LG OLED C1 brak dźwięku po optyku z AV.

Daro_70

New member
Witam. Niedawno zmieniłem TV Panasonic LCD DX58' na Oleda LG C1. Ogólnie mówiąc nie jestem świerzakiem odnośnie tematu jak ,,spiąć" AV kina domowego, Tv i całą resztę żeby to grało. Jednak problem mnie przerósł i nie wiem gdzie leży problem.
Tak więc AV Onkyo tx rz 740 do niego podpięte : dekoder Vectry, zidoo X10 pro, box canal plus 4K. Wszystko po HDMI do AV. Z Onkyo kablem HDMI do TV i tu wszystko działa jak trzeba. Następnie z TV optykiem do amplitunera, a żeby oglądać Netfliksa czy Rakuten TV a dźwięk był z amplitunera a nie głośników Tv.
Nie wiem dlaczego za każdym razem muszę w Tv wybierać źródło dźwięku tj optyczne. Kiedy w Panasoniku wystarczyło ustawić raz i wszystko działało, przełączało się automatycznie. Niestety pomijając automatykę. Gdy włączam Netfliksa muszę ręcznie w Tv wybrać źródło dźwięku na optyczne. Amplituner przełącza się w tryb stereo i niestety brak dźwięku.
Proszę was o pomoc co jest nie tak, czy coś muszę jeszcze ustawić w AV czy Tv żeby zadziałało. Bo już głowa boli a pomysłów brak jak to ruszyć.
 

Daro_70

New member
A nie możesz wykorzystać HDMI ARC do połączenia TV z Amplitunerem?
Dzięki kolego za podpowiedź, ale to niestety nie działa.
Chcąc żeby dźwięk szedł przez HDMI ARC musiałbym w AV w sekcji HDMI zaznaczyć jako źródło TV. Niestety nie da się bo pole jest wyszarzone nie aktywne. Jako źródło dźwięku cyfrowego mogę wybrać optyczne lub coaxialne.
Gdy w TV wybiorę HDMI ARC niestety cisza.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też bym szedł w ARC/eARC zamiast optyka. Miałem swojego czasu RZ830 z plazmą Panasonica i pamiętam, że bez problemu działo przesyłanie dźwięku przez ARC właśnie.
Teraz mam LG C1 podłączony optykiem ze wzmacniaczem stereo i nic nie muszę przełączać. Działa bezproblemowo.

Może w Twoim przypadku tv wykrywa kanał zwrotny ARC i to ma wyższy priorytet niż optyk. W AV tylko trzeba by było pokombinować? Sprawdź dobrze instrukcje od obu sprzętów.
 

awakeman

New member
Sam mam LG G1 i ampli Yamahy i wszystko pięknie śmiga przez eARC. Xboxa Series X nie podpinałem tylko do ampli, bo nie mam w nim HDMI 2.1 i podpiąłem go do portu HDMI1 w TV, bo port HDMI2 to eARC właśnie. Nawet taka konfiguracja mi pięknie chodzi i dzięki właśnie eARC mogę cieszyć się dźwiękiem w kinie domowym grając na konsoli.

Nie rozumiem po co Ci ten optyk, bo tak jak koledzy napisali wszystko powinno chodzić po HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Daro_70

New member
Niestety nie wiem dlaczego nie chce mi iść dźwięk po HDMI ARC. Jedyne co zauważyłem to, że po optyku audio z Netfliksa już idzie. Tyle że jak pisałem muszę wybrać w TV ręcznie optyka. Natomiast w AV z automatu włączą się mute i muszę ręcznie wyłączyć. Dzieje się tak cały czas po zmianie z każdego źródła i ponownie wybierając apkę w TV czy to Netfliksa czy Rakuten TV. Dziś kupiłem nowy kabel HDMI naprawdę dobrej jakości + przywróciłem TV do ustawień fabrycznych. I niestety dalej to samo. Dzięki uprzejmości Kiki-go dostałem kontakt do fachowca który mam nadzieję pomoże mi ogarnąć temat, bo mi już pomysły się skończyły jak to ogarnąć.
 

Daro_70

New member
No i niestety mam pecha i na tą chwilę nic nie zrobię. Jest jakiś konflikt między TV a Onkyo. Po rozmowie z fachowcem nic nie da się na tą chwilę zrobić. Poprostu himeryczne HDMI, czasami tak bywa. Jeszcze spróbowałem odłączyć wszystkie urządzenia z sieci i kable HDMI. Następnie do sieci TV potem Onkyo i AV wykrył połączenie ARC. Poprowadził jak dziecko za rękę przez proces konfiguracji. Lecz gdy doszło do ARC pokazał error, że jest jakiś konflikt. Pozostaje skontaktować się z supportem LG bądź Onkyo. Lecz znając życie to będzie spychologia jednych ma drugich. Ewentualnie czekać na jakąś aktualizacje firmware czy to w LG czy Onkyo.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A sprawdź jak masz ustawione HDMI w Onkyo. Tam jest takie ustawienie, które zmienia się kombinacją klawiszy między Standard a Enhanced. Co prawda bardziej to się tyczy chyba do obrazu 4K, ale może u Ciebie wpływa to właśnie na problemy z ARC.

Poszukaj w wyszukiwarce pod frazą "onkyo av enhanced HDMI" i znajdziesz info jaką kombinacją klawiszy to sprawdzić/zmienić.
 

Daro_70

New member
A sprawdź jak masz ustawione HDMI w Onkyo. Tam jest takie ustawienie, które zmienia się kombinacją klawiszy między Standard a Enhanced. Co prawda bardziej to się tyczy chyba do obrazu 4K, ale może u Ciebie wpływa to właśnie na problemy z ARC.

Poszukaj w wyszukiwarce pod frazą "onkyo av enhanced HDMI" i znajdziesz info jaką kombinacją klawiszy to sprawdzić/zmienić.

Dzięki bardzo, jak to mówią tonący brzytwy się chwyta🤪. Zmieniłem ustawienie na Enhanced, niestety...
 

Daro_70

New member
Rozmawiałeś z kolegą ?

Tak Kiki, i jak napisałem wcześniej HDMI ARC potrafi poprostu być himeryczne. Z założenia ma ułatwić korzystanie i niesie wiele innych dobrodziejstw. Lecz w praktyce nie wiedzieć czemu niesie wiele nieprzewidzianych kłopotów.
Jeszcze jedyne co mogę zrobić, to podłączyć inny AV i sprawdzić czy coś to zmieni. Szkoda mi ewentualnie sprzedawać Onkyo, ma około 1,5 roku i poza problemem z ARC po wymianie TV na LG C1 nie mam na co narzekać. Jednak zaczynam myśleć o wymianie Onkyo na Denona.
Dla mnie nie jest to dużym problemem poklikać i pozmieniać ręcznie aby to działało. Jednak jest to irytujące, bo nie po to wydaje nie małe pieniądze. Żeby sobie utrudnić korzystanie ze sprzętu. Tylko cieszyć oczy i uszy, a czytając o problemie z HDMI ARC z LG C1. To widzę że nie tylko ja i nie tylko w PL, ludzie mają taki sam problem.
 

maniunio57

New member
Sam mam LG G1 i ampli Yamahy i wszystko pięknie śmiga przez eARC. Xboxa Series X nie podpinałem tylko do ampli, bo nie mam w nim HDMI 2.1 i podpiąłem go do portu HDMI1 w TV, bo port HDMI2 to eARC właśnie. Nawet taka konfiguracja mi pięknie chodzi i dzięki właśnie eARC mogę cieszyć się dźwiękiem w kinie domowym grając na konsoli.

Nie rozumiem po co Ci ten optyk, bo tak jak koledzy napisali wszystko powinno chodzić po HDMI.
Proszę o poradę.:blagam:Mam Lg C1 i yamahę 863 (3 wejścia hdmi i jedno wyjście hdmi ale nie eARC)
Jak to podłączyć ,żeby to było 5.1 a nie stereo.
Nie odzywałem się wcześniej, z powodu awarii nowego tel(wymiana płyty głównej)
 

maniunio57

New member
Sam mam LG G1 i ampli Yamahy i wszystko pięknie śmiga przez eARC. Xboxa Series X nie podpinałem tylko do ampli, bo nie mam w nim HDMI 2.1 i podpiąłem go do portu HDMI1 w TV, bo port HDMI2 to eARC właśnie. Nawet taka konfiguracja mi pięknie chodzi i dzięki właśnie eARC mogę cieszyć się dźwiękiem w kinie domowym grając na konsoli.

Nie rozumiem po co Ci ten optyk, bo tak jak koledzy napisali wszystko powinno chodzić po HDMI.
Witam. Jaki model masz tej yamahy??
 

maniunio57

New member
Ja Ci nie zagwarantuje, że będzie działać, ale powinno jeśli działa u mnie.

Co do kabla, to kupiłem taki na brytyjskim amazonie-

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07TYGCWLM/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Co prawda mój ampli nie ma portów HDMI 2.1 ale w tej cenie warto myślę.
Po wymianie na 6a jest OK. Wszystko działa (kabel PureLink).
Jednym słowem 863 to już starsza technologia.
Dzięki za podpowiedz (myślałem ,że Yamahy nie są kompatybilne z LG)
Pozdrawiam.
 
Do góry