LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Wielka Reklama wszędzie ze panele LG oled wytrzymują po 100 tys h przebiegu.. a tu znów czytam o wypalpnych obrazach.. normalnie ręce opadają. Ludzie płacą ciężkie pieniądze za coś co jest wielką niewiadomą w użytkowaniu.. wielką.. Ja mam TV Sony Full led- właśnie skończył 5 lat - obraz piękny... nigdy żadnych bad pxeli. Troszkę mały bo 46 cali. I człowiek czytając z jednej strony westchnienia na widok oledow... ohhhhh.... ahhhh... a z drugiej słyszy sie o wypaleniach.. to zwyczajnie można oglupiec żeby dosadniej nie napisać. Płaci się za oleda podobno najlepszego 2 razy więcej niz dobry TV LED to sie cholera oczekuje jakości i trwałości! A Firma dana i jej serwis powiem skakać kolo nas jak koło jajka.. niestety byle by sprzedać i tyle.. To nie są moje żale.. to jest rzeczywistośc..

Masz sporo racji, niestety tak jest byle sprzedać, Ciesz się że SONY Ci nie padł i nie miałeś do czynienia
z serwisem SONY, tez nie jest różowo - więc należy się modlić by nic nie padło i cieszyć się z braku problemów.
 

jaro0508

Member
barburian wiem ze to tylko rzeczy materialne.. wiem ze jest dom rodzina - Najważniejsze Priorytety :) ale wkurza to... no wkurza jak zaoszczędzone zarobione niemałe pieniądze wkladamy w...... niepewność i niewiadomą..
 

kfak666

New member
Oby każdy serwis działał tak jak Lg. W przypadku oledów działa to w ten sposób, martwy piksel wymiana matrycy, wypalenia wymiana matrycy, w przypadku braku części wymiana na nowy model, wg mnie nie ma się czego obawaić.
 

m1xer

New member
Sprawdzajcie koledzy w OLED-ach banding jest z tym problem, poniżej link
opisujący problem.

OLED Screen Uniformity Discussion-Banding and Vignetting - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

A nie lepiej po prostu cieszyć się tym co oferuje oled zamiast tracić czas i nerwy na testy? (To nie jest zaczepne pytanie - wiec <peace>)
Odkąd kupiłem C7 nie zapuściłem ani jednego takiego testu - dlaczego? bo nie widzę takiej potrzeby, mam TV który daje zajebisty obraz - każdy film to teraz --> :D
Co mi da to że na planszy 5% będę widział przekłamania jak w normalnym użytkowaniu tego nie widzę?

Jedyne co teraz widzę to moje "skrzywienie" jak jestem u znajomego i widzę film na jego starym LCD i wiem że u mnie ten film bedzie wyglądał 100 razy lepiej ;)

Jak już pisze to zapytam czy ktoś ma jakiś fajny sprawdzony uchwyt na ścianę do tego tv z regulacją nachylenia?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A nie lepiej po prostu cieszyć się tym co oferuje oled zamiast tracić czas i nerwy na testy? (To nie jest zaczepne pytanie - wiec <peace>)
Odkąd kupiłem C7 nie zapuściłem ani jednego takiego testu - dlaczego? bo nie widzę takiej potrzeby, mam TV który daje zajebisty obraz - każdy film to teraz --> :D
Co mi da to że na planszy 5% będę widział przekłamania jak w normalnym użytkowaniu tego nie widzę?

Jedyne co teraz widzę to moje "skrzywienie" jak jestem u znajomego i widzę film na jego starym LCD i wiem że u mnie ten film bedzie wyglądał 100 razy lepiej ;)

Jak już pisze to zapytam czy ktoś ma jakiś fajny sprawdzony uchwyt na ścianę do tego tv z regulacją nachylenia?


Fajnie że trafiłeś na dobry model z matrycą bez wad. Znam osoby które wymieniały OLEDy B7 i C7
już 2 i 3 raz z uwagi na trefne matryce .
 

KamilaKornet

New member
Te 100 tys godzin na oled jest wziete z sufitu
bo zeby to stwierdzić tv misiałby chodzić 24/24 h nonstop przez 8 lat...

nie am takiego testea na świecie ba 8 lat temu tylko mówiono o oledacg ale były problemy i produkacja na dobre w tej technologii dopiero ruszyła....perfekcja oledów jest watpliwa...choc cena jest juz na poziomie premium led lcd...niektóre mają problemy z płynnoscia mają extra czerń ale juz nie biel..nizszy poziom jasnosci ,,cały artykul sprzed 1,5 roku tu:

https://imagazine.pl/2016/05/09/oled-przestaje-miec-przewage-nad-lcd/

za 2 3 lata dzisiejszii użytkownicy sie wypowiedzą to zobaczymy jak ti wyglada

Mój Philips 9607 pelny led ma 5 lat i obarz pefekcja...wiem co mam czerń ma niosiaglaną dla zadnego lcd...takzje spokojnie czekam jak padnie kupie ale minimum 65 cali a to musi kosztowac bardzo dużo..
 

kfak666

New member
Pisze to w opozycji do działania innych serwisów, które robią mega problemy w przypadku reklamacji, natomiast Lg mega profesjonalnie i z dbałością o klienta.
 

Felipe

New member
Sprawdzajcie koledzy w OLED-ach banding jest z tym problem...

U mnie są pasy tylko na planszach testowych gdzie są przejścia tonalne a na jednolitym tle czysto
4cfadec7060e96db104a60626818df80.jpg
3ba18d1731c9848a06006046bedd5327.jpg
47bd63310c8d72b5205992dff5791023.jpg
89e3879c4cea32afe6605f7ee34e016a.jpg
ae17934cded3ee7d3417329c1e836189.jpg
 

k-dudek18

New member
Oled LG i C7 - to model dla wszystkich którzy nie chcą iść na kompromis.



mam nadzieję bo właśnie zamówiłem C7 w media markt z darmową dostawą i wniesieniem do domu oraz z przedłużoną gwarancją do łącznie 5 lat w cenie 8 499 ( sam koszt gwarancji to 850 zł ), dzięki kiki za pomoc w wyborze Tv :) padło ostatecznie na LG C7, jeszcze jako darmowy gratis otrzymałem b.fajny kabel hdmi 2m 2.0 w cenie około 80 zł
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Podstawową wadą matryc OLED jest jednak ich ograniczona żywotność. Elementy organiczne z czasem ulegają zużyciu/wypaleniu. Zjawisko to miało również miejsce w wypadku ekranów plazmowych, szczególnie tych z początkowych lat produkcji. Na szczęście, panele OLED są stale ulepszane. Żywotność tegorocznych matryc firma LG - główny, światowy producent ekranów OLED - szacuje już na 100 000 godzin pracy, podczas gdy zeszłoroczne miały ten parametr oszacowany na jedynie 30 000 godzin.

ja najbardziej przy kupnie Oleda własnie tego sie obawiam...Samsung sie podstawił wszytskim i udoskonala kwantowe kropki do tego oszczedza znów i daje namwet w premium matryce z podsiwetleniem krawedziowym...

zobaczymy za dwa 3 lata czy samsung wybra te wojnę czy Lg z sony i Philkipsem wugra na produkcji Oledów...

Moim skromnym zdaniem Oled wygra te batalie...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wadą matryc Oled najczęściej jest to że nie każdego stać na nie.
Ale wkrótce się to zmieni.
Modele 2017 - te polecamy - mają już lepiej zabezpieczoną trwałość matrycy.
 

jaro0508

Member
Jeśli faktycznie matryce oledow będą trwałe i zywotne a to zweryfikuje tylko rynek - żadne zaklinania i pobożne życzenia. Jeśli coś jest trwale i pewne samo się obroni :) Niech Oled wytrzyma nie 100 tys godzin ale nawet 50 tys. - jednak bez wypalen wyblaklego obrazu itp. To byłoby juz pięknie :) 100 tys h to bardziej marketing na potrzebę uspokojenia potencjalnych nabywców. Plazmy też były na bieżąco udoskonalone i dobrze. Oledy muszą przejść swój chrzest bojowy - chrzest rynku jeśli się obronia i będą taniec sukcesywnie to przetrwają. Jeśli będą padać za ileś lat matryce.. oby tak sie nie stało.. to technologia upadnie. Zresztą do tego czasu znów się pojawi COŚ nowego. Rynek nie lubi próżni :) :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już szósta generacja .
To jak z płazmami kto chce mieć jakość nr1 i kogo stać - kupuje.
Kto nie - nie .
Już 10 lat LG finansuje technologię, w tym roku po raz pierwszy wychodzi na prostą. Więc jeśli tyle lat firma dokładała i teraz zaczyna zarabiać to znaczy wierzyła w to że da radę.
Oled kroczy z dumą ku zwycięstwu .
Wzrost z roku na rok 50-60%
 

nagdob

Member
Bez reklam
Co prawda pytanie to już było, ale jakoś odpowiedź nie pełna.
Jak jest różnica pomiędzy B7 a C7? Bo na stronie LG pisze, że w zasadzie nie ma różnicy, jedynie wygląd. Z resztą jak się tam porównuje te modele, to różnic brak.
Można prosić o wyczerpujacą odpowiedź, albo jakiś link do specyfikacji lub coś takiego?


Już wiem, doczytałem w innym temacie.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
A w jakiej aplikacji systemu webos można oglądać filmy, zdjęcia itd. itp.?
I jeszcze jedno. Czy bez problemów działa moduł CI+. Chodzi mi o platformę satelitarną NC+.
 
Ostatnia edycja:

Felipe

New member
I jeszcze jedno. Czy bez problemów działa moduł CI+. Chodzi mi o platformę satelitarną NC+.

Jeśli masz kartę ze starej cyfry (seca mediaguard) to bez problemu hula moduł CI+ Aston Crypt 2.26
W przypadku nowszych modułów też nie powinno być problemów
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry