Lg Rh278h

czytelnik

New member
Nagrywarkę mam jużo dłuższego czasu. Dopiero ostatnio nagrywałem płyty (poprzednio korzystałem wyłącznie z hd) ale:

- po nagraniu materiału z hd z ustawionymi rodziałami ten podział na rozdziały mi ginie na płycie tak jak gdyby nie byłyustawione , spotkał się ktoś z takim efektem ???

- czy można nagrywać z kamery cyfrowej bezpośrednio na płytę, bez pośrednictwa HD ???? Instrukcja wydawła mi się niejednoznaczna, ale mi się nie udało zawsze nagrywa na HD


Dla mnie jest w tej nagrywarce też irytująca rzeczą jest brak możliwości stworzenia folderów dla nagranych filmow. Nie mogę sobie pogrupować filmów np. bajek, tych z kamery, czy przegranych ze starych VHS w oddzielnych folderach. Szukałem w instrukcji ale nie znalazłem takiej możliwości, występuje ona natomiast dla MP3 i JPG dla nich katalogi tworzyć można.

Czy w nowszych nagrywarkach LG albo nagrywarkach innych producentów takie możliwości grupowania filmów w utworzonych samemu folderach istnieją ???

Czy ostatnio ktoś z was dowiadywał się czy będzie upgrade oprogramowania ??????

Irytujace jest tez to, że JPG wrzuconych z aparatu nie można nagrać na płyty (rozumiem Divx ale JPG to chyba żadne zabezpieczenie antypirackie, a myślę, z to tylko kwestia oprogramowania)
 

ian

New member
Witam serdecznie wszystkich

Jestem w trakcie wyboru nagrywarki i RH278H wydaje sie spelniac wiekszosc moich wymagan.

Mam jednak pytanie
Kilka miesiecy temu kolega TRIS napisał :

tris napisał:
Pilot tez wygodny, jest duzy i intuicyjny, obsluguje podstawowe funkcje chyba wszystkich telewizorow swiata :wink:
...
Podlaczylem ja przez Scarta do TV 29" Loewe

Ja mam telewizor THOMSON 28vk44e i jestem ciekaw czy on tez jest obslugiwany przez pilota od nagrywarki.
W instrukcji niestety nie ma zadnej informacji o telewizorach Thomson.


Pozdrawiam
Janusz
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Obsługa TV

Janusz napisał :

"Ja mam telewizor THOMSON 28vk44e i jestem ciekaw czy on tez jest obslugiwany przez pilota od nagrywarki.
W instrukcji niestety nie ma zadnej informacji o telewizorach Thomson."

Ja mam podobne pytanie czy można pilotem tej nagrywarki obsługiwać TV Philipsa? / CRT podłączony przez euro / Mi to się nie udaje...... jeżeli ktoś mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczny za info. A co do samej nagrywarki jest OK'.
 

Leech

New member
Kasety Video

Czy ktoś ma doświadczenie przy przegrywaniu kaset video na RH278H i wypalaniuz nich płyt DVD. Jak najoptymalniej podłączyc Magnetowid (prze TV czy odrazu do nagrywarki), jakich używać formatów. Mam sporę kolekcję do przegrania. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi.
 

jawor123

New member
nidawno zakupilem ta nagrywarke i w zasadzie jestem z niej zadowolony poza jednym mankamentem.

nie jestem w stanie uzyskac obrazu z wejscie DV. Kiedy podlaczam kamere wszystko jest ok, ale kiedy podpinam pod wejscie DV kabel z kontrolera fire-wire z PC to nie ma obrazu.

w instrukcji wyczytalem ze obraz wprowadzany przez wejscie DV musi byc w standardzie DVC-SD.

czy ktos spotkal sie z takim problemem? czy macie jakis pomysl na rozwiazanie? byc moze update firmware'u?
 

mari_p

New member
jukebox

A czy ktoś może napisać kilka słów na temat odtwarzania muzyki. Interesuje mnie czy nagrywarka lg rh278 posiada coś w rodzju music jukebox. Czy nie ma problemu ze zgrywaniem płyt w orginalnym formacie? W jakiej formie tworzy bibliotekę muzyczną (foldery, etc.). Mam mnóstwo płyt i chciałbym ją kupić i wykorzystać jako "szafę grającą"
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jeżeli moja RH7500 może to tym bardziej nowsza 278.
Elegancko zrzucasz do folderów i pyk z pilota odtwarzasz muzyke.
Ja zmieniłem dysk z 80Gb na 250 Gb i naładowałem muzy tak, że nie musze po CD-ki sięgać anymore.
 

wwmir

New member
napisy

Było już to pytanko na forum ale nikt nie odpowiedział....
1.Czy jest możliwość powiększania napisów divx.
2. Mam problem z nagraniem płyty dvd-rw, tj. nie "widzi" jej...
 

konraf

New member
Witam

Od kilku dni posiadam tytułową nagrywarkę LG. Mam w zasadzie jedno pytanie: czy nagrywarka odtwarza (bo, że powinna, to wiem) filmy w xvid? Mam film skompresowany wedlug programiku GSpot w MPEG4, xvid 1.02 i nagrywarka filmu nie widzi, ani bezposrednio z płyty, ani po przegraniu na dysk.

Pozdrawiam

Bartek
 

yaro666

New member
Tak, odtwarza XviD. Ja w Pc nagrywam taki plik na płytę w Nero Expres jako dane, NERO pyta czy zwiększyć zgodność ze stacjonarnymi odtwarzaczami, zaznaczam tak i wypalam. Potem płyta do nagrywarki kopiuję na twardy dysk i odtwarzam.
Moja rada;
Spróbuj z innym Xvid-em (są różne wersje tego kodeka), zmień program którym wypalasz płytę na Pc. Dobrze też dokonać konwersji do Xvid na domyślnych ustawieniach programu "GSpot", przynajmniej na początek żeby wykluczyć ew. to, że Stosujesz jakieś swoje ustawienia których Lg nie "trawi". :cool:
 

chi7d

New member
Po przeczytaniu instrukcji oraz tego wątku nie znalazłem na to odpowiedzi, ale mam takie niejasne przeczucia wiec wolę się upewnić:

Czy po zaprogramowaniu nagrywania i włączeniu timera nagrywarka przechodzi w tryb standby i wyłącza hdd i wiatrak, i uruchamia się ponownie w wyznaczonym dniu o wyznaczonej porze, czy też pozostaje aktywna, a dysk i wentylator pozostają włączone do czasu nagrania?
 

bovima

New member
Według moich obserwacji, kiedy po zakończeniu programowania nagrywarkę sie wyłączy (ściślej mówiac: wprowadzi się ją w stan czuwania), co jest warunkiem koniecznym, aby zaprogramowane nagranie zostało zrealizowane, cała nagrywarka przechodzi w "normalny" stan czuwania w sposób identyczny jak bez zaprogramowanego nagrania. Nie zaglądałem do środka, ale wszystkie emitowane w stanie pracy nagrywarki dźwieki milkną, więc sądzę, że zarówno wentylator jak i dysk wyłączaja się.
 

DiscoLED

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Również jestem szczęśliwym posiadaczem RH278H i muszę powiedzieć, że jakość zapisywanego materiału jest wyśmienita! W porównaniu do mojej poprzedniej nagrrywarki MEDION jest ultra cicha. Jednak jest w niej coś niezrozumiałego. Wyjście nagrywarki jest połączone z TV kablem euro. Do wejścia nagrywarki podlączony jest dekoder cyfrowego polsatu też kablem euro. W menu nagrywarki wejście i wyjście jest skonfigurowane na RGB. I wszystko jest OK jak nagrywarka jest włączona. Do TV przekazywany jest z dekodera sygnał RGB i takiż można nagrać nagrywarką. Jednak po wyłączeniu nagrywarki sygnał z dekodera do TV jest przekazywany tylko jako CVBS. Czy to normalne? Dlaczego nie ma bajpasu dla RGB? To znacząco pogarsza jakość obrazu z dekodera!
 

tosli

New member
Witam.
Posiadam nagrywarkę LG RH278H od roku i ostatnio dziwnie się zachowuje.
Po włączeniu ze stanu czuwania przyciskiem Power urządzenie się włącza i jednocześnie wysuwa tackę na płytę. Po naciśnięciu przycisku Close tacka zamyka się aby po chwili znowu się otworzyć. Dzieje się tak gdy tacka jest z płytą lub bez płyty. Po kilku zamknięciach i samoczynnych otwarciach czasami tacka się zamknie i już się sama nie otworzy. Czasami muszę przytrzymać tackę aby przestała się wysuwać.
W marcu nagrywarka była w serwisie i wymienili napęd DVD gdyż nie chciał nagrywać na żadnych płytach. Problemy zaczęły się około 3 tygodni temu.
I tu pytanie czy to wina napędu DVD czy oprogramowania ?
Pozdrawiam
 

badar

New member
Po włączeniu wysuwa tackę

tosli napisał:
Witam.
"Po włączeniu wysuwa tackę na płytę."

Miałem to samo. Niestety jest to wina mechanizmu. U mnie wymienili całą szufladę (jeszcze na gwarancji) i jak na razie jes OK.
 

tosli

New member
badar napisał:
Miałem to samo. Niestety jest to wina mechanizmu. U mnie wymienili całą szufladę (jeszcze na gwarancji) i jak na razie jes OK.

Dzięki za info, pozostaje nie zwlekać już dłużej z odwiedzinami w serwisie.
 

bodopan

New member
Polska instrukcja do rh278

Witam wszystkich na forum.

Stałem się właśnie posiadaczem tej nagrywarki.
Obraz reczywiście jest bardzo dobry a nagrywarka chodzi całkiem cicho.
Mam jednak problem. Nie mam instrukcji po polsku (tylko angielski i niemiecki). Czy ktoś może wie skąd ściągnąć polska instrukcję?
Czy ktoś może wie coś na temat polskiego menu dla tej nagrywarki?
Jakiś upgrade?
Z góry dziekuję za pomoc
 

DiscoLED

New member
Instrukcje PL bez problemu sciagniesz ze strony LG poland. Nie moge niestety dodac linku bo mam za malo postow. Musisz sam znalezc. Co do zmiany softu to musisz pertraktowac z serwisem, gdyz w sieci nic nie znajdziesz.
 

bodopan

New member
instrukcja do rh278

:) dziekuję za szybka odpowiedź. Instrukcję ściągnąłem. Byłem już wcześniej na stronie LG ale źle wpisywałem numer nagrywarki i pokazywało, że nie ma do niej instrukcji. Teraz już jest OK.
pozdrawiam
 
Do góry