LG OLED C1 brak dźwięku po optyku z AV.

Daro_70

New member
Witam ponownie. Już jakiś czas temu problem braku dźwięku po HDMI ARC ,,rozwiązał się"
Mianowicie dźwięk po ARC jest na każdym wybranym żródle. Czy to jest źródło zewnętrzne czy apka z TV. Okazało się, że problemem jest dekoder Vectry(nie dosłownie) poprostu ma on priorytet nadrzedny. Gdyż został wybrany przy pierwszym uruchomieniu TV i przypisaniu do wejścia HDMI 2(ARC) Teraz poprostu jeżeli chcę mieć obraz i dźwięk po ARC z każdego innego źródła muszę wyłączyć dekoder Vectry.
 

grzesiek1945

New member
Cześć.
Miałem podobny problem. Mój ampli to Onkyo RZ800 a TV LG 65 C1. Miałem też problem z brakiem dźwięku z tv do ampli. U mnie o dziwo problemem była wyłączona w rz800 opcja hdmi cec. Po aktywacji hdmi cec w Onkyo dźwięk działa bez problemów. Troche mnie to zdzwilo bo co ma hdmi cec do hdmi arc. Ważne że działa.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

grzesiek1945

New member
Info dodatkowe, problem powrócił. Ale tym razem wyłączyłem hdmi cec i dźwięk jest. Czyli ogólnie problemem jest hdmi cec, trzeba raz włączyć a jak się problem pojawi to wyłączyć. Tv za tyle kasy I takie problemy :/

Edit

Dalsze problemy, dalej rozłącza nawet jak się bawię z hdmi cec. Pewnie trzeba czekać na poprawki w sofcie lg.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Dołączę się do narzekań. Od kilku dni ustawiam LG C1 65 i już szlag mnie trafia. Jedna kwestia to bardzo ciemny obraz na materiałach Dolby Vision oraz HDR10 - założę zaraz na to osobny wątek.

Druga kwestia to wczoraj podłączyłem ampli (Denon X2000) do HDMI 2 (czyli ARC) w LG, zapodałem materiały 4K Dolby i HDR 10 z Netflixa i Amazona i dźwięk zwrotnie mam na ampli (TV ładnie wycisza się do zera), czyli działa. Tylko że dźwięk jest wyłącznie stereo. Nie jestem specem od ustawień i kabli, ale o ile się zoreintowałem w internecie to ARC albo działa (jest dźwięk), albo nie (nie ma dźwięku). U mnie jest, więc to chyba nie jest kwestia kabla HDMI? Ktoś napisał, że w ONKYO włączenie lub wyłączenie sterowania CEC zmieniało sytuację - sprawdze u siebie. Ale czy może to być kwestia jeszcze jakichś ustawień na ampli albo LG?

Powiem szczerze, że ten TV zaczyna mi działać mocno na nerwy, bo za takie pieniądze wszystko powinno działać i być bezproblemowe, a od kilku dni nie robię nic tylko albo walczę z ustawieniami obrazu, albo z dźwiękiem :evil::evil::evil:
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
CEC nie powinno stanowić o problemie z dźwiękiem, a raczej ustawienia w tv formatu wyjścia cyfrowego. Zobacz w ustawieniach dźwięku w tv.
 

phoba

New member
W TV ustawienia dźwięku out są na auto i wg instrukcji oznacza to, że TV wypuszcza format dźwięku zgodny z sygnałem źródłowym....
 

phoba

New member
Problem rozwiązany. Podaję rozwiązanie, bo może komuś się przyda. W ustawieniach dźwięku trzeba wybrać opcję Passthrough i wówczas mamy już dźwięk DD+ po ARC. Niby prosta rzecz, ale ta opcja mi umknęła.
 
Do góry