LG seria LH5000

Kronunng

New member
Kilka pytań początkującego użytkownika

Witam!
Od dwóch tygodni jestem posiadaczem 32LH5000 mam zwykła kablówkę osiedlową .
Jak ostawić obraz bym nie miał wrażenie ,ze oglądam ciągle "Modę na Sukces" Ciemny obraz
OszczędzanievEnergii ma wył podśw.100 jasność 70 .Próbowałem mnóstwo razy , może jakieś przykładowe ustawienia.?
Czy z poziomu menu serwisowego można poprawić obraz?
Jak wejść ?
Sa jakieś zagrożenia w związku z tym (gwarancja itd) ?
Gdzie znajde próbki full HD(divx lum mkv) by puścić sobie z USB ?
Pozdrawiam!
Jarek
 

xmobix

New member
no to w przyszłym tygodniu zamawiam 37lh5000 myślałem jeszcze o lh7000 ale bluetooth mi nie potrzebny, a tamten ma neta i 200hz (kiedyś je wykorzystam)
 

VANT

New member
Witam!
Od dwóch tygodni jestem posiadaczem 32LH5000 mam zwykła kablówkę osiedlową .
Jak ostawić obraz bym nie miał wrażenie ,ze oglądam ciągle "Modę na Sukces" Ciemny obraz
OszczędzanievEnergii ma wył podśw.100 jasność 70 .Próbowałem mnóstwo razy , może jakieś przykładowe ustawienia.?
Czy z poziomu menu serwisowego można poprawić obraz?
Jak wejść ?
Sa jakieś zagrożenia w związku z tym (gwarancja itd) ?
Gdzie znajde próbki full HD(divx lum mkv) by puścić sobie z USB ?
Pozdrawiam!
Jarek
wylącz true motion i moda na sukces już nie powróci... :)
 

Draqon

New member
Witam wszystkich. Chciałem się was spytać czy ktoś z was podłączał ten TV do Xboxa 360 jeśli tak to jak z obrazem widać jakieś smużenie itp. i czy jeśli się włączy te 200hz to jest odczuwalna zmiana obrazu czy nie bardzo? thx
 

mrosi

Member
Mam od dwóch miesięcy 32LH5000. Wszystko jest zajefajnie. Mam dekoder Polsatu (HD Samsung DSB- H370G). Odbiór kanałów TV - super. Jest tylko jeden problem. Kiedy pozostawiam włączony dekoder i podepnę pamięć USB z filmem zaczynają się małe schody. Nie tyle przy samym podpięciu, co przy wychodzeniu (poprzez przycisk "Exit") z podfolderów pamięci. Wyjściu do "czystego" ekranu towarzyszy strzał, dokładniej, trzask podobny do przeskoku wysokiego napięcia w TV kineskopowych. Jest to tylko sam dźwięk, ale boję się, że mogę uszkodzić TV. Dodam, iż dzieje się tak bez względu na to do jakiego wejścia HDMI podłączony jest dekoder. Gdy ten jest wyłączony, problem nie występuje.
Możecie coś poradzić?
Wdzięczny będę za jakiekolwiek porady.
Pozdrawiam
 

dkalicki

New member
Wgrałem soft 3.65 pierwsze wrażenie to że lepiej skaluje sygnał SD.
Jest tylko jeden dil nie można wrócić do softu niższego.
DTS i WMA dalej nie obsluguje.
 

dkalicki

New member
jednak można
pena w USB menu>opcje> 7xFAV na pilocie

pomogl kolega kolec64 dzie

:?
________
47LH5000 n PC
 

mrosi

Member
@@ dkalicki

Cały sprzęt RTV mam podłączony do listwy antyprzepięciowej. Zauważyłem, że problem ze "strzelaniem" nasila się kiedy jest wilgotno w pomieszczeniu. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ...

Mam jeszcze jedną sprawę przy okazji. Nie wiem dlaczego nie działa mi usługa telegazety. Czyżby przez dekodery HD sygnał nie był udostępniany? TV wyświetla mi informację "Usługa tymczasowo niedostępna"...
 

dkalicki

New member
Cały sprzęt RTV mam podłączony do listwy antyprzepięciowej. Zauważyłem, że problem ze "strzelaniem" nasila się kiedy jest wilgotno w pomieszczeniu. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ...

Mam jeszcze jedną sprawę przy okazji. Nie wiem dlaczego nie działa mi usługa telegazety. Czyżby przez dekodery HD sygnał nie był udostępniany? TV wyświetla mi informację "Usługa tymczasowo niedostępna"...[/QUOTE]


Czy sprawdzałeś na inych pendrajwach lud dysku USB. Wilgoć ma też znaczenie może to znaczyć że może być jakieś zwarcie (widomo USB chodzi na jakimś napięciu i HDMI też)

Co do telegazety to mam ten sam problem na N, raz jest dostępny text raz nie, lezy to chyba po stronie sygnału z satelity operatora.

___________
47LH5000 n PC
 

huragan1971

New member
Witam Wszystkich. mam taki problem(a może to nie problem,ale lekko mi to przeszkadza..) .Od kilku dni jestem posiadaczem TV LCD LH5000, kupiłem go w U.K za niezłą cenę..."bawię się" z ustawieniami obrazu i na prawdę nie mogę znaleźć OPTYMALNYCH ustawień...niby już jest dobrze,ale wciąż czegoś brakuje,albo czegoś za dużo,czy może ktoś mi po kolei napisać jak powinny wyglądać optymalne ustawienia? Mam podłączony dekoder tv "N",niby to wygląda dobrze,ale czegoś mi jeszcze brakuje,bo jestem "wymagającym" widzem. Nie wiem czy w ogóle można ustawić optymalnie,bo jak zauważyłem inaczej odbiera mi na kanałach HD i inaczej na innych dlatego też często przestawiam ustawieniach,ale przecież to nie może tak być. Proszę o porady...
 

viera

New member
na kanalach hd rzeczywiscie ustawienia sa nieco inne ale dotyczy to raczej ustawien ,podswietlenia ,ostrosci,jasnosci,kontrastu co do kolorow to nie radzę roznicowac ustawien inne na hd i inne na dtv bo raczej nie ustawisz lepiej jak masz fabrycznie ....jezeli chcesz idealnie ustawic i chcesz sam sie w to bawic to zakup urzadzenie spider tv 3 z plyta dvd dasz radę..ustawienie przez wyspecjalizowana osobę kosztuje sporo kasy..
 

forumm

New member
Jaki input lag ma 32" ,ktos moze sie orientuje?
mozna podpiac do kompa przez hdmi i uruchomic inny tryb niz PC/GRA , zeby bylo 100Hz,jesli tak to jak wtedy wyglada input lag?
 

huragan1971

New member
Dzięki za informacje...ja jednak nadal "kombinuje" może mi się uda najbardziej optymalnie ustawić obraz,ale powiem,że na prawdę przy tulu rodzajach kombinacji jest bardzo trudno! Jeśli komuś udało się ustawić tak jak powinno być to dajcie znać.
 

boniek1977

New member
Witam
ja dopiero zaczynam zabawe z tym tv bo nabylem go wczoraj i teraz takie mam pytanie
otóż mam podlaczony cyfrowy polsat przez euro i arive 200 z karta cyfry przez HDMI, polsat smiga bez zarzutu a drugi dekoder dziala tylko pod jednym wejsciem HDMI tym z boku obok usb czy tak ma byc czy to jest problem w ustawieniach tv czy moze te pozostale wejscia HDMI sa uszkodzone macie jakies propozycje?
 

abbath

New member
Kupiłem niedawno 42lh5000 i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, oczywiście wszystko zależy jakiej jakości jest film bo jeżeli jest to HD to obraz jest ostry jak żyleta :)
Oglądam także wyścigi moto gp ale bezpośrednio z internetu na BBC i jakość jest również super obraz jest płynny i czysty od jakich kolwiek smug.

Mam tylko jeden problem tv jest podłączony do kompa przez DVI dalej kablem HDMI do telewizora i tutaj jest coś nie tak, bo nie mogę korzystać z funkcji "proporcje obrazu" tzn są dostępne tylko dwie opcje: 16:9 lub 4:3 nie mogę także ustawiać ostrości , koloru i odcieni reszta opcji jest dostępna.
Czy wy też tak macie i tak ma być ?
Czy to wina podłączenia przez DVI?
Wcześniej tv był podłączony przez RGB i wszystkie funkcje były dostępne, myślę ze nie jest to wina HDMI bo jeżeli do tv byłby podłączony np. bluray(przez hdmi) i dalej te opcje są niedostępne to jakieś nieporozumienie.
 
Do góry