Lg Rh278h

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
skalowanie

Witam, mam takie pytanie. Nagrywarkę LG RH278 podłączyłem do Plazmy Panasonica PV80 kablem HDMI. W instrukcji jest napisane, że można przyciskiem RES zmieniać tryby z 576 na 720 i 1080. Tylko, który to przycisk i jak to zrobić, bo może ja już oślepłem, ale takiego nie widzę....

PS. Pytanie nie aktualne..... jednak jestem ślepy!!! znalazłem ten przycisk.
 
Ostatnia edycja:

Perzan

New member
Grzebanie a gwarancja ?

Witam.
Czekam właśnie na dostawę RH278H i w tzw. międzyczasie mam pytanie z innej beczki do posiadaczy nie tylko tego konkretnie modelu.
Z tego co wyczytałem, na nagrywarce nie ma żadnych plomb producenta. Zatem teoretycznie można by wyrwać sobie dysk i poprawić nieco funkcjonalność przez menu serwisowe.
Czy zdarzyło się komuś wyjmować HDD z nagrywarki, a później oddać na naprawę gwarancyjną ? Czy serwis robił komuś jakieś problemy pod tym kątem ?
I podobnie z modyfikacjami w menu serwisowym. Czy ktoś oddawał na serwis gwarancyjny po własnych modyfikacjach ?
Wolałbym z góry wiedzieć czy pchać łapska do środka po dysk (zawsze to szybciej i wygodniej podpiąć do PC-ta niż wypalać), czy przez 2 lata będę skazany na żonglerkę płytami i drobne niedogodności...
P.
 

DiscoLED

New member
Brak plomb o niczym nie świadczy. Każda ingerencja w urządzenie (w soft lub elektronikę) kończy się natychmiastową utratą świadczeń gwarancyjnych. No chyba, że zrobisz to w sposób niezauważalny dla serwisanta w co wątpię. Nawet jeśli tylko wyjmiesz dysk a potem zdechnie np. laser to mimo, że oba te elementy nie są ze sobą bezpośrednio powiązane, naprawa zostanie dokonana wyłącznie odpłatnie. Nawiasem mówiąc, w tej nagrywarce dostęp do dysku jest utrudniony. Dysk jest podpięty nie za pomocą taśmy (jak w komputerze), ale za pomocą pionowej płytki drukowanej, która z kolei jest wlutowana w płytę główną. Myślę, że wyciąganie dysku wcześniej czy póżniej spowoduje uszkodzenie tej płytki.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To ja może ciut z innej beczki w sprawie gwarancji i serwisu.
Użytkuję tą nagrywarkę prawie rok i tu nagle zonk. Awaria.

No to piszę maila do LG. Szybka odpowiedź i krótkie pouczenie jak zadziałać.
Firma poleca mi serwis w Toruniu.
11.02.2009r. przyjeżdża kurier i zabiera nagrywarkę.
13.02.2009r. przyjeżdża kurier i przywozi naprawioną nagrywarkę.
Nie chcę wpadać w zachwyt, ale po doświadczeniach np. z serwisem firmy Phillips - rewelacja. Tak powinno być.

Powtarzam nie chcę wpadać w zachwyt, ale w moim przypadku serwis LG spisał się na medal.
 

bovima

New member
Serwis LG

W mojej RH 278 po roku zaczęły się problemy z odczytem płyt, Napęd prawie całkowicie przestał rozpoznawać wszelkie płyty: nagrywane, surowe (do nagrania), oryginalne (w tym nie z gazet) a nawet audio CD.
Wizyta w serwisie - nagrywarka ma 2 lata gwarancji - i po kilku dniach telefon, że sprzęt jest do odbioru. Wymieniono napęd i zaktualizowano oprogramowanie - wszystko działa bez zastrzeżeń.
Serwis nie miał żadnych zastrzeżeń, naprawa szybka i konkretna - kolejny plus dla serwisu LG
 

ferdo

New member
Nie czyta płyt DVD

Witam szanowne grono... temat trochę przygasł jak się zorientowałem po dacie, no ale może, ktoś mi odpowie.... ;)

Posiadam LG RH278H od prawie roku i ostatnio pojawił się ciekawy problem, a mianowicie nie czyta oryginalnych płyt DVD :confused:

Divixy śmigają bez problemu.

Sprawdziłem ustawienia kontroli rodzicielskiej co do wieku i mam bez limitu, region DVD PL - więc teoretycznie wszystko OK.

Czy ktoś już spotkał się kiedykolwiek z tego rodzaju przypadłością?
 

Marques

New member
Leech napisał:
Czy ktoś ma doświadczenie przy przegrywaniu kaset video na RH278H i wypalaniuz nich płyt DVD. Jak najoptymalniej podłączyc Magnetowid (prze TV czy odrazu do nagrywarki), jakich używać formatów. Mam sporę kolekcję do przegrania. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi.
Przeglądałem temat do końca, ale nikt nie odpowiedział na to pytanie, a szkoda, bo mnie tez interesuje odpowiedź przed decyzją o zakupie tego modelu. Ale jak poprzednik nie mam nadziei na wskrzeszenie tematu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Magnetowid podłącz bezpośrednio do nagrywarki ( euro ). Format nagrania DVD XP ( najlepsza jakość ), ewentualnie SP.

Ferdo
Doradzam serwis - naprawa gwarancyjna - nie ma co czekać, skoro ustawienia są OK".....
 

bovima

New member
Do nagrywania materiału z kaset VHS wystarczy tryb LP. Jako źródło sygnału wybierz taki odtwarzacz/magnetowid, który podaje na wyjście scart sygnał RGB i taki format wejściowy sygnału ustaw w menu nagrywarki dla nagrywania z wejścia AV2. Nie powinieneś zauważyć zmiany jakości.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do trybu najlepiej zrobić sobie próby, bo przy LP jednak może być widoczna różnica...

Jeżeli nie to faktycznie po co przepłacać:D ( ja u dosi)
 

Marques

New member
Dzieki

serdeczne dzięki za niespodziewane odpowiedzi dla:
marciniozo
bovima
Sprzęt 278 okazyjnie zakupiłem i będę eksperymentował.
 

-szu=

New member
przegrałem parę kaset VHS po euro i też się zastanawiam nad sensem stosowania wyższych rozdzielczości. W całej konfiguracji i tak najważniejszy jest magnetowid i stan kaset.

Od jakiegoś czasu miałem problemy z odtwarzaniem płyt. Najpierw VCD następnie DVD. Olałem serwis ze względu na materiał jaki miałem na HD i wymieniłem sobie sam odtwarzacz z orginalnego na model LG GSA-H55N. Oczywiście bez przeróbek się nie obyło. Przedewszystkim nowy firmware spowalniający. Taśma sygnałowa jest typu flex ale na allegro można zakupić odpowiednią przejściówkę. Zasilanie trzeba przerobić na nową wtyczkę (komputerową). Musiałem wyciąć też plastikową część obudowy (napęd jest wiekszy niż orginalny). Po złożeniu i odpaleniu wszystkow wydaje się ok. Poprzednio nie łapał mi DVD-RAM i któreś z RW (+ lub -) teraz problemów nie widzę. Dziś będe testował szczegółowo zapisy i odczyty na poszczególnych rodzajach płyt.

Może ktoś też będzie chciał spróbować to służe poradą.
 

jacecek

New member
-szu= napisał:
przegrałem parę kaset VHS po euro i też się zastanawiam nad sensem stosowania wyższych rozdzielczości. W całej konfiguracji i tak najważniejszy jest magnetowid i stan kaset.

Też jakiś czas temu przegrywałem kasety VHS na płyty. wydaje mi się, że przegrywać na HDD należy w najwyższe jakości (przeważnie taki materiał podlega dalszej obróbce - podział na mniejsze fragmenty, zmiana kolejności lub inne operacje. Potem, przy nagrywaniu na płyty dobierałem jakość w zależności od długości nagrania lub jakości materiału żródłowego.

Trochę zmiana tematu - czytanie a raczej nie czytanie płyt DVD.
Co prawda mam nagrywarkę LG rh7500 z dyskiem 250 Gb (oryginalnie było 80, ale sam sobie podmieniłem dysk - korzystając z informacji i porad zawartych na Naszym Forum) ale myślę, że mój przypadek dotyczy wszystkich napędów optycznych.
Po ok. 1,5 roku użytkowania zaczęly sie problemy z odczytem płyt DVD. Najpierw były losowe problemy z odczytem, potem przestał czytać oryginalne DVD. Najdłużej nie było problemów z płytami, które były wypalone za pomocą tejże nagrywarki. Jednak gdy przestała czytać cokolwiek - oddałem do serwisu. Szybko i sprawnie wymienili napęd na nowy (potwierdzam bardzo dobre działanie firmowego serwisu LG).
Po jakimś czsie (juz po gwarancji) sytuacja z problemami odczytu powtórzyła się. Nie mając nic do stracenia dobrałem się do wnętrza nagrywarki. Rozebrałem napęd DVD (nie jest to aż tak bardzo skomplikowane). Okazało się, że laser jest zakurzony (pod szkłem powiększającym widać było drobniutkie pyłki). Za pomocą pałeczki do uszu i ukierunkowanego plastikową słomką "dmuchu" usunąłem zanieczyszczenia.

Napęd DVD zmartwychwstał. Znów zaczął czytać wszystko.

Myślę, że przed wymianą warto spróbować wykonać opisane przeze mnie czynności - szczególnie jeśli sprzęt jest już po gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

-szu=

New member
Czyszczenie przerabiałem i dalej nie czytał mi CD i losowo DVD (o RW mogłem zapomnieć). Wymieniłem też laser z h55n wg instrukcji znalezionej w necie. Sytuacja taka sama i dalej problemy z odczytem. Doszedłem do wniosku że problem leż w elektronice napędu i wymieniłem cały napęd. Kłopoty się skończyły.

Planuje jeszcze dorobić sobie wyjście USB dla dysku.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Niestety muszę stwierdzić, że LG RH278 jest do d...y. Naprawiana w serwisie, stale sie psuje, gwarancja się skończyła i zostałem z niedziałającym sprzętem....Nic nie czyta, nic nie nagrywa z HDD na płytę DVD. Koledzy wyżej pisali o wymianie napędu na inny ( komputerowy?), tylko czy po wymianie będzie można sfinalizować płyty i odtwarzać je w innych odtwarzaczach?
 
Do góry