LG seria LH5000

robciu_26

New member
Gdzieś natknołem się na informacje, że filmy można oglądać tylko z pendriva i że ponoć na lh5000 nie da się tego zrobić z dysku.

Proszę o rozwianie moich wątpliwośći:roll:
 

maruco

New member
robciu_26 napisał:
Gdzieś natknołem się na informacje, że filmy można oglądać tylko z pendriva i że ponoć na lh5000 nie da się tego zrobić z dysku.

Proszę o rozwianie moich wątpliwośći:roll:

pojawił sie nawet ostatnio przenośny dysk LG bodajże 500Gb i on ma byc kompatybilny z LH5000 - wynika z tego, że można z dysku oglądac :)
 

miras11

New member
Od jakiegoś czasu mam ten telewizor i nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem filmów czy czegokolwiek z dysku. Podłączałem dysk Verbatim 400 GB.
 

amelia25

New member
miras11 napisał:
Od jakiegoś czasu mam ten telewizor i nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem filmów czy czegokolwiek z dysku. Podłączałem dysk Verbatim 400 GB.

czyli maruco miał racje - a swoją drogą co to za dysk? ten LG 500GB? nie moge nic o nim znależc :/
 

maruco

New member
tak troche się temat rozwinął i doszedłem do wniosku, że chyba czas kupic tego LH5000 - zobaczymy, jak znajde w ciekawej cenie to kupie - może wtedy jakąś recenzje zrobie czy co :)
 

lllDRClll

New member
Ja osobiście odradzam kupna. Głośniki szumią ( nie wiem czy we wszystkich modelach ), buczy z tyłu ( też nie wiem czy we wszystkich ) - tego serwis nie uznaje. Dodatkowo nie ma automatyki rozszerzenia obrazu jak są czarne pasy a zoom standardowo jest źle ustawiony i na dodatek nie pamięta ustawienia jakie się zrobiło. Odtwarzanie z USB może i działa ale nie można ustawić swoich parametrów obrazu - super minus. Zdjęcia wyświetla fatalnie - przejaskrawione.

Plusem jest jakość obrazu ale te minusy tak mnie irytują że mnie ten zakup już tak nie cieszy. Przyznaję że szumienie w głośnikach jest niesłyszalne gdy odbieramy sygnał z satelity. Ja niestety mam kablówkę.
 

amelia25

New member
lllDRClll napisał:
Ja osobiście odradzam kupna. Głośniki szumią ( nie wiem czy we wszystkich modelach ), buczy z tyłu ( też nie wiem czy we wszystkich ) - tego serwis nie uznaje. Dodatkowo nie ma automatyki rozszerzenia obrazu jak są czarne pasy a zoom standardowo jest źle ustawiony i na dodatek nie pamięta ustawienia jakie się zrobiło. Odtwarzanie z USB może i działa ale nie można ustawić swoich parametrów obrazu - super minus. Zdjęcia wyświetla fatalnie - przejaskrawione.

Plusem jest jakość obrazu ale te minusy tak mnie irytują że mnie ten zakup już tak nie cieszy. Przyznaję że szumienie w głośnikach jest niesłyszalne gdy odbieramy sygnał z satelity. Ja niestety mam kablówkę.

czyli obraz jest dobry - to chyba najważniejsze w TV, a jeżeli masz słaby sygnał to nic dziwnego, że buczy :/
 

lllDRClll

New member
No niestety, ale obraz w TV nie jest najważniejszy. Spróbuj oglądać coś na telewizorze jak ci cały czas buczy. I to nie ma nic wspólnego z jakością sygnału. Szumienie może mieć, tylko że na innych telewizorach nie szumi, tylko na tym. Dlatego ten zakup uważam za wyjątkowo nieudany.
 

maruco

New member
lllDRClll napisał:
No niestety, ale obraz w TV nie jest najważniejszy. Spróbuj oglądać coś na telewizorze jak ci cały czas buczy. I to nie ma nic wspólnego z jakością sygnału. Szumienie może mieć, tylko że na innych telewizorach nie szumi, tylko na tym. Dlatego ten zakup uważam za wyjątkowo nieudany.

dzwina sprawa :/
 

viera

New member
lglh5000

port usb w tym tv pozwala odtwarzac zdjecia,muzykę oraz filmy z obrazem i dzwiekiem w rozdzielczosci hd / Divix hd /.nie obslugiwane sa pliki wmv i mpg .dyski twarde nie sa obslugiwane...brak jest lacznosci sieciowej inaczej funkcji DLNA ,ktora pozwolilaby odtwarzac pliki w prost z komputera...te informacje sa zawarte w czasopismie ''plaskie ekrany dobry dzwiek ''wydanie na 2009 r ktore ukazalo sie juz w czerwcu .. mozna zamowic w redakcji lub dostac w empikku...jest tam test również tego tv jak i inne bardzo ciekawe artykuly które warto przeczytac ,dolaczona jest plyta ,sa tam bardzo cenne iformacje ,warto kupic ten egzemplarz polecam..
 
Ostatnia edycja:

robciu_26

New member
Zdecydowałem się wreszcie i kupiłem dziś 42lh5000.
Jestem w trakcie czytania instrukcj, ale obecnie mam problem z uruchomieniem napisów przy divix-ie z usb. Pomocy
 

xneue

New member
47 Lh5000

Witam !
Przymierzam się do zakupu w/w TV . Chodzi mi o subiektywną ocenę. A może jest gdzieś test ?
Pozdrawiam.
 

maruco

New member
xneue napisał:
Witam !
Przymierzam się do zakupu w/w TV . Chodzi mi o subiektywną ocenę. A może jest gdzieś test ?
Pozdrawiam.

test znajdziesz na hdtvmania.pl - ale tylko 42" :) watro poczytac - wiele rzeczy o tym LG jest wyjaśnonych
 

Marco8888

New member
lh5000

robciu_26 napisał:
Zdecydowałem się wreszcie i kupiłem dziś 42lh5000.
Jestem w trakcie czytania instrukcj, ale obecnie mam problem z uruchomieniem napisów przy divix-ie z usb. Pomocy

Jak wrazenia z TV Ja jestem prawie zdecydowany na ten model, Jestem ciekawy jak sie spisuje w warunkach domowych ???
 

amelia25

New member
Marco8888 napisał:
Jak wrazenia z TV Ja jestem prawie zdecydowany na ten model, Jestem ciekawy jak sie spisuje w warunkach domowych ???

miałam go tylko kilka dni - jak znajomi wyjechali na wakacje to nam go podrzucili żeby w domu taki sam nie stał :) i powiem, że w porównaniu do LG5000 47", którego mam na codzien to różnice są nastepujące -
widocznie szybsza matryca - obraz przy szybszych scenach jest płynny i wyraźniejszy, ale to chyba zasługa 200Hz :) po podłączeniu PS3 odświeżanie 200Hz robi jeszcze lepsze wrażenie :)
 

artur25

New member
tez zastanawiam sie nad zakupem tv z serii lh5000 ale tylko 42 cale bo jak wyczytalem w prasie w 37 calach montowane sa inne matryce znacznie gorsze niz w 42:) powiem szczerze ze czytajac opinie uzytkownikow jestem troche zdziwiony, biorac pod uwage test w "plaskich ekranach" gdzie tv przedstawiano w samych superlatywach. Powiem szczerze ze te opinie spowodowaly ze zaczolem zastanawiac sie takze nad sony w 5500 ( podobno 5 lat gwarancji) i teraz juz sam nie wiem co wybrac :) moze czekac na nowe propozycje lg lh 55 lub 50 ale kto to wie ile toz to moze kosztowac jako nowosc:)
 

LUPO78

Banned
miras11 napisał:
Od dwóch tygodni mam 42LH5000. W chwili obecnej mam do niego podpiętą kablówkę analogową z UPC (niedługo będzie cyfrowa) i na niektórych programach słychaćł takie pykanie w głośnikach. Wyczytałem gdzieś, ze jest to spowodowane słabą jakością sygnału danego programu. Co do obrazu to również jest zależne od danego programu, jeżeli jest przyzwoity to obraz jest ok. Filmy na DVD wyglądają bardzo dobrze, a mkv wymiata :). Podłączałem do niego laptopa i obraz jest bardzo dobry. Niestety mam za słabą kartę graficzną by można było jakieś gry odpalić i sprawdzić jak wygląda sprawa smużenia. Przy oglądaniu piłki czy siatkówki jest z tym różnie, na lepszych programach jest dobrze, ale jak jest słabszy sygnał to 200Hz nie momoże.

Z rzeczy, które mnie trochę denerwują to wspomniany szum w głośnikach gdy tv jest prawie całkiem sciszony i ogląda się w nocy, no i inteligentny sensor mógłby być trochę bardziej inteligentny bo przy wyłączonym świetle zabardzo przyciemnia się obraz.
kolego odnoszę wrażenie że jak by dziwka wyskakiwała z tv i tańczyła na rurze to właściciele takiego tv powiedzieli by że jest brzydka i czemu nie mogli dać ładniejszej.po to ten sensor jest by cie gałki nie bolały puznym wieczorem no ale nie ma to jak się nie pomarudzi, a jeżeli chodzi o kablówke to ja też mam ale na 37lg7000 i żadnego pykania nie mam na tych słabszych programach tak więc albo z tv masz coś nie tak albo to wina kablówki a szumienia to zdecydowanie nie powinno być tak wiec obstawiam że będziesz musiał się przejść do serwisu :cry:
 

amelia25

New member
LUPO78 napisał:
kolego odnoszę wrażenie że jak by dziwka wyskakiwała z tv i tańczyła na rurze to właściciele takiego tv powiedzieli by że jest brzydka i czemu nie mogli dać ładniejszej.po to ten sensor jest by cie gałki nie bolały puznym wieczorem no ale nie ma to jak się nie pomarudzi, a jeżeli chodzi o kablówke to ja też mam ale na 37lg7000 i żadnego pykania nie mam na tych słabszych programach tak więc albo z tv masz coś nie tak albo to wina kablówki a szumienia to zdecydowanie nie powinno być tak wiec obstawiam że będziesz musiał się przejść do serwisu :cry:

może troche zbyt dosadnie to ująłeś, ale w sumie to zgadzam sie z Twoją opinią
 
Do góry