz stabilny mimo bardzo kiepskiego obrazu tam puszczanego.Włączyłem nawet opcję 200HZ w LG na niski i nadal LG miał obraz lepszy ,stabilniejszy.Kolory to inne bajka wydaje mi się ,że samsungi miały lepsze ale trochę poustawiałem w opcjach obrazu i przepaści nie było. Nie miałem dużo czasu więc długo się nie bawiłem tym TV.Myślę ,że jeżeli ktoś ogląda TV ze słabego żródła LG LH 5000 będzie super , bo w HD wszystki teraz LCD wydglądaja super.
 

grzymalita

New member
Zastanawiam się nad kupnem pomiędzy 2 LCD
LG 42LH5000 i Sharp LC-42XL2E

Jak sądzicie, co byście wybrali? Cenowo są prawie identyczne
 

maruco

New member
student28_2004 napisał:
Byłem dzisiaj w MM w Poznaniu nie daleko Marcelińskiej oglądałem LG 42LH5000 obraz był ok.Leciały jakieś wyścigi motocyklowe i jedno co mogę powiedzieć ,że ze bardzo słabego sygnału obraz z LG 42LH5000 był najlepszy ze wszystkich LCD włączając samsungi 6000,7000.Na samsungach obraz w połowie panelu miał migotanie mimo 100HZ, a LG miał obraz stabilny mimo bardzo kiepskiego obrazu tam puszczanego.Włączyłem nawet opcję 200HZ w LG na niski i nadal LG miał obraz lepszy ,stabilniejszy.Kolory to inne bajka wydaje mi się ,że samsungi miały lepsze ale trochę poustawiałem w opcjach obrazu i przepaści nie było. Nie miałem dużo czasu więc długo się nie bawiłem tym TV.Myślę ,że jeżeli ktoś ogląda TV ze słabego żródła LG LH 5000 będzie super , bo w HD wszystki teraz LCD wydglądaja super.


co do jakości obrazu i odświeżania - LG potwierdza wysoką jakośc paneli nową reklamą - w sumie nie wiedziałem, że sponsorują F1, ale jak widac nie tylko ja zauważyłem, że odświeżanie i jakośc obrazu na LH5000 są bez porównania do inncyh :)
 

lllDRClll

New member
Niedawno kupiłem 32LH5000. Telewizorek całkiem niezły. Sporo opcji i możliwości manipulacji obrazem. Domyślne ustawienia były nie do przyjęcia. Czujnik wyłączyłem na wstępie bo za bardzo nasycał kolory i jak na mój gust za mocno ściemniał obraz wieczorem. Długo siedziałem nad ustawieniami żeby obraz był jak najbardziej doskonały i warto było bo jest super. Przy tych ustawieniach telewizor ciągnie średnio 90 W z załączoną opcją OPC ( nie wiem co to, ale dodatkowo poprawiło jakość obrazu ). Z wyłącznym OPC ciągnie o 10 W więcej. Taka ciekawostka.

100 hz w czasie oglądania filmów moim zdaniem przeszkadza ( tak 100hz - 32 cale tak mają, większe mają 200hz ). Ruch jest za płynny przez co wydaje się że oglądamy przedstawienie teatralne a nie film. Może to kwestia przyzwyczajenia. Natomiast przy programach dokumentalnych czy rozrywkowych sprawuje się świetnie i faktycznie przyjemnie się wtedy ogląda.

I teraz uwaga. Jedna z wad jakie zauważyłem. Oglądanie zdjęć z USB jest do kitu przez za duże nasycenie kolorami. Nie da się tego zmienić.

Druga sprawa związana z USB to że, domyślnych ustawień obrazu jakie dał producent nie da się zmienić. A domyślne są ... takie sobie. Przede wszystkim załączone jest 100hz co jak pisałem wcześniej uteatralnia filmy. Można skorzystać z AVMODE ale te ustawiena się nie nadają. "kino" wyłącza 100hz ale za to ściemnia obraz do przesady i nie da się oglądać.

Podsumowując telewizor jako taki jest dobry ale USB (jpg, divx) muszą dopracować.

Jakby ktoś jeszcze chciał coś się dowiedzieć odnośnie serii LH5000 to śmiało pytać. Z chęcią odpowiem.
 

lllDRClll

New member
Co do czerni to niczego sobie. W porównaniu z tanimi telewizorami jak np Funai to różnicę widać i to na pierwszy rzut oka. Miałem oba obok siebie jeden dzień. No i równomierność podświetlenia trzeba pochwalić.
 

wesyr

Member
a czy masz możliwość podpięcia konsoli lub PC do tego TV po hdmi? :)

Jeśli tak to jak wygląda sprawa z jakością obrazu, czy dobrze się ogląda DivX'y i inne, oraz jak się sprawuje jako chwilowy monitor? :)

Oraz do konsoli to samo o jakość obrazu podczas grania ? :)
 

lllDRClll

New member
Niestety nie mogę podpiąć kompa chwilowo przez hdmi bo nie mam przejścia dvi-hdmi. Jestem jednak podpięty teraz do TV kompem (złączem PC (rgb) i swierdzam że jako monitor to jest po prostu rewelacja. Właśnie w tej chwili skończyłem łupanie w FEAR 2 w natywnej rozdzielczości. No coś pięknego. Filmy też rewelacja. Znacznie ale to znacznie lepiej to wygląda jak filmy puszczane z USB wbudowane w TV.

Jednak w tym trybie nie mogę załączyć TruM i podzielić się z wami jak wyglądają gry z tym trybem. Jednak TV i tak jest na tyle szybki że żadnego smużenia nie uświadczysz. Mogę go porównać jedynie z 22" monitorkiem iiyama który mam i stwierdzić że TV wypada lepiej. Tak dobrze że nie chce mi się wracać do monitora.

Nie mam konsoli i znajomi także więc nie powiem jak wygląda obraz z tych urządzeń.

Mogę jeszcze tylko powiedzieć o jeszcze jednej wadzie którą wychwyciłem. Mianowicie głośniki cały czas szumią. Cichutko, ledwo słyszalnie ale jednak szumią. W kablówce z kanałów SD TVP1 i TVP2 szumią głośniej. To znaczy ciche dźwięki jak muzyka w tle czy szept reagują z tym szumem i jakby tu powiedzieć wychodzi skrzeczący szept czy też muzyka ( tylko te ciche dźwięki ale to jednak da się wychwycić ). Po podłączeniu zewnętrznego zestawu nagłaśniającego czy też słuchawek dźwiek jest czysty i pozbawiony jakichkolwiek szumów. Krótko mówiąc z głośnikami dali plamę.Trzeba jednak przyznać że jak już grają to robią to lepiej niż w przeciętnym TV ( szczególnie z włączonym SRS TruSorround XT ).
 
Ostatnia edycja:

Sonar

New member
Też jestem posiadaczem 32LH5000. Filmy oglądam przez USB (mam podłączony zewnętrzny dysk 1TB). I tu jest problem. O ile 720p odtwarza poprawnie, to 1080p już nie chce odtworzyć. Czy ktoś też napotkał takie problemy? Według instrukcji taka rozdziałka jest obsługiwana, więc chciałbym zidentyfikować istotę problemu.
 

amelia25

New member
prawdopodobnie jakis kodek -
niestety nie mam LH5000 więc wam dokładnie nei napisze, ale jak podłączam sobie usb pod blue ray'a LG BD370 i do TV 47LG7000 to nie mam najlmniejszych probelmów :)
 

viera

New member
swierze czasopisma

ukazały sie w kioskach dwa czasopisma poswiecone sprzetowi rtv:
pierwsze znich to Plaskie Ekrany cena 9,90 oraz Płaskie ekrany dobry dzwięk 2009 15 zl.z plyta na ktorej znajduje sie 450 testow roznego rodzaju sprzetu,tak zgrubsza to w jednym z nich jest test tv lg 42lh7000...
nie widze w kioskach wydania nr6 2009 audio video ,wiem ze juz wyszlo czy to potwierdzic mozecie..
 

Hartson

New member
Bez reklam
Wyszło, ja kupiłem. W miesięczniku m.in. jest test blu-ray: Samsung BD-P1600, Panasonic DMP-BD60, LG BD370, test odtwarzacza sieciowego Popcorn Hour A110, testy LCD: LG 42LH5000, JVC LT-42WX70.

Płaskie Ekrany za 9,90 zł, to nic innego jak Video Mix w nowej szacie graficznej.
 

Guardian

New member
Witam wszystkich,
Ja tez obawialem sie, ze sa jakies ograniczenia co do rozdzielczosci odtwarzanych divx'ow z USB. (Mam tuningowanego LH4000 ;))
Na stronie DivXa jest kilka filmikow w FullHD
Osobiscie polecam:
Big_Buck_Bunny_1080p.divx
 

maruco

New member
Hartson napisał:
Wyszło, ja kupiłem. W miesięczniku m.in. jest test blu-ray: Samsung BD-P1600, Panasonic DMP-BD60, LG BD370, test odtwarzacza sieciowego Popcorn Hour A110, testy LCD: LG 42LH5000, JVC LT-42WX70.

Płaskie Ekrany za 9,90 zł, to nic innego jak Video Mix w nowej szacie graficznej.

mi sie marzy zestawik LH5000 + BD370 :)
br juz mam teraz tylko TV kupic :)
 
Do góry