LG seria LH5000

rhemek

New member
Witam. Chciałbym opisać jak firma LG oszukuje ludzi. Sprzedają wysokiej klasy TV, które nadają się wyłącznie do dekoracji a nie od oglądania. W ciągu pół roku padł mi już ich drugi telewizor. Pierwszy po kilku tygodniach bezskutecznej naprawy wymieniono mi w końcu na nowy model LG LH 37 5000. Ku mojemu zaskoczeniu ten super telewizor po miesiącu uległ awarii. Teraz mam czekać na dwutygodniowa naprawę gwarancyjna. W tym czasie firma zostawia mnie bez telewizora zastępczego, bo takie maja prawo. Generalnie maja mnie gdzieś. Okazuje się ze te super telewizory firmy LG nadają się tylko do dekoracji a nie do użytkowania.
Dlatego chciałbym przestrzec klientów przed kupnem TV tej firmy.
 

rhemek

New member
Witam. Chciałbym opisać jak firma LG oszukuje ludzi. Sprzedają wysokiej klasy TV, które nadają się wyłącznie do dekoracji a nie od oglądania. W ciągu pół roku padł mi już ich drugi telewizor. Pierwszy po kilku tygodniach bezskutecznej naprawy wymieniono mi w końcu na nowy model LG LH 37 5000. Ku mojemu zaskoczeniu ten super telewizor po miesiącu uległ awarii. Teraz mam czekać na dwutygodniowa naprawę gwarancyjna. W tym czasie firma zostawia mnie bez telewizora zastępczego, bo takie maja prawo. Generalnie maja mnie gdzieś. Okazuje się ze te super telewizory firmy LG nadają się tylko do dekoracji a nie do użytkowania.
Dlatego chciałbym przestrzec klientów przed kupnem TV tej firmy.
 

coffi

New member
Jak kalibrować LG 37LH5000

Napiszcie proszę jak kalibrować LG 37LH5000.
Czy wystarczy ustawić parametry obrazu czy jeszcze coś innego ?

I jakie parametry obrazu są najlepsze ?
 

maciohappy

New member
Witam,

zastanawialem sie nad zakupem Sony 46w5500, ale zobaczylem ze 47LH5000 moge nabyc 300 funtow taniej 670 vs 1000 i zwracam sie z pytaniem : czy warto dolozyc do soniacza ?

Kiedys zwrocilem uwage na lh5000 i telewizorek nawet mi sie spodobal, czytalem jedynie ze zdarzaja sie problemy z buczeniem i co martwi mnie .. z tym ze telewizor potrafi przyciac, tzn nie nadaza z wyswietlaniem klatek (cos jak granie w nfs na pentium 66mhz)
jak ktos moze opisac jak sie telewizor spisuje przy polaczeniu z kompem/konsola, jak wypada w grach i jakich opcji mu brakuje przy codziennnej zabawie, bede bardzo wdzieczny

ps, jak ma sie sprawa z katami i czernia ?

dzieki, pozdrawiam
 

leoo

New member
Co do podłączenia LH5000 do konsoli... ja tam nie widziałem, żadnych przyciachów, może dlatego, że na konsoli było 720p w 60Hz.
Ogólnie jakość obrazu jest bardzo dobra, kąty super a czerń hmmm, może tak - jest ok ale przy patrzeniu pod kątami trochę się "rozjaśnia".
W tej chwili wolałbym chyba jednak tv z serii SL8000 z borderless i trochę lepszym kontrastem :)

test jest na jakitelewizor.pl
 

maciohappy

New member
Witam

nabylem 47lh5000 i jestem zachwycony, telewizorek jest rewelacyjny !

mam tylko 1 pytanie : korzystam z freeview w anglii, cyfrowe naziemne, usluga ta oferuje epg, guide czy jakkolwiek zwana informacje o programie (kiedy sie konczy, zaczyna i krotki opis) jest to wszystko w formie tabelki ktora trzeba wcisnac, jednak w starym tv mialem to, ze przy przelaczaniu programu te podstawowe informacje wyswietlaly sie automatycznie, tutaj musze po kazdej zmianie wcisnac przycisk, pytanei wiec : czy da rade zrobic tak zeby chociaz tytul programu byl wyswietlany po kazdej zmianie programu ?

dzieki i pozdrawiam
 

a4g6c

New member
Witam, chciałem spytać czy ten telewizor obsługuje dyski twarde?
Kilkanaście postów wcześniej jeden z kolegów pisał, że podlączał jakiegoś Verbatima, ale moje pytanie czy 2,5' z zasilaniem tylko przez port usb czy może dysk 3,5' z osobnym zasilaczem? Nigdzie nie moge znaleść, czy ten telewizor potrzebuje zewnetrzne zrodlo zasilania zeby odczytac dysk twardy czy tez nie...Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam ;-)
 

jabba

New member
Przymierzam się do tej serii, gdyż stoi cenowo podobnie do lh4000 a jest to jednak model wyżej, niby lepsza matryca, mkv przez usb, 200 Hz ... pytanie czy działa Wam dźwięk z mkv puszczony z tv światłowodem do amplitunera ? Czy też może odtwarzanie mkv (dźwięk ac3 oczywiście, bo dts podobno nie działa) jest ograniczone tylko do wbudowanych głośników telewizora ?
Rozumiem, że np. n-tuner wpinam przez hdmi do tv a dźwięk światłowodem z tv do ampa, albo po prostu światłowodem z n-tunera do ampa - pytam bo mało optical IN w ampie a jeszcze X360 w zestawie i jakiegoś BR wypadałoby dokupić ... czyli ogólnie biorąc - czy ten tv ma ac3 passthrough przez SPDiF dla dowolnych źródeł ?
 

JanusPL

New member
jabba napisał:
pytanie czy działa Wam dźwięk z mkv puszczony z tv światłowodem do amplitunera ? Czy też może odtwarzanie mkv (dźwięk ac3 oczywiście, bo dts podobno nie działa) jest ograniczone tylko do wbudowanych głośników telewizora ?
Jak najbardziej działa - zarówno divx hd jak i mkv.
Nie obsługuje dts ale programem PopCorn MKV AudioConverter przerobisz dts na ac3 zachowując lub usuwając oryginalną ścieżkę dźwiękową.
 

marianek27

New member
Witam
Jestem nowy na forum i chciałbym sie zapytać o LG37lh5000 czy warto go kupić w cenie 2600zl czy szukać czegos innego?
Nie mam specjalnych wymagań poprostu żeby to grało ,a w reklamie ma 200hz i te 2ms.
Oglądam głównie filmy DVD, w przyszłości PS3.
Czytając masze posty widze że dużo ludzi zwraca uwage na DIVX i inne podobne formaty.
Wydaje mi sie że płacąc pare tyś. za LCD i chcąc być z niego zadowolonym trzeba dać mu dobry sygnał np.DVD lub BLU-RAY.
DIVX nawet na zwykłym telewizorze to katastrofa nie wspominając o dzwięku,który powinien być zdekodowany w amplitunerze na odpowiednich dekoderach i dopiero wtedy możemy sie cieszyć prawdziwym DOLBY DIGITAL.
Wszystkie inne Divxy z pseudo DD to tylko namiastka.
Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam ale niestety to są fakty.
 

xneue

New member
Obsługa Full HD ?

Witam !
Mam już jakiś czas ten telewizor ( 47LH5000) ... Podłączyłem do niego BD DUNE i TV SAT IP BOX 9000 z zainstalowaną E2 . Obydwa urządzenia posiadają oczywiście złącza HDMI i możliwość wyjścia sygnału 1080p 24Hz . Niestety na ekranie jest widoczne poklatkowanie jakby dostawał czkawki, szczególnie da się to zaobserwować przy przejeździe kamery lewo-prawo, prawo-lewo. Zmieniając ustawienie sygnału na 1080i 50Hz wszystkie objawy czkawki mijają, obraz jest ok. Zmiana w ustawieniach Expert telewizora nic nie pomagała. Czy to normalne, że przyjmuje sygnał full HD ale nie wyświetla go tak jak należy ? Czy tak ma być, czy jednak jest może coś nie tak z TV ?
Pozdrawiam.
 

VANT

New member
Witam !
Mam już jakiś czas ten telewizor ( 47LH5000) ... Podłączyłem do niego BD DUNE i TV SAT IP BOX 9000 z zainstalowaną E2 . Obydwa urządzenia posiadają oczywiście złącza HDMI i możliwość wyjścia sygnału 1080p 24Hz . Niestety na ekranie jest widoczne poklatkowanie jakby dostawał czkawki, szczególnie da się to zaobserwować przy przejeździe kamery lewo-prawo, prawo-lewo. Zmieniając ustawienie sygnału na 1080i 50Hz wszystkie objawy czkawki mijają, obraz jest ok. Zmiana w ustawieniach Expert telewizora nic nie pomagała. Czy to normalne, że przyjmuje sygnał full HD ale nie wyświetla go tak jak należy ? Czy tak ma być, czy jednak jest może coś nie tak z TV ?
Pozdrawiam.
kolego, jeśli źródło nie ma 24Hz to będzie czkawka, a z tego co piszesz źródłem w Twoim przypadku jest tuner sat a tam jak wiesz nie ma odświerzania 24Hz, więc czkawka musi być.
Ustaw sobie w E2 1080p 25Hz i nie będzie czkawki.[/
 
Ostatnia edycja:

xneue

New member
Dzięki za odpowiedź. W tunerze TV SAT ustawienie 1080p 24Hz to maks co mogę z niego wycisnąć. W odtwarzaczu BD DUNE maksymalnie mogę osiągnąć 1080p 60Hz ale TV nie pokazuje mi takiej częstotliwości, maks 24Hz. Tak się zastanawiam czy może to wina okablowania HDMI ? Kable dobre ale kupowane jakiś czas temu, może nie obsługują Full HD... ?
 

VANT

New member
Dzięki za odpowiedź. W tunerze TV SAT ustawienie 1080p 24Hz to maks co mogę z niego wycisnąć. W odtwarzaczu BD DUNE maksymalnie mogę osiągnąć 1080p 60Hz ale TV nie pokazuje mi takiej częstotliwości, maks 24Hz. Tak się zastanawiam czy może to wina okablowania HDMI ? Kable dobre ale kupowane jakiś czas temu, może nie obsługują Full HD... ?
Na software Enigma2 do ipbox9000 powinna być mo zliwość uzyskania trybu 1080p 25Hz. Jeśli nie to zostaw 1080i 50Hz.
Problem szarpania obrazu na 1080p/24Hz jest powodowany tak jak pisałem niezgodnością źródła z trybem w TV i nie jest to wina okablowania HDMI.
 

viera

New member
sygnalowi 1080p zawwsze podana jest czestotliwosc odswierzania 60 hz i jest to czestotliwosc ktora podana byc winna przez kabel hdmi wersja 1.3 /1.3a wczesniesze wersje sa niezgodne ze standardem 1080..
24 to jest odnosnik do tzw klatek obrazu a nie odswiezania obrazu..sygnał z anteny sat ,a raczej z tunera satelitarnego powinien takze obslugiwac 1080 /60hz..
i to jest najmniejsza prawidlowa konfiguracja ..jaka moze czytac tv lg lh5000..
 

VANT

New member
sygnalowi 1080p zawwsze podana jest czestotliwosc odswierzania 60 hz i jest to czestotliwosc ktora podana byc winna przez kabel hdmi wersja 1.3 /1.3a wczesniesze wersje sa niezgodne ze standardem 1080..
24 to jest odnosnik do tzw klatek obrazu a nie odswiezania obrazu..sygnał z anteny sat ,a raczej z tunera satelitarnego powinien takze obslugiwac 1080 /60hz..
i to jest najmniejsza prawidlowa konfiguracja ..jaka moze czytac tv lg lh5000..
Mijasz się z prawdą i to dość znacznie... Nie ma czegoś takiego jak 1080p24 60Hz... tryby 100/120 czy 200Hz są tylko zwielokrotnieniem podstawowych trybów 50 i 60Hz
Dla TV LCD odświerzanie to właśnie klatki na sekundę....dokładniej odświerzanie w LCD to parametr określający ile razy mogą zmienić się wartośći wszystkich komórek matrycy w ciągu sekundy....w przypadku sygnału 1080p24Hz tych zmian jest właśnie 24 na sekundę, co oznaza że aby wyświetlić poprawnie taki sygnał TV musi umieć wyświetlić 24pełne ramki na sekundę.

Standardem w europie jest PAL czyli 50Hz (a dokładniej 50 półobrazów/s, czyli 1920x540) i co byś nie robił mamy niezgodność ilości klatek nadawanych i wyświetlanych....źródło podaje "25" klatk/s a TV w trybie 24Hz wyświetla je wolniej bo 24klatki/s co w efekcie daje nam efekt przycięć.

1080p24 jest obecnie standardem w cyfrowej kinematografii i aby taki film poprawnie wyświetlić TV musi obsługiwać taki właśnie tryb i każde pseudo polepszacze typu 100/200Hz tylko psują efekt, a w zasadzie nie psują bo żaden znany mi TV nie oferuje zwielokrotnienia trybu 24Hz do trybu 1080p48 czy 96. W LCD nie ma migotania więc nie ma potrzeby szybszego odświerzania jak było w przypadku TV kineskopowych po któych zresztą mamy odświerzanie 50Hz/półobrazów (zmniejszenie pasma i zmniejszenie migotania)
Myślę że teraz dość jasno to jest opisane.
 
Ostatnia edycja:

zuczki

New member
37lh5000

Witam wszystkich z góry przepraszam jestem nowy na forum :oops: czytałem temat i mam problem tak jak niektorzy z Was a mianowicie robi mi sie taka powłoka,niewyrazny obraz za postaciami.Mam podłaczone kablem hdmi,telewizje N.Na tunerze ustawione na 1080i.Telewizor właczona opcja 200Hz TruMotion w koncu po to kupowałem ten telewizor by z tego korzystać.A tu lipa.W sklepie kazano mi dzwonić do serwisu.I tu totalne zaskoczenie gosciu z serwisu powiedział mi ze przy podłaczeniu kablem hdmi i właczonej opcji TruMotion 200Hz tak bedzie sie dzić.:D Smiech na sali co to za firma LG po co to robią jak i tak to niespełnia oczekiwań :(.Jutro jade do sklepu gdzie zakupiłem telewizor i bedziemy ze sprzedawcą porównywać dwa takie same LG.Jeśli jest to wina telewizji ktora nadaje albo innych parametrów jak pisali koledzy z forum to dlaczego tego niema na telewizorach sony(sprawdzałem u ojca).Może sa jakies ustawienia telewizora ktore pomogą to zmniejszyć nie bedzie tak to widoczne.Jesli tak to prosze podajcie takie ustawienia z gory bardzo dziekuje pozdrawiam;).Aha bym zapomniał podajcie mi prosze na jakich parametrach chodzi telewizor gdy mam wyłączone TruMotion 200Hz.Chodzi mi o Hz.
 
Ostatnia edycja:

jabba

New member
ciemniejsze krawędzie ?

Od kilku godzin jestem posiadaczem 42LH5000 (przesiadka z LG RZ27LZ50) i w gruncie rzeczy jestem zadowolny z zakupu. Troszkę go sobie skalibrowałem, puściłem jakieś BR, MKV itp, obowiązkowo podłaczyłem do kompa i tu właśnie pewien problem rzuca się w oczy najbardziej. Nie wiem czy to wada TV, technologii podświetlania czy czegoś jeszcze innego ale brzegi - prawy i lewy z góry na dół są dość wyraźnie ciemniejsze, jakby słabiej podświetlone niż inne części ekranu; widać to po włączeniu ekranów z jednolitym kolorem (poszukiwałem martwych pikseli - bezskutecznie) i na czerwonym i białym widać tą wadę najinstensywniej.
Nie wiem co robić - tak ma być, czy też reklamować. (promocja w MM, 3150 zł).
Niby człowiek podczas oglądania jakoś mocno się nad tym nie zastanawia, niemniej jednak chciałbym poznać Waszą opinię.
 
Do góry