LG seria LH5000

Zibi W

Member
Na moim 47 cali jest tak samo ale odpuściłem sobie. Bardziej wkurza mnie "pikseloza" za poruszającą się postacią przy włączonym 200 hz.
 

dkalicki

New member
Pikseloza niestety będzie, ja mam trumotion ustawiony na niskim poziomie (47lh5000). Przy obrazie z kompa po HDMI trumotion off, obraz ustawienie piksel w piksel i jest oki.
Kabel musi być conajmniej w wersji 1,3.
 

jabba

New member
Kabel w wersji 1.3 jest potrzebny tylko gdy puszczasz dźwięk z BR do amplitunera i leci nim DDTHD czy DTS HD MA, bo ecrtyfikacja 1.3 świadczy o bardzo wysokiej przepływności kabla. Do połączenia tv z jakimś tunerem choćby n-ki (1080i|50 Hz max) wystarczy dowolny kabel HDMI-HDMI. Reszta to marketingowa papka. Mam kabel HDMI-DVI w wersji 1.2 (HAMA) i obraz na kompie jest świetny, poza tymi niedostatkami podświetlenia matrycy, które są widoczne na każdym ze źródeł, także na tych podłączonych kablem HDMI-HDMI 1.3 Bandridge Premium. 1.3 będzie potrzebne do połączenia z TV 3D, jeśli wymagania sięgną 200 Hz przy 1080p.

Jak tam podświetlenie matrycy w waszych lh5000 ? Jakieś problemy ? Idę dziś rozmawiać na temat reklamacji sprzętu przez te niedoświetlone krawędzie...
 

macie

New member
szumy

Witam wszystkich. Kupiłem LG 42 LH 5000 i nie jestem zadowolony ponieważ nażekam na szumy w głośnikach i na niewyrażny obraz za postaciami. Mam zwykłą kablówke i nie wiem co zrobiś żeby przynajmniej zlikwidować te szumy w głośnikach jest to dlamnie denerwójące. Facet z serwisu powiedział że te typy tak mają haha żadne wytłumaczenie. Pomóżcie.
 

VANT

New member
Witam wszystkich. Kupiłem LG 42 LH 5000 i nie jestem zadowolony ponieważ nażekam na szumy w głośnikach i na niewyrażny obraz za postaciami. Mam zwykłą kablówke i nie wiem co zrobiś żeby przynajmniej zlikwidować te szumy w głośnikach jest to dlamnie denerwójące. Facet z serwisu powiedział że te typy tak mają haha żadne wytłumaczenie. Pomóżcie.
wyłącz true motion to powinno pomóc na niewyraźne tło...możesz jeszcze pobawić się opcją real cinema w zaawansowanych ustawieniach obrazu


na szumy niestety niestety nic nie poradzisz....
 

dkalicki

New member
Na szumy moze pomóc:
wyłącz funkcję czysty głos i włącz SRS trusourround XT, ustaw dla swego ucha tony wysokie i niskie.
 

VANT

New member
Na szumy moze pomóc:
wyłącz funkcję czysty głos i włącz SRS trusourround XT, ustaw dla swego ucha tony wysokie i niskie.
to może tylko zinimalizować zjawisko....niestety problem najprawdopodobniej leży w zastosowanym wzmacniaczu audio.....
np w LH3000 jest inny i szumów nie ma.
 

jabba

New member
Ktoś miał w tej serii martwe piksele ? Właśnie dziś wyłowiłem jeden, niestety infolinia już nieczynna do poniedziałku. Ktoś może zna warunki gwarancji w tym zakresie ? Wiem, że LG wymienia monitory do 30 dni od daty zakupu nawet za pół martwego piksela, nie wiem jak z TV...
Na czarnym tle nie widać, na niebieskim i czerwonym też, widać na białym, zielonym, jasnych barwach.
Jadę undeadpixel'em ale na razie nic nie dało :(
 

SLAWEKJAS

New member
a co z 3dvision na kompach?

Kabel w wersji 1.3 jest potrzebny tylko gdy puszczasz dźwięk z BR do amplitunera i leci nim DDTHD czy DTS HD MA, bo ecrtyfikacja 1.3 świadczy o bardzo wysokiej przepływności kabla. Do połączenia tv z jakimś tunerem choćby n-ki (1080i|50 Hz max) wystarczy dowolny kabel HDMI-HDMI. Reszta to marketingowa papka. Mam kabel HDMI-DVI w wersji 1.2 (HAMA) i obraz na kompie jest świetny, poza tymi niedostatkami podświetlenia matrycy, które są widoczne na każdym ze źródeł, także na tych podłączonych kablem HDMI-HDMI 1.3 Bandridge Premium. 1.3 będzie potrzebne do połączenia z TV 3D, jeśli wymagania sięgną 200 Hz przy 1080p.

Jak tam podświetlenie matrycy w waszych lh5000 ? Jakieś problemy ? Idę dziś rozmawiać na temat reklamacji sprzętu przez te niedoświetlone krawędzie...


jak wiadomo nvidia 3d vision to obraz 3d w grach, tylko potrzebny jest monitor min. 120hz. jak ten model się spisze podczas próby odebrania sygnału z kompa przez hdmi o wartości 1080p 120hz?
 

jabba

New member
Pewnie się nie spisze, bo potrafi wg specyfikacji wyświetlić 60 Hz w tej rozdzielczości.
100/200/400/600 Hz-owe wyświetlanie to tak naprawdę dodawanie klatek pośrednich wyliczanych sztucznie przez elektronikę wewnątrz tv na podstawie klatek poprzednich i następnych, w zasadzie są tą klatki "wirtualne", dodane dla upłynnienia ruchu. Nie ma to nic wspólnego z odświeżaniem 120 czy 200 Hz, jakie to telewizory pojawią się w drugiej połowie tego roku. Monitory zdolne do takiego obciążenia już są (ze 2, jakiś Samsung i chyba Acer) i tam rzeczywiście jest po 60 hz na oko wyświetlane naprzemiennie co daje w sumie 120 Hz, stąd też wymaganie DVI dual link dla 1920x1080p, ze względu na przepustowość kabla. Jeśli chcesz tv do 3d to jeszcze musisz zaczekać no i sporo kaski dozbierać, bo tanie to one nie będą. Na dziś tv do 3d jest kilka modeli, Mitsubishi, plazma Panasonica, jeden LCD od JVC za 9000$ a reszta to tylko zapowiedzi.
Rewolucja dopiero nadchodzi. Pionierzy pokryją jej koszty, mądrzy i cierpliwi kupią to za kilka lat, jak już się błędy młodości tej technologii wyeliminuje.
Koniec offtopa.
 

dsky

New member
Witam, mam pytanie bo nigdzie nie ma odpowiedzi...jak to jest z tymi formatami ? Mam pliki avi które odtwarza i avi ktore nie odtwarza....jak również mam przykladowy film HD mkv - nie dziala, wrzucilem inny - działa...co za bzdura ? Np: mam filmiki z aparatu cyfrowego - oczywiscie nie dzialają...domyslilem sie ze trzeba jakis kodek wiec potraktorwałem go divxem i dzialalo..(bez dzwieku ale to chyba kwestia ustawien kodeka). Takze jak to jest z tym ? kazdy neidzialający film będe musial przekonwertowac divxem ? :/
Ogólnie mailem wersje 3.24 teraz upgarde zrobilem na 3,55 ale to nic nie dalo.
 

a4g6c

New member
witam, czy lh5000 odpali film bluray o takiej specyfikacji
The.Talking.of.Pelham.1.2.3.2009.1080p.Blu-ray.AVC.DTS-HDMA.5.1 ?

szczegolowe dane :

IDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 27374 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1


--------------------------------------------------------------------------------------------

AUDIO:

DTS-HD Master Audio English 3608 kbps 5.1 / 48 kHz / 3608 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

Dolby Digital Audio Polish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps


____________________
W instrukcji znalazłem takowe info, oczywiście dotyczące odtwarzania przez USB:

Obsługiwane pliki filmów(*.dat/*.mpg/*.mpeg/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mkv/*.avi/*.divx)
Format wideo: DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-
beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264/AVC

No i moje pytanie brzmi, czy odpali taki oto film w bluray po usb? Niby jest format H.264/AVC ale ja sie nie bardzo w tym odnajduje, bo zwykłe encody matroski maja x264 - jaka jest roznica miedzy x264 a H.264/AVC ?


Pozdrawiam
 

count

New member
Z tym telewizorem tak do końca nie wiadomo. Teoretycznie obraz powinien ci pójść. Możesz mieć natomiast problem z dźwiękiem, bo DTS HD chyba nie jest obsługiwany.
 

a4g6c

New member
Z tym telewizorem tak do końca nie wiadomo. Teoretycznie obraz powinien ci pójść. Możesz mieć natomiast problem z dźwiękiem, bo DTS HD chyba nie jest obsługiwany.

ale tylko teoretycznie... płytka bluray ma podobną strukture do dvd więc jakies tam foldery pliki itp... nie wiem czy w takim wypadku telewizor odczyta to jako płytke bluray po usb... powinno być menu wyboru audio itp...

o dts sie nie martwie bo najwyzej przekonwertuje na ac3, ale z tego co widze to tam jest takze Dolby Digital Audio :)
 

count

New member
ok, nie zrozumiałem do końca, myślałem, że mówisz o blu-ray ripie, szczególnie, że dość specyficznie podałeś nazwę. Ale nieważne.

Odpowiadam na pytanie: Blue-Raya nie otworzysz, tylko Blue-Ray rip do postaci mkv lub avi.
 

a4g6c

New member
ok, nie zrozumiałem do końca, myślałem, że mówisz o blu-ray ripie, szczególnie, że dość specyficznie podałeś nazwę. Ale nieważne.

Odpowiadam na pytanie: Blue-Raya nie otworzysz, tylko Blue-Ray rip do postaci mkv lub avi.

no tak, to wiem... czyli pozostaje zaopatrzyć się w odtwarzacz bluray :) skoro bluray ma czasem +/- 10krotnie większy przepływ bitów (bitrate) to nie ma co żałować... przede wszystkim jakość :D
 

count

New member
No niestety, kodek mkv nie jest idealny. Stopień kompresji ma rewelacyjny, ale tworzy "ziarno", które nieco denerwuje. Na pewno jest różnica w obrazie między czystym blue-rayem i blue-ray ripem.
 

mgola

New member
Nierówno podświetlona matryca

Kabel w wersji 1.3 jest potrzebny tylko gdy puszczasz dźwięk z BR do amplitunera i leci nim DDTHD czy DTS HD MA, bo ecrtyfikacja 1.3 świadczy o bardzo wysokiej przepływności kabla. Do połączenia tv z jakimś tunerem choćby n-ki (1080i|50 Hz max) wystarczy dowolny kabel HDMI-HDMI. Reszta to marketingowa papka. Mam kabel HDMI-DVI w wersji 1.2 (HAMA) i obraz na kompie jest świetny, poza tymi niedostatkami podświetlenia matrycy, które są widoczne na każdym ze źródeł, także na tych podłączonych kablem HDMI-HDMI 1.3 Bandridge Premium. 1.3 będzie potrzebne do połączenia z TV 3D, jeśli wymagania sięgną 200 Hz przy 1080p.

Jak tam podświetlenie matrycy w waszych lh5000 ? Jakieś problemy ? Idę dziś rozmawiać na temat reklamacji sprzętu przez te niedoświetlone krawędzie...


Witam mam ten sam problem z podświetleniem matrycy czy ktoś moze już to reklamował? Ciemne brzegi i pare plam ułożonych w liniach pionowych.
 

Rurqa

New member
Witam, posiadam LG 37LH5000, mam takie pytanko: czy real cinema(realne kino) i trumotion wykluczają się nawzajem gdy są włączone oby dwa na raz? Czy jeśli jedno jest włączone to drugie musi być wyłączone? Bo już sam nie wiem jak to poustawiać...
 

LUPO78

Banned
Witam, posiadam LG 37LH5000, mam takie pytanko: czy real cinema(realne kino) i trumotion wykluczają się nawzajem gdy są włączone oby dwa na raz? Czy jeśli jedno jest włączone to drugie musi być wyłączone? Bo już sam nie wiem jak to poustawiać...
spróbuj takie ustawienia wejdź w Q.MENU - i ustaw podświetlenie na 1 , ryb obrazu na inteligentny czujnik - dalej przejdź do MENU obraz , wejdź w sterowanie zaawansowane i ustaw czysty kontrast,kolor,redukcja szumu,gamma,real cinema na wysoki ,a TruMotion wysoki lub niski w zalerzności jak ci będzie pasowało ja mam wysoki i ustawienia są od TV 37LG7000 100Hz powinno ci pasować
 
Do góry