LG OLED CX 65" - Ustawienia.

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt nie mówi, to, że kalibracja jest gratis dla niebieskich członków forum nie ma nic do rzeczy z ustawieniami, o które ludzie proszą w tym wątku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto chce korzysta z kalibracji, kto nie chce nie korzysta !.
Przymusu nie ma.
Zapytaj zawsze nie tych co "wszystko"wiedzą ale tych co skorzystali.
 

duzy213

Member
koledzy mam pytanie odnośnie trumotion na lx3 ?? jak macie poustawiane ??? , druga sprawa , z tego ..obraz al pro,, korzystacie ??
 

Tomasz83

New member
Witam serdecznie. Jestem tu nowy.. Zakupiłem swój pierwszy oled - LG CX 65 cali miesiąc temu. Obraz genialny. Natomiast denerwuje mnie jedna rzecz odnośnie barwy białej.

Często w trybie gry lub w normalnym trybie na YT pojawia się białe tło, które jest dla mnie zbyt jasne i aż pali w oczy. Nie jestem przyzwyczajony do takiej białej barwy. Wiem, że są w opcjach różne ustawienia np Temperatura barwy - Zimna, ciepła1, ciepła 2 - ale to nie o to chodzi.

Dość, często podczas grania mamy do czynienia z białymi barwami np jak mamy śnieg lub inne bardzo jasne obszary. Denerwuje mnie to troszkę bo jestem przyzwyczajony do ciemniejszych barw. Zwłaszcza gdy gram w gry HDR. Wszystkie inne barwy nie przeszkadzają mi a jedynie kolor biały.

Moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób aby w ustawieniach TV np dla trybu gry zmodyfikować kolor biały? Aby sam ten kolor sprawić by nie świecił idealną bielą ale np bardziej żółtawą? Coś takiego mamy na przykład w trybach dla filmów - i tam jest super.

Natomiast w trybie gry jedynie co widzę to możliwość zmiany wszystkich barw poprzez tą opcję do ustawiania Zimna, Ciepła, Ciepła 2 itp. Niestety te ustawienia wpływają na zmianę wyświetlania innych barw koloru. A zależy mi tylko i wyłącznie aby zmodyfikować samą biel.

Istnieje jakiś sposób na to? Przeglądam opcje LG CX i jedynie co widzę to jakieś balans bieli i ustawienia np luminacji dla czerwonego, niebieskiego, zielonego itp. Ale nic nie ma z bielą.

Zależy mi na tym aby podczas grania biel była bardziej żółta - czyli taka jak jest w trybie dla filmów (Kino domowe, Filmaker lub Expert).

Zmniejszanie jasności, kontrastu nie jest dla mnie rozwiązaniem gdyż on też ściemnia inne kolory

Dla przykładu są gry gdzie z 80% telewizora pokrywa białe tło - Dla przykładu mogę podać tu grę surwiwalową The Long Dark albo na przykład początkowa faza gry Red Dead Redemption 2 gdzie akcja dzieje się na terenach mroźnych. I właśnie ta biel mnie dobija. I nie mogę grać w tego typu gry. Na te chwile po prostu zmniejsza jasność i te oświetlenie LED ale to nie jest dla mnie rozwiazanie ;/

jestem pewny, że gdzieś musi być takowa opcja do zmiany barwy bieli - jej luminacji, poziomu wyświetlania czy coś w tym stylu.
 
Ostatnia edycja:

wyrzyk

Member
Można by było prosić o ustawienia obrazu do LG 55 oled B 13 ? no i jakieś rady odnośnie wypalania. Powyłączałem tak mi sie wydaje wszelkie wspomagacze żeby temu zapobiec ale wiadomo, teoria teorią praktyka praktyką. Instrukcja tego TV to raczej średnia sprawa.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW - dostaniesz info.
W sprawie zabezpieczenia - zadzwoń.
 
Do góry