Lg pz950

Jareckiw

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu Lg PZ950 60''
Czy ktoś posiada taki model i moze coś więcej napisać na obecną chwilę jak Tv się spisuje, jak jest z tą czernią po aktualizacjach ?
 

maciekmm

Member
Model z S na koncu posiada tuner satelitarny. Z telewizora bedziesz zadowolony na 100%. Posiadam model 50' i uwazam ze jest to jedna z najlepszych plazm dostepnych na rynku. Moze nie posiada czerni Panasonica ale za to nie doszukasz sie w niej innych wad (zielone poswiaty, migotanie, przeskoki obrazu). Polecam!
 

Jareckiw

New member
Model z S na koncu posiada tuner satelitarny. Z telewizora bedziesz zadowolony na 100%. Posiadam model 50' i uwazam ze jest to jedna z najlepszych plazm dostepnych na rynku. Moze nie posiada czerni Panasonica ale za to nie doszukasz sie w niej innych wad (zielone poswiaty, migotanie, przeskoki obrazu). Polecam!

Super, tak myslalem,ze to dobry sprzet, i jeszcze te 60'', podobno dołaczyli aplikacje iplex ?
 

Jareckiw

New member
Dawno nikt nie napisał z użytkowników o tym modelu.
Więc sie spyam, jak się sprawuje LG PZ950 ?
Zamierzam go kupic w przyszlym tygodniu,60"
 

Adir

New member
Wtorek/środa powinien dojechać do mnie ten model. Postaram się w miarę użytkowania pisać fakty i mity na jego temat. Sam byłem za kupnem pv350/pz250 (inna półka cenowa) ale w miarę zagłębiania się i czytania wielu opinii, postawiłem na pz950, nie wiem czy dobrze zrobiłem w każdym bądź razie im człowiek więcej czyta i zakopuje się w statystykach, porównaniach itd. tym bardziej głupieje i staje się wyczulony na wszytko. (buczenie, czern itd) normalnie zapewne nie przeszkadzało by to. Sam szukałem jak nawiecej opinii na dane modele, wiec mam nadzieje ze ułatwię komuś wybór. (mnie osobiście zaczarowały fotki jakie znalazłem na tym forum w innym temacie)
 

harry_keogh

New member
60PZ950 użytkuję od piątku. Póki co nie mam zastrzeżeń.

Referencyjny dla mnie jest Sony KDF50.. więc różnica w jakości obrazu jest kolosalna.
Testowałem sygnał satelitarny /N-ka/ oraz .mkv 720p z odtwarzacza w tv.

Kanały HD wyglądają znakomicie, SD już gorzej i oczywiście widać niedoskonałości materiału, czego na poprzednim tv (hd ready) nie było.
Fakt, że rozmiar ekranu robi swoje, a oglądam z ~3m

.mkv 720p również póki co bez zastrzeżeń

Gier na konsoli jeszcze nie testowałem.

3D działa, ale nie jestem fanem, więc nie mam punktu odniesienia, żeby powiedzieć czy działa bardzo dobrze, czy poprawnie.
 

Jareckiw

New member
60PZ950 użytkuję od piątku. Póki co nie mam zastrzeżeń.

Referencyjny dla mnie jest Sony KDF50.. więc różnica w jakości obrazu jest kolosalna.
Testowałem sygnał satelitarny /N-ka/ oraz .mkv 720p z odtwarzacza w tv.

Kanały HD wyglądają znakomicie, SD już gorzej i oczywiście widać niedoskonałości materiału, czego na poprzednim tv (hd ready) nie było.
Fakt, że rozmiar ekranu robi swoje, a oglądam z ~3m

.mkv 720p również póki co bez zastrzeżeń

Gier na konsoli jeszcze nie testowałem.

3D działa, ale nie jestem fanem, więc nie mam punktu odniesienia, żeby powiedzieć czy działa bardzo dobrze, czy poprawnie.

Bawisz sie troche aplikacjami ? chodzi mi o Smart TV, czy to jest cos takiego jak w Samsungu ?
Czy jest moze iplex do ogladania filmow?

Szkoda,ze nie testowales na konsoli, bo ja dosc duzo gram i ciekawi mnie jak wypada z PS3.
 

harry_keogh

New member
Bawisz sie troche aplikacjami ? chodzi mi o Smart TV, czy to jest cos takiego jak w Samsungu ?
Czy jest moze iplex do ogladania filmow?

Chwilkę poklikałem, są 'LG Apps', kilka już zainstalowanych, reszta w sklepie (są płatne i bezpłatne). Na dzień dobry jakieś gierki typu Sudoku, porównywanie obrazków dla dzieci.

Jest też kilka preinstalowanych aplikacji od różnych serwisów: youtube, gazeta.pl, allegro..
Z filmami też coś jest, ale ponieważ wszędzie trzeba się rejestrować, póki co mi się nie chciało bawić.

Szkoda,ze nie testowales na konsoli, bo ja dosc duzo gram i ciekawi mnie jak wypada z PS3.

Grałem wczoraj, Uncharted 2 i nowy Batman.
To co najbardziej rzuciło mi się w oczy, to lekkie opóźnienie w odrysowaniu obiektów w U2. Patrzymy w niebo na dachy budynków /powiedzmy kąt 45st./ i i kręcimy się szybko w kółko. Obraz się lekko rozmywa i widać na krawędziach pewne opóźnienie w odrysowaniu ich, tak jakby zostawiały ślad.
Nie wiem jak się ten efekt nazywa - ghosting ? judder ?
Natomiast bawiłem się dokładnie w tym samym miejscu co tutaj:
www_youtube_com/watch?v=7c6W-v5MDw8&feature=mfu_in_order&list=UL
U mnie ten efekt jest znacznie mniejszy. Tutaj momentami jest beznadzieja (więcej filmików tego usera)

Zmiany trybu wyświetlania (cinema, game, itd) tu nie pomagały. Póki co innych ustawień nie znalazłem, ale nawet instrukcji nie przeczytałem (papierowa dołączana do tv jest skrócona, jak sądzę)
Nie wczytywałem się, ale to chyba efekt związany z framerate danego materiału.
 

Jareckiw

New member
Ostatnia edycja:

Adir

New member
od wczoraj próbuje znaleźć jakies optymalne ustawienia i nic...
Wiecie może czy ktoś się podzielił takimi ustawieniami ?
Kolejna rzecz, to używanie jednego pilota. Wkurza mnie że muszę zmieniać kanały na dekoderze.(sygnał idzie po HDMI) rozwiązanie to kupno modułu do którego wsadzimy kartę i całość do gniazda w TV?
 

Jareckiw

New member
od wczoraj próbuje znaleźć jakies optymalne ustawienia i nic...
Wiecie może czy ktoś się podzielił takimi ustawieniami ?
Kolejna rzecz, to używanie jednego pilota. Wkurza mnie że muszę zmieniać kanały na dekoderze.(sygnał idzie po HDMI) rozwiązanie to kupno modułu do którego wsadzimy kartę i całość do gniazda w TV?

Popatrz sobie na tym forum, moze cos znajdziesz:
The Official LG PZ950T Plasma 3DTV Thread | AVForums.com - UK Online - Page 4

a tu sa gotowe ustawienia z testu tego tv:
LG PZ950 review - FlatpanelsHD
 
Do góry