Lg pz950

pedros300

New member
Może ktoś również wyjaśni,dlaczego puszczając filmy przez USB z zewnętrznego dysku twardego widoczne jest migotanie(odświeżanie),rozumiem,że problemu pozbędę się kupując jakiś zewnętrzny odtwarzacz, np. WD HD LIVE,BELLWOOD, MANTA.
 

cinol100

New member
Jak narazie każdy typowy format który próbowałem odtwarzać na PZ950 zadziałał. Co do odtwarzania przez media serwer, to jest to dość wolne. Trzeba poczekać aż zbuforuje potem przy każdej próbie przewinięcia bufor. Lepiej podłączyć nośnik wtedy jest szybki. Nawiązując do leniwych pilotów to wydajemisię że coś jest nie tak z waszymi pilotami, u mnie duży i mały działają za pierwszym przyciśnięciem. Dodam że dużego pilota nie używam prawie wcale.
 

kelcon

New member
Co do odtwarzania przez media serwer, to jest to dość wolne. Trzeba poczekać aż zbuforuje potem przy każdej próbie przewinięcia bufor. (...)

Dzięki za info. Jeszcze jedno pytanko: Ile orientacyjnie trwa buforowanie przed startem odtwarzania (parę sekund, parenaście)? Właśnie dlatego myślę o tym telewizorze, aby wreszcie nie musieć przełączać dysku/pendrive'a (nareszcie!).

Pozdr!
 

fish_dvb

New member
...
Na dniach będę się jeszcze ''bawił'',bo jeszcze mogę co nie co wycisnąć(na razie podszedłem ostrożnie do tematu obserwując czy to się utrzyma)
itp.,itd.....

...

Jak tam czerń po regulacji, utrzymuje się czy są problemy?

Ja, po wakacjach, chyba się skuszę na eksperyment - oczywiście z wykorzystaniem oscyloskopu i instrukcji serwisowej.
 

cinol100

New member
Dzięki za info. Jeszcze jedno pytanko: Ile orientacyjnie trwa buforowanie przed startem odtwarzania (parę sekund, parenaście)? Właśnie dlatego myślę o tym telewizorze, aby wreszcie nie musieć przełączać dysku/pendrive'a (nareszcie!).

Pozdr!

Właśnie dokonałem testu i wyszło tak:
MP3-odtwarza natychmiast,
Zdjęcia ok 4MB- 5sekund zwłoki
film divx-8-10sekund i tyle samo jak przeskoczy się na inny fragment filmu,
film HD 3D SBS-20sekund i tnie podczas odtwarzania.
Może jest to wina zamulonego systemu mojego laptopa(format ptrzebny od zaraz) a może routera.
Choć nie mogę na niego narzekać bo obsługuje wszystko poza lodówką.
Może innii użytkownicy w innej konfiguracji sprzętu będąmieli inne wyniki.
Używałem dołączonego do TV Nero MediaHome.
 

kelcon

New member
Właśnie dokonałem testu i wyszło tak:
MP3-odtwarza natychmiast,
Zdjęcia ok 4MB- 5sekund zwłoki
film divx-8-10sekund i tyle samo jak przeskoczy się na inny fragment filmu,
film HD 3D SBS-20sekund i tnie podczas odtwarzania.
Może jest to wina zamulonego systemu mojego laptopa(format ptrzebny od zaraz) a może routera.
Choć nie mogę na niego narzekać bo obsługuje wszystko poza lodówką.
Może innii użytkownicy w innej konfiguracji sprzętu będąmieli inne wyniki.
Używałem dołączonego do TV Nero MediaHome.

Wielkie dzięki za sprawdzenie!!!! Zmartwiło mnie to przycinanie. Łączysz się ethernetem czy wifi?

Pozdr!
 

pedros300

New member
Panowie, czy to normalne, że ta plazma wyłączona ma ekran... szary (przy naturalnym świetle dziennym)? I sama czerń bez jakiejś głębszej kalibracji wydaje się być dosyć szara (porównanie z samsungiem b850).

Powiem więcej,mam odczucie,że czerń w modelu PK350 mojego kolegi jest głębsza niż w PZ950, filtr antyodblaskowy w PZ jest nadal słaby i bez postępu w porównaniu z zeszłorocznymi odpowiednikami, poza tym zauważyłem w moim modelu rozjaśnione wszystkie krawędzie matrycy, co jest dużym dyskomfortem w czasie wieczornych seansów( myślałem, że takie rzeczy to tylko w LCD).

Powtórzę pytanie z wcześniejszych moich postów, czy ktoś zauważył, przy odtwarzaniu filmów z pendrive przez USB widoczne jest migotanie obrazu,problemu nie zauważyłem przy odtwarzaniu z laptopa przez HDMI.
 

bigxlx

New member
Powiem więcej,mam odczucie,że czerń w modelu PK350 mojego kolegi jest głębsza niż w PZ950, filtr antyodblaskowy w PZ jest nadal słaby i bez postępu w porównaniu z zeszłorocznymi odpowiednikami, poza tym zauważyłem w moim modelu rozjaśnione wszystkie krawędzie matrycy, co jest dużym dyskomfortem w czasie wieczornych seansów( myślałem, że takie rzeczy to tylko w LCD).

Powtórzę pytanie z wcześniejszych moich postów, czy ktoś zauważył, przy odtwarzaniu filmów z pendrive przez USB widoczne jest migotanie obrazu,problemu nie zauważyłem przy odtwarzaniu z laptopa przez HDMI.

Co masz na status barze z USB, a co z HDMI?
 

pedros300

New member
Co masz na status barze z USB, a co z HDMI?

możesz jaśniej, co to jest status bar?

Zauważyłem też,że przy pierwszym wejściu w zawartość dysku podłączonego pod USB migotanie nie występuje, zaczyna się migotanie po włączeniu filmu i występuje już po cofnięciu się do zawartości dysku po odtwarzaniu, o co tu chodzi?
 

bigxlx

New member
możesz jaśniej, co to jest status bar?

Zauważyłem też,że przy pierwszym wejściu w zawartość dysku podłączonego pod USB migotanie nie występuje, zaczyna się migotanie po włączeniu filmu i występuje już po cofnięciu się do zawartości dysku po odtwarzaniu, o co tu chodzi?

1) w trakcie ogladania filmu klepnij klawisz OK i zapisz co zdetektowal TV

2) masz gdzies linka do tego filmu? migotanie masz na wszystkich filmach czy tylko wybranych? na jakics konkretnych scenach to szczegolnie sie uwidacznia?
 

maciekmm

Member
Witajcie. Dwa miesiace temu zakupilem TV LG 50PZ950 ze sklepu redcoon. Otrzymalem jednak model 50PZ950ZA a nie 50PZ950S. Moje pytanie brzmi - czym roznia sie te modele. Wiem ze moj model nie posada tunera DVBS. Czy wszystkie modele PZ950 posiadaja tuner DVB-T zgodny z MPEG4. Co z tunerem DVB-T2 ? Od Pracownika LG Polska otrzymalem odpowiedz ze wszystkie modele PZ/PW bez wzgledu na rynek posiadaja tuner DVB-T MPEG4. Co do DVB-T2 - nie mogl potwierdzic tej informacji.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Witajcie. Dwa miesiace temu zakupilem TV LG 50PZ950 ze sklepu redcoon. Otrzymalem jednak model 50PZ950ZA a nie 50PZ950S. Moje pytanie brzmi - czym roznia sie te modele. Wiem ze moj model nie posada tunera DVBS. Czy wszystkie modele PZ950 posiadaja tuner DVB-T zgodny z MPEG4. Co z tunerem DVB-T2 ? Od Pracownika LG Polska otzymalem odpowiedz ze wszystkie modele PZ/PW bez wzgledu na rynek posiadaja tuner DVB-T MPEG4. Co do DVB-T2 - nie mogl potwierdzic tej informacji.

50PZ950S => DVB-S/S2
50PZ950 => DVB-T (MPEG4)

DVB-T2 to chyba tylko na wyspach i ponoc juz w Indiach :lol:, a w Polsce za kolejne 15lat.....
 

KotD

New member
Witam,
Wszystkich posiadających lub znających model LG PZ950 proszę o pomoc w podjęciu decyzji w sprawie zakupu TV.
Jestem zdecydowany kupić następny TV w rozmiarze 50'. W tej chwili posiadam plazmę LG42PC51, z której jestem zadowolony, dlatego przy wyborze nowego TV kieruję się ku marce LG, ale nie jest to najważniejszy wyznacznik wyboru.
Stąd moje pytanie. Czy warto zainteresować się innym modelem z tego przedziału cenowego: Samsung, Panasonic?
Niestety tego LG nigdzie nie mogę obejrzeć. Samsung, Panasonic jest wystawiony w wielu sklepach, ale niestety nie mogę dokonać bezpośredniego porównania.
Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 
Do góry